Německo - Sársko Německo

 • Popis

  Nejmenší spolková země Sársko leží na hranicích Německa, Francie a Lucemburska. Šarmantní kousek země s necelým milionem obyvatel nabízí bohatý kulturní život, nedotčenou přírodu, vynikající kuchyni a sportovní vyžití. Hlavní město Saarbrücken leží přímo na řece Sáře, která se klikatí napříč regionem. V minulosti Sársko charakterizoval těžký průmysl. Völklingenská ocelárna zapsaná na seznamu UNESCO připomíná tvrdý život v hutích v 19. století stejně jako veřejnosti přístupné doly. Dnes je třetina území zalesněna a vítá zájemce o aktivní dovolenou.

  Síť cyklostezek v Sársku sází na přeshraniční projížďky, trasy v údolí řek a namáhavé výstupy na vrcholky pohoří Hunsrück. Německý cyklistický klub vyzdvihuje Sárskou cyklostezku, která nadchne profesionální sportovce, rodiny s dětmi i příznivce elektrokol. Pěší turisté si vybírají z 60 značených kratších i dálkových tras. Putují přes lesy, podél řek, k jezerům i do vyšších nadmořských poloh. Stezka Saar–Hunsrück–Steig o délce 180 kilometrů propojuje údolí řeky Sáry na jihu, město Trevír na severozápadě a metropoli drahokamů Idar-Oberstein na severo-východě. Kulinářskou stezku Tafelroute označují obrázky kuchařských čepic. Zavede turisty do míst, kde se připravují regionální speciality. K oblíbeným dálkovým trasám patří také Moselsteig vedoucí údolím řeky Mosely do vinných sklípků a malebných vesniček.

  K aktivní dovolené patří i ochutnávka adrenalinových a netradičních sportů. Největší jezero Sárska Bostalsee s rozlohou 120 hektarů a příznivým větrem se stalo centrem kitesurfingu a windsurfingu. Horolezci zamíří do skal v Ensdorfu a závodníci na motokárách na okruh v Bous. Oblast Sankt Wendel nabízí prvotřídní golfová hřiště a pohoří Saargau zase proslulo pěstováním vinné révy a ovoce. Pobyt v římské vile Borg vám nastíní, jak žili majetní Římané před 2000 lety. Hlavní město Saarbrücken bylo poznamenáno boji za 2. světové války. Přesto se podařilo dochovat historické památky, jako jsou zámek a kostel Ludwigskirche, vládní čtvrť a náměstí St. Johann Markt, kde se scházejí všechny generace v kavárnách a restauracích. Z náměstí vede oblíbená nákupní třída s butiky světových značek i obchůdky se suvenýry. Oba břehy řeky Sáry spojují zajímavé mosty a navazují na pěší promenády a cyklostezky.

  Slavný francouzský panovník Ludvík XIV. založil další významné město Saarlouis. Původně šlo o pevnost chránící francouzské hranice. Ta postupem času dokonale zapadla do rostoucího městečka a vytvořila unikátní kombinaci francouzské a německé architektury. V Saarlouis se konají hudební, divadelní i kulinářské festivaly.

  Městečko Mettlach v očích některých návštěvníků předčí metropoli Sárska Saarbrücken. Jsou tu totiž hned dvě zajímavosti: porcelánka Villeroy & Boch a údolí řeky Sáry – Saarschleifen. Krásný výhled na Saarschleifen nabízí hrad Montclair se základy ve 12. století. Keramická firma Villeroy & Boch sídlí ve starém benediktinském klášteře. Sami můžete navštívit muzeum a kavárnu z roku 1892 s unikátní ručně malovanou výzdobou. Porcelánku obklopuje rozlehlý park přístupný po celý rok. V něm stojí nejstarší stavba Sárska, tzv. Stará věž, z roku 994.

Nejnovější recenze Německo - Sársko

Všechny recenze Německo - Sársko