Madeira Madeira

Oficiální název: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavní město: Funchal
Státní zřízení: autonomní oblast Portugalska
Náboženství: římsko-katolické
Úřední jazyk: portugalština
Časový posun: - 1 hodina oproti středoevropskému času

Madeira - zájezdy od 2 241 Kč

O Madeiře

Madeira, souostroví vulkanického původu, má mnoho poetických pojmenování, která napovídají, že je skutečným rájem na zemi. Ostrovu Madeira, podle něhož se nazývá celé souostroví, se přezdívá Ostrov věčného jara, Ostrov květů nebo Zelená perla Atlantiku. Přírodní bohatství se tu cení nad všechny poklady a o věčné jaro se stará Golfský proud, díky němuž je zde konstantní klima okolo 18 °C.

Madeirské souznění a spojení s Portugalskem

Přestože souostroví Madeira patří oficiálně k Portugalsku (Portugalci se na ní vylodili už v roce 1419), polohou má blíže k Africe. Maroko je od Madeiry vzdálené asi 580 km, do Lisabonu je to přibližně 1000 km. Souostroví se dělí na 4 části. Obydlené jsou ostrovy Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmořského hřbetu tvoří tři neobydlené ostrovy Desertas, které jsou od roku 1995 chráněnou přírodní rezervací. Další skupině ostrovů, kde byla také vyhlášena přírodní rezervace, se říká Selvagens. Leží asi 250 km od Funchalu, hlavního města ostrova Madeira. Kvůli absenci pitné vody a těžké dostupnosti je rovněž neobydlená.

Turisticky bohatá Madeira

Návštěvníci směřují na ostrovy Madeira a Porto Santo. První zmíněný má rozlohu okolo 740 km2 a žije na něm asi 260 000 stálých obyvatel. Je skvělým místem pro trávení aktivní dovolené. V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které si můžete vybírat podle náročnosti.

Zdolání nejvyššího vrcholu Pico Ruivo (1862 m) bývá spojeno s přechodem na vedlejší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Sestupy a výstupy po schodech tesaných do skály, mlha a strmé srázy, to je sousto pro opravdu zdatné turisty. Odměnou je však skvělý výhled, který vám odhalí krásy ostrova. Stejně pěkné jsou i méně náročné trasy. Spousta zajímavých zážitků na vás čeká třeba při pochodech vavřínovým pralesem a hlubokými údolími, jimiž protékají potůčky a říčky, nebo po plošinách, kde se pasou krávy a ovce a kde usedlíci obdělávají políčka.

Něco pro každého

Na Madeiře si přijdou na své především nadšenci do turistiky a přírody, ale ani milovníci plážového odpočinku nebudou ochuzeni. Pláží tady sice není mnoho, zaujmou však hezkým přírodním vzezřením a klidnou atmosférou. Na ostrově Porto Santo najdete hned několik kilometrů pláží, kde můžete relaxovat po náročném výletě.

Příznivé klima s teplotami v rozmezí 16 a 25 °C a pověstná krása přírody připisují tomuto souostroví přívlastek oblíbeného místa jako stvořeného k odpočinku. Snadnou dopravní dostupnost hlavního ostrova i Porto Santo zajišťují dvě mezinárodní letiště. Nezapomenutelným zážitkem je však pohled na Madeiru přímo z moře, kdy se před vámi jako na dlani rozprostřou horské masivy vypínající se do výšky nad hlubokými údolími, hustá exotická vegetace s předěly prudkých strží a bílé domky jen jako malé tečky.

Příjemná teplota vody jak v moři, tak v přírodních koupalištích, tropické rostliny a ovoce i bohaté kulturní dědictví zvou k pobytu na Madeiře po celý rok. Také známé víno štědré chuti šíří dobré jméno a atmosféru rodného ostrova po celém světě (déle než čtyři století).

Atraktivní ubytování na Madeiře

Pro Madeiru jsou typické dva způsoby ubytování v hotelech, a to na pobřeží nebo v horách. Komfortnější pobřežní hotely bývají dražší, ale poskytují krásné výhledy na moře. Horské hotely jsou možná méně přepychové, vyjdou však levněji a nabízejí hezké výhledy do údolí. Celkově platí ubytování na Madeiře za luxusní záležitost přinášející prvotřídní služby a klid. Pokoje disponují pohodlnými lůžky, vybavenými kuchyňskými kouty i koupelnami.

Madeira - zájezdy od 2 241 Kč

Nejnovější recenze Madeira

Celkem: 7,2 Velmi krásná lokalita, dobré služby, doporučuji objednat auto na pobyt, lze u hotelu bezproblémově parkovat. Jídlo lepší standard....

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Velmi krásná lokalita, dobré služby, doporučuji objednat auto na pobyt, lze u hotelu bezproblémově parkovat. Jídlo lepší standard. Relativně drahé nápoje. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkný výhled, super umístění hotelu, bazén, krytý bazén a sauna. Problémem je nevětratelnost pokoje v době nepřítomnosti. Tomu rozumím v lokalitách, kde je často přes 30stupňů, ovšem na madeiře je to zbytečná komplikace.

Strava
Standardní jídlo, večere jsou bohaté a lze si vždy něco vybrat

Služby hotelu
výměna ručníků a úklid standardní

Pláž
Nebližší použitelná pláž je vevedlejší vesnici Seixal, dále Porto Moniz

Petr Mikeš, 15.07.2019, Datum pobytu: 3.7. - 10.7.2019
Oblast: Madeira Madeira, Paul do Mar, Hotel: Estalagem Do Mar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Madeira je nádherná a určitě se sem chceme vrátit. Milovníci květin, přírody a hor si přijdou na své. Nejezdit s dětmi, ty to neocení....

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Madeira je nádherná a určitě se sem chceme vrátit. Milovníci květin, přírody a hor si přijdou na své. Nejezdit s dětmi, ty to neocení. Ležet na pláži nebo u bazénu, můžete u mnohem levnějších zájezdů kdekoliv jinde.

Hotel je cca 6 km od hlavního města Funchal, schovaný za útesem, v klidné části, u pláže. Dostupnost do města buď zdarma každou hodinu hotelovým autobusem nebo místní velmi dobrou autobusovou dopravou (cca 1,50 Euro). Taxi není také problém. Půjčení auta stojí za to (Nás stálo na 4 dny s komplexním pojištěním - žádné kauce, žádná spoluúčast při nehodě - 47 Euro/den.) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pro nás co nemáme rádi hluk to byla značka ideál. Žádný hluk z ulic a promenád, protože hotel je mimo toto dění. Je přímo u kamenité pláže. Všechny pokoje mají výhled na moře. U několika pokojů brání ve výhledu 2 vzrostlé stromy, ale do boku vidíte i přes ně. V sedmém patře už vidíte odevšud jen a jen útesy, skály a oceán.

Nevím jak jiné pokoje, ale náš byl velký 2 místnosti (které jsme si zaplatili), dokonce zde byla i kuchyňka a velká koupelna. Jediné co se mi nelíbilo, že vybavení pokoje bylo už celkem staré a kombinace, starého nábytku, těžkých koberců, závěsů a vysoké vlhkosti byl pokoj prostě zatuchlý a nedalo se to vyvětrat. V pokoji byl stropní větrák ne klimatizace, ale na Madeiře klimatizaci nepotřebujete.

Strava
Co se týká stravy, dle mého názoru jídlo bylo dobré, bylo ho dost a výběr byl také. Celý den je otevřený samoobslužný bar na vodu, pivo, limo a fakt chutnou kávu z automatu. Opravdu super. Jediné na co bych ráda upozornila, je špatně umyté nádobí (nemám ráda když je umyté nádobí umatlané ze spodu). Na terase Vám u jídla vždy asistují ještěrky (čím tepleji, tím více ještěrek), holubi a rackové. Pro někoho to může být nepříjemné. Další asi taková věc co mi lezla na mozek, židle na terase jsou kovové a šoupání po kamenné podlaze terasy je uši rvoucí. To jenom co mě zaujalo nebo mi vadilo.

Služby hotelu
Úklid byl v pořádku, Všichni milí, usměvaví. Bazén čistý. Lehátka u bazénu zdarma, slunečník za 2 Eura. Ale opět nejsou potřeba.

Pláž
Kamenitá pláž (jedna z mála pláží i když je kamenitá, cca 1 km přechází v černý hrubý písek). Na pláži pár lidí. Žádná lehátka, žádné slunečníky, boty do vody a podložka na ležení je potřeba. Oceán je studený, ale ne ledový a nádherný. Pobřeží je skalnaté, opět nádhera. Kousek od hotelu malé přírodní koupaliště (1,50 Euro/osoba a den), skály spojené betonovými hrázemi, do kterých se dostává mořská voda z oceánu vlnami z oceánu. Opět krásné. Při zapůjčení auta jsou na Madeiře 3 umělé pláže se žlutým marockým pískem. Zvláštní kontrast, cca 30 min autem od hotelu.

Barbora H., 15.07.2019, Datum pobytu: 28.6. - 5.7.2019
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Pestana Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Madeira je prekrasna, takze na hotelu je nejlepe prespat, rano se nasnidat, sednout do auta a uzivat si krasy ostrova.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Madeira je prekrasna, takze na hotelu je nejlepe prespat, rano se nasnidat, sednout do auta a uzivat si krasy ostrova. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V naprostem poradku.

Strava
v Royal Orchid bajecne snidane, vse krasne cerstve, vonave a lahodne. A to skvele ovoce!

Služby hotelu
V hotelu bylo uplne vsechno, ale na Madeire se v hotelu jen spi ;)

Petr H., 15.07.2019, Datum pobytu: 1.7. - 10.7.2019
Oblast: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Royal Orchid

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Příjemný klidný hotel, přistávající letadla na letiště, což mě bavilo (může někomu vadit), nedaleké minicentrum Santa Cruz, vynikající...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Příjemný klidný hotel, přistávající letadla na letiště, což mě bavilo (může někomu vadit), nedaleké minicentrum Santa Cruz, vynikající jídlo!

Hotel asi nebyl plně obsazen , nejvíce Poláci, Francouzi, Němci a Angličané. Čechů jen pár. Dvě autopůjčovny přímo naproti hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje bez připomínek

Strava
Vynikající jídlo, ryby , krevety , etc, v podstatě vše na co si člověk vzpomene. Velká výhoda v pravidelné obměně jídelníčku.

Služby hotelu
Wellness centrum , vnitřní bazén , bary , masáže.

Pláž
Studený bazén (asi jediná slabina) , i moře bylo teplejší. Přístup do moče přes betonové molo, absolutně čistá voda.

Ivo Vermousek, 15.07.2019, Datum pobytu: 3.7. - 10.7.2019
Oblast: Madeira Madeira, Hotel: Vila Gale Santa Cruz

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Celkem: 9,4 Hotel - skvělá poloha v zálivu a přímo u moře, moře teplé, kamenitá pláž.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel - skvělá poloha v zálivu a přímo u moře, moře teplé, kamenitá pláž. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisto všude, hezké pokoje s balkóny - situovanými k moři. Dobré matrace, vše útulné, včetně jídelny i posezení venku na terase. Čisto v celém hotelu.

Strava
Výborná jídla i dobré nápoje, personál profesionální.

Služby hotelu
Bez problémů. Celý personál velmi vstřícný.

Pláž
Pláž kamenitá hned pod hotelem, chráněná z jedné strany horou a druhou stranou skálou..

Iva Hrebeňárová, 14.07.2019, Datum pobytu: 1.7. - 8.7.2019
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Pestana Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Madeira