Madeira Madeira

Oficiální název: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavní město: Funchal
Státní zřízení: autonomní oblast Portugalska
Náboženství: římsko-katolické
Úřední jazyk: portugalština
Časový posun: - 1 hodina oproti středoevropskému času

Madeira - zájezdy od 3 490 Kč

O Madeiře

Madeira, souostroví vulkanického původu, má mnoho poetických pojmenování, která napovídají, že je skutečným rájem na zemi. Ostrovu Madeira, podle něhož se nazývá celé souostroví, se přezdívá Ostrov věčného jara, Ostrov květů nebo Zelená perla Atlantiku. Přírodní bohatství se tu cení nad všechny poklady a o věčné jaro se stará Golfský proud, díky němuž je zde konstantní klima okolo 18 °C.

Madeirské souznění a spojení s Portugalskem

Přestože souostroví Madeira patří oficiálně k Portugalsku (Portugalci se na ní vylodili už v roce 1419), polohou má blíže k Africe. Maroko je od Madeiry vzdálené asi 580 km, do Lisabonu je to přibližně 1000 km. Souostroví se dělí na 4 části. Obydlené jsou ostrovy Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmořského hřbetu tvoří tři neobydlené ostrovy Desertas, které jsou od roku 1995 chráněnou přírodní rezervací. Další skupině ostrovů, kde byla také vyhlášena přírodní rezervace, se říká Selvagens. Leží asi 250 km od Funchalu, hlavního města ostrova Madeira. Kvůli absenci pitné vody a těžké dostupnosti je rovněž neobydlená.

Turisticky bohatá Madeira

Návštěvníci směřují na ostrovy Madeira a Porto Santo. První zmíněný má rozlohu okolo 740 km2 a žije na něm asi 260 000 stálých obyvatel. Je skvělým místem pro trávení aktivní dovolené. V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které si můžete vybírat podle náročnosti.

Zdolání nejvyššího vrcholu Pico Ruivo (1862 m) bývá spojeno s přechodem na vedlejší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Sestupy a výstupy po schodech tesaných do skály, mlha a strmé srázy, to je sousto pro opravdu zdatné turisty. Odměnou je však skvělý výhled, který vám odhalí krásy ostrova. Stejně pěkné jsou i méně náročné trasy. Spousta zajímavých zážitků na vás čeká třeba při pochodech vavřínovým pralesem a hlubokými údolími, jimiž protékají potůčky a říčky, nebo po plošinách, kde se pasou krávy a ovce a kde usedlíci obdělávají políčka.

Něco pro každého

Na Madeiře si přijdou na své především nadšenci do turistiky a přírody, ale ani milovníci plážového odpočinku nebudou ochuzeni. Pláží tady sice není mnoho, zaujmou však hezkým přírodním vzezřením a klidnou atmosférou. Na ostrově Porto Santo najdete hned několik kilometrů pláží, kde můžete relaxovat po náročném výletě.

Příznivé klima s teplotami v rozmezí 16 a 25 °C a pověstná krása přírody připisují tomuto souostroví přívlastek oblíbeného místa jako stvořeného k odpočinku. Snadnou dopravní dostupnost hlavního ostrova i Porto Santo zajišťují dvě mezinárodní letiště. Nezapomenutelným zážitkem je však pohled na Madeiru přímo z moře, kdy se před vámi jako na dlani rozprostřou horské masivy vypínající se do výšky nad hlubokými údolími, hustá exotická vegetace s předěly prudkých strží a bílé domky jen jako malé tečky.

Příjemná teplota vody jak v moři, tak v přírodních koupalištích, tropické rostliny a ovoce i bohaté kulturní dědictví zvou k pobytu na Madeiře po celý rok. Také známé víno štědré chuti šíří dobré jméno a atmosféru rodného ostrova po celém světě (déle než čtyři století).

Atraktivní ubytování na Madeiře

Pro Madeiru jsou typické dva způsoby ubytování v hotelech, a to na pobřeží nebo v horách. Komfortnější pobřežní hotely bývají dražší, ale poskytují krásné výhledy na moře. Horské hotely jsou možná méně přepychové, vyjdou však levněji a nabízejí hezké výhledy do údolí. Celkově platí ubytování na Madeiře za luxusní záležitost přinášející prvotřídní služby a klid. Pokoje disponují pohodlnými lůžky, vybavenými kuchyňskými kouty i koupelnami.

Madeira - zájezdy od 3 490 Kč

Nejnovější recenze Madeira

Celkem: 6,4 jedná se o tříhvězdičkový hotel a této kategorii asi odpovídal.

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
jedná se o tříhvězdičkový hotel a této kategorii asi odpovídal. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
bylo čisto, ale je vidět, že hotel má již něco za sebou a měl by se již trochu zrenovovat

Pláž
Madeira není koupací dovolená, spíš aktivní, aby člověk poznal krásy tohoto ostrova. S tím jsme počítali a nebyli jsme zklamaní, naopak.

Karel Repeš, 21.09.2021, Datum pobytu: 10.9. - 17.9.2021
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Dorisol Komplex

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 Vyborna poloha hotelu v centru mesta.

 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Vyborna poloha hotelu v centru mesta. Zobrazit celou recenzi

Martina P., 20.09.2021, Datum pobytu: 10.9. - 17.9.2021
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Turim Santa Maria

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Krásný čistý hotel s příjemným personálem.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Krásný čistý hotel s příjemným personálem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel má svá nejlepší léta už za sebou, ale stále je krásný.

Strava
Strava byla výborná, rozmanitá.

Pláž
Pláž v okolí hotelu vůbec není, je důležité mít půjčené auto. Nejbližší pláž dostupná pěšky je tak 6-7 km.

Adéla J., 13.09.2021, Datum pobytu: 3.9. - 10.9.2021
Oblast: Madeira Madeira, Hotel: Monte Mar Palace (Ponta Delgada)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 celkový dojem z dovolené velmi dobrý. Negativem je obtížnější přístup k moři pro probíhající stavební práce těsně u hotelu.

 • 6 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
celkový dojem z dovolené velmi dobrý. Negativem je obtížnější přístup k moři pro probíhající stavební práce těsně u hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj výborný. Ohromným negativem hotelu je rušení nočního klidu anglicky hovořícími hosty. 2 noci jsme nemohli spát, protože hluk byl od půlnoci do 6.00 hodin ráno, další noc pak od 1:30 do 3:00 hodin....

Strava
naprosto fantastické, nemohu nic vytknout. Personál velmi příjemný a vstřícný

Služby hotelu
Celkový dojem hotelu by byl vynikající, ovšem nemohu doporučit, protože se tam v noci nevyspíte.

Pláž
Pláže na Madeiře jsou převážně kamenité, ale když máte obuv do vody, není žádný problém

Tomáš R., 09.09.2021, Datum pobytu: 30.8. - 6.9.2021
Oblast: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Four Views Oasis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Krásný hotel uprostřed nádherně rozkvetlé zahrady

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásný hotel uprostřed nádherně rozkvetlé zahrady Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmán měl prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem, ložnici s dvojlůžkem a koupelnu se sprchovým koutem a WC. V obývacím pokoji byla plnohodnotná přistýlka vhodná pro dospělého.

Strava
Strava (polopenze) byla formou bufetu, nápoje jsme hradili najednou na konci pobytu, byly dodržovány hygienické podmínky

Služby hotelu
Hotel má velký bazén s krásným výhledem na oceán, je v centru městečka. Bohužel je daleko od pláže. Služby SPA jsme nevyužili, hotel pořádá i komentované prohlídky krásné botanické zahrady.

Pláž
Hotel je umístěn v centru městečka cca 2,5 km od kamenité pláže u Christo Rei, kam je možno dostat se i lanovkou od vyhlídky Christo Rei

Hana H., 06.09.2021, Datum pobytu: 26.8. - 2.9.2021
Oblast: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Quinta Splendida Wellness & Botanical Garden

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Madeira