Kypr - Paphos Kypr

 • Popis

  Město plné cenných historických památek, místo zastavení Richarda Lví srdce, město, které dalo světu bohyni lásky Afrodité. To vše a mnohem více je Páphos.

  Se svými 40 tisíci obyvateli se rozkládá na jihozápadě ostrova, jeho historie sahá až do 4.století před n.l., kdy byl založen Néa Páphos (Nový Páfos). Obyvatelé původně žili na vršku nad pobřežní rovinou v místě dnešní vesnice Koúklia, král Nikókles však strategicky přemístil město níž, což městu hospodářsky i ekonomicky velice prospělo, vždyť místní přístav je nejbližším kyperským přístavem od Itálie. Vzhledem k tomu, že pobřežní rovina je chráněna před nepřízní počasí okolními kopci, jsou zde velice mírné zimy a půda zde skýtá možnost pěstování výjimečně chutných banánů, také díky umělému zavlažování.

  Místo bylo poměrně dlouhou dobu uzavřeno před světem, turistům se otevřelo až postavením letiště v polovině 80.let. Ti zde od té doby mohou obdivovat, co zanechala historie, a že je z čeho vybírat, ne nadarmo je celé město pod ochranou UNESCO. Najdete zde směsici křesťanských kostelíků, ale i muslimských staveb, mozaiky, antické ruiny, moderní hotely, ale i prosté domky místních obyvatel. Celé město obklopují zříceniny kdysi vysokých hradeb, zničených zemětřesením. Mezi nejznámější památky patří mozaiky z 3. a 5. století, některé z nich jsou k vidění v Dionysově a Aionově domě nebo v Theseusově vile. Další zajímavou památkou je hrobka Agia Salomoni, která byla ve 12. století používána i jako kostel. V hoře Fabrica jsou ukryty křesťanské katakomby plné stále viditelných fresek, které dýchají dávnými dobami. V okolí města jsou četná skaliska, která skrývají hrobky dávných králů a při jejichž návštěvě je vám nabídnut jako bonus nezapomenutelný výhled na mořskou hladinu. Petra tou romiou, neboli Afroditin útes, je údajně místo, kde se z mořské pěny tato bohyně zrodila. Místní ji uctívají nikoli jako sochu, ale v podobě oválného kamene.

  Ačkoli město nemá k dispozici mnoho pláží, turistický život se odehrává převážně u moře. O něco výše, v horních částech města si žijí místní domorodci téměř nedotčeni tímto ruchem, se svými každodenními starostmi. Tady můžete teprve poznat opravdový kyperský život.

Nejnovější recenze Kypr - Paphos

Celkem: 9.8 Velmi příjemná dovolená, dojezd cca 1 hodina 45 minut. Krásné moře a pláž. Příjemný personál v celém hotelu.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemná dovolená, dojezd cca 1 hodina 45 minut. Krásné moře a pláž. Příjemný personál v celém hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Splnilo naše očekávání, čistý hotel.

Strava
Velmi rozmanitá a chutná.

Služby hotelu
Celková spokojenost

Pláž
Přístup nedoporučuji pro lidi s problémem pohybu. Do laguny po schodech a i v druhé části na otevřené moře po schůdkách. Moře nádherné, čisté a velmi osvěžující.

Ivona J., 09.01.2023, Datum pobytu: 9.8. - 19.8.2022
Oblast: Kypr Kypr, Paphos, Hotel: Cynthiana Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Nebyla jsem zde poprvé, moc ráda se vracím, hotel je na velmi dobré úrovni, příjemný personál.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nebyla jsem zde poprvé, moc ráda se vracím, hotel je na velmi dobré úrovni, příjemný personál. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou čisté, dobče vybavené a úklid pravidelný a precizní.

Strava
Objednávám si vždy pouze snídaně, ale všeho dost a rozmanitý výběr.

Služby hotelu
V hotelu jsou velice ochotní, ať se jedná o zařízení výletů, nebo sehnání dopravy, vše na profesionální úrovni.

Pláž
Pláž je od hotelu cca 300 m, čistá, udržovaná, písčitý pozvolný přístup do vody, možnost zakoupení lehátek a slunečníků, naprostá spokojenost.

Helena L., 02.12.2022, Datum pobytu: 21.11. - 28.11.2022
Oblast: Kypr Kypr, Paphos, Hotel: Avlida

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 2.6 Hotel nesplňuje ani standard 3 hvězdy v jižních zemích, jde zde o sluzby hostelu nižší třídy. Starý nabytek, celkove velmi opotrebovane...

 • 1 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Hotel nesplňuje ani standard 3 hvězdy v jižních zemích, jde zde o sluzby hostelu nižší třídy. Starý nabytek, celkove velmi opotrebovane zarizeni. Cena je silně nadsazena, nikomu zde pobyt nedoporučuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starý omlaceny nabytek, stará lednička z minulého století za priplatek 20 euro, která jen mrazila věci na kamen, propalene záclony sluncem, proderavele, stropy s fleky.

Služby hotelu
Hrozný dojem, lednička za priplatek, nefunkční televize, služby recepce 50 procent, stále stejný výběr na snídaně celých 10 dní.

Pláž
500 m

Karen Janíčková, 08.11.2022, Datum pobytu: 26.10. - 4.11.2022
Oblast: Kypr Kypr, Paphos, Hotel: Veronica

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Příjemný hotel v hezké a klidné lokalitě. Pláž s lehátky přímo u hotelu. Krásné okolí a možnost příjemných procházek přímo od hotelu....

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Příjemný hotel v hezké a klidné lokalitě. Pláž s lehátky přímo u hotelu. Krásné okolí a možnost příjemných procházek přímo od hotelu. Dobré výchozí misto k pro výlety po ostrově. Autobusová zastávka cca 7 minut od hotelu. Autobus na trase Paphos - Coral beach jezdí cca každých 15 min. V případě půjčení auta dostatek parkovacích míst. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Standardně vybavené a příjemné pokoje s velmi hezkým výhledem na moře.

Strava
Dobré jídlo. Každý den jiné jídlo dle určitého regionu (Řecká, Italská,...). Příjemná obsluha.

Služby hotelu
Příjemný personál. V hotelu je k dispozici každý den cvičení (joga, pilates...) a večerní společenský program.

Pláž
Pláž přímo u hotelu s dostatkem lehátek umístěnými ve více oddělených seskupeních (možnost volby pláže travnatá, písková, na mole...). Koupání v pískové laguně nebo vstup do hloubky po schůdcích. Krásná čistá voda. Dále k dispozici venkovní i vnitřní bazén.

Ivana Škodová, 03.11.2022, Datum pobytu: 22.10. - 29.10.2022
Oblast: Kypr Kypr, Paphos, Hotel: Cynthiana Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9 Dovolenka bola veľmi dobra vyborna.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka bola veľmi dobra vyborna. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Exterier bol prekrasny paradna zahrada. Ubytovanie inak v pohode az na dva svaby ktore som nasiel na izbe. Prsalo okna trocha netesnili. Na zaver bolo neprijemne ze nas prestahovali do ineho hotela. Inak pekneho a lepsieho co sa tykalo kvality izieb.

Strava
Strava bola super paradny vyber a chutne jedla.

Služby hotelu
V hoteli sa mi pacilo vsetko bolo fanj. Ticha lokalita mimo sezoni. Bol som rad ze som mimo Paphos.

Pláž
Plaz v Latchi nieje prilis dobra kamenista, vysoke vlny, co mi ale nevadi. My si najdeme vzdy plaz ktora sa nam paci v okoli. Chodili sme pravidelne na Modru Laguna na bycikloch co je dobra plaz.

Pavol Mihál, 27.10.2022, Datum pobytu: 13.10. - 23.10.2022
Oblast: Kypr Kypr, Paphos, Hotel: Latchi Family Resort (Poli Crysochousi)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kypr - Paphos