Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty

Oficiální název: Spojené Arabské Emiráty
Hlavní město: Abú Dhábí
Státní zřízení: federace 7 nezávislých států - Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras Al Khaimah, Sharjah, Umm al Qaiwain
Náboženství: převažujícím náboženstvím je v zemi islám
Úřední jazyk: arabština, perština, angličtina, také jazyky hindí a urdu
Časový posun: + 2 hod. v době letního času, + 3 hod. v době zimního času

Spojené arabské emiráty - zájezdy od 8 950 Kč

O EMIRÁTECHSpojené Arabské Emiráty, oficiálním názvem Al-Imarát al-Arabíja al-Muttahida (v angličtině The United Arab Emirates), jsou federací sedmi absolutických monarchií - Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Qaiwain, Ras al-Khaimah, Fujairah a Abu Dhabi.. Každému emirátu vládne jeden bohatý rod. Mezi nejbohatší emiráty v současnosti patří Dubaj a Abu Dhabi, které mají v celé federaci hlavní slovo. Emiráty se rozkládají na jihovýchodní části Arabského poloostrova, sousedí se Saudskou Arábií, Ománem a Katarem, a mají přístup k vodám Perského zálivu na západní straně a Ománského zálivu na straně jižní.

Praktické informace o Emirátech

Počet obyvatel naměřený v roce 2007 je 2 484 818. Původní obyvatelé však ve své zemi tvoří jen asi 18% etnickou menšinu. Převažují Arabové, kteří sem přišli z Egypta, Jordánska, Súdánu, Libanonu a Sýrie. Kromě toho zde žijí Pákistánci, Indové, Íránci, nebo Filipínci. Z Evropanů zde žije asi 120 tisícová Britská menšina. Oficiálním náboženstvím je Islám a největší zastoupení tu má jeho sunitský směr. Asi 16% obyvatel jsou šíitští muslimové, velmi malé procento se hlásí k hinduismu a křesťanství.

Celková rozloha území je 83 600 km2 včetně přilehlých ostrovů, které lemují pobřeží. Největší a zároveň nejbohatší emirát Abu Dhabi, zabírá až 85% celkové rozlohy území. Emiráty jsou až z 90% pokryty pouští Rub al-Khali. Její písky mají v různých částí území různé zabarvení, od šedé přes krémovou do červené, které je dáno specifickým složením minerálů. I přes nehostinnost pouště je krása scenérií písečných polí a dun nezapomenutelná. V poušti však nechybí ani ostrůvky života, z nichž uveďme např. oázy Liwa a Buraimi. Sever země směrem k emirátu Ras Al - Khaimah je zelenější. Na hranici s Ománem dominuje horský masiv Al-Hajar a stoupá do výšky 1100 metrů. Nížiny se rozkládají na pobřeží perského zálivu a jsou tvořeny rozsáhlými solnými pánvemi.

SAE - bohatý kosmopolitní svět

V posledních letech zaznamenaly emiráty co se týče turismu velký rozvoj. V 50. letetch 20. stol. byla na území emirátů objevena rozsáhlá naleziště ropy, z nichž plynulo obrovské bohatství. Začaly zde vznikat velkolepé projekty a postupně se emiráty staly symbolem luxusu a bohatství. Dnes však už emiráty nejsou pouze místem pro bohaté obchodníky, ale staly se také oblíbenou turistickou destinací pro exotiky chtivé cestovatele, které sem lákají místní kulturní tradice fungující vedle moderních vymožeností. Mrakodrapy nepředstavitelných rozměrů, umělé ostrovy ve tvaru palem, nebo luxusní sedmi hvězdičkový "Zlatý hotel", Burj Al Arab, největší klenot SAE, to je jen zlomek toho, co sem přitahuje návštěvníky z celého světa. K odpočinku a relaxaci jsou zde k dispozici překrásné pláže pokryté bílým pískem, nebo možnost aktivního využití volného času např. potápěním a jinými sporty, které jsou v nabídce všech hotelových komplexů.

Spojené arabské emiráty - zájezdy od 8 950 Kč

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty

Celkem: 8,4 Dovolená se nám moc líbila

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám moc líbila Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj s výhledem na Marinu byl úžasný

Strava
Snídaně nám chutnaly

Služby hotelu
Zaměstnanci hotelu byli ochotní a zdvořilí

Pláž
Pláž byla kousek od hotelu a byla čistá

Helena S., 24.04.2019, Datum pobytu: 13.4. - 20.4.2019
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubai, Hotel: Marina Byblos

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Dovolená splinila očekávání

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splinila očekávání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobré, pokoj velký, každý den voda, čaj, káva, smetana. fén, žekhlící prkno + žehlička, 2 TV, WIFI,

Strava
Měli jsme jen snídaně. Výběr dobrý, jídlo chutné. Káva, čaj, mlého rozlévané. Velmi malé prostory

Služby hotelu
autobus na pláž zdarma, odpoledne do centra také. Bazén uvnitř hotelu se mi zdál špinavý.

Pláž
Hotel je 2 km od městské pláže. Autobus vozí k placené i neplacené pláži na výběžku Mamzar beach. Lze projít několik pláží. Jsou písečné, čisté, udržované, s plavčíkem. Toalety v dostupné vzdálenosti. Rozdíl mezi přílivem a odlivem je cca 1 m. Barevné ryby jsou zde výjimkou.

Drahomíra, 24.04.2019, Datum pobytu: 7.4. - 19.4.2019
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Sharjah, Hotel: Ramada Sharjah

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Celková dovolená byla k naší spokojenosti až na jednu věc, a tou bylo jednání a chování specialistky prodeje zájezdů. Zájezd jsem...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celková dovolená byla k naší spokojenosti až na jednu věc, a tou bylo jednání a chování specialistky prodeje zájezdů. Zájezd jsem objednal v sobotu večer. V neděli jsem volal do CA s dotazem na moji objednávku. Bylo mi na tel. lince sděleno velmi rozhořčeným hlasem, že jich je tam málo a že neví, zda se mi ozvou ještě ten stejný den, což jsem chápal, protože byla neděle. V pondělí mne po mojí tel. urgenci kontaktovali. Od prvního do poslední momentu byla velmi, velmi neochotná. Snažila se mi vnutit cestovní pojištění k zájezdu, přestože jsem jí už na začátku sdělil, že mám cestovní pojištění již zajištěné. A ta její neochota. Připadal jsem si jako obtěžující hmyz. Po té, co jsem uhradil obratem dovolenou, jsem jí napsal ještě jeden e-mail s dotazem k zájezdu, na který už se mi neobtěžovala odpověět. V minulosti jsem byl s lidmi z CA vetšinou velmi spojený, Toto byl ale pravý opak. Tato dáma by nadále neměla zájezdy prodávat, protože CA velmi kazí jméno. Pokud bych se do budoucna ještě někdy setkal s takovýmto jednáním ze strany prodejce zájezdů, budu zájezdy objednávat jinde. Výborný a příjemný byl delegát na místě v SAE, který byl pravým opakem paní z CA a který hovoří skvěle česky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skvělé, čisté. Pravidelný úklid. Člověk, který u nás uklízel se mne sám ptal, zda je vše s úklidem v pořádku.

Strava
Využívali jsme snídaně. Dostatečný výběr po každého. Velmi příjemná a milá obsluha.

Služby hotelu
Využívali jsme hotelové fitness centrum k naprosté spokojenosti. Cokoliv jsme řešili s recepcí bylo bezproblémové s příjemným a milým přístupem

Pláž
Využívali jsme hotelových autobusů, které nás vozili na pláž k partnerskému hotelu Hilton. Cesta na pláž autobusem trvala cca 30 minut. Zajištění ze strany hotelů bylo bez problémové. Velmi nepříjemné však bylo chování ruských klientů hotelu, kteří se při nastupování do autobusů chovali velmi bezohledně, neustále se tlačili a chovali se často jako "zvěř". Plážový servis bez problémů. Pláž příjemná. V moři plavou často modré medúzy, které jsou pro lidi neškodné, ale potkal jsem se s člověkem, který měl nohu požahanou od jiného druhu medúzy. Někdy mi říkal, že to jsou hnědé medúzy, které jsou způsobují toto požahání, ale osobně jsem je v moři neviděl.

Anonym, 24.04.2019, Datum pobytu: 29.3. - 10.4.2019
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: DoubleTree by Hilton Hotel Ras Al Khaimah

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8 Příjemná dovolená, ale špatné počasí více jak polovina pobytu.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená, ale špatné počasí více jak polovina pobytu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování pěkné, ale dali nám pokoj s oddelenymi postelemi a byla v něm slyšet klimatizační jednotka. Výměna byla možná za dva dny za pokoj s manželskou postelí avšak ještě hlucnejsi, tak jsme si ponechali původní pokoj.

Strava
Strava naprosto vynikající.

Služby hotelu
Služby dobré, pěkně se k nám chovali.

Pláž
Vstup na pláž dobrý. Ale kvůli špatnému počasí jsme se nemohli některý den koupat, kvůli velkým vlnám a meduzam. Počasí má být přitom v tomto období stabilní.

Anonym, 23.04.2019, Datum pobytu: 10.4. - 17.4.2019
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel: Bahi Ajman Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,2 Dovolená se nám velmi líbila.By,i jsme spokojeni.

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám velmi líbila.By,i jsme spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje čisté,výměna ručníků, a povlečení denně . Chybí tam balkon nebo terasa pro sušení mokrých plavek.

Strava
Výběr z několika druhů jídel. Kuřecí, hovězí maso a ryby každý den, vždy na jiný způsob, Hodně zeleniny a salátů.

Večeře až do 22:30.

Služby hotelu
Příjemný a ochotný personál. Káva zdarma pouze ráno u snídaně.To nás překvapilo. Na pokoji je konvice, kdo má rád tureckou kávu doporučuji vzít si z domu. Koktejly a alkohol v omezeném množství.

Pláž
Pláž byla čistá, lehátka byla většinou obsazená.

Renata K., 23.04.2019, Datum pobytu: 10.4. - 17.4.2019
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: Bin Majid Beach Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Spojené arabské emiráty