Madeira Madeira

Oficiální název: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavní město: Funchal
Státní zřízení: autonomní oblast Portugalska
Náboženství: římsko-katolické
Úřední jazyk: portugalština
Časový posun: - 1 hodina oproti středoevropskému času

Madeira - zájezdy od 3 563 Kč

O MADEIŘE

Souostroví vulkanického původu, Madeira, má mnoho dalších poetických pojmenování, která napovídají, že je toto místo skutečným rájem na zemi. Samotný ostrov Madeira, podle kterého se nazývá celé souostroví, je přezdíván jako Ostrov věčného jara, Ostrov květů, nebo Zelená perla Atlantiku. Přírodní bohatství je tu opravdu nad všechny jiné poklady a o věčné jaro se stará Golfský proud, díky němuž je na ostrovech konstantní klima kolem 18°C.

Madeirské souznění a spojení s Portugalskem

Madeirské souostroví, přesto že oficiálně patří k Portugalsku ( Portugalci se na Madeiře vylodili už v roce 1419 ), je blíže položeno k Africe. Maroko je od Madeiry vzdálené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Souostroví se dělí na 4 části. Dva obydlené ostrovy jsou Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmořského hřbetu tvoří tři ostrovy zvané Desertas, které jsou neobydlené a od roku 1995 jsou chráněnou přírodní rezervací. Další skupina ostrovů Selvagens, nacházející se asi 250 km od Funchalu, hlavního města ostrova Madeira, je taktéž neobydlená, jednak pro absenci pitné vody, jednak pro těžkou dostupnost. I na Selvagens byla vyhlášena přírodní rezervace.

Turisticky bohatá Madeira

Návštěvníci Madeirského souostroví směřují na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije zde asi 260 tisíc stálých obyvatel. Je skvělým místem pro trávení aktivní dovolené. V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které si můžete vybírat podle náročnosti. Zdolání nejvyššího vrcholu Pico Ruivo, který dosahuje 1862m, bývá spojeno s přechodem na vedlejší vrchol Pico do Arieiro (1818m). Sestupy a výstupy po strmých schodech tesaných do skály, mlha a strmé srázy, to je sousto pro opravdu zdatné turisty. Odměnou je však skvělý výhled, který vám odhalí krásy tohoto ostrova. Také méně náročné turistické trasy nejsou o nic méně krásnější. Mnoho zážitků na vás čeká při pochodech vavřínovým pralesem, hlubokými údolími, kterými protékají potůčky a říčky padající ze strmých skal, nebo po plošinách kde se pasou krávy a ovce a usedlíci tu obdělávají svá políčka.

Přesto že si na Madeiře přijdou na své především nadšenci do turistiky a přírody, které místní krásy nenechají v klidu, i odpočinek na pláži je vítaným odpočinkem. Na Madeiře je sice jen několik pláží, zaujmou ale svým klidem a přírodním vzezřením. Na ostrově Porto Santo se nachází několik kilometrů pláží, kde si můžete odpočinout po výletě po ostrově.

Příjemné klima s teplotami v rozmezí 16 a 25 °C a pověstná krása přírody připisují tomuto souostroví přívlastek oblíbeného klidného místa jak stvořeného k odpočinku. Snadnou dopravní dostupnost hlavního ostrova i Porto Santo zajišťují dvě mezinárodní letiště. Nezapomenutelným zážitkem je však pohled na Madeiru přímo z moře, kdy se před vámi jak na dlani rozprostřou horské masivy vypínající se do výšky nad hlubokými údolími, hustá exotická vegetace s předěly prudkých strží a bílé domky jen jako malé tečky.

Příjemná teplota vody jak v moři, tak v přírodních koupalištích, tropické rostliny a ovoce i bohaté kulturní dědictví zvou k pobytu na Madeiře po celý rok. Též známé víno štědré chuti již déle než čtyři století šíří dobré jméno a atmosféru rodného ostrova po celém světě.

Madeira - zájezdy od 3 563 Kč

Nejnovější recenze Madeira

Celkem: 8 * problém letecky, jinak dobré

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
* problém letecky, jinak dobré Zobrazit celou recenzi

Anonym, 16.04.2018, Datum pobytu: 24.3. - 31.3.2018
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Estrelicia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Na Madeiru ne za koupáním - leda u krásného hotelového bazénu. Jezdit na výlety nebo si půjčit auto. Výborná organiazce, přestože uletěl...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 4 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Na Madeiru ne za koupáním - leda u krásného hotelového bazénu. Jezdit na výlety nebo si půjčit auto. Výborná organiazce, přestože uletěl spoj v Lisabonu,vše se zvládlo. Jeli jsme s 5 vor flug a dalo se s nimi dobře komunikovat, byli spolehliví. Hotel výborný, nejvíc vadilo, že jiní turisté nám pod okny kouřili i celou noc, a také nedovírací velké zásuvníé dveře (průvan či aspoň stálá meluzína). Vynikající jídlo a všechny další služby. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 22.03.2018, Datum pobytu: 5.3. - 19.3.2018
Oblast: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Four Views Oasis

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Hotel klidný, denně úklid, naprostá spokojenost.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel klidný, denně úklid, naprostá spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorné pokoje, ve skříni dostatek ramínek, sociální zařízení se sprchovým koutek nebo s vanou, pohodlné matrace, dostatek polštářů pro ty, kdo mají rádi více pod hlavou. Výhled na oceán úžasný, balkon prostorný se stolkem, židlemi, sušákem.

Strava
Vynikající, denně minimálně dva druhy ryb, množství salátů i čersvé zeleniny a ovoce. Maso kuřecí, krůtí, vepřové, hovězí, jehněčí. Při večeři placené nápoje, sklenka vína cca 4,- eura. Snídaně pestré, množství druhů pečiva slaného i sladkého. Převažovala německá klientela a na výběru jídla to bylo znát...

Služby hotelu
Velmi vstřícný a milý personál. Hovoří anglicky a německy.

Pláž
Při našem únorovém pobytu jsme využívali saunu a krytý bazén ve vedlejším hotelu - v ceně. Po celodenní turistuce to nemělo chybu.

Jan Kašpar, 11.03.2018, Datum pobytu: 24.2. - 3.3.2018
Oblast: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Roca Mar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Spokojenost téměř se vším, pouze delegátka CK nemluvila německy, pouze anglicky. Výlety jsme si domluvili na recepci hotelu, všechny...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost téměř se vším, pouze delegátka CK nemluvila německy, pouze anglicky. Výlety jsme si domluvili na recepci hotelu, všechny dopadly dle plánu. Z hotelu na letiště jsme odjížděli v 6:20, očekávali jsme balíček místo snídaně, žádný jsme nedostali. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo jedno z nejlepších, které jsme kdy při cestování různými zeměmi měli.

Strava
V ceně jsme měli pouze snídani, spokojenost.

Služby hotelu
Na recepci všichni vstřícní a příjemní.

Pláž
Pláž jsme vzhledem k únorovému počasí nevyhledávali.

Anonym, 05.03.2018, Datum pobytu: 24.2. - 1.3.2018
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Orca Praia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 Hotel je velmi dobře vybaven, personál je vlídný a ochotný.

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je velmi dobře vybaven, personál je vlídný a ochotný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsem byli spokojeni, ocenili jsme krásnou vyhlídku z balkónu a ochotný personál.

Strava
Stravovali jsme se formou švédských stolů, bez problémů.

Služby hotelu
K službám nemáme námitek.

Pláž
Pláž byla přístupná, ale koupání v moři by bylo trochu problematické vzhledem k dost kamenitému přístupu do moře. Vzhledem k počasí jsem se nekoupali, ale zájemcům o koupel bychom doporučili obuv do vody. Nadšeni jsem nebyli ani z "betonových" plat o kousek dál. Pobřežní promenáda byla příliš krátká a občas přecházela v kamenité a neupravené divoké plácky zasypané odpadky. Toto je spíš negativní stránka našeho pobytu, celkově však převládala pozitiva.

Markéta Čemusová, 27.02.2018, Datum pobytu: 17.2. - 24.2.2018
Oblast: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Four Views Oasis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Madeira

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622