Spojené arabské emiráty - Dubai Spojené arabské emiráty

 • Doprava letecky

  06:00 h

 • Popis

  Dubai, to je hlavní město a doslova centrum veškerého dění stejnojmenného emirátu Dubai. Emirát Dubai leží na Arabském poloostrově v Perském zálivu a je druhým největším emirátem Spojených arabských emirátů. Jeho rozloha je 3.885 km2 a čítá na 1,3 milionu obyvatel. Hlavním centrem emirátu je město Dubai. Největší část emirátu je tvořena pouští. Pokud vás zajímá jazyk, kterým se mluví v emirátu, domluvíte se tu arabsky, ale i anglicky.

  Dubai je doslova perlou Spojených Arabských emirátů - najdete tu překrásné pláže s jemným bílým pískem, průzračně modrozelené moře i nádherný podmořský svět plný neobyčejných druhů rostlin a živočichů. Je to svět luxusu a těch nepřepychovějších hotelů. Dýchne tu na váš však i historie starých arabských domů a mešit.

  Dubai je nejbohatším ze sedmi emirátů, své zisky však netěží jen z černého zlata. Významnou část jeho příjmů tvoří rozvinutý turistický ruch, který je zaměřen především na bohatší klientelu. Proto jsou v hlavním městě luxusní hotely, jejichž dominantou je i nejvyšší hotel světa, umělé palmové ostrovy nebo podmořský hotel. Navzdory zdejšímu klimatu byl v Dubaji vybudován ohromný zimní areál, kde si můžete zalyžovat, i když venku panují vysoké teploty dosahující mnohdy až 50°C.

  Ve městě Dubai žijí téměř všichni obyvatelé emirátu Dubai. Navíc někteří obyvatelé Spojených arabských emirátů, kteří jsou zaměstnání v Dubaji, bydlí v sousedním emirátu Šardžá, kde jsou výrazně nižší nájmy.
  Město Dubai najdete při severní hranici emirátu Dubai. Město dělí na dvě části Dubai Creek, výběžek Perského zálivu. Luxusnější částí je Bur Dubai a Jumeirah, kde panuje neskutečný luxus, vyrostly tu do nebe sahající mrakodrapy, drahé hotely a nádherná obchodní centra. Druhá část je Deiru, která dýchá historii a nabízí svým návštěvníkům atmosféru arabského světa. Tady najdete romantické uličky provoněné exotickým kořením a Zlaté tržiště, který je prý největším na světě a nabízí nádherné šperky a nejrůznější zboží arabského světa.

  Když budete v Dubaji, nenechte si ujít návštěvu Dubajského muzea, které vám odkryje kus z historie emirátu Dubai. Muzeum mapuje ohromnou rychlost, s jakou se město vyvíjelo a najdete tu i zrekonstruovaný zlatý trh. Město ukrývá i řadu mešit. Mezi turisticky nejatraktivnější patří mešita Jumeirah, kam mají přístup i nemuslimové.

  Když budete unaveni procházkami po městě, užijte si relax na některé z nekonečných pláží. Teplota moře se tu pohybuje mezi 22 - 35°C! Užijte si potápění a šnorchlování, obdivujte podmořský svět, nebo si vyjeďte na lodi, třeba do oblasti Fujairah. Milovníci přírody uvítají výlet na safari do pouště, kde uvidí nekonečné pouštní duny a z blízkosti několika desítek metrů spatří i nejrůznější pro Evropany exotická zvířata.

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty - Dubai

Celkem: 10 Všetko bolo super, kým sme nedostali večeru cestou späť na lietadle.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Všetko bolo super, kým sme nedostali večeru cestou späť na lietadle. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Veľmi dobre

Strava
Veľmi dobre

Služby hotelu
Veľmi dobre

Pláž
Výborná, čistá, fantastická

Ingrid Sebőova, 22.09.2022, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2022
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubai, Hotel: Ibis Styles Dubai Jumeirah

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8.8 Velká nespokojensot se službami cestovní kanceláře. Zájezd byl zaplacen od 10.9. do 16.9. . Dorazili jsme do hotelu v 7:30h ráno 11.9....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Velká nespokojensot se službami cestovní kanceláře. Zájezd byl zaplacen od 10.9. do 16.9. . Dorazili jsme do hotelu v 7:30h ráno 11.9. (letěli jsme přes noc) a chtěli se ubytovat. Bylo nám na recepci řečeno, že ubytování máme až od 14 hod, tudíž nemáme ani snídani.Hnedle se nám zájezd zkrátil o jeden den. Toto nám cestovní kancelář, která nám prodala 7 denní zájezd nějak zapomněla říci. Česky mluvící delegátku jsme neviděli ani neslyšeli za celých 6 dní. Dokonce jsme jí jednou volali, jelikož jsme potřebovali pomoci s problémem zapomenutého mobilu v letadle, ale bylo nám řečeno, že spí a že se ozve. Neozvala, ozvala se opět jen anglicky mluvící delegátka, která nám poradila podívat se na stránky FLYDUBAi, to jsme samozřejmě udělali i bez její rady, k tomu tam být nemusí. Za nás velká nespokojenost, příště si koupím letenky a zarezervuji hotel sama. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skvělé

Strava
Skvělé

Služby hotelu
Skvělé

Pláž
Hotelová pláž byla přeplněná, raději jsme jezdili na Kite Beach - ta nemá chybu.

Jitka Černá, 21.09.2022, Datum pobytu: 9.9. - 15.9.2022
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubai, Hotel: TRYP by Wyndham Dubai

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Hotel byl poblíž metra,dobra dostupnost do centra Dubaje.

 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel byl poblíž metra,dobra dostupnost do centra Dubaje. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl cisty a hezky.

Simona B., 21.09.2022, Datum pobytu: 9.9. - 17.9.2022
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubai, Hotel: Citymax Bur Dubai

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Kromě nervů se zajištěním zájezdu ze strany pracovníků CK, kdy nám nechce povolit zaplatit rezervaci a další ani neví,jestli máme mít...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Kromě nervů se zajištěním zájezdu ze strany pracovníků CK, kdy nám nechce povolit zaplatit rezervaci a další ani neví,jestli máme mít test nebo ne a jaký, jeden říká očkování,druhý nepotřebujete nic, třetí test za 6000,-Kč, kdy nakonec nechtěli vůbec nic a nechápali, proč jim cpeme do okýnka potvrzení o očkování, jsme se samotným pobytem byli spokojeni. Otřesná úroveň služeb v letedle,kdy nebylo možno dostat ani koupit ani nápoj za 6 h letu!! O občerstvení se nám mohlo jen zdát! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
výborný

Strava
dobrá

Služby hotelu
výborný

Pláž
dobrá

Blanche Demarteni, 21.09.2022, Datum pobytu: 12.9. - 17.9.2022
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubai, Hotel: Rose Rayhaan By Rotana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8.2 Byli jsme spokojeni. Vzhledem k tomu, že vše, co jsme si naplánovali v Dubaji vidět, se nám podařilo splnit, tak považujeme tuto...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme spokojeni. Vzhledem k tomu, že vše, co jsme si naplánovali v Dubaji vidět, se nám podařilo splnit, tak považujeme tuto dovolenou zde za velmi zdařilou. Delegátka nám ochotně poradila základní informace, zbytek jsme zvládli sami. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Úroveň ubytování byla dobrá. Vše čisté, vybení pokoje pěkné. Jen jsme museli "bojovat" o doplnění toaletního papíru. Výměna ručníků také neproběhla, ale vzhledem k délce pobytu jsme toto neřešili.

Strava
Výběr jídel byl dostačující. Jídla zajímavá. Obsluha příjemná. Bez problémů.

Služby hotelu
V pořádku. Jen adaptér na zásuvky se nám nepodařilo získat. Museli jsme ho zakoupit.

Pláž
Na pláži jsme nebyli. Přece jen nebyla příliš dostupná. Vzhledem k velmi teplému počasí jsme měli naplánovaný jiný program.

Miroslava Kotvová, 21.09.2022, Datum pobytu: 12.9. - 17.9.2022
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubai, Hotel: Hampton By Hilton Dubai

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Spojené arabské emiráty - Dubai