Madeira Madeira

Oficiální název: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavní město: Funchal
Státní zřízení: autonomní oblast Portugalska
Náboženství: římsko-katolické
Úřední jazyk: portugalština
Časový posun: - 1 hodina oproti středoevropskému času

Madeira - zájezdy od 2 972 Kč

O MADEIŘE

Souostroví vulkanického původu, Madeira, má mnoho dalších poetických pojmenování, která napovídají, že je toto místo skutečným rájem na zemi. Samotný ostrov Madeira, podle kterého se nazývá celé souostroví, je přezdíván jako Ostrov věčného jara, Ostrov květů, nebo Zelená perla Atlantiku. Přírodní bohatství je tu opravdu nad všechny jiné poklady a o věčné jaro se stará Golfský proud, díky němuž je na ostrovech konstantní klima kolem 18°C.

Madeirské souznění a spojení s Portugalskem

Madeirské souostroví, přesto že oficiálně patří k Portugalsku ( Portugalci se na Madeiře vylodili už v roce 1419 ), je blíže položeno k Africe. Maroko je od Madeiry vzdálené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Souostroví se dělí na 4 části. Dva obydlené ostrovy jsou Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmořského hřbetu tvoří tři ostrovy zvané Desertas, které jsou neobydlené a od roku 1995 jsou chráněnou přírodní rezervací. Další skupina ostrovů Selvagens, nacházející se asi 250 km od Funchalu, hlavního města ostrova Madeira, je taktéž neobydlená, jednak pro absenci pitné vody, jednak pro těžkou dostupnost. I na Selvagens byla vyhlášena přírodní rezervace.

Turisticky bohatá Madeira

Návštěvníci Madeirského souostroví směřují na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije zde asi 260 tisíc stálých obyvatel. Je skvělým místem pro trávení aktivní dovolené. V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které si můžete vybírat podle náročnosti. Zdolání nejvyššího vrcholu Pico Ruivo, který dosahuje 1862m, bývá spojeno s přechodem na vedlejší vrchol Pico do Arieiro (1818m). Sestupy a výstupy po strmých schodech tesaných do skály, mlha a strmé srázy, to je sousto pro opravdu zdatné turisty. Odměnou je však skvělý výhled, který vám odhalí krásy tohoto ostrova. Také méně náročné turistické trasy nejsou o nic méně krásnější. Mnoho zážitků na vás čeká při pochodech vavřínovým pralesem, hlubokými údolími, kterými protékají potůčky a říčky padající ze strmých skal, nebo po plošinách kde se pasou krávy a ovce a usedlíci tu obdělávají svá políčka.

Přesto že si na Madeiře přijdou na své především nadšenci do turistiky a přírody, které místní krásy nenechají v klidu, i odpočinek na pláži je vítaným odpočinkem. Na Madeiře je sice jen několik pláží, zaujmou ale svým klidem a přírodním vzezřením. Na ostrově Porto Santo se nachází několik kilometrů pláží, kde si můžete odpočinout po výletě po ostrově.

Příjemné klima s teplotami v rozmezí 16 a 25 °C a pověstná krása přírody připisují tomuto souostroví přívlastek oblíbeného klidného místa jak stvořeného k odpočinku. Snadnou dopravní dostupnost hlavního ostrova i Porto Santo zajišťují dvě mezinárodní letiště. Nezapomenutelným zážitkem je však pohled na Madeiru přímo z moře, kdy se před vámi jak na dlani rozprostřou horské masivy vypínající se do výšky nad hlubokými údolími, hustá exotická vegetace s předěly prudkých strží a bílé domky jen jako malé tečky.

Příjemná teplota vody jak v moři, tak v přírodních koupalištích, tropické rostliny a ovoce i bohaté kulturní dědictví zvou k pobytu na Madeiře po celý rok. Též známé víno štědré chuti již déle než čtyři století šíří dobré jméno a atmosféru rodného ostrova po celém světě.

Madeira - zájezdy od 2 972 Kč

Nejnovější recenze Madeira

Celkem: 8,2 Celkové dobré. Silné nepčíjemnosti s odletem. Očekával bych mnohem lepší a dřívější komunikaci ohledně ubytování. Zbytečně dlouho jsme...

 • 8,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkové dobré. Silné nepčíjemnosti s odletem.

Očekával bych mnohem lepší a dřívější komunikaci ohledně ubytování. Zbytečně dlouho jsme čekali na jakoukoliv informaci.

Delgátka Katka posléze odvedla skvělou práci. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné

Petr K., 26.07.2017, Datum pobytu: 16.7. - 23.7.2017
Oblast: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Roca Mar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Hotel nádherný, čistota, výborné snídaně, z hotelu nádherné procházky.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel nádherný, čistota, výborné snídaně, z hotelu nádherné procházky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytování špičková, čistota, krásné výhledy.

Strava
Měli jsme pouze snídaně, které byly vynikající, k jídlu bylo vše, na co si člověk vzpomněl. Všeho bylo dost. Krásné prostředí restaurace i terasy.

Služby hotelu
služby na úrovni, nic nechybělo.

Pláž
Pláže na Madeiře jsou většinou kamenité a ne všude je přístup do moře. Ale lze najít i písčité pláže, od hotelu Duas Torres nejsou daleko.

Jitka Drunecká, 23.07.2017, Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2017
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Duas Torres

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

madeira 2 fotografie

Celkem: 6 Madeira ve vnitrozemí je nádherná, ale v městech začíná převládat betonové šílenství hotelů, tunelů a silnic.

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Madeira ve vnitrozemí je nádherná, ale v městech začíná převládat betonové šílenství hotelů, tunelů a silnic. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Lusitania je na klidném místě, za příplatek jsme měli větší pokoj s kuchyní, jehož stav byl dost ošuntělý, ledníčka cca 20 let stará, tak jako dvojploténka. Digestoř nefunkční. Na pokoje s výhledem na moře v prvním patře dle nás Češi nemají nárok.

Strava
Zaplacená snídaně byl salám se sýrem, ovoce a teplé pití stejné každé ráno. Naopak restaurace ve městě byly povětšinou skvělé!! Večeře (komplet menu) od 12 do 35 EU. Jen si musí našinec dát trochu práci s vyběrem. Angličtina (němčina, francuzština) nutná!

Služby hotelu
V hotelu personál milý a úslužný, uklizečky vyměňovali ručníky každý den. Povlečení co dva dny.

Pláž
Levády jsou fantastické, v moři (atlantiku jsme nebyli).

Otakar T., 23.07.2017, Datum pobytu: 6.7. - 20.7.2017
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Vila Lusitania

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 10 Luxusná, maximálna spokojnosť ako s hotelom (poloha - bazén, detské ihrisko, posilňovacie stroje, vlastná bylinková záhradka - to všetko...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Luxusná, maximálna spokojnosť ako s hotelom (poloha - bazén, detské ihrisko, posilňovacie stroje, vlastná bylinková záhradka - to všetko uzavreté na kartu + blízkosť mora s možnosťou plávania v hlbokej vode i vytvorený - niečo ako bazén pre deti, kde takmer nie sú vlny), s personálom hotelu, s ponukou aktivít v rámci hotelu i mimo neho. Blízkosť letiska, ale bez hluku, blízkosť Funchalu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
izba čistá, vkusne zariadená, s kuchynským kútikom (chladničkou, mikrovlnkou, varnou kanvicou, dvojplatničkou), gaučom, stolom so stoličkami vnútri i na balkóne, ktorý mal výhľad na more a dokonca i na Desertas islands. Upratanie izby každý deň s maximálnou spokojnosťou. Možnosť obsluhy na izbu (pitie i jedlo).

Strava
V hoteli i mimo neho luxusná. Jedlo chutné, pekne upravené, v rôznych cenových reláciách.

Služby hotelu
V reštauráciách rôzne zameranie výberu jedál v priebehu týždňa - rybí deň, mäsový deň, barbeque ...

Koncerty v hale.

Ponuka výletov (pešie, na bicykli, minibusom či džípom), vodných aktivít, potápania.

Ochota personálu toto všetko zabezpečiť.

Pláž
Pláž blízko pri hoteli, kamenitá so vstupom po kameňoch alebo po rebríku, do morského bazénu vstup i po schodoch či zvažujúcom sa chodníku. Voda čistá, možnosť vidieť ryby. Šnorchlovanie som nerobila, ale na potápanie krásne miesto.

Jana M., 23.07.2017, Datum pobytu: 13.7. - 20.7.2017
Oblast: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Four Views Oasis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pohľad z balkónu 4 fotografie

Celkem: 8,8 Dovolená na Madeiře nás nadchla, tvrzení, že je Madeira "zelenou perlou Atlantiku" rozhodně není přehnané, ostrov je opravdu plný krásné...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená na Madeiře nás nadchla, tvrzení, že je Madeira "zelenou perlou Atlantiku" rozhodně není přehnané, ostrov je opravdu plný krásné přírody. Místní obyvatelé byli příjemní a ochotní pomoci. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je velmi pěkně udržovaný, v příjemné a klidné části města s přímým vstupem do moře pomocí schůdků nebo žebříků. Vlastní pláž jako takovou nemá, protože pobřeží je skalnaté. Pokoje byly čisté, každý den uklízené, vybavení moderní a funkční. Personál milý a ochotný.

Strava
Stravování bylo dobré, jídla skvěle připravena. Doporučujeme ochutnat výrobky z cukrové třtiny, stojí to za to.

Služby hotelu
Každý večer bylo možné posedět v restauraci a poslechnout si některé z místních hudebníků nebo zhlédnout taneční vystoupení - podle toho, co bylo zrovna na programu. Hotel nabízí dopravu zdarma vlastním minibusem do hlavního města Funchal, ale musí se včas zarezervovat, jinak už je obsazený. Doprava zpět je možná také, jenže pokaždé nám bylo řečeno, že bus zpět je již obsazený a musíme jet hromadnou dopravou.

Pláž
Přístup do moře je hned pod hotelem, lidí tam nebylo mnoho. Nedaleko od hotelu se dá po promenádě dojít k pláži s velkými oblázky. Ležet se tam moc nedá, není to příliš pohodlné, ale zato voda je čistá, i když trochu studená. Určitě je dobré vzít si s sebou šnorchl, protože zde žije plno rybek a jiných živočichů, kteří se dají v průzračné vodě dobře pozorovat.

Martin C., 22.07.2017, Datum pobytu: 9.7. - 16.7.2017
Oblast: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Royal Orchid

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Madeira

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622