Madeira - Santana Madeira

 • Doprava letecky

  04:30 h

 • Popis

  Dominantou severovýchodní části ostrova Madeira je město Santana. Rozkládá se v malebném údolí hor. Dá se říci, že se vlastně jedná o takový madeirský skanzen. Typickým znakem Santany je totiž více než stovka doškových trojúhelníkových domků. První písemná zmínka o nich pochází už ze 16. století, většina zdejších staveb je ale výrazně mladších než sto let. Tyto chaloupky, vystavěné do tvaru písmene A, charakterizuje především prostá lidová architektura a jejich barevné provedení - červená, modrá a bílá barva. Do dvou chaloupek můžete dokonce nahlédnout a prohlédnout si jejich interiér. Pracují v nich řemeslnice, které vyrábějí výrobky ze slámy, krajky a výšivky. Teplé počasí, které na Madeiře panuje, umožňuje venkovní stolování a toalety jsou umístěné stranou od domu. Ten potom povětšinou slouží pouze k spánku a jako ochrana před deštěm. Většinu domků obklopují úhledné parčíky a barevné záhonky. Kolem městečka se tyčí strmá úbočí, která vytváří v kontrastu s azurově modrou hladinou Atlantiku dechberoucí podívanou. Na těchto svazích spatříte také kravíny, postavené taktéž ve tvaru trojúhelníku a s doškovými střechami. Krávy, které jsou v nich přivázané, se tak nemohou potulovat po úzkých terasách, zranit se nebo ničit úrodu. Centrum města je vybaveno řadou restaurací, obchodů a poštou. Od roku 2004 je zde otevřený Tématický park, kde se líbí hlavně dětem.

  Ze Santany se můžete vydat do 8 km vzdálené levády Queimadas. Kromě tradičních doškových chalup se zde můžete kochat také bujnou vegetací, překrásnými obrovskými kapradinami a vodopády. Dolů k moři na oblázkovou pláž se můžete svézt podél strmých skal lanovkou.

  Severozápadně od Santany, v Sao Jorge, můžete obdivovat krásný kostel s bohatou výzdobou. Nádherný pohled na údolí Arco de Sao Jorge se vám naskytne z vyhlídky Cabanas.

Nejnovější recenze Madeira - Santana

Celkem: 5,2 Celkový dojem z dovolené máme dobrý, díky krásnému prostředí na ostrově. Na začátku trochu zmatky při půjčování auta, špatné informace...

 • 5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené máme dobrý, díky krásnému prostředí na ostrově.

Na začátku trochu zmatky při půjčování auta, špatné informace od CK ohledně výšky kauce za auto a posléze dlouhé bloudění při hledání hotelu. CK ani delegátka na místě nám neposkytla žádný plánek nebo radu. Delegátka zmizela z letiště aniž by se ujistila, zda jsme problém s autem vyřešili a přesto, že věděla, že se jí nemohu dovolat, celý týden nás nekontaktovala, zda něco nepotřebujeme.

Ubytování bylo dostačující, ocenili bychom, kdyby v hotelu byla alespoň malá lednice. Snídaně byly denně naprosto stejné.

Jinak dovolenou na Madeiře určitě doporučuji, snad jen ubytování bychom zvolili příště raději více na jihu, na severu nám téměř denně pršelo, ale to k tomuto místu patří. Zobrazit celou recenzi

Věra, 24.09.2015, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2015
Oblast: Madeira Madeira, Santana, Hotel: O Curtado

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 2,8 Po priletu na Madeiru nasledovalo nezvykle slozite hledani zavazadla,nebyli jsme vubec uvedomeni, ze nas kontakt na delegatku jiz neni...

 • 3,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 3 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Po priletu na Madeiru nasledovalo nezvykle slozite hledani zavazadla,nebyli jsme vubec uvedomeni, ze nas kontakt na delegatku jiz neni platny, nebot pro CK jiz nepracuje.Bohuzel, jina nas jiz nekontaktovala.

Priplatek za pujceny automobil, temer o 2 tisice vice jsme dostali nejvice ponicenou OPEL Corsa 1.2, ktera jen pri sepisovani poskozenych dilu zabrala hodinu casu.Castku za kauci nam zablokovali 2x, do dnes nemame odblokovano 43.000t.presto, ze auto bylo vraceno v naprosto stejnem stavu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vzhledem k tomu, ze se nase nase delegatka sl.Radka, kterou jsme meli urcenou v pokynech byla propustena, museli jsme si ubytovani dohledat sami pujcenym vozem a i specialistka na Madeiru, kterou jsme si nalezli na netu netusila, kde dana destinace je.

Navigace primo z tohoto ostrova nalezala jen polni cestu u lesa.

Destinace Quintas Das Eiras nebyla schopna poradit ani recepcni na te same ulici. Po celodenim hledani jsme sice nasli dany objekt, ale v oblezeni volne pobyhajicich vyhladlich psu a nebudu komentovat pach.

Monika P., 03.07.2015, Datum pobytu: 22.6. - 29.6.2015
Oblast: Madeira Madeira, Santana, Hotel: Quinta Das Eiras

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Madeira - Santana