Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty

Oficiální název: Spojené Arabské Emiráty
Hlavní město: Abú Dhábí
Státní zřízení: federace 7 nezávislých států - Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras Al Khaimah, Sharjah, Umm al Qaiwain
Náboženství: převažujícím náboženstvím je v zemi islám
Úřední jazyk: arabština, perština, angličtina, také jazyky hindí a urdu
Časový posun: + 2 hod. v době letního času, + 3 hod. v době zimního času

Spojené arabské emiráty - zájezdy od 8 890 Kč

O EMIRÁTECHSpojené Arabské Emiráty, oficiálním názvem Al-Imarát al-Arabíja al-Muttahida (v angličtině The United Arab Emirates), jsou federací sedmi absolutických monarchií - Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Qaiwain, Ras al-Khaimah, Fujairah a Abu Dhabi.. Každému emirátu vládne jeden bohatý rod. Mezi nejbohatší emiráty v současnosti patří Dubaj a Abu Dhabi, které mají v celé federaci hlavní slovo. Emiráty se rozkládají na jihovýchodní části Arabského poloostrova, sousedí se Saudskou Arábií, Ománem a Katarem, a mají přístup k vodám Perského zálivu na západní straně a Ománského zálivu na straně jižní.

Praktické informace o Emirátech

Počet obyvatel naměřený v roce 2007 je 2 484 818. Původní obyvatelé však ve své zemi tvoří jen asi 18% etnickou menšinu. Převažují Arabové, kteří sem přišli z Egypta, Jordánska, Súdánu, Libanonu a Sýrie. Kromě toho zde žijí Pákistánci, Indové, Íránci, nebo Filipínci. Z Evropanů zde žije asi 120 tisícová Britská menšina. Oficiálním náboženstvím je Islám a největší zastoupení tu má jeho sunitský směr. Asi 16% obyvatel jsou šíitští muslimové, velmi malé procento se hlásí k hinduismu a křesťanství.

Celková rozloha území je 83 600 km2 včetně přilehlých ostrovů, které lemují pobřeží. Největší a zároveň nejbohatší emirát Abu Dhabi, zabírá až 85% celkové rozlohy území. Emiráty jsou až z 90% pokryty pouští Rub al-Khali. Její písky mají v různých částí území různé zabarvení, od šedé přes krémovou do červené, které je dáno specifickým složením minerálů. I přes nehostinnost pouště je krása scenérií písečných polí a dun nezapomenutelná. V poušti však nechybí ani ostrůvky života, z nichž uveďme např. oázy Liwa a Buraimi. Sever země směrem k emirátu Ras Al - Khaimah je zelenější. Na hranici s Ománem dominuje horský masiv Al-Hajar a stoupá do výšky 1100 metrů. Nížiny se rozkládají na pobřeží perského zálivu a jsou tvořeny rozsáhlými solnými pánvemi.

SAE - bohatý kosmopolitní svět

V posledních letech zaznamenaly emiráty co se týče turismu velký rozvoj. V 50. letetch 20. stol. byla na území emirátů objevena rozsáhlá naleziště ropy, z nichž plynulo obrovské bohatství. Začaly zde vznikat velkolepé projekty a postupně se emiráty staly symbolem luxusu a bohatství. Dnes však už emiráty nejsou pouze místem pro bohaté obchodníky, ale staly se také oblíbenou turistickou destinací pro exotiky chtivé cestovatele, které sem lákají místní kulturní tradice fungující vedle moderních vymožeností. Mrakodrapy nepředstavitelných rozměrů, umělé ostrovy ve tvaru palem, nebo luxusní sedmi hvězdičkový "Zlatý hotel", Burj Al Arab, největší klenot SAE, to je jen zlomek toho, co sem přitahuje návštěvníky z celého světa. K odpočinku a relaxaci jsou zde k dispozici překrásné pláže pokryté bílým pískem, nebo možnost aktivního využití volného času např. potápěním a jinými sporty, které jsou v nabídce všech hotelových komplexů.

Spojené arabské emiráty - zájezdy od 8 890 Kč

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty

Celkem: 8 Dovolená se nám velmi líbila. Zejména výlet do Dubaje byl naprosto fantastický. Tento jsme si zajistili v hotelu sami, neboť CK, s níž...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám velmi líbila. Zejména výlet do Dubaje byl naprosto fantastický. Tento jsme si zajistili v hotelu sami, neboť CK, s níž jsme cestovali (Al Khalidiah Tourism) nám předala písemné informace, kdy byl daný výlet organizován pouze ve dnech, kdy jsme v destinaci nepobývali. Delegátka uvedené CK nám následně na schůzce nevybíravým způsobem sdělila, že jsme si neměli zajistit výlet u konkurence. Zároveň se nevhodně chovala k zástupkyni CK, která nám výlet do Dubaje zajistila. Výlet jsme měli individuální - dle našich požadavků. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bez připomínek. Hotel je menší, všude kousek. Pokoj dostatečně velký, čistý. Plně fungující, trochu hlučnější, klimatizace. Byli jsme ubytováni v bloku 6 - ten byl klidný, dál od ruchu z bazénů či pláže.

Strava
Stravy dostačující. Vždy bylo možno z nabídky vybrat. Neočekávejte však stejnou úroveň jako např. v pětihvězdě v Egyptě (to je nesrovnatelné).

Služby hotelu
Personál hotelu ochotný, vždy pomohl. Jsou vděčni za drobný bakšiš. (Pracují tam většinou cizinci - Nepál, Bangladéž...).

Pláž
Pláž čistá s jemným pískem. Vždy dostatek lehátek, ne všechny se slunečníkem. Moře velmi teplé - bez života (pár krabů a sépií - opět nesrovnatelné např. s Rudým mořem). Ke koupání je chlazený bazén s barem - moc fajn... Vždy volná lehátka. Všude čisto.

Markéta J., 13.09.2019, Datum pobytu: 5.9. - 10.9.2019
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: Smartline Ras Al Khaimah Beach Resort (ex. Bin Majid Beach Resort)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Super. Klimatizovâno.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super. Klimatizovâno. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Denně nějakâ služba vč. vody na pití

Strava
S. Neměly chybu. Kuchař omelety dle našeho požadavku.ip

Služby hotelu
Bez připomínek, vše klapalo na min. Jen při odvozu na letiștě slečna v recepci zmatkovala. Ale jsou tam schopní a ochotní msnažeři. Takže nakonec odjezd v pořâdku a poho.

Pláž
Plâž neustâle uhrabâvâna, lehâtka urovnâvâna. Plavčík v poho. V tuto dobu skoro liduprâzdno 12 lidí. Jen o jejich so a ne pâr místních, v poho.

Ladislav Hájek, 13.09.2019, Datum pobytu: 3.9. - 10.9.2019
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Fujairah, Hotel: Oceanic Khorfakkan Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Velmi mile mě nás překvapilo, že když jsme brzo ráno dorazili na místo, tak jsme nemuseli čekat na pokoj od 14h. Hned jsme mohli na...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi mile mě nás překvapilo, že když jsme brzo ráno dorazili na místo, tak jsme nemuseli čekat na pokoj od 14h. Hned jsme mohli na snídani a pak se již ubytovat, což bylo s malými dětmi výborné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pár detailů ke zlepšení(nefunkční trezor i přes urgence) a po příjezdu nedoplněn minibar.

Strava
Výborná, chutná, pestrá.

Služby hotelu
Cokoliv bylo potřeba, vše zařídili.

Pláž
Pláž hned u hotelu, občas nějaká ta řasa, ale žádný zásadní problém.

Michal, 12.09.2019, Datum pobytu: 24.8. - 31.8.2019
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: Smartline Ras Al Khaimah Beach Resort (ex. Bin Majid Beach Resort)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 7,8 Od počátku rezervace až do odjezdu z hotelu bylo vše parádní. Příště bychom volili návštěvu této země v zimních měsících, bylo příliš...

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Od počátku rezervace až do odjezdu z hotelu bylo vše parádní.

Příště bychom volili návštěvu této země v zimních měsících, bylo příliš velké horko na což jsme , ale byli upozornění. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hned na letišti nás čekal pán, který nás zavezl k hotelu, kde na nás zase čekal ochotný personál aby nám odvezli kufry, usadili k večeři a následně ubytovali a předali veškeré informace k našemu pobytu.

Pokoje čisté a krásné moderní . Každý den úklid pokoje a doplňování vody, čistých ručníků a dalších věcí.

Strava
Velký výběr stravování od snídaně po večeři , poslední 2 dny nám však přišlo, že se jídla na obědě a večeři opakují.

2x se nám stalo, že nebylo místo k usazení z důvodu přetížení restaurace, ale čekali jsme 10 minut než se uvolnil stůl.

Služby hotelu
Personál v hotelu je moc vstřícný a ochotný , všichni byli přátelští a hned se dají s Vámi do řeči . Neměli jsme pocit, že někoho otravujeme.

Jelikož jsme odjížděli ve 4:00 ráno a nestihli bychom tak snídani, bez problému se dalo na recepci domluvit aby připravili snídaňový box.

Úklid pokoje, doplňovaní vody atd.., čisté ručníky na pláži , u bazénu .

Pláž
Na pláž se musí přes silnici a cesta trvá i s čekáním na semaforu cca 5 minut.

Pláž je pro hotelové hosty , což je fajn , hned při vstupu se musíte zapsat- dostanete ručníky, vedle je bar.

Lehátek je spousta , neměli jsme problém s místem. Při velkém přílivu na pláži medúzy a jiné potvůrky, ale snaží se je služba pláže hned odklízet.

Všude odpadkové koše a čisto.

Lucie F., 11.09.2019, Datum pobytu: 3.9. - 8.9.2019
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel: Wyndham Garden Ajman Corniche

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Celkový dojem z pobytu je pozitivní, až na malé komplikace při příjezdu ohledně pokoje.. vše se vyřešilo...

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z pobytu je pozitivní, až na malé komplikace při příjezdu ohledně pokoje.. vše se vyřešilo... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje velke, čiste, každý den se čiste ručníky a uklid...

Strava
Jidlo vynikající, rozmanité..extra i pro deti

Služby hotelu
Velký vyber služeb, ať už v péči o tělo, tak zábava na moři..jen malo programu přes den pro děti i dospělé a večer nudné zpívání, každý den stejne

Pláž
Čistá, písčitá, dostupná hned od bazenu

Renáta K., 11.09.2019, Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2019
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: DoubleTree by Hilton & Spa Marjan Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Všechny recenze Spojené arabské emiráty