Německo Německo

 • Zajímavá místa

  Braniborská brána patří k nejznámějším pamětihodnostem Berlína. Stojí v centru města na rozhraní dvou známých a velkých tříd – Ulice 17. června a ulice Pod lípami.

  Berlínská zeď zůstala symbolem studené války mezi Západem a Východem. Byla postavena 13. srpna 1961. Tato 165 kilometrů dlouhá betonová stavba rozdělovala německou metropoli na dva protipóly. Berlínská zeď byla zbořena v roce 1989.

  Katedrála svatého Petra zkráceně Kolínský dóm je gotická katedrála v Kolíně nad Rýnem. Má délku 147 m a s výškou věží 157 metrů. Byla založena v roce 1248, ale dostavěna byla až v roce 1880. Je součástí památek UNESCO. Při bombardování byla v roce 1945 mírně zničena.

  Checkpoint Charlie byl hraniční přechod v Berlíně. Patří k nejznámějším přechodům rozděleného Berlína a spojoval americký sektor se sovětským. Dodnes se po obnově Checkpoint Charlie nachází tabulka, na které je napsáno anglickým, ruským, francouzským a německým jazykem: „ Opouštíte americký sektor.“

  Neuschwanstein je nádherný zámek v Allgäu, který nechal postavit Ludvík II. Bavorský. Je to jedna z nejnavštěvovanějších historických památek v Německu. Tento zámek jste mohli vidět v několika filmech a nechal se jím inspirovat i Walt Disney a stvořil hrad Šípkové Růženky, který se nachází v Disneylandu.