Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty

Oficiální název: Spojené Arabské Emiráty
Hlavní město: Abú Dhábí
Státní zřízení: federace 7 nezávislých států - Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras Al Khaimah, Sharjah, Umm al Qaiwain
Náboženství: převažujícím náboženstvím je v zemi islám
Úřední jazyk: arabština, perština, angličtina, také jazyky hindí a urdu
Časový posun: + 2 hod. v době letního času, + 3 hod. v době zimního času

Spojené arabské emiráty - zájezdy od 9 390 Kč

O EMIRÁTECHSpojené Arabské Emiráty, oficiálním názvem Al-Imarát al-Arabíja al-Muttahida (v angličtině The United Arab Emirates), jsou federací sedmi absolutických monarchií - Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Qaiwain, Ras al-Khaimah, Fujairah a Abu Dhabi.. Každému emirátu vládne jeden bohatý rod. Mezi nejbohatší emiráty v současnosti patří Dubaj a Abu Dhabi, které mají v celé federaci hlavní slovo. Emiráty se rozkládají na jihovýchodní části Arabského poloostrova, sousedí se Saudskou Arábií, Ománem a Katarem, a mají přístup k vodám Perského zálivu na západní straně a Ománského zálivu na straně jižní.

Praktické informace o Emirátech

Počet obyvatel naměřený v roce 2007 je 2 484 818. Původní obyvatelé však ve své zemi tvoří jen asi 18% etnickou menšinu. Převažují Arabové, kteří sem přišli z Egypta, Jordánska, Súdánu, Libanonu a Sýrie. Kromě toho zde žijí Pákistánci, Indové, Íránci, nebo Filipínci. Z Evropanů zde žije asi 120 tisícová Britská menšina. Oficiálním náboženstvím je Islám a největší zastoupení tu má jeho sunitský směr. Asi 16% obyvatel jsou šíitští muslimové, velmi malé procento se hlásí k hinduismu a křesťanství.

Celková rozloha území je 83 600 km2 včetně přilehlých ostrovů, které lemují pobřeží. Největší a zároveň nejbohatší emirát Abu Dhabi, zabírá až 85% celkové rozlohy území. Emiráty jsou až z 90% pokryty pouští Rub al-Khali. Její písky mají v různých částí území různé zabarvení, od šedé přes krémovou do červené, které je dáno specifickým složením minerálů. I přes nehostinnost pouště je krása scenérií písečných polí a dun nezapomenutelná. V poušti však nechybí ani ostrůvky života, z nichž uveďme např. oázy Liwa a Buraimi. Sever země směrem k emirátu Ras Al - Khaimah je zelenější. Na hranici s Ománem dominuje horský masiv Al-Hajar a stoupá do výšky 1100 metrů. Nížiny se rozkládají na pobřeží perského zálivu a jsou tvořeny rozsáhlými solnými pánvemi.

SAE - bohatý kosmopolitní svět

V posledních letech zaznamenaly emiráty co se týče turismu velký rozvoj. V 50. letetch 20. stol. byla na území emirátů objevena rozsáhlá naleziště ropy, z nichž plynulo obrovské bohatství. Začaly zde vznikat velkolepé projekty a postupně se emiráty staly symbolem luxusu a bohatství. Dnes však už emiráty nejsou pouze místem pro bohaté obchodníky, ale staly se také oblíbenou turistickou destinací pro exotiky chtivé cestovatele, které sem lákají místní kulturní tradice fungující vedle moderních vymožeností. Mrakodrapy nepředstavitelných rozměrů, umělé ostrovy ve tvaru palem, nebo luxusní sedmi hvězdičkový "Zlatý hotel", Burj Al Arab, největší klenot SAE, to je jen zlomek toho, co sem přitahuje návštěvníky z celého světa. K odpočinku a relaxaci jsou zde k dispozici překrásné pláže pokryté bílým pískem, nebo možnost aktivního využití volného času např. potápěním a jinými sporty, které jsou v nabídce všech hotelových komplexů.

Spojené arabské emiráty - zájezdy od 9 390 Kč

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty

Celkem: 8,4 Dovolená byla příjemná, čisté pláže, teplé moře a výborné jídlo.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla příjemná, čisté pláže, teplé moře a výborné jídlo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Co se týče ubytování, bylo na dobré úrovni. Nic extra luxusního, ale s ničím nebyl problém. Každý den byl pokoj uklizen a byly vyměněny ručníky a v koupelně byly všechny náležitosti včetně fenu. V pokoji se nacházela dobře fungující a snadno ovladatelná klimatizace. Součástí vybavení byla i televize, avšak na ní se daly pustit pouze místní programy a jeden anglický. V celém areálu (i na pláži) bylo připojení wifi a personál na recepci byl ochotný, vždy nám vyšli vstříc ať jsme měli dotazi ohledně směny měny či půjčení adaptéru. Jediný nedostatek spatřuji v neuklizených méně využívaných chodbách hotelového komplexu.

Strava
Strava byla skvělá, velký výběr místních ale i světových jídel. V jídelně bylo podáváno jídlo 4x denně v dlouhých intervalech a personál byl příjemný. Na druhou stranu v baru u bazénu byl personál velmi pomalý, nakonec jste sice vždy dostali, co jste chtěli, ale čekali jste celkem dlouhou dobu, i když bylo patrné, že jde pouze o neochotu nikoliv o problém nestíhání.

Služby hotelu
Hotel poskytoval směnárenské služby, informační služby a nebyl problém požádat o zapůjčení běžných věcí. Na recepci příjemní zaměstnanci, kteří komunikovali v angličtině, ostatně jako všichni.

Pláž
Pláž byla krásná, každý den udržovaná, takže nikde nebyly žádné odpadky. Na pláži bylo dostatečné množství lehátek a slunečníků a do moře byl pozvolný vstup. Leželo zde velké množství mušlí, takže pro jedince s citlivými chodidly určitě doporučuji koupací obuv - ta se vám bude jistě hodit i v odpoledních hodinách, kdy byl písek rozpálen, že se po něm dalo jen těžko chodit. Moře bylo velmi teplé a proto se většina návštěvníků zdržovala především u bazénu a v moři bylo pár meduz, za celou dovolenou jsme jich zahlédli kolem 10ti. Na pláži je možnost zapůjčení kajaku nebo vodního skútru a nachází se zde další bar.

Veronika K., 22.07.2019, Datum pobytu: 12.7. - 18.7.2019
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: Smartline Ras Al Khaimah Beach Resort (ex. Bin Majid Beach Resort)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pokoj 2 fotografie

Celkem: 8 V celku spokojenost za ty peníze, starší hotel, rekonstruované pokoje, služby v pohodě. Průměrné jídlo.

 • 8,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
V celku spokojenost za ty peníze, starší hotel, rekonstruované pokoje, služby v pohodě. Průměrné jídlo. Zobrazit celou recenzi

Služby hotelu
Perfektní fitko.

Anonym, 22.07.2019, Datum pobytu: 7.7. - 17.7.2019
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: Bin Majid Beach Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Krásná dovolená a hlavně nádherné teplé moře.

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená a hlavně nádherné teplé moře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje pěkně zařízené a čisté s bezchybným servisem.

Strava
Strava výborná, postrádali jsme pouze větší výběr ovoce

Služby hotelu
Služby hotelu byly výborné a personál milý a ochotný.

Pláž
Pláže neměla chybu, byla čistá a upravená. Moře čisté a velmi teplé.

Gabriela V., 17.07.2019, Datum pobytu: 8.7. - 14.7.2019
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Fujairah, Hotel: Fujairah Rotana Resort and Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Byli jsme v emirátech 3.7- 12.7. 2019. Trochu nás štve že vlastně 3.7. Se vyráželo v noci z letiště a dorazili jsme tam druhý den ráno a...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme v emirátech 3.7- 12.7. 2019.

Trochu nás štve že vlastně 3.7. Se vyráželo v noci z letiště a dorazili jsme tam druhý den ráno a stejně tak i 12.7, kdy jsme hotel opouštěli ve 4:00 jejich času, tzn. že naše dovolená byla o "dva dny" kratší.

Jinak v Emirátech je v tuto dobu léto, takže cca 42 °C je na denním a skoro i nočním pořádku. Do moře se moc nedá jít, protože je opravdu teplé a stejně je po většinu času velký odliv, ale komu teplá voda nevadí proč ne. My trávili většinu času u bazénu který byl udržován na příjemné chladné teplotě a to byla jediná studená voda ze všech tekoucích vod na koupání/sprchu v okolí. Jinak i ve sprše tekla opravdu hodně teplá voda. Jídlo perfektní, každý den bylo jiné, plno zákusků, každý den džusy čaje a káva. Po celý den možnost pití na baru - alko i nealko. Každý večer byl skvělý program. A v průběhu dne byl program i formou jogy, vodniho pola apod. s animátory. Měli jsme od delegátky možnost výletů,které jsme využili, výlet do Dubaje se ale pro malý zájem nekonal a tak jsme se připojili k jiné skupině a Dubaj si užili.

Chtěli jsme se i sami projít po okolí, ale v tom počasí to opravdu nešlo.

Celkově bych to shrnula tak, že to byla perfektní dovolená, na kterou bych jela klidně znovu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme objednaný pokoj cabana, což měl být ten nejlevnější pokoj z celého areálu, ale dostali jsme pokoj jiný, lepší s výhledem na moře a bazén. Nevíme proč, ale nešťourali jsme dotoho. Na pokoji byla klimatizace, bez které by to opravdu nešlo. Každý den nám stlali postele a uklízeli, dodávali pití a byla možnost si i uvařit na pokoji kávu nebo čaj. Vybavení moderní, televize, stůl s židlí, noční stolek, křeslo, postele, skříně.. v koupelně velké zrcadlo umyvadlo, záchod a sprchový kout. Byla možnost dát cedulku na kliku "Nerušit" a opravdu jsme nebyli rušeni.

Strava
Každý den bylo jiné jídlo a to vždy z teplé i studené (i vegetariánské) kuchyně. O víkendu (čtvrtek, pátek sobota) byl venku i gril, kde byli krabi, kuřecí maso a mořské plody. Po každém obědě a večeři bylo mnoho zákusků a ovoce, jídlo neustále doplňovali.

Služby hotelu
Nemůžu si stěžovat, personál naprosto skvělý vstřícný, usměvavý. Snažili se, aby bylo vše perfektní. A i přes moji jazykovou bariéru jsem se s nimi vždy domluvila.

Pláž
Pláž čistá, každý den ji shrabavali od řas a vyplavených medůz a krabů. Bohužel byl každý den 2x velký odliv. Bylo zde plno mušliček, ve vodě krabi, hvězdice a medůzy (nežahající). Byl dostatek lehátek, protože většina lidí byla stejně u studeného bazénu.

Iveta R., 16.07.2019, Datum pobytu: 3.7. - 12.7.2019
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: Smartline Ras Al Khaimah Beach Resort (ex. Bin Majid Beach Resort)

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 9 Vyborny, aj ked bolo velmi teplo, vhodne najma pre rodiny s detmi, pekny program pre deti kazdy vecer, ale nedalo sa ist do okolia

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Vyborny, aj ked bolo velmi teplo, vhodne najma pre rodiny s detmi, pekny program pre deti kazdy vecer, ale nedalo sa ist do okolia Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie krasne, velke, pohodlne postele, kazdy den upratovanie, ciste pradlo, nealko napoje, kava, hygienicke potreby

Strava
Strava bola rozmanita, vela na vyber pre kazdeho, kazdy den nieco ine

Služby hotelu
Vynikajuci personal, velmi ochotny, na jednotku

Pláž
Plaz udrziavana, kazde rano upratana, cista, vo vode meduzy a prilis teple more ale za to hotel nemoze ani CK

Ivana Habrmanová, 15.07.2019, Datum pobytu: 6.7. - 12.7.2019
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: Smartline Ras Al Khaimah Beach Resort (ex. Bin Majid Beach Resort)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Spojené arabské emiráty