Madeira Madeira

Oficiální název: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavní město: Funchal
Státní zřízení: autonomní oblast Portugalska
Náboženství: římsko-katolické
Úřední jazyk: portugalština
Časový posun: - 1 hodina oproti středoevropskému času

Madeira - zájezdy od 4 390 Kč

O Madeiře

Madeira, souostroví vulkanického původu, má mnoho poetických pojmenování, která napovídají, že je skutečným rájem na zemi. Ostrovu Madeira, podle něhož se nazývá celé souostroví, se přezdívá Ostrov věčného jara, Ostrov květů nebo Zelená perla Atlantiku. Přírodní bohatství se tu cení nad všechny poklady a o věčné jaro se stará Golfský proud, díky němuž je zde konstantní klima okolo 18 °C.

Madeirské souznění a spojení s Portugalskem

Přestože souostroví Madeira patří oficiálně k Portugalsku (Portugalci se na ní vylodili už v roce 1419), polohou má blíže k Africe. Maroko je od Madeiry vzdálené asi 580 km, do Lisabonu je to přibližně 1000 km. Souostroví se dělí na 4 části. Obydlené jsou ostrovy Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmořského hřbetu tvoří tři neobydlené ostrovy Desertas, které jsou od roku 1995 chráněnou přírodní rezervací. Další skupině ostrovů, kde byla také vyhlášena přírodní rezervace, se říká Selvagens. Leží asi 250 km od Funchalu, hlavního města ostrova Madeira. Kvůli absenci pitné vody a těžké dostupnosti je rovněž neobydlená.

Turisticky bohatá Madeira

Návštěvníci směřují na ostrovy Madeira a Porto Santo. První zmíněný má rozlohu okolo 740 km2 a žije na něm asi 260 000 stálých obyvatel. Je skvělým místem pro trávení aktivní dovolené. V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které si můžete vybírat podle náročnosti.

Zdolání nejvyššího vrcholu Pico Ruivo (1862 m) bývá spojeno s přechodem na vedlejší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Sestupy a výstupy po schodech tesaných do skály, mlha a strmé srázy, to je sousto pro opravdu zdatné turisty. Odměnou je však skvělý výhled, který vám odhalí krásy ostrova. Stejně pěkné jsou i méně náročné trasy. Spousta zajímavých zážitků na vás čeká třeba při pochodech vavřínovým pralesem a hlubokými údolími, jimiž protékají potůčky a říčky, nebo po plošinách, kde se pasou krávy a ovce a kde usedlíci obdělávají políčka.

Něco pro každého

Na Madeiře si přijdou na své především nadšenci do turistiky a přírody, ale ani milovníci plážového odpočinku nebudou ochuzeni. Pláží tady sice není mnoho, zaujmou však hezkým přírodním vzezřením a klidnou atmosférou. Na ostrově Porto Santo najdete hned několik kilometrů pláží, kde můžete relaxovat po náročném výletě.

Příznivé klima s teplotami v rozmezí 16 a 25 °C a pověstná krása přírody připisují tomuto souostroví přívlastek oblíbeného místa jako stvořeného k odpočinku. Snadnou dopravní dostupnost hlavního ostrova i Porto Santo zajišťují dvě mezinárodní letiště. Nezapomenutelným zážitkem je však pohled na Madeiru přímo z moře, kdy se před vámi jako na dlani rozprostřou horské masivy vypínající se do výšky nad hlubokými údolími, hustá exotická vegetace s předěly prudkých strží a bílé domky jen jako malé tečky.

Příjemná teplota vody jak v moři, tak v přírodních koupalištích, tropické rostliny a ovoce i bohaté kulturní dědictví zvou k pobytu na Madeiře po celý rok. Také známé víno štědré chuti šíří dobré jméno a atmosféru rodného ostrova po celém světě (déle než čtyři století).

Atraktivní ubytování na Madeiře

Pro Madeiru jsou typické dva způsoby ubytování v hotelech, a to na pobřeží nebo v horách. Komfortnější pobřežní hotely bývají dražší, ale poskytují krásné výhledy na moře. Horské hotely jsou možná méně přepychové, vyjdou však levněji a nabízejí hezké výhledy do údolí. Celkově platí ubytování na Madeiře za luxusní záležitost přinášející prvotřídní služby a klid. Pokoje disponují pohodlnými lůžky, vybavenými kuchyňskými kouty i koupelnami.

Madeira - zájezdy od 4 390 Kč

Nejnovější recenze Madeira

Celkem: 10 Personál velmi vstřícný a milý. Jídlo pestré jen bohužel bez chuti.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Personál velmi vstřícný a milý. Jídlo pestré jen bohužel bez chuti. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Luxusní, čisto.

Strava
Bylo si možné vybírat téměř ze všeho na co si vzpomenete. Bohužel jidla byla bez chuti.

Služby hotelu
Vynikajici.

Pláž
U hotelu špatná.

Dagmar H., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 16.09.2023, Datum pobytu: 5.9. - 12.9.2023
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Pestana Royal

Celkem: 6.2 Nefungovala klimatizace v celém hotelu. Větrat se nedalo, měli jsme pokoj orientovaný na hlavní silnici.

 • 6 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Nefungovala klimatizace v celém hotelu. Větrat se nedalo, měli jsme pokoj orientovaný na hlavní silnici. Zobrazit celou recenzi

Služby hotelu
Velmi vstřícný personál

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 15.09.2023, Datum pobytu: 5.9. - 12.9.2023
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Jardins d´Ajuda

Celkem: 9.6 Madeira je sama o sobě krásná , hotel a vše kolem nemělo chybu .

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Madeira je sama o sobě krásná , hotel a vše kolem nemělo chybu . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel super

Strava
Strava výborná , pestra

Služby hotelu
Služba hotelu také bez chyb

Pláž
Pláž přímo pod hotelem krásná ….

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 14.09.2023, Datum pobytu: 29.8. - 6.9.2023
Oblast: Madeira Madeira, Calheta, Hotel: Savoy Saccharum Resort & Spa

Všechny recenze Madeira