Kypr - Severní Kypr Kypr

 • Popis

  Severokyperská republika zaujímá asi třetinu rozlohy Kypru. Leží na severním stále zeleném a nedotčeném cípu ostrova. Hlavní město Lefkosia (řecky Nicosia) je jako jediné na světě rozdělené mezi dva státy. Severní Kypr ho sdílí s jižním sousedem Kyperskou republikou. Na severu se hovoří turecky, jih ovládla řečtina. V turecké části jsou dosud patrné známky násilného rozdělení ostrova v 70. letech. Díky izolaci Severokyperské republiky sem nepronikl masový turismus. Krásné dlouhé pláže lemuje svěží zeleň místo hotelových komplexů a na turisty se pohlíží spíše jako na hosty než jako na sezónní zdroj příjmů. Přímý let z České republiky na Severní Kypr neexistuje. Po cestě s mezipřistáním v tureckém Istanbulu se dostanete na letiště v Ercanu. Při cestování z jižní části Kypru musíte hranice přejít pěšky okolo ozbrojených vojáků OSN střežících zelenou linii. Platný cestovní pas je podmínkou.

  Severokyperská letoviska patří k posledním panenským oblastem ve Středomoří. Pláže na poloostrově Karpaz se často objevují mezi TOP 10 na světě. Nad nimi se zvedají zelené kopce s neporušenou přírodou. Pár menších hotelů střední kategorie vlastní místní rybáři, obchodníci a majitelé restaurací. Na turisty narazíte málokdy a se starousedlíky se rychle spřátelíte.

  Nejfrekventovanější město Famagusta postupně ovládají hotelové resorty. Leží na východním pobřeží ostrova a kromě turismu těží z přítomnosti obchodního přístavu. U starého přístavu stojí pevnost Othellova věž s vyhlídkou na celý záliv. Název získala podle hry Williama Shakespeara, který sem zasadil její děj. Ze středověkého opevnění se dochovala také Mořská brána (Porta del Mare) z roku 1496 a brána Ravalin. Mešita Laly Mustafa Pashi je přístupná veřejnosti a podivíte se nad její historií. Původně šlo o křesťanskou katedrálu ze 14. století, ale v roce 1571 ji turečtí dobyvatelé přestavěli na svůj svatostánek. Stejný osud stihl kostel svatého Petra a Pavla, který dnes slouží jako veřejná knihovna. Smutnou historii kyperského konfliktu připomíná vysídlená čtvrť Varoša. Z pláže, která zůstala přístupná, uvidíte tzv. město duchů – prázdné hotelové komplexy, ostnaté dráty a strážní boudy. Asi 6 kilometrů od letoviska se rozkládá archeologické naleziště města Salamis, kde se odehrála slavná bitva mezi Athéňany a Peršany.

  Kyrenia na severním pobřeží přivítá každým rokem více a více turistů. Letovisko vzkvétá a mění svou tvář podle požadavků zahraničních návštěvníků. Pláže tvořené jemným pískem nejsou přeplněné ani v hlavní sezóně. Kilometrová Acapulco Beach s pozvolným vstupem do vody je vybavena půjčovnou lehátek, pouličním občerstvením i agenturami vodních sportů. Asi 5 kilometrů od Kyrenie se táhne pláž Escape považovaná za jednu z nejkrásnějších na severním pobřeží. I zde si můžete půjčit vodní skútr, šlapadlo nebo kanoe. Atmosféru střediska dotváří středověké stavby, kamenné uličky, pozůstatky hradeb, rodinné restaurace a drobné obchůdky se suvenýry. Nad Kyrenií se tyčí křižácký hrad svatého Hilariona a dole ve městě stojí menší hrad Kantara. Vydejte se na každodenní trh a pozorujte živost místních obyvatel. Nakoupíte čerstvé ovoce a zeleninu, řemeslné výrobky a vynikající sýry. Za hranicemi města se vypíná pohoří Kyrenia se stezkami pro pěší a cyklisty. Na severovýchodě ostrova leží nové letovisko Bafra. Postupně zde vyrůstají luxusní hotelové komplexy zaměřené na pasivní i aktivní dovolenou. Špičková úroveň a komfort pětihvězdičkových resortů konkurují atraktivním lokalitám ve Středomoří. Severní Kypr je krásná nedotčená země malými kroky dobývaná cestovním ruchem. Objevte ji dříve, než turismus pohltí její pobřeží.

Nejnovější recenze Kypr - Severní Kypr

Celkem: 10 Skvělý, krásný, čistý hotel s velmi milým, ochotným personálem a spoustou atrakcí :)

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělý, krásný, čistý hotel s velmi milým, ochotným personálem a spoustou atrakcí :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybrali jsme ubytování v budově Salamis Garden a byla to pecka. Je to nová budova s moderními pokoji a koupelnami. Na pokoji je minibar v lednici (u varianty Ultra All inclusive 1x zdarma - pivo, džusy, nápoje - cola, Sprite, Fanta), trezor, pohodlná postel, velké zrcadlo, šatní skříň, balkon s stůl, židle a sušák na mokré prádlo . Koupelna je velmi čistá (velké zrcadlo, velký sprchový kout), obsahuje základní kosmetiku a vatové tamponky atd. Při úklidu dochází k výměně ručníků a ložního prádla a doplňování pitné vody.

Strava
Z restaurace nikdo neodejde hladový, u každého jídla je spousta možností na výběr (na snídani doporučuji hlavně nádraží s čerstvě upečenými rohlíky). Večeře jsou tématické (během našeho pobytu jsme navštívili mj. Japonsko, Itálii, Mexiko, Turecko) + samozřejmě další standardní jídla (maso, ryby, těstoviny atd.). , hranolky a drůbež. Najdete zde i dietní varianty (včetně vařeného kuřete dušeného se zeleninou) a vegetariánská jídla (vyzkoušela jsem vegetariánské nugety - vynikající). Kromě snídaní, obědů a večeří v hlavní restauraci si můžete naplnit břicho v plážovém baru, kde se podává občerstvení: hamburgery, pizza, hranolky, nugety, ovoce, zelenina, a v kavárně u bazénu, kde se můžete najíst chutně. dezerty a nápoj kvas (také turecký). V každém baru v hotelu si můžete k pití vyžádat oříšky nebo chipsy. Ve vybraných časech se u bazénu podává zmrzlina. V hotelu jsou na výběr dvě další placené a'la carte restaurace - čínská a italská (cca 10-15 EUR na osobu). Jídlo je rozhodně vynikající a musíte být opatrní, protože je snadné vrátit se s kily navíc ????

Služby hotelu
Hotel má dva bazény (včetně jednoho se skluzavkami a mělkého bazénku pro děti), půjčovnu plážových ručníků od rána do večera, krásnou pláž s lehátky a molo s barem a lehátky. Hotel nabízí také lázně, krytý bazén a kasino. Bary jsou k dispozici u bazénů, na pláži, ve vstupní hale a na molu (u možnosti all inclusive jsou všechny nápoje jako mohito a sex na pláži zahrnuty v ceně). Na recepci si můžete vyměnit eura za místní měnu. Na naše přání si na recepci vytisknete dokumenty potřebné pro návrat :) V hotelu najdete i market se základními produkty a obchod se šperky a plavkami. Zaměstnanci mluví plynule, mimo jiné: v angličtině a němčině - jsou opravdu velmi užitečné :)

Pláž
Pláž a voda velmi čisté, krásné, velké molo s barem a lehátky.

Daria H., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 27.05.2024, Datum pobytu: 16.5. - 23.5.2024
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Salamis Bay Conti Resort

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

2 fotografie

Celkem: 6.9 Spokojenost, dobrá kvalita jídla, ale malý výběr mořských plodů. Moc lidí při každém jídle.

 • 7.5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost, dobrá kvalita jídla, ale malý výběr mořských plodů.

Moc lidí při každém jídle. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj pro 3osoby malý

Strava
Ok

Služby hotelu
Čisto, bez problémů

Pláž
Pohodlné

Jaroslav B., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 22.05.2024, Datum pobytu: 12.5. - 18.5.2024
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Salamis Bay Conti Resort

Celkem: 8.5 Čistý hotel s příjemným personálem, i když zaměřený na Francouze a Němce.

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Čistý hotel s příjemným personálem, i když zaměřený na Francouze a Němce. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl dobře udržovaný, čistý a pohodlný.

Strava
Podle mě bez "WOW" efektu. Hodně všeho, ale nic nezapomenutelného.

Pláž
Pláž čistá a pěkná, moře krásné.

Sylwia L., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 13.05.2024, Datum pobytu: 6.5. - 9.5.2024
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Salamis Bay Conti Resort

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 10 Skvělý hotel ve skvělé lokalitě. Jídlo bylo velmi dobré a velmi rozmanité.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělý hotel ve skvělé lokalitě. Jídlo bylo velmi dobré a velmi rozmanité. Zobrazit celou recenzi

Marcin L., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 03.04.2024, Datum pobytu: 26.3. - 31.3.2024
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Lord's Palace

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 8.8 Pěkný hotel. Klimatický. Tato služba byla užitečná a zdvořilá. Je to daleko od pláže. Paní ubytovatelka byla milá a velmi nápomocná.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pěkný hotel. Klimatický. Tato služba byla užitečná a zdvořilá. Je to daleko od pláže. Paní ubytovatelka byla milá a velmi nápomocná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pohodlný pokoj. Chyběla nám rychlovarná konvice, abychom si v posteli uvařili kávu nebo čaj a nemuseli nutně používat bar

Strava
Různá chutná jídla. Každý si najde něco pro sebe

Služby hotelu
Tato služba byla užitečná a zdvořilá

Pláž
Pláž je daleko a my jsme ji nevyužili

Małgorzata O., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 05.03.2024, Datum pobytu: 24.2. - 2.3.2024
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: The Olive Tree

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Všechny recenze Kypr - Severní Kypr