Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Madeira Madeira

  • Svátky a události

    Stejně tak jako v Portugalsku i na Madeiře je římskokatolické náboženství hlavním vyznáním místních obyvatel. V průběhu roku se slaví křesťanské svátky, které jsou zároveň i svátky státními. Kromě všem známých Vánoc, Velikonoc, nebo oslav nového roku, se můžete setkat se svátky jako Den osvobození 25.4., Den práce 1.5., Den Portugalska 10.6., Den Madeiry 1.7., Nanebevzetí Panny Marie 15.8., kdy se věřící účastní pochodu po kolenou v Monte, Den republiky 5.10., Den Všech svatých 1.11., Den nezávislosti 1.12., a Svátek Panny Marie 8.12.

    Mnoho zážitků pro turisty představují i madeirské festivaly plné hudby barev a veselí. Tanečníci v tradičních krojích zaplaví ulice, které jsou pro tuto příležitost vyzdobeny květinami pestrých barev, a to zvláště při dubnových oslavách právě na počest květin a jara. Ulicemi projíždějí květinové alegorické vozy, pořádají se výstavy květin a dětské průvody. Tanec a rytmus samby ovládne ulice Funchalu v únoru. Dlouhé průvody tanečníků a rytmická hudba nenechají nikoho v klidu. Září je měsícem vína a na jeho počest se tou dobou koná mnoho oslav, kde důležitou roli opět hraje tradice a místní folklor.

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622