Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi Spojené arabské emiráty

 • Popis

  Abu Dhabi je hlavním městem a zároveň jedním z emirátů státu Spojené arabské emiráty. Abu Dhabi, největší a nejbohatší ze sedmi emirátů, najdete na jihozápadním pobřeží Perského zálivu. Ve městě Abu Dhabi žije 1,5 milionu obyvatel, jedná se o velice moderní a bohaté město.

  Město Abu Dhabi si dodnes zachovalo něco ze své starobylé minulosti – navštivte nádherné paláce, mešity, zavítejte do starého paláce Al-Husn a nenechte si ujít ani návštěvu nejstarší čtvrtě Abu Dhabi, které se nazývá Batin. K městu neodmyslitelně patří tržiště, tzv. súky, která najdete doslova na každém rohu. Nejznámějším tržištěm je Zlatý trh, který má podobu tradičního arabského bazaru.

  Město se může chlubit moderními mešitami, uměleckými muzei, širokými bulváry a empírovými paláci. V Abu Dhabi nechybí ani kus přírody. Po únavných procházkách městem a si můžete odpočinout v zelených alejích palem, parcích s osvěžujícími vodotrysky nebo na písečných plážích.

  Při návštěvě města zavítejte do malebné oblasti Corniche, kterou lemují nádherné zahrady. Dojdete až k uměle vybudovanému ostrovu Lulu s lagunou a umělými plážemi s červeným pískem. Na pobřeží Perského zálivu se romanticky kolíbají rybářské bárky, které přivážejí své úlovky.

  V Abu Dhabi má dnes sídlo mnoho velkých ropných firem. Peníze pramenící z ropných nalezišť tak slouží k podpoře obchodu a turistiky. Ve městě díky tomu vyrostly nádherné parky a zahrady, zelené bulváry a aleje, vysoké komerční budovy, luxusní hotely a kulturní, nákupní a zábavní střediska. Rovněž díky penězům plynoucím z ropného průmyslu bylo možné uchovat starobylé památky pro budoucí generace.

  V emirátu Abu Dhabi budete obdivovat mimořádné přírodní kontrasty - zatímco většina plochy emirátu zaujímá vyprahlá poušť plná nekonečných dun, město Abu Dhabi je rušným velkoměstem žijícím svým vlastním životem, městem, které nikdy nespí.

  Poblíž města se nachází mezinárodní letiště. Cestování do této oblasti tak bude poměrně pohodlné.

 • Doprava letecky

  06:00 h

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi

Celkem: 9 Vše klapalo na 100 %, delegát na letišti, přistavená limuzína, nádherný hotel s velmi kvalitními službami, pestrá a chutná strava....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vše klapalo na 100 %, delegát na letišti, přistavená limuzína, nádherný hotel s velmi kvalitními službami, pestrá a chutná strava. Jediné, co je třeba vytknout, že nebyl v provozu hlavní bazén u hotelu, protože se opravoval a o tom nám nikdo neřekl. Vozili nás sice ke druhému, který je vzdálen pět minut drožkou, ale ten nebyl tak pěkný. Jinak ale nádherná dovolená, na kterou dlouho nezapomeneme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo naprosto skvělé a bez chybičky. Čistý a hezký pokoj, nádherná koupelna, denně uklizeno.

Strava
Strava byla pestrá, rozmanitá a naprosto dokonalá. Všechno čerstvé a nádherně upravené, všeho bylo dostatek - nejde si nevybrat.

Služby hotelu
Služby hotelu byly 100%, není co dodat.

Pláž
Přístup k pláži i do moře naprosto bezproblémový, vhodný i pro malé děti. Z pláže není vidět na otevřené moře, protože se naproti staví most, ale nijak nás to neomezovalo. Pláže i moře byly čisté, obsluha u pláží fungovala dobře.

Marcela Zlatohlávková, 22.08.2016, Datum pobytu: 15.8. - 19.8.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Al Raha Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Al Raha Beach Resort, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Marcela Zlatohlávková 2016-08-22 9 1 10 Al Raha Beach Hotel

Celkem: 9 Krásná dovolená v krásném prostředí - měli jsme výhled na moře, na Emirates Palac a na spoustu mešit. Doprava letadlem bez problémů, z...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená v krásném prostředí - měli jsme výhled na moře, na Emirates Palac a na spoustu mešit. Doprava letadlem bez problémů, z Dubaje nás odvezli autem do Abu Dhabí - cesta trvala 90 minut.

V hotelu služby na úrovni. Jediné co hodnotíme minusem - byly služby delegáta - který byl pouze na telefonu, to bylo poprvé (a to jsme předtím byli v SAE již 4x - vždy v jiném emirátu). Toto ale není uvedeno v popisku ke službám, kdyby bylo uvedeno delegát na telefonu, vyhledali bychom jiný hotel, protože jako anglicky nemluvící turisté, potřebujeme leccos vysvětlit a na leccos se zeptat.

Doporučujeme návštěvu Velké mešity šejka Zayeda. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše v naprostém pořádku.

Strava
Naprosto v pohodě.

Služby hotelu
Perfektní.

Pláž
Hned 1. den kdy jsme byli na pláži, foukal takový vítr, že jsme byli hned obaleni vrstvou písku a museli jsme se odebrat na pláž, kam jsme pak stále chodili.

Jaroslav Vašák, 20.06.2016, Datum pobytu: 11.6. - 18.6.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Khalidiya Palace Rayhaan

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Návštěva Velké mešity 1 fotografie

Khalidiya Palace Rayhaan, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Jaroslav Vašák 2016-06-20 9 1 10 Khalidiya Palace Rayhaan

Celkem: 7,4 Hotel byl krásný, služby také. Jen se nikdo nezmínil, že cca 80 m od pláže koukáte na staveniště, asi tam staví tunel nebo silnici, celý...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 2 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Hotel byl krásný, služby také. Jen se nikdo nezmínil, že cca 80 m od pláže koukáte na staveniště, asi tam staví tunel nebo silnici, celý den od 6 ráno do 18.00 tam tlučou stroje, při couvání aut neustále od 6.00 pískají auta, to znamená, že Vás to i vzbudí. Bonus je prach a to celý den, když fouká více tak je to skoro na respirátot . Kdybych to věděla, tak sem určitě nejedu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel krásný.

Strava
Výborná

Služby hotelu
Super

Pláž
Pláž krásná, 80m od pláže probíhá stavba. Nikdy už nebude výhled na moře, ale do betonové hráze.Připadala jsem si jako když se koupu v požární nádrži. Zatím prach a hlučné stroje ze stavby.

Petra Brabcová, 08.06.2016, Datum pobytu: 20.5. - 27.5.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Al Raha Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Al Raha Beach Resort, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Petra Brabcová 2016-06-08 7.4 1 10 Al Raha Beach Hotel

Celkem: 7,6 hotel,ubytování,snídaně,přístup personálu,vše ok.

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
hotel,ubytování,snídaně,přístup personálu,vše ok. Zobrazit celou recenzi

Anna Prokešová, 28.03.2016, Datum pobytu: 17.3. - 25.3.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Khalidiya Palace Rayhaan

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Khalidiya Palace Rayhaan, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Anna Prokešová 2016-03-28 7.6 1 10 KHALIDIYA PALACE RAYHAAN

Celkem: 9,8 Krásná dovolená, i v březnu ideální počasí.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená, i v březnu ideální počasí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel se nám velmi líbil - byl udržován v čistotě, na recepci neustále k dispozici zaměstnanci ochotni poradit pomoci. Na pokoji rychlovarná konvice, mikrovlnka, lednice, ekektrická ploténka, žehlička a žehlicí prkno.

Strava
Měli jsme pouze snídaně, ty byly rozmanité, s výběrem teplých i studených pokrmů, ovoce, pečiva, müsli, jogurtů... Milá obsluha, která ochotně doplňuje čaj a kávu... Spokojenost.

Služby hotelu
V hotelu je fitness centrum, v přízemí obchůdky se suvenýry, koberci atd. Možnost nechat si vyprat prádlo za poplatek, trezor na pokoji zdarma, ve vestibulu bankomat.

Pláž
Jen úzký a malý pruh pláže, ale lehátka jsme si vždy našli. Šnorchl dle našeho názoru nemá cenu - téměř žádný zajímavý podmořský život se nekoná. Voda je čistá, ale vstup do moře není pozvolný, na nějaké velké plavání to také není - velikost úseku omezeného bójkami je jen o trochu větší než bazén.

Anonym, 24.03.2016, Datum pobytu: 12.3. - 19.3.2016
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel:Khalidiya Palace Rayhaan

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Khalidiya Palace Rayhaan, Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty Anonym 2016-03-24 9.8 1 10 Khalidiya Palace Rayhaan by Rotana

Všechny recenze Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622