Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi Spojené arabské emiráty

 • Doprava letecky

  06:00 h

 • Popis

  Abu Dhabi je hlavním městem a zároveň jedním z emirátů státu Spojené arabské emiráty. Abu Dhabi, největší a nejbohatší ze sedmi emirátů, najdete na jihozápadním pobřeží Perského zálivu. Ve městě Abu Dhabi žije 1,5 milionu obyvatel, jedná se o velice moderní a bohaté město.

  Město Abu Dhabi si dodnes zachovalo něco ze své starobylé minulosti – navštivte nádherné paláce, mešity, zavítejte do starého paláce Al-Husn a nenechte si ujít ani návštěvu nejstarší čtvrtě Abu Dhabi, které se nazývá Batin. K městu neodmyslitelně patří tržiště, tzv. súky, která najdete doslova na každém rohu. Nejznámějším tržištěm je Zlatý trh, který má podobu tradičního arabského bazaru.

  Město se může chlubit moderními mešitami, uměleckými muzei, širokými bulváry a empírovými paláci. V Abu Dhabi nechybí ani kus přírody. Po únavných procházkách městem a si můžete odpočinout v zelených alejích palem, parcích s osvěžujícími vodotrysky nebo na písečných plážích.

  Při návštěvě města zavítejte do malebné oblasti Corniche, kterou lemují nádherné zahrady. Dojdete až k uměle vybudovanému ostrovu Lulu s lagunou a umělými plážemi s červeným pískem. Na pobřeží Perského zálivu se romanticky kolíbají rybářské bárky, které přivážejí své úlovky.

  V Abu Dhabi má dnes sídlo mnoho velkých ropných firem. Peníze pramenící z ropných nalezišť tak slouží k podpoře obchodu a turistiky. Ve městě díky tomu vyrostly nádherné parky a zahrady, zelené bulváry a aleje, vysoké komerční budovy, luxusní hotely a kulturní, nákupní a zábavní střediska. Rovněž díky penězům plynoucím z ropného průmyslu bylo možné uchovat starobylé památky pro budoucí generace.

  V emirátu Abu Dhabi budete obdivovat mimořádné přírodní kontrasty - zatímco většina plochy emirátu zaujímá vyprahlá poušť plná nekonečných dun, město Abu Dhabi je rušným velkoměstem žijícím svým vlastním životem, městem, které nikdy nespí.

  Poblíž města se nachází mezinárodní letiště. Cestování do této oblasti tak bude poměrně pohodlné.

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi

Celkem: 10 Ok

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ok Zobrazit celou recenzi

Strava
Ok

Lukáš Farník, 19.07.2017, Datum pobytu: 9.7. - 16.7.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel: Fairmont Bab Al Bahr

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Nádherný luxusní hotel, skoro mi přišel, že jsme za něj zaplatili nejak málo, ikdyž cena levná nebyla, buď máte výhled na moře nebo na...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherný luxusní hotel, skoro mi přišel, že jsme za něj zaplatili nejak málo, ikdyž cena levná nebyla, buď máte výhled na moře nebo na druhou stranu na palác, jediné mínus...internet byl jen v lobby a zadarmo jen na jednu hodinu denně, což si myslím, by takový hotel mohl zlepšit. Za poplatek pak byl internet i na celý den nebo na další hodinu. Delegát se s Vámi však setká jen jednou a nebo přes telefon, je zde však nabídka výletů do dubaje, Yaz vodního světa atd atd ale to si musíte domluvit sami nebo s delegátem přes telefon. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování krásné, pokoje čisté. Luxusně zařízené sociální zařízení se sprchou i vanou.

Strava
Nevím, zda hotel nabízí i all inclusive nebo polopenzi, ale my jsme měli jen snídaně. Na snídaně byl opravdu široký výběr. Ikdyž ne takový jako v Egyptě, ale s tím v emirátech nemůžete počítat. Ostatní stravování jsme uskutečňovali v hotelových restauracích nebo jsme prostě vzali taxíka (vždy u hotelu nějaký čekal, nebo vám ho zavolali, ceny levnejsi nez v cr za taxi..), asi do 2km je od hotelu veliké nákupní centrum a v něm je supermarket carefour, najdete tam opravdu vše...o kvalitě potravin se snad ani nemusím vyjadřovat..

Služby hotelu
super, milý personál, domluvíte se anglicky

Pláž
pláž byla menší, ale zase více lidí bývalo na lehátkách u bazénu, nečekejte nějaké průzračné moře, život v něm nenajdete, voda byla skoro až vařící, ale to se musí u UAE čekat, ale bazén jako takový byl nádherný, čistý, nesmrděl chlórem.

Anonym, 16.06.2017, Datum pobytu: 28.7. - 4.8.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel: Khalidiya Palace Rayhaan

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8,4 Vše bylo OK. Jen město, jeho hluk je trochu slyšet, ale zase máte obchodní domy....přímo u nosu.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Vše bylo OK. Jen město, jeho hluk je trochu slyšet, ale zase máte obchodní domy....přímo u nosu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Recepce hotelu dobrý dojem, obsluha - ochotní, slušní.... bez připomínek. Jen vstupní hala je cítit starobou. Jinak hotelový pokoj, prostorný, stále uklizený ...bez připomínek. Nekuřáci si dávejte pozor, mají rozdělené pokoje na kuřácké a nekuřácké.

Strava
OK paráda

Služby hotelu
OK - snaha udržet si klienta

Pláž
V termínu 1.3.2017 moře není teplé, zato bazén vyhřátý na cca 31 stupňů - OK ,

Petr K., 12.03.2017, Datum pobytu: 2.3. - 9.3.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel: Le Meridien Abú Dhábí

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Velmi příjemný pobyt, nadstandartní služby, příjemný personál, sportovní vyžití - tenis téměř na pláži, čisté, udržované, možnost zajít...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemný pobyt, nadstandartní služby, příjemný personál, sportovní vyžití - tenis téměř na pláži,

čisté, udržované, možnost zajít do barů na společném náměstíčku a posedět venku do pozdních hodin. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté s barem a možností kávičky zdarma každý den. Všechny pokoje z výhledem na moře.

Strava
Výborná.

Pláž
Písčitá, většinou čistá bez odpadků vzhledem k centru metropole, voda nádherná.

Anonym, 08.02.2017, Datum pobytu: 27.1. - 4.2.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel: Le Meridien Abú Dhábí

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 5,4 Vše ok...i když trochu jiné než co jsme měli minulý rok v emirátech...ale co to moře?60metru dlouhej pruh a sirokej pár metrů..ohraniceno...

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 1 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Vše ok...i když trochu jiné než co jsme měli minulý rok v emirátech...ale co to moře?60metru dlouhej pruh a sirokej pár metrů..ohraniceno bojkama atd...všude před tím se staví...takže koupání jedině v bazénu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje čistý..uklizeny

Strava
Ja jsem na jídlo traged..ale partner a dítě byli spokojeni..

Pláž
Pláž není..moře není...hrůza

Michaela P., 01.01.2017, Datum pobytu: 23.12.2016 - 1.1.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel: Intercontinental

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Všechny recenze Spojené arabské emiráty - Abu Dhabi

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622