Madeira Madeira

Oficiální název: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavní město: Funchal
Státní zřízení: autonomní oblast Portugalska
Náboženství: římsko-katolické
Úřední jazyk: portugalština
Časový posun: - 1 hodina oproti středoevropskému času

Madeira - zájezdy od 6 508 Kč

O MADEIŘE

Souostroví vulkanického původu, Madeira, má mnoho dalších poetických pojmenování, která napovídají, že je toto místo skutečným rájem na zemi. Samotný ostrov Madeira, podle kterého se nazývá celé souostroví, je přezdíván jako Ostrov věčného jara, Ostrov květů, nebo Zelená perla Atlantiku. Přírodní bohatství je tu opravdu nad všechny jiné poklady a o věčné jaro se stará Golfský proud, díky němuž je na ostrovech konstantní klima kolem 18°C.

Madeirské souznění a spojení s Portugalskem

Madeirské souostroví, přesto že oficiálně patří k Portugalsku ( Portugalci se na Madeiře vylodili už v roce 1419 ), je blíže položeno k Africe. Maroko je od Madeiry vzdálené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Souostroví se dělí na 4 části. Dva obydlené ostrovy jsou Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmořského hřbetu tvoří tři ostrovy zvané Desertas, které jsou neobydlené a od roku 1995 jsou chráněnou přírodní rezervací. Další skupina ostrovů Selvagens, nacházející se asi 250 km od Funchalu, hlavního města ostrova Madeira, je taktéž neobydlená, jednak pro absenci pitné vody, jednak pro těžkou dostupnost. I na Selvagens byla vyhlášena přírodní rezervace.

Turisticky bohatá Madeira

Návštěvníci Madeirského souostroví směřují na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije zde asi 260 tisíc stálých obyvatel. Je skvělým místem pro trávení aktivní dovolené. V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které si můžete vybírat podle náročnosti. Zdolání nejvyššího vrcholu Pico Ruivo, který dosahuje 1862m, bývá spojeno s přechodem na vedlejší vrchol Pico do Arieiro (1818m). Sestupy a výstupy po strmých schodech tesaných do skály, mlha a strmé srázy, to je sousto pro opravdu zdatné turisty. Odměnou je však skvělý výhled, který vám odhalí krásy tohoto ostrova. Také méně náročné turistické trasy nejsou o nic méně krásnější. Mnoho zážitků na vás čeká při pochodech vavřínovým pralesem, hlubokými údolími, kterými protékají potůčky a říčky padající ze strmých skal, nebo po plošinách kde se pasou krávy a ovce a usedlíci tu obdělávají svá políčka.

Přesto že si na Madeiře přijdou na své především nadšenci do turistiky a přírody, které místní krásy nenechají v klidu, i odpočinek na pláži je vítaným odpočinkem. Na Madeiře je sice jen několik pláží, zaujmou ale svým klidem a přírodním vzezřením. Na ostrově Porto Santo se nachází několik kilometrů pláží, kde si můžete odpočinout po výletě po ostrově.

Příjemné klima s teplotami v rozmezí 16 a 25 °C a pověstná krása přírody připisují tomuto souostroví přívlastek oblíbeného klidného místa jak stvořeného k odpočinku. Snadnou dopravní dostupnost hlavního ostrova i Porto Santo zajišťují dvě mezinárodní letiště. Nezapomenutelným zážitkem je však pohled na Madeiru přímo z moře, kdy se před vámi jak na dlani rozprostřou horské masivy vypínající se do výšky nad hlubokými údolími, hustá exotická vegetace s předěly prudkých strží a bílé domky jen jako malé tečky.

Příjemná teplota vody jak v moři, tak v přírodních koupalištích, tropické rostliny a ovoce i bohaté kulturní dědictví zvou k pobytu na Madeiře po celý rok. Též známé víno štědré chuti již déle než čtyři století šíří dobré jméno a atmosféru rodného ostrova po celém světě.

Madeira - zájezdy od 6 508 Kč

Nejnovější recenze Madeira

Celkem: 9 Byli jsme zde již podruhé; kdyby to nebylo fajn, jistě bych to neopakoval...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme zde již podruhé; kdyby to nebylo fajn, jistě bych to neopakoval... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkné a čisté ubytování

Strava
Skvělá nabídka snídaní i večeří

Služby hotelu
Sauna, fitnes, bazény, vířivka; škoda jen, že pára byla poslední dny mimo provoz

Pláž
Koupání v moři jen při malých vlnách, jinak je přístup problematický

Jan K., 13.03.2019, Datum pobytu: 3.3. - 10.3.2019
Oblast: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Roca Mar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

venkovní bazén 1 fotografie

Celkem: 8,6 Velmi kvalitní hotel, příjemný a ochotný personál. Poměr cena/výkon je vynikající.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi kvalitní hotel, příjemný a ochotný personál. Poměr cena/výkon je vynikající. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné.

Strava
Velmi dobré.

Služby hotelu
Perfektní.

Pláž
x

Ondřej Počarovský, 12.03.2019, Datum pobytu: 2.3. - 9.3.2019
Oblast: Madeira Madeira, Hotel: Enotel Baia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Opravdová zážitková dovolená.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Opravdová zážitková dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování příjemné bez výhrad.

Strava
Měli jsme pouze snídaně, které byly nad očekávání.

Služby hotelu
Recepce zajistila všechny naše požadavky.

Pláž
Pobyt byl bez pláže.

Květoslava H., 05.03.2019, Datum pobytu: 22.2. - 1.3.2019
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Pestana Hotels & Resorts

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Velmi pekny hotel, perfektni sluzby. Polopenze maximalne dostacujici. Vyborne jidlo. Neomezena moznost vyuzivani bazenu, sauny i virivky....

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi pekny hotel, perfektni sluzby. Polopenze maximalne dostacujici. Vyborne jidlo. Neomezena moznost vyuzivani bazenu, sauny i virivky. Velka spokojenost! Zobrazit celou recenzi

Veronika P., 05.03.2019, Datum pobytu: 23.2. - 2.3.2019
Oblast: Madeira Madeira, Hotel: Vila Gale Santa Cruz

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,4 Celková spokojenost, ani v listopadu tu turismus neutichá. Na ostrově je stále co dělat a jak se bavit. Převážně času jsme s partnerkou...

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celková spokojenost, ani v listopadu tu turismus neutichá. Na ostrově je stále co dělat a jak se bavit. Převážně času jsme s partnerkou cestovali, služby hotelu jsme využívali minimálně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší typ hotelu, avšak zrekonstruovaný. Apartmán prostorný a čistý, krásný velký balkón s výhledem na moře, výbava standartní, lednička na pokoji skoro nefunkční, velice se zahřívala a chladila velmi málo. V lednici menu s nabídkou minibaru, ale fyzicky tam nebylo nic. Večer vydávaly větráky chladírny patro pod námi celkem hluk, nebudilo to sice ze spánku, ale někomu to může vadit.

Strava
Strava formou polopenze, pestrá strava, ale po několika dnech celkem monotónní (zkoušeli jsme a jedli jsme skoro vše). Milé je možnost šampaňského k snídani. K večeři se veškeré pití včetně vody účtuje a platí extra najednou při check outu. Možnost využít restauraci vedle jídelny a také jeden z tématických večerů, které nabízí (masové pokrmy, rybí pokrmy) platí se extra.

Služby hotelu
Personál milý a usměvavý, pokud se ukáže, že máte více peněz, jsou ještě usměvavější. Nedoporučuji si půjčit vůz přimo v recepci hotelu (zaplatítě tak o 1/3 více než u běžných půjčoven mimo hotel). V jídelně obsluha lítá a stíhá vše od doplnění pokrmů pro hosty po odnášení prázdného nádobí po dojezení jídla. Pokoj uklizen každý den. Wellness pro hosty zdarma, možno využít do 20:00 (výřivka, bazén, sauna, pára)

Pláž
Pláž přímo před hotelem kamenitá s vlnami, na koupání nevhodné. Promenáda na procházky široká a udržovaná, desítky koček si zde vybraly své útočiště, jsou na každém rohu.

Tomáš M., 26.02.2019, Datum pobytu: 17.11. - 24.11.2018
Oblast: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Four Views Oasis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Madeira