Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty

Oficiální název: Spojené Arabské Emiráty
Hlavní město: Abú Dhábí
Státní zřízení: federace 7 nezávislých států - Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras Al Khaimah, Sharjah, Umm al Qaiwain
Náboženství: převažujícím náboženstvím je v zemi islám
Úřední jazyk: arabština, perština, angličtina, také jazyky hindí a urdu
Časový posun: + 2 hod. v době letního času, + 3 hod. v době zimního času

Spojené arabské emiráty - zájezdy od 11 630 Kč

O EMIRÁTECHSpojené Arabské Emiráty, oficiálním názvem Al-Imarát al-Arabíja al-Muttahida (v angličtině The United Arab Emirates), jsou federací sedmi absolutických monarchií - Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Qaiwain, Ras al-Khaimah, Fujairah a Abu Dhabi.. Každému emirátu vládne jeden bohatý rod. Mezi nejbohatší emiráty v současnosti patří Dubaj a Abu Dhabi, které mají v celé federaci hlavní slovo. Emiráty se rozkládají na jihovýchodní části Arabského poloostrova, sousedí se Saudskou Arábií, Ománem a Katarem, a mají přístup k vodám Perského zálivu na západní straně a Ománského zálivu na straně jižní.

Praktické informace o Emirátech

Počet obyvatel naměřený v roce 2007 je 2 484 818. Původní obyvatelé však ve své zemi tvoří jen asi 18% etnickou menšinu. Převažují Arabové, kteří sem přišli z Egypta, Jordánska, Súdánu, Libanonu a Sýrie. Kromě toho zde žijí Pákistánci, Indové, Íránci, nebo Filipínci. Z Evropanů zde žije asi 120 tisícová Britská menšina. Oficiálním náboženstvím je Islám a největší zastoupení tu má jeho sunitský směr. Asi 16% obyvatel jsou šíitští muslimové, velmi malé procento se hlásí k hinduismu a křesťanství.

Celková rozloha území je 83 600 km2 včetně přilehlých ostrovů, které lemují pobřeží. Největší a zároveň nejbohatší emirát Abu Dhabi, zabírá až 85% celkové rozlohy území. Emiráty jsou až z 90% pokryty pouští Rub al-Khali. Její písky mají v různých částí území různé zabarvení, od šedé přes krémovou do červené, které je dáno specifickým složením minerálů. I přes nehostinnost pouště je krása scenérií písečných polí a dun nezapomenutelná. V poušti však nechybí ani ostrůvky života, z nichž uveďme např. oázy Liwa a Buraimi. Sever země směrem k emirátu Ras Al - Khaimah je zelenější. Na hranici s Ománem dominuje horský masiv Al-Hajar a stoupá do výšky 1100 metrů. Nížiny se rozkládají na pobřeží perského zálivu a jsou tvořeny rozsáhlými solnými pánvemi.

SAE - bohatý kosmopolitní svět

V posledních letech zaznamenaly emiráty co se týče turismu velký rozvoj. V 50. letetch 20. stol. byla na území emirátů objevena rozsáhlá naleziště ropy, z nichž plynulo obrovské bohatství. Začaly zde vznikat velkolepé projekty a postupně se emiráty staly symbolem luxusu a bohatství. Dnes však už emiráty nejsou pouze místem pro bohaté obchodníky, ale staly se také oblíbenou turistickou destinací pro exotiky chtivé cestovatele, které sem lákají místní kulturní tradice fungující vedle moderních vymožeností. Mrakodrapy nepředstavitelných rozměrů, umělé ostrovy ve tvaru palem, nebo luxusní sedmi hvězdičkový "Zlatý hotel", Burj Al Arab, největší klenot SAE, to je jen zlomek toho, co sem přitahuje návštěvníky z celého světa. K odpočinku a relaxaci jsou zde k dispozici překrásné pláže pokryté bílým pískem, nebo možnost aktivního využití volného času např. potápěním a jinými sporty, které jsou v nabídce všech hotelových komplexů.

Spojené arabské emiráty - zájezdy od 11 630 Kč

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty

Celkem: 9,6 TOP - doporučuji všem - obrovský resort - 3-4bázeny, skluzavky, moře čisté, písek čistý, personál fajn.

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
TOP - doporučuji všem - obrovský resort - 3-4bázeny, skluzavky, moře čisté, písek čistý, personál fajn. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
TOP - klima, tv, telefon, lednice - doplňovaná denně, wc, koupelna, postele, vše čísté a denně uklízené.

Strava
TOP - evropská strava, jsem hodně rozmazlený a chutnalo mi každý den! pití našich značek, saláty, ovoce, dezerty, hlavní jídla, vše super.

Služby hotelu
měli tam fitko, což vyžaduji. takže top.

Pláž
asi 1-2minuty pěšky od pokoje a můžete mít pokoj ještě blíž - klidně 10sekund od moře

Jan Halasz, 26.07.2017, Datum pobytu: 16.7. - 23.7.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: Bin Majid Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Dovolenka fantastická. Stále na ňu spomíname.

 • 10 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka fantastická. Stále na ňu spomíname. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Báli sme sa ale pri príchode sme predsa dali peniažky do pasu. / predsa zákony v Emirátoch sú prísne,a báli sme sa aby nebol problém že podplácame

Strava
Mali sme polpenziu. Vždy sme sa najedli. Raňajky super. Chodili sme do reštaurácie hneď vedľa suity. Bolo ovocie, klobásky, párky,pečivo,džemy,džusy,káva,cornfleksy,vajička... Proste všetko. Na večeru sa chodilo do hlavnej budovy cca 10 minút chôdze popri pláži alebo po chodniku. Ak sa nechce isť pešo chodili tam chalaniská s golfovými vozíkami. Nastúpili ste a odviezli vás. Večera - jedla dostatok,vždy sa dalo vybrať. Cestoviny, kuracie, hovädzie. Dosť korenisté a aromatické jedlá ale oni tak varia takže pohida. Jediné mínus,že ak nemáte all inclusive nedajú vám k jedlu ani fľašu čistej vody. Nie sú tam ani džúsy ani nič také. Musíte si nápoj kúpiť k večeri.

Služby hotelu
Vynikajúce. Recepcia non stop. Prišli sme o druhej v noci. Na recepcii cca piati recepční, ktorí ubytuvávajú. S úsmevom bez problémov.

Pláž
Krásna. Čistá. More s bielym pieskom.

Daniela B., 25.07.2017, Datum pobytu: 7.11. - 21.11.2015
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa (beach)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Spokojenost celkově s dovolenou.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost celkově s dovolenou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Tak pokoje byly zařízeny skromě, je to starší 4hvězdičkový hotel. Ale všude čisto, denně úklid na pokoji, výměna ručníku také každý den, doplnění toaletních potřeb v koupelně. Vše OK.

Strava
Strava byla vynikající, rozmanitá. Výběr na snídani bohatý. Musli, ovoce, zelenina, vajíčka, omelety na objednávku. Při večeřích několik druhů výborných salátů, několik druhů jídel.

Služby hotelu
Celkový dojem služeb byl dobrý, personál ochotný, usměvavý, vstřícný. Není co vytknout.

Pláž
Vstup na pláž byl v pohodě, na pláži každý dostane čistý ručník, celý den hlídá pláž plavčík, takže člověk nemusí mít obavy, že by se mu něco ztratilo, pláž menší, ale čistá, moře už tak čisté nebylo. Možnost drinků nealkoholických na pláži nebo nějaké menší občerstvení.

Šárka N., 24.07.2017, Datum pobytu: 11.7. - 20.7.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel: Ramada Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Jedna velká pohádka. Jedná se o velký a luxusní hotel, kde se o vás královsky starají. Mohu pobyt zde jen doporučit.

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jedna velká pohádka. Jedná se o velký a luxusní hotel, kde se o vás královsky starají. Mohu pobyt zde jen doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
My osobně měli pokoj Clasik s výhledem na golfové hřiště velikosti +- 90 m2. V něm byla nádherná velká koupelna a šatna, velká postel a obýváček. Jak před postelí, tak v propojeném obýváčku byla velká LCD televize. Jediná nevýhoda byla, že pokoj neměl balkón.

Strava
Při příchodu do restaurace/jídelny se vás vždy ujme obsluha a dovede vás ke stolu. Milé. Co se týká stravy, byl jsem malinko zklamán. Východní směr je tu hodně cítit, jak na chuti jídel, tak na výběru druhů jídel. Měli jsme polopenzi. Tak že obědy buď v nedalekém obchodním centru, kam vás taxi zavezlo v přepočtu za 40kč a jídla se pohybují mezi 150-300kč, nebo třeba v baru u bazénu, ale tam se ceny pohybují na úrovni hotelu. Jedna střední pizza cca 500kč, Piňakoláda cca 300 kč atd... Na hotelu jsou ještě tři restaurace. Vím jen, že v některých z nich se jí formou menu. Pro jednu osobu cca 1500 kč.

Služby hotelu
Hotel je na nejvyšší úrovni. Každý den uklizený pokoj, cca 2x denně se přišel někdo zeptat, zda je vše v pořádku a zda li něco potřebujeme. Při příchodu k bazénu či na pláž se vás ujala obsluha a odnesla vám osušky na lehátko, přinesla kýbl s ledem a do něho vám dala vodu v petce 0,5 s etiketou hotelu a tu dle přání také doplňovala. Během dne u bazénu nosila obsluha zmrzlinu, nebo špíz s ovocem. Na pláži bylo možné si pronajmou skůtry atd.. Ceny opět hotelové, tak že 2000 a víc za atrakci... Z hotelu nás na letiště v Dubai vezla BMW limuzína. TOP

Pláž
Pláž byla malinko dál od lehátek, ale jinak krásně uržovaná. Voda při přílivu super, při odlivu se dalo jít skoro až k bojkám, ale v obojím jste si skvěle zaplavali nebo jen vykoupali. V červenci bylo moře docela teplé, ale to se dalo čekat. Bazén byl ovšem chlazený, tak že paráda.

Petr Pánek, 20.07.2017, Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: Waldorf Astoria Ras Al Khaimah

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Úžasná dovolená se vším komfortem

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úžasná dovolená se vším komfortem Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté a uklizené pokoje,s obrovskými postelemi,velkou LCD s USB vstupem,krásná koupelna a samozřejmě klima

Strava
ALl in nejlepší volba, domů jsme odjížděli opravdu " přežraní", ani jsme nestihli vše ochutnat.Každý den jiná kuchyně (arabská, japonská, mexická,řecká,německá...), několik barů ,kde vám namíchali co jste chtěli...Čokoládová fontána neměla chybu...

Služby hotelu
Součástí hotelu je i SPA a masáže,plus posilovna,ale nezkoušeli jsme...

Pláž
Pláž hezká,ale moře teplé,takže neosvěží,na to jsou bazény.Vstup pozvolný, všude jemný písek,takže pro děti ideální na blbnutí,žádné vlny nečekejte,je to záliv...Jinak pláž uklizená,lehátek dostatek i slunečníků..

Monika N., 20.07.2017, Datum pobytu: 9.7. - 16.7.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: DoubleTree by Hilton Hotel Resort & Spa Marjan Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Spojené arabské emiráty

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622