Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Madeira Madeira

Oficiální název: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavní město: Funchal
Státní zřízení: autonomní oblast Portugalska
Náboženství: římsko-katolické
Úřední jazyk: portugalština
Časový posun: - 1 hodina oproti středoevropskému času

Madeira - zájezdy od 3 563 Kč

O MADEIŘE

Souostroví vulkanického původu, Madeira, má mnoho dalších poetických pojmenování, která napovídají, že je toto místo skutečným rájem na zemi. Samotný ostrov Madeira, podle kterého se nazývá celé souostroví, je přezdíván jako Ostrov věčného jara, Ostrov květů, nebo Zelená perla Atlantiku. Přírodní bohatství je tu opravdu nad všechny jiné poklady a o věčné jaro se stará Golfský proud, díky němuž je na ostrovech konstantní klima kolem 18°C.

Madeirské souznění a spojení s Portugalskem

Madeirské souostroví, přesto že oficiálně patří k Portugalsku ( Portugalci se na Madeiře vylodili už v roce 1419 ), je blíže položeno k Africe. Maroko je od Madeiry vzdálené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Souostroví se dělí na 4 části. Dva obydlené ostrovy jsou Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmořského hřbetu tvoří tři ostrovy zvané Desertas, které jsou neobydlené a od roku 1995 jsou chráněnou přírodní rezervací. Další skupina ostrovů Selvagens, nacházející se asi 250 km od Funchalu, hlavního města ostrova Madeira, je taktéž neobydlená, jednak pro absenci pitné vody, jednak pro těžkou dostupnost. I na Selvagens byla vyhlášena přírodní rezervace.

Turisticky bohatá Madeira

Návštěvníci Madeirského souostroví směřují na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije zde asi 260 tisíc stálých obyvatel. Je skvělým místem pro trávení aktivní dovolené. V hornatém vnitrozemí se nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, které si můžete vybírat podle náročnosti. Zdolání nejvyššího vrcholu Pico Ruivo, který dosahuje 1862m, bývá spojeno s přechodem na vedlejší vrchol Pico do Arieiro (1818m). Sestupy a výstupy po strmých schodech tesaných do skály, mlha a strmé srázy, to je sousto pro opravdu zdatné turisty. Odměnou je však skvělý výhled, který vám odhalí krásy tohoto ostrova. Také méně náročné turistické trasy nejsou o nic méně krásnější. Mnoho zážitků na vás čeká při pochodech vavřínovým pralesem, hlubokými údolími, kterými protékají potůčky a říčky padající ze strmých skal, nebo po plošinách kde se pasou krávy a ovce a usedlíci tu obdělávají svá políčka.

Přesto že si na Madeiře přijdou na své především nadšenci do turistiky a přírody, které místní krásy nenechají v klidu, i odpočinek na pláži je vítaným odpočinkem. Na Madeiře je sice jen několik pláží, zaujmou ale svým klidem a přírodním vzezřením. Na ostrově Porto Santo se nachází několik kilometrů pláží, kde si můžete odpočinout po výletě po ostrově.

Příjemné klima s teplotami v rozmezí 16 a 25 °C a pověstná krása přírody připisují tomuto souostroví přívlastek oblíbeného klidného místa jak stvořeného k odpočinku. Snadnou dopravní dostupnost hlavního ostrova i Porto Santo zajišťují dvě mezinárodní letiště. Nezapomenutelným zážitkem je však pohled na Madeiru přímo z moře, kdy se před vámi jak na dlani rozprostřou horské masivy vypínající se do výšky nad hlubokými údolími, hustá exotická vegetace s předěly prudkých strží a bílé domky jen jako malé tečky.

Příjemná teplota vody jak v moři, tak v přírodních koupalištích, tropické rostliny a ovoce i bohaté kulturní dědictví zvou k pobytu na Madeiře po celý rok. Též známé víno štědré chuti již déle než čtyři století šíří dobré jméno a atmosféru rodného ostrova po celém světě.

Madeira - zájezdy od 3 563 Kč

Nejnovější recenze Madeira

Celkem: 8,4 Kritiku pouze zaslouží doprava, kterou nemohla cestovní kancelář ovlivnit (výběr leteckého spoje)

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Kritiku pouze zaslouží doprava, kterou nemohla cestovní kancelář ovlivnit (výběr leteckého spoje) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo perfektní ( zlepšení vybudování výtahu). Úklid vynikající.

Strava
Strava byla vynikající a velmi rozmanitá.

Služby hotelu
Možnost použití hotelového miniautobusu pro výlet do hlavního města. Stačilo se objednat v recepci.

Pláž
V rámci lokality jsme měli přístup do oceánu.

Markéta H., 16.07.2018, Datum pobytu: 28.6. - 12.7.2018
Oblast: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Roca Mar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Dle očekávání.

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dle očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování a služby dobré, jen nesvítilo po celou dobu pobytu světlo, jen lampičky na nočním stolku. Úklid vynikající.

Strava
Široký výběr, dle očekávání.

Služby hotelu
Dobré.

Jen služby delegáta VELMI ŠPATNÉ. 5 minut při příletu informace s mapou, pak se objevila delegátka až při odjezdu autobusu na letiště. Pokyny k odletu měly být napsány v informační knize den před odjezdem, /dle jejího sdělení/ ale to se delegátka nenamáhala navštívit hotel, jen poslala sms.

Pláž
Pláž kamenitá navazující na hotel, ale Madeira není o plážích, dle očekávání.

Libuše N., 16.07.2018, Datum pobytu: 6.7. - 13.7.2018
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Pestana Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Skvělá dovolená, krásná příroda - projeli jsme autem téměř celý ostrov. Počasí mírné vhodné na výšlapy. Rozmanitost ostrova byla...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená, krásná příroda - projeli jsme autem téměř celý ostrov. Počasí mírné vhodné na výšlapy. Rozmanitost ostrova byla neskutečná - výšlapy kolem levád, na nejvyšší hory, krásné výhledy do údolí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo hezké a čisté, výhled na oceán splňoval očekávání. Problém byl pouze se sušením prádla, nebylo kam pověsit. Nataženou šňůru na balkoně nám sundali a ani přes zábradlí se nesmělo věšet prádlo. Myslím, že rozkládací sušák na prádlo by problém vyřešil, ale nebyl k dispozici. Výborný je také bazén s vířivkou a s dostatkem lehátek.

Strava
Jídlo chutné a v dostatečném množství po celou dobu výdeje jídla. Pití u večeře a snídaně v ceně zájezdu. Každý den byla chutně upravená ryba a mořské plody.

Služby hotelu
Hotel byl příjemný, hotelový autobus jezdil zdarma do Funchalu. Doporučuji zakoupit průvodce Madeirou, od delegátky se moc nedozvíte.

Pláž
Pláž je kamenitá, jsou vhodné boty do vody. My jsme se koupali z betonového mola (slezli jsme po žebříku). Voda je poměrně chladná ale průzračná.

Pavlína B., 16.07.2018, Datum pobytu: 2.7. - 13.7.2018
Oblast: Madeira Madeira, Caniço, Hotel: Four Views Oasis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Velmi pěkný hotel s vysoce kvalitními službami. Byli jsme velmi spokojeni.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi pěkný hotel s vysoce kvalitními službami. Byli jsme velmi spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásné ubytování s výhledem na oceán. Výborné služby - čisto, vždy uklizeno, a jako bonus šampaňské v den mých narozenin. :-)

Strava
Výborné jídlo, kterého byl vždy dostatek, velmi milý personál.

Služby hotelu
Vše bylo v pořádku, velká ochota personálu.

Pláž
Pláž s lávovým pískem byla v těsné blízkosti hotelu, hned za krásnou promenádou s množstvím výhledů a hospůdek na posezení.

Michaela Hladká, 16.07.2018, Datum pobytu: 20.6. - 27.6.2018
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Orca Praia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Kdo je na Madeiře poprvé, tak ocení lokalitu hotelu, blízko na letiště i do centra Funchalu i dobré výchozí místo k výletům.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Kdo je na Madeiře poprvé, tak ocení lokalitu hotelu, blízko na letiště i do centra Funchalu i dobré výchozí místo k výletům. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Moderně zařízené pokoje s kuchyňkou, bazén na střeše hotelu s vyhlídkou na oceán i hory.

Strava
Snídaně s širokou a kvalitní nabídkou.

Pláž
V blízkosti hotelu je placené koupaliště s bazény i vstupem do oceánu.

Viktor, 12.07.2018, Datum pobytu: 2.7. - 9.7.2018
Oblast: Madeira Madeira, Funchal, Hotel: Terrace Mar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Madeira

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622