Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Madeira Madeira

Oficiální název: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavní město: Funchal
Státní zřízení: autonomní oblast Portugalska
Náboženství: římsko-katolické
Úřední jazyk: portugalština
Časový posun: - 1 hodina oproti středoevropskému času

Madeira - zájezdy od 3 563 Kč

O MADEIŘE

Souostroví vulkanického původu, Madeira, má mnoho dalších poetických pojmenování, která napovídají, že je toto místo skutečným rájem na zemi. Samotný ostrov Madeira, podle kterého se nazývá celé souostroví, je přezdíván jako Ostrov věčného jara, Ostrov květů, nebo Zelená perla Atlantiku. Přírodní bohatství je tu opravdu nad všechny jiné poklady a o věčné jaro se stará Golfský proud, díky němuž je na ostrovech konstantní klima kolem 18°C.

Madeirské souznění a spojení s Portugalskem

Madeirské souostroví, přesto že oficiálně patří k Portugalsku ( Portugalci se na Madeiře vylodili už v roce 1419 ), je blíže položeno k Africe. Maroko je od Madeiry vzdálené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Souostroví se dělí na 4 části. Dva obydlené ostrovy jsou Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmořského hřbetu tvoří tři ostrovy zvané Desertas, které jsou neobydlené a od roku 1995 jsou chráněnou přírodní rezervací. Další skupina ostrovů Selvagens, nacházející se asi 250 km od Funchalu, hlavního města ostrova Madeira, je taktéž neobydlená, jednak pro absenci pitné vody, jednak pro těžkou dostupnost. I na Selvagens byla vyhlášena přírodní rezervace.

Turisticky bohatá Madeira

Návštěvníci Madeirského souostroví směřují na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije zde asi 260 tisíc stálých obyvatel. Je skvělým místem pro trávení aktivní dovolené. V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které si můžete vybírat podle náročnosti. Zdolání nejvyššího vrcholu Pico Ruivo, který dosahuje 1862m, bývá spojeno s přechodem na vedlejší vrchol Pico do Arieiro (1818m). Sestupy a výstupy po strmých schodech tesaných do skály, mlha a strmé srázy, to je sousto pro opravdu zdatné turisty. Odměnou je však skvělý výhled, který vám odhalí krásy tohoto ostrova. Také méně náročné turistické trasy nejsou o nic méně krásnější. Mnoho zážitků na vás čeká při pochodech vavřínovým pralesem, hlubokými údolími, kterými protékají potůčky a říčky padající ze strmých skal, nebo po plošinách kde se pasou krávy a ovce a usedlíci tu obdělávají svá políčka.

Přesto že si na Madeiře přijdou na své především nadšenci do turistiky a přírody, které místní krásy nenechají v klidu, i odpočinek na pláži je vítaným odpočinkem. Na Madeiře je sice jen několik pláží, zaujmou ale svým klidem a přírodním vzezřením. Na ostrově Porto Santo se nachází několik kilometrů pláží, kde si můžete odpočinout po výletě po ostrově.

Příjemné klima s teplotami v rozmezí 16 a 25 °C a pověstná krása přírody připisují tomuto souostroví přívlastek oblíbeného klidného místa jak stvořeného k odpočinku. Snadnou dopravní dostupnost hlavního ostrova i Porto Santo zajišťují dvě mezinárodní letiště. Nezapomenutelným zážitkem je však pohled na Madeiru přímo z moře, kdy se před vámi jak na dlani rozprostřou horské masivy vypínající se do výšky nad hlubokými údolími, hustá exotická vegetace s předěly prudkých strží a bílé domky jen jako malé tečky.

Příjemná teplota vody jak v moři, tak v přírodních koupalištích, tropické rostliny a ovoce i bohaté kulturní dědictví zvou k pobytu na Madeiře po celý rok. Též známé víno štědré chuti již déle než čtyři století šíří dobré jméno a atmosféru rodného ostrova po celém světě.

Madeira - zájezdy od 3 563 Kč

Nejnovější recenze Madeira

Celkem: 9 Paráda, přesně podle očekávání a ještě o fous lepší

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Paráda, přesně podle očekávání a ještě o fous lepší Zobrazit celou recenzi

Ondřej M., 10.09.2018, Datum pobytu: 27.8. - 7.9.2018
Oblast: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Cais da Oliveira

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Madeira je krásná, byl jsem v srpnu nyní a před 2 lety v dubnu a každé období má svoje kouzlo. Vrcholky Madiery jsou lépe schůdné v...

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Madeira je krásná, byl jsem v srpnu nyní a před 2 lety v dubnu a každé období má svoje kouzlo. Vrcholky Madiery jsou lépe schůdné v srpnu, v dubnu je větší zima a deštivo.... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
HOtel je fajn, ale jak už tu bylo psáno, jde o ***, nikoliv ****. Uroveň gastronomie je v Rocamar ****(Canico) jednoznačně lepší (resp. před 2 lety byla).

Strava
viz výše

Služby hotelu
žádný problém.

Pláž
kamenitá, romantická, příjemná

Petr V., 03.09.2018, Datum pobytu: 24.8. - 31.8.2018
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Pestana Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Ač lidi v Invii v CV velmi příjemní a ochotní už toto nemůžu říct o delegátce Dominice v destinaci. Takové zklamání s poskytovanými...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Ač lidi v Invii v CV velmi příjemní a ochotní už toto nemůžu říct o delegátce Dominice v destinaci. Takové zklamání s poskytovanými službami či spíše neposkytovanými nás zarazilo.

-Podává špatné infomace,

-Ne vždy je dostupná,

-Nedokáže poradit po telefonu,

-Posílá lidi na místa, kde nejezdí hotelový bus a pak je na ně drzá!

-Poskytuje neplnohodnotné infomace,

-Neochota pomoct řešit problém,

-Neochota pomoct s výletováním jiným, než je na úvodním papíru, který dostaneme na letišti.

-Neznalost orientačních bodů pro navigaci ve Funchalu. Za 8 dní pobytu nebyla schopná ani jednou přijet na hotel,

-Nepomůže s registrací na hotelu a jde si sednout a hrát si na telefonu. Bylo nás více ve více hotelech se stejným názor na delegáta a museli jsme si zařizovat výlety u konkurence (Čedok).

Jedna otázka pro CK. Proč si platíme tedy cestovní kancelář s delegátem a službami, když je nedostáváme? Tento člověk není na místě. Na Madeiru se chceme oba (každý zvlášť) vrátit, ale ne už s Vaší cestovní kanceláří pod vedenín uvedeného delegáta. V případě jiného rádi pojedem znova.

Když pominu delegáta ostrov je krásný a strojí za to ho procestovat celý, jak východní, tak západní stranu. Doporučujeme cestu Katamaránem. Cesta do jeskyní nic moc, ale i přesto naučná - historie ostrova. Pokud na Madeiru, tak jednoznačně do tohoto hotelu a možná i bez cestovky. Doporučuji pronájem auta aspoň na 2 dny dopředu přes internet a to hned na letišti. S sebou aspoň 300 euro/ osoba. Na ceny nekoukejte. Výlety jsou dražší, ale stojí za to námi uvedené. Okruhy 40 euro, Katamarán 30 euro, Jeskyně 15-30 euro. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vytknul bych cestovce, že fotky mají odpovídat standartnímu pokoji a né nadstandartnímu. Podle toho se vybírá především dovolená. Vybavení OK, koupelna krásná až na šílenou vanu se závěsem. Zlatý sprcháč. A/c jako klimatizaci taky nečekejte v horkých dnech a večerech. Na stropě je pouze větrák, co jde dát pouze na 1 stupeň a hází s sebou na obě strany, jak kdyby měl spadnout.

Výhled v rámci možnosti z balkónu. Pokoj i přes menší nedostatky parádní.

Strava
All inclusiv a měli jsme toho víc v nabídce, než je uvedeno od cestovní kanceláře a to o Whisky, brandy, likéry, drinky, pivo. Když se nebojíte mluvit Anglicky, namíchají vám cokoli zadarmo. Jídlo chutné a každý si vybere to své. Je to jak hostina pro krále ;)

Služby hotelu
Personál vstřícný. Wifi dostačující.

Pláž
Kamenitá. Bez bot do vody nebezpečné. Voda studenější a celkem rychlý vstup do moře. Spokojenost

Jan Kašpar, 30.08.2018, Datum pobytu: 20.8. - 27.8.2018
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Pestana Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (1)

Celkem: 7,6 Za danou cenu perfektní pobyt

 • 7 Ubytování
 • 4 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Za danou cenu perfektní pobyt Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl čistý a klidný. Jelikož jsme po celý den provozovali turistiku a výlety,bylo to naprosto vyhovující ubytování

Strava
Snídaně byl v ceně, ale po celou dobu 10 dní byly jednotvárné. Personál byl ale vstřícný k výměně požadovaného druhu pečiva.V hotelu a v jeho naprostém sousedství je ale velké množství dalších možností stravování. /obědy, večeře./

Služby hotelu
Nevyžadovali jsme žádné speciální služby hotelu.

Pláž
V hotelové části Funchalu jsou menší pláže, ale my jsme je nevyužívali. Je tu ale dobrá autobusová dostupnost pláží po celé jižním pobřeží.

Jana Vozábová, 30.08.2018, Datum pobytu: 17.8. - 27.8.2018
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Residence Monumental

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Skvělý hotel na skvělém místě.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělý hotel na skvělém místě. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 30.08.2018, Datum pobytu: 20.8. - 27.8.2018
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Girasol

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Madeira

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622