Spojené arabské emiráty - Fujairah Spojené arabské emiráty

 • Doprava letecky

  06:00 h

 • Popis

  Arabský emirát Fujairah je významným letoviskem Spojených arabským emirátů, který najdeme poblíž hranice s Ománem. Jelikož Fujairah zaujímá převážnou část východního pobřeží Spojených arabských emirátů, bývá označován jako "Východní pobřeží". A právě tato pobřežní část je perlou celého emirátu.

  Fujairah nabízí svým návštěvníkům dlouhé písečné pláže, průzračné moře s výbornými podmínkami pro potápění, skaliska, útesy a nekonečně bohatý podmořský svět. Navštivte pobřeží Khor Fakkanu, které je doslova rájem potápěčů. Kromě barevných tropických rybek, barakud a nádherných korálů tu uvidíte i mořské želvy. Odvážnější potápěči zaručeně ocení možnost spatřit žraloky, například žraloka šedého útesového, leopardího či žraloka obrovského.

  Zajímavostí emirátu Fujairah je také to, že jako jediný se sedmi Spojených arabských emirátů nedisponuje ropným nerostným bohatstvím. Veškeré jeho příjmy jsou zajištěny hlavně z turistického ruchu. Hlavní město emirátu Fujairah nabízí svým návštěvníkům historické nálezy, pevnosti a nespočet vykopávek, které jsou zpřístupněny veřejnosti. Nenechte si ujít ani návštěvu vesničky Bithnah, která ukrývá archeologické naleziště, a nebo vesničku Dibbaand Fujairah, kde stojí stará tvrz Necropolis

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty - Fujairah

Celkem: 9,4 Dovolená (svatební cesta), po celém shrnutí - byla úžasná. Let - Pozor na letadlo: berou jen Dirhamy a USD + platby kartami. Platí se...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená (svatební cesta), po celém shrnutí - byla úžasná.

Let -

Pozor na letadlo: berou jen Dirhamy a USD + platby kartami. Platí se pochutiny, jídlo nebo pití navíc (za let se dostane jedno jídlo a pití na osobu). Filmy a internet (pokud vám zrovna funguje) jsou placené.

Cestování (auty) -

Krásné a komfortní cestování, řidiči jsou velmi přátelští a rádi si povídají (pokud budete chtít).

Měli jsme pronajatý vůz na 10 hodin s řidičem - musím říct za tu cenu to opravdu stálo, viděli jsme, co jsme chtěli (Dubaj + známá místa). Pan řidič zavezl všude a i čekal než se vrátíme. O všem nám řekl zajímavosti + odpověděl i na jiné otázky. Prostě velmi přátelská komunikace. Doporučuji si po příjezdu do Hotelu ověřit ceny (které dostanete od koordinátorky, např. uváděla cenu automobilu s řidičem na 375 USD, my platili 125 Euro za osobu).

Hotel -

Na hotelu nemůžu nic vytknout. Personál - profesionální chování, jídlo výborné, servis nad očekávání. Pozor jen na pokoji nemají evropské zásuvky el. proudu. (ale stačí si skočit na recepci, platí se 2 USD za den půjčení, nám při odjezdu a vracení na recepci řekl pán, že to nemusím platit, že je to v pořádku).

Poplatek na přenocování (tzv. poplatek za vzduch) se vůbec neplatil.

Jazyk -

Primárně angličtina, ale mluví i dalšími jazyky (stačí se zkusit zeptat).

Má angličtina není silná stránka, ale vždy jsme se domluvili, minimálně mi vždy vklidu počkali než se vykoktám :)

Jinak, vždy když nebudete 100% rozumět, radši se zeptejte i víckrát. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Až na klimatizaci, na které nešlo zvýšit či snížit teplotu (z 22 stupňů), bylo vše výborné. Při ubytování, jsme dostali dezert, každý den nám dávali pitnou vodu + doplňovali čaje a kávy (pytlíkové). Každý den měněné povlečení a ručníky + doplňování co chybělo (mýdlo, kapesníky, toal. pap. , atd...)

Strava
Strava jedním slovem : Excelentní.

U našeho All insclusive - fantastický výběr při snídani, obědě i večeři.

Když něco došlo (jídlo) či už bylo znečištěné (talířky/lžíce) personál běžel okamžitě vyčistit či vyměnit za nové.

Služby hotelu
Služby na 1 s hvězdou. Při jakýchkoliv věcech ochota a vstřícnost. Odpuštění zaplacení za adaptér (evropskou zásuvku - mělo se platit 2 USD za den). Ráno při odjezdu nám byla zabalena na cestu ještě snídaně (balíček).

Za přenocování se poplatek neplatil.

Pláž
V bazénu jsme nebyli, ale teplota byla osvěžující a byl čistý. Moře : tam jsme trávili více času. Vlny krásné, ale pozor na ně. Plavčík nepouštěl za předem vytyčené místo (bojky). Nebylo to moc na plavání - spíše na blbnutí s vlnami. Vlny byli občas i vysoké.

Vojtěch M., 17.07.2017, Datum pobytu: 9.7. - 14.7.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Fujairah, Hotel: Fujairah Rotana Resort and Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Byli jsme celou dobu bez delegáta, pouze jsme na začátku dostali pokyny v němčině. Zpáteční cestu jsem si musela sama obvolat kdy a kam...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme celou dobu bez delegáta, pouze jsme na začátku dostali pokyny v němčině. Zpáteční cestu jsem si musela sama obvolat kdy a kam se máme dostavit. Jinak dovolená byla moc fajn Zobrazit celou recenzi

Anonym, 17.07.2017, Datum pobytu: 25.6. - 4.7.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Fujairah, Hotel: Iberotel Miramar Al Aqah Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Příjemná dovolená na břehu Indického oceánu.

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená na břehu Indického oceánu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
K ubytovaní není co vytknout, denní úklid, doplňování kosmetiky...vše jak má být.

Strava
Strava dobrá, ovšem v programu All inclusive bych u moře očekávala více druhů mořských ryb. Po celý týden nám byla nabízen pouze pangasius..

Služby hotelu
Není co vytknout

Pláž
Hotel na pláži je veliké plus, ale všichni jsme si zničili plavky od ropy, která občas ve vodě plave.☹

Miroslava Schulzová, 10.07.2017, Datum pobytu: 28.6. - 5.7.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Fujairah, Hotel: Fujairah Rotana Resort and Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Dovolená byla hezká nedá se říci jinak, ale vážit cestu 6 hodin v letadle a být v zemi kde je vše největší a jedinečné nám připomínalo...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla hezká nedá se říci jinak, ale vážit cestu 6 hodin v letadle a být v zemi kde je vše největší a jedinečné nám připomínalo doby předchozí či nedávné a to v zemi jen 2 hodiny letu od nás. Jelikož jsme se vrátili den před tím ze Střední Ameriky bylo co srovnávát. Vše bylo největší, nejvyšší a také nejdražší atd.., i to teplo bylo větší ale život v moři žádný (Egypt je o 2 hodiny blíže a je tam totéž, ovšem ne však to nej. nej.). Na rozdíl od jiných zemí zhruba 20, kde jsme již byli v některých i vícekrát sem opravdu stačí jen jednou a bez sentimentálních iluzí odškrtnout v seznamu navštívených. A příští návštěva pak již jen při přesedání na letišti v Dubaji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo jako vše v zemi luxusní, ba snad i nabubřelé. Předesíň, koupelna se záchodem, předpokoj a pak vlastní pokoj, terasa. Vše o výměře panelákového 3+1

Strava
Strava výborná bylo i vepřové ( v muslimské zemi), snad jen to že mimo datlí zde nic nevypěstují tak nebyl tak velký výběr ovoce.

Služby hotelu
Co třeba dodávat k poskytovaným službám, kde všichni zaměstnanci posbíraní z celého světa (Šrí Lanka, Filipíny, Indonésie, Dagestán ..). Dělají co mohou aby si zasložili svoji mzdu. Vše je s úsměvem a naprosto bez problémů. Jedním slovem vzorné.

Pláž
Pláž odpovídající velikosti hotelu přístup těsně vedle hotelu 30 metrů od bazénu, přístup i pro malé děti, čistá, bez života v moři, jen pár mušliček a 5 centimetrové rybičky. Písek velice jemný, voda v moři 30 stupňů v bazénu 31.Slunečníky, lehátka samozřejmě vše zdarma (zde by se měla Evropa poučit).

Pavel N., 31.05.2017, Datum pobytu: 14.5. - 23.5.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Fujairah, Hotel: Iberotel Miramar Al Aqah Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (1)

Celkem: 7,4 Mohla to být hezká dovolená, nebýt znečištěného moře ropou, možná naftou.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 1 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Mohla to být hezká dovolená, nebýt znečištěného moře ropou, možná naftou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel a prostředí kolem hotelu je hezké.

Strava
Výběr jídla rozmanitý, vybere si každý.

Služby hotelu
Služby hotelu na úrovni.

Pláž
V moři se koupat vůbec nedalo. Bylo plné ropy. Její zápach byl přítomný všude. Od turistů jsme se dozvěděli, že tento stav trvá déle než týden a ropné úniky do moře se tu opakují. Následně z recenzí zjištěno totéž. Je s podivem, že CK do této oblasti klienty posílá. Z pohledu na moře nám všem bylo opravdu velmi smutno.

Ludmila Müllerová, 23.05.2017, Datum pobytu: 8.5. - 20.5.2017
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Fujairah, Hotel: Fujairah Rotana Resort and Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Spojené arabské emiráty - Fujairah

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622