Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi Spojené arabské emiráty

 • Doprava letecky

  06:00 h

 • Popis

  Abu Dhabi je hlavním městem a zároveň jedním z emirátů státu Spojené arabské emiráty. Abu Dhabi, největší a nejbohatší ze sedmi emirátů, najdete na jihozápadním pobřeží Perského zálivu. Ve městě Abu Dhabi žije 1,5 milionu obyvatel, jedná se o velice moderní a bohaté město.

  Město Abu Dhabi si dodnes zachovalo něco ze své starobylé minulosti – navštivte nádherné paláce, mešity, zavítejte do starého paláce Al-Husn a nenechte si ujít ani návštěvu nejstarší čtvrtě Abu Dhabi, které se nazývá Batin. K městu neodmyslitelně patří tržiště, tzv. súky, která najdete doslova na každém rohu. Nejznámějším tržištěm je Zlatý trh, který má podobu tradičního arabského bazaru.

  Město se může chlubit moderními mešitami, uměleckými muzei, širokými bulváry a empírovými paláci. V Abu Dhabi nechybí ani kus přírody. Po únavných procházkách městem a si můžete odpočinout v zelených alejích palem, parcích s osvěžujícími vodotrysky nebo na písečných plážích.

  Při návštěvě města zavítejte do malebné oblasti Corniche, kterou lemují nádherné zahrady. Dojdete až k uměle vybudovanému ostrovu Lulu s lagunou a umělými plážemi s červeným pískem. Na pobřeží Perského zálivu se romanticky kolíbají rybářské bárky, které přivážejí své úlovky.

  V Abu Dhabi má dnes sídlo mnoho velkých ropných firem. Peníze pramenící z ropných nalezišť tak slouží k podpoře obchodu a turistiky. Ve městě díky tomu vyrostly nádherné parky a zahrady, zelené bulváry a aleje, vysoké komerční budovy, luxusní hotely a kulturní, nákupní a zábavní střediska. Rovněž díky penězům plynoucím z ropného průmyslu bylo možné uchovat starobylé památky pro budoucí generace.

  V emirátu Abu Dhabi budete obdivovat mimořádné přírodní kontrasty - zatímco většina plochy emirátu zaujímá vyprahlá poušť plná nekonečných dun, město Abu Dhabi je rušným velkoměstem žijícím svým vlastním životem, městem, které nikdy nespí.

  Poblíž města se nachází mezinárodní letiště. Cestování do této oblasti tak bude poměrně pohodlné.

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi

Celkem: 9 Vše proběhlo dle očekávání . Jenom delegát , pokud mu naznačíte , že nemáte o nabízené výlety zájem nemá zájem se s klientem sejít a...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Vše proběhlo dle očekávání . Jenom delegát , pokud mu naznačíte , že nemáte o nabízené výlety zájem nemá zájem se s klientem sejít a poskytnout informace , rady atd.

Jednal se mnou pouze písemně a omezil se pouze na zdvořilostní fráze . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super

Strava
Není co vytknout .

Služby hotelu
Dle nabídky dobré

Pláž
Pláž skvělá , rozlehlá . V tomto období působí až opuštěně . Čisto bez otravných prodavačů atd.

Ladislav S., 04.01.2018, Datum pobytu: 24.12. - 30.12.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel: Corniche Abu Dhabi

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Hotel 1 fotografie

Celkem: 9,8 Krásná dovolená v naprosté čistotě a skvělém prostředí.Byla jsem moc spokojená.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená v naprosté čistotě a skvělém prostředí.Byla jsem moc spokojená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje pěkné, vždy uklizeno. V koupelně nechybí fén, jeden župan i pantofle - druhá polovička si musí zabalit svoje.Na balkoně nejsou židle ani stolek, takže jsem si musela vzít z pokoje, ale nějak jsem toto neřešila.

Strava
Jídlo - luxusní. Hrozně mi chutnalo! První den trošičku zmatek - kde vlastně můžeme jíst v rámci all inclusive. Je tam více restaurací a v každé si můžete vychutnat co hrdlo ráčí, avšak pouze jídla ty, které jsou určeny pro all inclusive. Toto platí ale pouze pro okolní restaurace, ne však pro centrální restauraci. Je tam jídla dost ani jsme vše nenavštívili. Doporučuji se vždy zeptat.

Služby hotelu
Perfektní!!!

Pláž
Pláž není pro dobrodruhy, který chtějí koukat na otevřené moře se západem slunce. Je prostě městská, zátoka, avšak pěkně upravená, hned u ní dva bary.

Ivana C., 27.12.2017, Datum pobytu: 9.12. - 15.12.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel: Beach Rotana Hotel & Tower

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Skvelá dovolenka!...dovolenka na ktorú sa nezabúda......výborná poloha hotela, krásne atrakcie v okolí, žiadna nuda, len ležanie na...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvelá dovolenka!...dovolenka na ktorú sa nezabúda......výborná poloha hotela, krásne atrakcie v okolí, žiadna nuda, len ležanie na pláži, ale aj možnosť spoznať mesto (vedľa prezidentského sídla a Emirate Palace - 7* hotel, kde sa dá ísť pozrieť, vypiť kávu s 23-karátovým zlatom, vedľa Etihat Towers - veže kde sú obchodné centrá a jedna veža je vyhliadková na 74-om poschodí.....Louver, najväčšia mešita Zayeda v Emirátoch........), Veľa ľudí chodí na dovolenku do Dubaja a Abu Dhabí je akosi "zabudnuté"....ale treba to ísť skúsiť a určite človek na takú dovolenku nezabudne.....na 1. miesto dávame bezpečnosť...pohybovali sme sa taxíkmi ráno na obed, večer aj neskoro večer... jediné negatívum bolo cestovanie s Fly Dubaj Zobrazit celou recenzi

Ubytování
......izba velikánska široké postele k kvalitným matracom....upratovanie 2x za deň (izba "plus s výhľadom na more")

Strava
strava vynikajúca...plná penzia bolo až príliš veľa...bolo to úplne ako all inclusive...stačí polopenzia...delikátne jedlá a hlavne koláčiky...nápoje boli zdarma pri raňajkách, obede aj pri večeri...na izbu dávali vodu...

Pláž
...pláž menšia, ale čistá, dalo sa nájsť prázdne ležadlo hocikedy počas dňa...je pravda, že oproti na ostrove bol stavebný ruch, ale nie až tak, aby sme boli sme z toho frustrovaní....sprchy na pláži, a slnečníky...more teplučké čisté....

Valéria G., 28.11.2017, Datum pobytu: 17.11. - 25.11.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel: Khalidiya Palace Rayhaan

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Celkem: 10 Skvělá dovolená, ovšem jen pro toho, kdo alespoň částečně ovládá angličtinu. Přes ujištění cestovní kanceláře , že je v Abu Dhabi...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená, ovšem jen pro toho, kdo alespoň částečně ovládá angličtinu. Přes ujištění cestovní kanceláře , že je v Abu Dhabi přítomen česky hovořící delegát, tak nikoliv, pouze na telefonu. Veškeré informace si musíte opatřit sami osobně, včetně ubytování v hotelu, informace o výletech (obdržíte po příletu v obálce brožurku v angličtině), nákupní možnosti a pod.

Odvoz na hotel i z hotelu na letiště zajištěn - bez problémů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel, pláž, moře, stravování, personál hotelu - nelze nic vytknout.

Strava
Výborná, velký výběr masa, zeleniny, ovoce, zákusků, nápoje zdarma i k večeři, voda na pokoji doplňována i během dne na požádání

Služby hotelu
Bez chyby

Pláž
Krásná pláž, čisto, ochotný personál i na pláži a u bazénů, osušky, lehátka a slunečníky v dostatečném množství a zdarma

Marie R., 13.11.2017, Datum pobytu: 1.11. - 9.11.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel: Khalidiya Palace Rayhaan

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (0)

Celkem: 7,2 KLADNÝ

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
KLADNÝ Zobrazit celou recenzi

Ubytování
HOTEL LEŽÍ V TĚSNÉ BLÍZKOSTI OKRUHU F1 NA KTERÉM DENNĚ DO NOCI TRÉNUJÍ RYCHLÁ AUTA - NA POKOJI V PŘÍMÉM PŘENOSU TAK MŮŽETE TIPOVAT PODLE ZVUKU MOTORŮ ZDA PRÁVĚ PROJÍŽDÍ ZATÁČKU NEBO SE ŘÍTÍ PO CÍLOVÉ ROVINCE - HLUK !!!!

HOTEL SE NACHÁZÍ PŘÍMO NA VZLETOVÉ DRÁZE LETADEL Z LETIŠTĚ ABU DHABI A ZVLÁŠTĚ VELKÁ LETADLA SE TAK NA ÚROVNI HOTELU VE VÝŠI CCA 100 M DOSTÁVAJÍ KAŽDOU 1,5 MINUTY DO VZDUCHU - HLUK !!!

Strava
SUPER

Služby hotelu
BEZ VÝHRAD

Pláž
NA PLÁŽ SE LZE DOSTAT JEN MÍSTNÍM SHUTTLE BUSEM KVŮLI ROZETAVĚNOSTI CELÉHO OKOLÍ HOTELU A PLÁŽE OBZVLÁŠTĚ

Jaroslav Beránek, 13.11.2017, Datum pobytu: 4.11. - 10.11.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel: Yas Island Rotana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622