Madeira Madeira

Oficiální název: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavní město: Funchal
Státní zřízení: autonomní oblast Portugalska
Náboženství: římsko-katolické
Úřední jazyk: portugalština
Časový posun: - 1 hodina oproti středoevropskému času

Madeira - zájezdy od 2 241 Kč

O Madeiře

Madeira, souostroví vulkanického původu, má mnoho poetických pojmenování, která napovídají, že je skutečným rájem na zemi. Ostrovu Madeira, podle něhož se nazývá celé souostroví, se přezdívá Ostrov věčného jara, Ostrov květů nebo Zelená perla Atlantiku. Přírodní bohatství se tu cení nad všechny poklady a o věčné jaro se stará Golfský proud, díky němuž je zde konstantní klima okolo 18 °C.

Madeirské souznění a spojení s Portugalskem

Přestože souostroví Madeira patří oficiálně k Portugalsku (Portugalci se na ní vylodili už v roce 1419), polohou má blíže k Africe. Maroko je od Madeiry vzdálené asi 580 km, do Lisabonu je to přibližně 1000 km. Souostroví se dělí na 4 části. Obydlené jsou ostrovy Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmořského hřbetu tvoří tři neobydlené ostrovy Desertas, které jsou od roku 1995 chráněnou přírodní rezervací. Další skupině ostrovů, kde byla také vyhlášena přírodní rezervace, se říká Selvagens. Leží asi 250 km od Funchalu, hlavního města ostrova Madeira. Kvůli absenci pitné vody a těžké dostupnosti je rovněž neobydlená.

Turisticky bohatá Madeira

Návštěvníci směřují na ostrovy Madeira a Porto Santo. První zmíněný má rozlohu okolo 740 km2 a žije na něm asi 260 000 stálých obyvatel. Je skvělým místem pro trávení aktivní dovolené. V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které si můžete vybírat podle náročnosti.

Zdolání nejvyššího vrcholu Pico Ruivo (1862 m) bývá spojeno s přechodem na vedlejší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Sestupy a výstupy po schodech tesaných do skály, mlha a strmé srázy, to je sousto pro opravdu zdatné turisty. Odměnou je však skvělý výhled, který vám odhalí krásy ostrova. Stejně pěkné jsou i méně náročné trasy. Spousta zajímavých zážitků na vás čeká třeba při pochodech vavřínovým pralesem a hlubokými údolími, jimiž protékají potůčky a říčky, nebo po plošinách, kde se pasou krávy a ovce a kde usedlíci obdělávají políčka.

Něco pro každého

Na Madeiře si přijdou na své především nadšenci do turistiky a přírody, ale ani milovníci plážového odpočinku nebudou ochuzeni. Pláží tady sice není mnoho, zaujmou však hezkým přírodním vzezřením a klidnou atmosférou. Na ostrově Porto Santo najdete hned několik kilometrů pláží, kde můžete relaxovat po náročném výletě.

Příznivé klima s teplotami v rozmezí 16 a 25 °C a pověstná krása přírody připisují tomuto souostroví přívlastek oblíbeného místa jako stvořeného k odpočinku. Snadnou dopravní dostupnost hlavního ostrova i Porto Santo zajišťují dvě mezinárodní letiště. Nezapomenutelným zážitkem je však pohled na Madeiru přímo z moře, kdy se před vámi jako na dlani rozprostřou horské masivy vypínající se do výšky nad hlubokými údolími, hustá exotická vegetace s předěly prudkých strží a bílé domky jen jako malé tečky.

Příjemná teplota vody jak v moři, tak v přírodních koupalištích, tropické rostliny a ovoce i bohaté kulturní dědictví zvou k pobytu na Madeiře po celý rok. Také známé víno štědré chuti šíří dobré jméno a atmosféru rodného ostrova po celém světě (déle než čtyři století).

Atraktivní ubytování na Madeiře

Pro Madeiru jsou typické dva způsoby ubytování v hotelech, a to na pobřeží nebo v horách. Komfortnější pobřežní hotely bývají dražší, ale poskytují krásné výhledy na moře. Horské hotely jsou možná méně přepychové, vyjdou však levněji a nabízejí hezké výhledy do údolí. Celkově platí ubytování na Madeiře za luxusní záležitost přinášející prvotřídní služby a klid. Pokoje disponují pohodlnými lůžky, vybavenými kuchyňskými kouty i koupelnami.

Madeira - zájezdy od 2 241 Kč

Nejnovější recenze Madeira

Celkem: 8,4 Kvalita odpovídající ceně zájezdu. Bez připomínek.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Kvalita odpovídající ceně zájezdu. Bez připomínek. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Naprostá spokojenost.

Strava
Naprostá spokojenost.

Služby hotelu
Naprostá spokojenost.

Pláž
Koupání pouze v hotelovém bazénu.

Anonym, 16.09.2019, Datum pobytu: 4.9. - 11.9.2019
Oblast: Madeira Madeira, Hotel: Monte Mar Palace (Ponta Delgada)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,5 Hotel je velmi dobře lokalizován není v centru, ale do centra blízko, poblíž nákupního centra , blízko pláží. Dobrý start na všechny...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je velmi dobře lokalizován není v centru, ale do centra blízko, poblíž nákupního centra , blízko pláží. Dobrý start na všechny výlety. Všude spousta zeleně a klid . I když jsou hotely poměrně hustě vedle sebe , není na Madeiře hluk. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování skvělé.

Líbilo by se mi doplňování pitné vody do karafy, když už je v pokoji, protože ta kohoutková tam opravdu není nic moc, i když je pitná. Stačilo by jednou denně při úklidu.

Pokoje, ručníky čisté. Oceňuji příjemný krémový shower gel ve sprše. Po sluníčku opravdu příjemné a jemné umytí.

Strava
Strava jen dle snídaní výborná. Velký výběr, každy den stejné.

Služby hotelu
Personál příjmený a velmi se snažili.

Pláž
Vzhledem k útesovitému pobřeží nic moc pro dětičky, ale všude budují pláže resp. něco na způsob koupališť, kde to pro děti je zařízené. Já upřednostňuji pláže a těch je všude dost, jen jsou trochu atypické. Menší a ohraničené útesy. Oblázkové, velké balvny, zpevněné a obetonované útesy, písek - převážně tmavý, nebo kamenité s dřevěnými chodníčky a platy na ležení. Většinou za únosný poplatek, ale myslím, že v každém městečku je nějaká municipal a ta je zdarma.

Dana J., 16.09.2019, Datum pobytu: 4.9. - 11.9.2019
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Duas Torres

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Nádherná dovolená, kterou si za pár let určitě zopakuji. Madeira je nádherná. Byli jsme tam na týden s polopenzí a nic bych neměnila. Jen...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná dovolená, kterou si za pár let určitě zopakuji. Madeira je nádherná. Byli jsme tam na týden s polopenzí a nic bych neměnila. Jen prodloužila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Celý hotel působí luxusně. Vše je k dispozici a uklizené. Měli jsme pokoj bez balkonu, ale to vůbec nevadilo. Krásná koupelna a pěkný pokoj. Na pokoji televize, trezor, fén na vlasy, hodně ručníků, miniatury na hygienu, klimatizace,milé pokojské.

Strava
Snídaně formou švédských stolů a zahrnovala různé nápoje, ovoce, zeleninu, buchtičky, vejce, pečivo, ovesna kaše, parečky, šunka, syry, lívanečky, vše co vás napadne. A večeře? Pouze jedno mínus. Pokud chcete k večeři cokoliv na pití, tak vše si platíte. Voda např.za 3 €. Džus 4 €. Ale jídlo naprosto perfektní. Obvykle na výběr ze dvou předkrmů a 2-5 hlavních chodů a dvou dezertů. Každý den jiná ryba a jídlo vždy krásné i chutné. Jen si nedávejte kaštanové pyré. :-D

Služby hotelu
Personál na recepci milý, číšnici perfektní. Ale hlavně musíte umět alespoň základy angličtiny. Celkově hotel vážně stál za tu cenu. Bar u bazénu na střeše také fajn a výhled k nezaplacení. U bazenu plno jen odpoledne po výletech.

Pláž
Pláž kousel od hotelu dá se říct je. Ale dost ostré kameny a na těch musíte ležet nebo se jen vykoupat v oceanu a jít pryč. Ale dá se autobusem dojet na pláž Formorsa a tam nebylo moc lidi a vypadala o dost lépe. Ale kdo by letěl na Madeiru ležet na pláž?

Tereza Z., 15.09.2019, Datum pobytu: 4.9. - 11.9.2019
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Castanheiro Boutique

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Celkem: 6,2 Obvykle nechválím někoho, kkde dělá dobře svpji práci, protože si myslím, že je to jeho povinnost. Ale u pana Iva musím udělat...

 • 9 Ubytování
 • 5 Strava
 • 2 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Obvykle nechválím někoho, kkde dělá dobře svpji práci, protože si myslím, že je to jeho povinnost. Ale u pana Iva musím udělat vyjímklku.

Chci "vypíchnout" humor, přátelské chování - prostě profesionalitu ,pan Ivo všem zpestřil celý pobyt. Výlety s ním byly super !!! Ochotný i ve svém volném čase sháněl se mnou nabíječku. i S ochotou a s úsměvem.

Proto mu patří pochvala a velký dík. Takových pracovníků je fakt málo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
bez chyby

Strava
monotóní, neurazí

Služby hotelu
o.k.

Pláž
Děs, přístup na "pláž" kopeček, jen a jen kameny, pro starší lidi nemožné se dostat. O ležení na pláži si můžete nechat jen zdát. Trávila jsem jsem valnou většinu u bazénu, a kvůli tomu nejedu k moři !!!! Bazén, dokonce se slanou vodou , mám doma !!! Na "kamenolomu" tedy pláži ani lehátko, u bazénu ano, ale slunečníék za 2 e !! Jedu za poznáním, ale taky trochu se válet a to bylo zklamání veliké !!!

Bez bot jít do vody nebylo možné . Nevěděla jsem, tak jsem chodila v botech normálních a ty jsem si zničila !.

Fotku pošlu,m ale až jim stáhnu a to bude chvíli trvat. Musím se věnovat práci. :-)

Dana Homolová, 12.09.2019, Datum pobytu: 30.8. - 9.9.2019
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Pestana Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 5,6 Krásný ostrov

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Krásný ostrov Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Průměrné.

Strava
Průměrná.

Služby hotelu
Průměr.

Pláž
Nekoupali jsme se, Madeira je spíše pro turistiku.

Anonym, 10.09.2019, Datum pobytu: 29.7. - 7.8.2019
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Dorisol Buganvilia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Madeira