Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi Spojené arabské emiráty

 • Doprava letecky

  06:00 h

 • Popis

  Abu Dhabi je hlavním městem a zároveň jedním z emirátů státu Spojené arabské emiráty. Abu Dhabi, největší a nejbohatší ze sedmi emirátů, najdete na jihozápadním pobřeží Perského zálivu. Ve městě Abu Dhabi žije 1,5 milionu obyvatel, jedná se o velice moderní a bohaté město.

  Město Abu Dhabi si dodnes zachovalo něco ze své starobylé minulosti – navštivte nádherné paláce, mešity, zavítejte do starého paláce Al-Husn a nenechte si ujít ani návštěvu nejstarší čtvrtě Abu Dhabi, které se nazývá Batin. K městu neodmyslitelně patří tržiště, tzv. súky, která najdete doslova na každém rohu. Nejznámějším tržištěm je Zlatý trh, který má podobu tradičního arabského bazaru.

  Město se může chlubit moderními mešitami, uměleckými muzei, širokými bulváry a empírovými paláci. V Abu Dhabi nechybí ani kus přírody. Po únavných procházkách městem a si můžete odpočinout v zelených alejích palem, parcích s osvěžujícími vodotrysky nebo na písečných plážích.

  Při návštěvě města zavítejte do malebné oblasti Corniche, kterou lemují nádherné zahrady. Dojdete až k uměle vybudovanému ostrovu Lulu s lagunou a umělými plážemi s červeným pískem. Na pobřeží Perského zálivu se romanticky kolíbají rybářské bárky, které přivážejí své úlovky.

  V Abu Dhabi má dnes sídlo mnoho velkých ropných firem. Peníze pramenící z ropných nalezišť tak slouží k podpoře obchodu a turistiky. Ve městě díky tomu vyrostly nádherné parky a zahrady, zelené bulváry a aleje, vysoké komerční budovy, luxusní hotely a kulturní, nákupní a zábavní střediska. Rovněž díky penězům plynoucím z ropného průmyslu bylo možné uchovat starobylé památky pro budoucí generace.

  V emirátu Abu Dhabi budete obdivovat mimořádné přírodní kontrasty - zatímco většina plochy emirátu zaujímá vyprahlá poušť plná nekonečných dun, město Abu Dhabi je rušným velkoměstem žijícím svým vlastním životem, městem, které nikdy nespí.

  Poblíž města se nachází mezinárodní letiště. Cestování do této oblasti tak bude poměrně pohodlné.

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi

Celkem: 7.4 Celkově hodnotím spíše pozitivně, ač nějaké menší nedostatky byly.

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově hodnotím spíše pozitivně, ač nějaké menší nedostatky byly. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bohužel jsme přijeli brzy ráno, o ubytování jsme věděli, že dostaneme později.Bohuzel, že nedostaneme najíst ani napít nebylo vůbec komfortní čekání na pokoj, který jsmedostali v 15 hodin po celonocnim cestování. Trochu to kazilo první dojem a myslím, že by to šlo dát náramek hned pri přijezdu.

Pokoj byl prostorný, čistý...3x za pobyt nám úklid vzal špinavé ručníky, ale čisté dodal až ve večerních hodinách (1x az ve 21 hodin) takže se nemáte čím na pokoji utřít.

Šampon, kondicionér i sprchový gel je v davkovačích ve sprše. Sprchový gel od 2.dne došel a nikdo ho nedoplnil.

Jinak ubytování pěkné, hezký výhled.

Strava
Strava nebyla špatná, jen dost stejná každý den.

Více rozmanitosti by nebylo na škodu.

Pití bylo k dispozici dost a člověk si vždy vybral.

Personál vynikající.

Služby hotelu
Služby hodnotím pozitivně.

Pláž
Pláž pěkná, uklizena, personál příjemný.

Nevýhoda, že jídlo zde podávané je pouze za peníze. Takže se nedá najíst na pláži zdarma, i když máte all inclusive . To je trochu škoda, že se na jídlo musíte zase přemístit do hotelu.

Bohužel i zmrzlina a ledová tříšť za peníze.

Karel C., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 22.05.2023, Datum pobytu: 28.4. - 11.5.2023
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel: Intercontinental

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8.8 Vydařená dovolená a relax

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vydařená dovolená a relax Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je velký, krásný v klidné části města, v okolí zeleň, promenáda vybízející k večerním procházkám.

Nedaleko hotelu je Wahda Mall, kde se moc dobře nakupuje (taxi cca 15 -20 AED).

Strava
Strava rozmanitá, chutná, všeho dostatek. Já jsem postrádala ryby (byly 2 x za pobyt) a mořské plody. Pořádali se tématické večery (italský, asijský, evropský...)

Služby hotelu
Služby perfektní, personál, milý, vstřícný, ochotný, usměvavý.

Při příjezdu ve 3 h ráno nám přivezli večeři na pokoj! s čímž jsem se nikdy nikde nesetkala. :-)

Pláž
Pláž soukromá, malá a čistá ovšem s nedostatkem lehátek pro tak velký hotel. To se týká i lehátek u bazénu.

Hosté vstávají v půl 7 a běží si obsadit lehátka, což si myslím, že na 5* hotel je nedůstojné!

Jinak servis je od 6 hodin - ručníky

Marta, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 10.05.2023, Datum pobytu: 26.4. - 5.5.2023
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel: Khalidiya Palace Rayhaan

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

hotel 8 fotografií

Celkem: 8.6 Všetko OK dovolenka podľa očakávania Služby CK aj hotela v poriadku

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Všetko OK dovolenka podľa očakávania

Služby CK aj hotela v poriadku Zobrazit celou recenzi

Vladimir, Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 27.04.2023, Datum pobytu: 15.4. - 23.4.2023
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel: Intercontinental

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.8 TOPka

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
TOPka Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné na 41 poschodí, krásne výhľady, veľká izba - nie je čo vytknúť

Strava
Lepšii sme ešte nemali

Služby hotelu
pre nás zatial vrchol

Pláž
dobrá, ale necítite sa ako pri mori keďže oproti je pevnina (boli sme na to pripravení)

Michal F., Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 21.03.2023, Datum pobytu: 4.3. - 7.3.2023
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel: Jumeirah at Etihad Towers

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 1.8 Tento hotel bych přiřadil k 3*** hotelu a myslím tedy určitě vím že do tohoto hotelu už nikdy více nepojedu jsem zklamaný protože už...

 • 2 Ubytování
 • 3 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Tento hotel bych přiřadil k 3*** hotelu a myslím tedy určitě vím že do tohoto hotelu už nikdy více nepojedu jsem zklamaný protože už nějaký ten pětihvězdičkový hotel jsem navštívil a tedy vím jak by měl takový luxusní hotel vypadat , nejsem náročný ale určitě vím že takový to hotel nespadá ani si nemůže říkat že je luxusní ,proto jak jsem psal je to slabá trojka Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjezd na hotel ráno v devět a po diskuzi s recepcí jsme měli nárok na ubytování až ve tři hodiny odpoledne, prosily jsme o urychlení ale marně po necelé hodině sezení v místním baru k nám přišla recepční a řekla že pokud chceme pokoj ihned musíme zaplatit 300 dirham jejich měny což v naší měně je kolem dvou tisíc a pak jsme pokoj dostaly a byly jsme z té cesty tak vyčerpaný že jsme padly a usnuly a až po několika hodinách jsme zjistily, že pokoj je sice velký a prostorný ale bez balkonu a bez otevření oken ,takže jsme byli odkázáni jen a jen na klimatizaci a pokud jsme potřebovali vyvětrat museli jsme otevřít dveře do chodby ,tak co tomu říkáte dobrý ne ???!!!!!

Strava
Strava co říct snídaně ,oběd a večeře jedno a to samé po celý týden ,kdybych byl slepý přesně bych věděl kam sáhnout a pro co ani nádoby ve kterých to jídlo bylo bylo na stejných místech a vše silně kořeněné a to nemluvím o dětech,žádný dětský koutek s jídlem žádný výběr zeleniny ani ovoce ,myslel jsem že když je to pětihvězdičkový hotel že bude z čeho vybírat a to nemluvím o tom že když jsme chtěli nějaké pití museli jsme čekat než přijde obsluha a pak teprve jsme si mohli něco objednat a to trvalo vážně dost dlouho prostě hrůza !!!!!

Služby hotelu
Personál usměvavý ale to je tak asi všechno jo abych neopomenul museli jste si neustále pamatovat číslo pokoje ,protože pokaždé když jste něco chtěli jako pití vstup na snídani ,oběd ,večeři osušky atd.tak jste museli hned říkat číslo pokoje a to neustále i na baru pokud jste chtěli drink opět číslo pokoje a to jen proto že tento hotel, nevím jak ostatní hotely v Abu Dhabí a v Dubaji nedávají žádné náramky na rozpoznání jestli máte all inclusive nebo polopenzi nebo jen snídani.kdyby každému dali náramek jiné barvy hned by personál a všichni kdo v hotelu pracují věděli komu a jak co mohou dávat ,třeba si z této recenze něco vezmou a změní koncept .Jo málem bych zapoměl hotel nabízí krytý relaxační odpočinkový bazén který byl samozřejmě zavřený kvůli rekonstrukci opět další blamáž ze strany cestovní kanceláře který tento hotel nabízí.

Pláž
Pláž písčitá příjemná na chození ale to je vše hotel se totiž nachází v zátoce tudíž se nedá mluvit o tom že jste u moře ,moře to je je slané ale v zátoce je to jak rybník a když jsem do něho vstoupil jako bych šlapal do bahna a nebo do močálu ,na proti jezdily nákladní auta jelikož jste koukali na stavbu a nebo na rodinné domy a to kulaté co vypadá jak znak wolkswágnu je budova kanceláří takže na vás každý vidí a čumí jak si užíváte dovolenou bazén je to jediný co jim tam funguje a to jsem klidně mohl zůstat doma a nebo jed na mácháč .

Vojtěch Tomi, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 15.03.2023, Datum pobytu: 3.3. - 10.3.2023
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel: Al Raha Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

HOTEL PŘÍJEZD 4 fotografie

Všechny recenze Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi