Madeira Madeira

Oficiální název: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavní město: Funchal
Státní zřízení: autonomní oblast Portugalska
Náboženství: římsko-katolické
Úřední jazyk: portugalština
Časový posun: - 1 hodina oproti středoevropskému času

Madeira - zájezdy od 2 241 Kč

O Madeiře

Madeira, souostroví vulkanického původu, má mnoho poetických pojmenování, která napovídají, že je skutečným rájem na zemi. Ostrovu Madeira, podle něhož se nazývá celé souostroví, se přezdívá Ostrov věčného jara, Ostrov květů nebo Zelená perla Atlantiku. Přírodní bohatství se tu cení nad všechny poklady a o věčné jaro se stará Golfský proud, díky němuž je zde konstantní klima okolo 18 °C.

Madeirské souznění a spojení s Portugalskem

Přestože souostroví Madeira patří oficiálně k Portugalsku (Portugalci se na ní vylodili už v roce 1419), polohou má blíže k Africe. Maroko je od Madeiry vzdálené asi 580 km, do Lisabonu je to přibližně 1000 km. Souostroví se dělí na 4 části. Obydlené jsou ostrovy Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmořského hřbetu tvoří tři neobydlené ostrovy Desertas, které jsou od roku 1995 chráněnou přírodní rezervací. Další skupině ostrovů, kde byla také vyhlášena přírodní rezervace, se říká Selvagens. Leží asi 250 km od Funchalu, hlavního města ostrova Madeira. Kvůli absenci pitné vody a těžké dostupnosti je rovněž neobydlená.

Turisticky bohatá Madeira

Návštěvníci směřují na ostrovy Madeira a Porto Santo. První zmíněný má rozlohu okolo 740 km2 a žije na něm asi 260 000 stálých obyvatel. Je skvělým místem pro trávení aktivní dovolené. V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které si můžete vybírat podle náročnosti.

Zdolání nejvyššího vrcholu Pico Ruivo (1862 m) bývá spojeno s přechodem na vedlejší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Sestupy a výstupy po schodech tesaných do skály, mlha a strmé srázy, to je sousto pro opravdu zdatné turisty. Odměnou je však skvělý výhled, který vám odhalí krásy ostrova. Stejně pěkné jsou i méně náročné trasy. Spousta zajímavých zážitků na vás čeká třeba při pochodech vavřínovým pralesem a hlubokými údolími, jimiž protékají potůčky a říčky, nebo po plošinách, kde se pasou krávy a ovce a kde usedlíci obdělávají políčka.

Něco pro každého

Na Madeiře si přijdou na své především nadšenci do turistiky a přírody, ale ani milovníci plážového odpočinku nebudou ochuzeni. Pláží tady sice není mnoho, zaujmou však hezkým přírodním vzezřením a klidnou atmosférou. Na ostrově Porto Santo najdete hned několik kilometrů pláží, kde můžete relaxovat po náročném výletě.

Příznivé klima s teplotami v rozmezí 16 a 25 °C a pověstná krása přírody připisují tomuto souostroví přívlastek oblíbeného místa jako stvořeného k odpočinku. Snadnou dopravní dostupnost hlavního ostrova i Porto Santo zajišťují dvě mezinárodní letiště. Nezapomenutelným zážitkem je však pohled na Madeiru přímo z moře, kdy se před vámi jako na dlani rozprostřou horské masivy vypínající se do výšky nad hlubokými údolími, hustá exotická vegetace s předěly prudkých strží a bílé domky jen jako malé tečky.

Příjemná teplota vody jak v moři, tak v přírodních koupalištích, tropické rostliny a ovoce i bohaté kulturní dědictví zvou k pobytu na Madeiře po celý rok. Také známé víno štědré chuti šíří dobré jméno a atmosféru rodného ostrova po celém světě (déle než čtyři století).

Atraktivní ubytování na Madeiře

Pro Madeiru jsou typické dva způsoby ubytování v hotelech, a to na pobřeží nebo v horách. Komfortnější pobřežní hotely bývají dražší, ale poskytují krásné výhledy na moře. Horské hotely jsou možná méně přepychové, vyjdou však levněji a nabízejí hezké výhledy do údolí. Celkově platí ubytování na Madeiře za luxusní záležitost přinášející prvotřídní služby a klid. Pokoje disponují pohodlnými lůžky, vybavenými kuchyňskými kouty i koupelnami.

Madeira - zájezdy od 2 241 Kč

Nejnovější recenze Madeira

Celkem: 9,8 Hotel je velmi pohodlný, téměř u pláže, personál je ochotný a příjemný, vždy všude čisto a uklizeno, venkovní bazén se slanou vodou,...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je velmi pohodlný, téměř u pláže, personál je ochotný a příjemný, vždy všude čisto a uklizeno,

venkovní bazén se slanou vodou, osušky a lehátka zdarma. Snídaně mají vždy skvělé čerstvé ovoce,

samozřejmě kromě standartní evropské snídaně, bohatý výběr pečiva. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj je útulný, koupelna s bidetem a vanou, skvělé postele, měli jsme i balkon, ledničku, kávovar

Strava
V okolí hotelu je hodně malých restaurací s vynikající kuchyní a jsou cenově dostupné.

Pláž
pláž je kombinovaná, na části je žlutý písek, se slunečníky a další část tvoří větší kameny a černý písek.

Kateřina F., 21.05.2019, Datum pobytu: 10.5. - 17.5.2019
Oblast: Madeira Madeira, Machico, Hotel: Dom Pedro Baia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Odvoz z Letiště až před hotel, který byl luxusnější než jsme čekali. Strava byla opravdu exkluzuvní, poloha v centru taktéž, přitom žádný...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Odvoz z Letiště až před hotel, který byl luxusnější než jsme čekali. Strava byla opravdu exkluzuvní, poloha v centru taktéž, přitom žádný ruch z okolí. Zakoupili jsme si i jeden výlet a to bylo taktéž výborné. Delegátky vstřícné, pěkně nám popovídali o ostrově, když jsme jeli autobusem na výlet. Ikdyž hlásili "jen" 20 stupňů, myslíme že to byla ideální teplota na sluníčku bylo krásně teplo. Na střeše parádní bazén, kde po večeři nikdo nikdy nebyl, takže soukromí :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo velmi příjemné, stačilo nám to i bez balkonu :)

Strava
Snídaně opravdu velmi bohaté,měli i bezlaktozové mléko. V nabídce bylo i místní pečivo (místní speciality) v mini verzi, byla možnost si ke snídani nechat připravit něco od kuchaře co měli v nabídce na stole + si normálně dát cokoliv z bufetu.

Večeře se vybírali z "denní" nabídky, vždy 3 chody byli v ceně, bez pití, to bylo za příplatek, plus se některé dny dal připlatit další chod a káva (byl to výhodnější balíček) s neomezeným pitím. Servis luxusní, a servírování na úrovni /Mišelinské/ restaurace, každý den se dala vybrat ryba, která byla pokaždé jiná.

V baru v hotelu snad každý den hrála živá hudba, velmi příjemné prostředí pro klidné posezení :)

Služby hotelu
Střešní bazén s mírně slanou vodou a vířivka byli opravdu parádní a ten výhled :)

Veronika Rybová, 20.05.2019, Datum pobytu: 8.5. - 15.5.2019
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Castanheiro Boutique

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Všechno bylo naprosto perfektní!

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Všechno bylo naprosto perfektní! Zobrazit celou recenzi

Kamila Poledníková, 20.05.2019, Datum pobytu: 8.5. - 15.5.2019
Oblast: Madeira Madeira, Hotel: Vila Gale Santa Cruz

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Krásná dovolená, doporučuji si půjčit auto, zájezdy jsou dost drahé.Informace o nich jsme dostali od CK v obálce a byly i na recepci...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená, doporučuji si půjčit auto, zájezdy jsou dost drahé.Informace o nich jsme dostali od CK v obálce a byly i na recepci hotelu v angličtině.Cesty jsou sice úzké a často strmé, ale stojí to za to.Delegátku jsme viděli akorát na letišti při příletu a při odjezdu,když informovala nově příchozí skupinku Polských turistů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Denně uklizeno, čisto.

Strava
Výborná, slušný výběr jak ráno tak večer, měli jsme polopenzi.Ze zeleniny pouze rajče, okurka, mrkev čerstvá, jinak dušená směs.

Služby hotelu
Informace byly podány kompletně v angličtině,např. o festvalu.Taxi do Funchalu 25 euro u hotelu, ale opodál u zastávky busu už za 20. Bus jsme nevyužili.

Pláž
U hotelu kamenitá ale opodál je písčitá, čistá.

Helena Hanáková, 14.05.2019, Datum pobytu: 30.4. - 8.5.2019
Oblast: Madeira Madeira, Machico, Hotel: Dom Pedro Baia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Celkový dojem velmi dobrý, vše odpovídalo našim představám. Hotel je ve výhodné poloze, na klidném okraji Funchalu, hotel nabízí dopravu...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem velmi dobrý, vše odpovídalo našim představám. Hotel je ve výhodné poloze, na klidném okraji Funchalu, hotel nabízí dopravu do centra a zpět několikrát denně zdarma. Navíc je v této lokalitě možné i spojení s centrem městským autobusem (1 jízda za 1,95 EUR). Možnost procházek po pobřeží. Hotel můžeme doporučit.

Madeira je krásná a je škoda strávit celý pobyt pouze u hotelu. My jsme pro výlety vužívali veřejnou dopravu - meziměstské autobusy, a i to byl někdy zážitek, přesto můžeme říct, že doprava byla spolehlivá a řidiči jsou kouzelníci. Doporučujeme v informačním centru poblíž městského parku ve Funchalu si vyzvednout jízdní řád, shrnující autobusovou dopravu na Madeiře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl ve 2. patře s výhledem na oceán, který je trochu hlučnější, takže vlny bylo slyšet po celý den i noc, ale nebylo to obtěžující. Vybavení pokoje bylo starší, ale neopotřebované, vše plně funkční. Pravidelný úklid, čistota, bez připomínek.

Strava
Strava byla rozmanitá, u večeře vždy nabídka 2 druhů ryb a 2 mas, přílohy a dušené zeleniny. Velký výběr různých salátů, syrové zeleniny i ovoce. Obědy trochu slabší.

Jediný negativní moment bylo to, že ve smlouvě jsme měli potvrzeno a zaplaceno 7 dní AI. Příjezd do ubytování byl ve večerních hodinách a čerpání AI začalo večeří. Velice nepříjemně nás překvapilo striktní sdělení hotelu, že služby AI končí v den odjezdu ve 12.00 hod., tedy před obědem. O této skutečnosti nás informovala i delegátka a nabídla nám možnost doobjednání oběda za nějaký příplatek. Tuto nabídku jsme odmítli. Nechápeme, proč bychom si měli připlácet za něco, co už jsme jednou zaplatili.

Služby hotelu
Se službami hotelu jsme byli spokojeni. V hotelu byl i večerní program, který nabízel hudební vystoupení, karaoke nebo hudební kvíz.

Pláž
Pláž s velkými oblázky, v době našeho pobytu velké vlny znemožňovaly vstup do moře. U hotelu byl bazén s vyhřívanou vodou.

Anonym, 13.05.2019, Datum pobytu: 3.5. - 10.5.2019
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Pestana Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Všechny recenze Madeira