Spojené arabské emiráty - Ajman Spojené arabské emiráty

 • Doba letu

  06:00 h

 • Popis

  Ajman je ze všech sedmi arabských emirátů nejmenší - jeho rozloha je pouhých 260 km2. Emirát Ajman se nachází v sousedství emirátu Sharjah a Umm Al Quwain. Součástí emirátu jsou i dvě malé enklávy Masfut a Manama v pohoří Hajar.

  Ajman není jen název emirátu, ale i stejnojmenného hlavního města. Tady na vás dýchne prastará historie, ale současně uvidíte moderní a živoucí město.

  Ptáte se, co můžete navštívit v emirátu Ajman? Především jsou to jeho několikakilometrové pláže pokryté nádherným bílým pískem. Voda je tu neobyčejně čistá a průzračná. Díky její kvalitě žijí v moři nejrůznější druhy rostlin a živočichů a oblast je tak oblíbená zejména mezi potápěči a obdivovateli podmořského světa. Ajman nabízí to nejlepší koupání z celých Spojených arabských emirátů. Nezbývá, než vyzkoušet zdejší nádherné moře na vlastní kůži! Nenechte si ujít ani návštěvu zdejší obrovské loděnice na stavbu lodí zvaných Dhows.

  Vychutnejte si romantickou atmosféru města Ajman, které nabízí neobyčejnou útulnou atmosféru. Najdete tu bezpočet příjemných restaurací, obchůdků a klasických arabských trhů. Odpočinek si můžete vychutnat v upravených parcích.

Nejnovější recenze Spojené arabské emiráty - Ajman

Celkem: 7 Ubytovanie by bolo v pohode ak by nepriebiehala v tom čase prestavba pred hotelom. Stavebný ruch ,hluk, prach....od 6-18 pracovali na...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 3 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Ubytovanie by bolo v pohode ak by nepriebiehala v tom čase prestavba pred hotelom. Stavebný ruch ,hluk, prach....od 6-18 pracovali na stavbe aj pocas vikendu. nedalo sa spať. viac vysvetlenia v sťažnosti. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie, spokojnosť,čistota, až na ten hluk.

Strava
strava bola super. max spokojnosť.

Služby hotelu
služby boli v pohode

Pláž
pláž bola čista, až na ohrady pre stavebne práce

Peter T., Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 30.04.2024, Datum pobytu: 21.4. - 27.4.2024
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel: Ajman (ex. Kempinski Ajman)

Celkem: 9.5 Za přijatelnou cenu vysoce kvalitní služby, celkově nad očekávání dobrý dojem z pobytu.

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Za přijatelnou cenu vysoce kvalitní služby, celkově nad očekávání dobrý dojem z pobytu. Zobrazit celou recenzi

Petr B., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 24.04.2024, Datum pobytu: 12.4. - 19.4.2024
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel: Ajman Saray Luxury Collection Resort

Celkem: 9.5 Velmi kvalitní pobyt, bez závad

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi kvalitní pobyt, bez závad Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měl jsem velký pokoj s kompletní výbavou, vše fungovalo ihned bez problémů, včetně klimatizace..

Pochopitelně vyšší patra lépe izolují od poměrně rušné ulice pod balkóny a lodžiemi, já měl jen 2. patro

To vykompenzoval široký, čelní výhled na moře.

Strava
Velký výběr všeho, včetně ovoce.

Služby hotelu
Bez závd

Pláž
čistá, s pravidelným čistěním od naplavenin, několikrát během dne.

Svatopluk David D., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 19.04.2024, Datum pobytu: 7.4. - 15.4.2024
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel: Ramada by Wyndham Beach

Celkem: 5.6 Ochotný vstřícný personál. Přístup k moři pozvolný. Každo denní problém s lehátky jak u bazénu tak u moře, zoufalé najít volné.

 • 6.5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Ochotný vstřícný personál. Přístup k moři pozvolný. Každo denní problém s lehátky jak u bazénu tak u moře, zoufalé najít volné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje dostačující s klima.Nebylo co vytknout.

Strava
Od 5* bych čekala větší výběr zeleniny a salátů, velmi omezené množtsví. Na výběr z ryb, pouze jedna a mořské plody, byly za celý pobyt snad jen jednou a když si je chcete objednat a zaplatit, tak je zrovna nemají. Celkově bufetový výběr jídla byl hodně malý.

Jídelna pro all inclusive je oddělna od té,kde si platíte. tzn., že v důsledku all inclusive horší výběr jídla a restaurace na úrovni tak třetí cenové kategorie, zastaralá ošumtělá, nedělá přijemný dojem.Jídelna by potřebovala plnou rekonstrukci.

Služby hotelu
Příjemný personál, hotel čístý, krásná výzdoba květin. Prostě styl Marriot si stále drží.

Pláž
Pláž čistá písčitá,ale odpoledne plavaly někdy odpadky. Vellký problém s lehátky a slunečníky, obasazeny od brzkého rána. Naštěstí personál se snažil situaci řešit .

Alena S., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 17.04.2024, Datum pobytu: 6.4. - 13.4.2024
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel: Ajman Saray Luxury Collection Resort

Celkem: 3.3 V tomto hotelu Ajman byla naše nejhorší dovolená v Dubaji, zde jsme nebyli prvně. Začalo to hned při příletu do Dubaje, transfer, který...

 • 4 Ubytování
 • 7 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
V tomto hotelu Ajman byla naše nejhorší dovolená v Dubaji, zde jsme nebyli prvně. Začalo to hned při příletu do Dubaje, transfer, který měl být pro pět lidí, uznáváli jen pro tři, ani smlouvu a vorchery nechtěli uznat. Vše jsme si vyřizovali téměř sami, nakonec se povedlo, ale pri odjezdu jsme řešili úplně totéž. Při příjezdu na hotel AJMAN, byl další šok, kolem hotelu je velká stavba,stísněné řístupy u hotelu, bouchaní, hluk, prach atd. vše co k velké stavbě patří. Byli jsme ubytování v šestém patře, viděli jsme stavbu krásně zhora, tak jsme si opravdu drahou, krátkou dovolenou opravdu užili.Žadali jsme jiný hotel, což nám nebylo umožněno,byly nám nabízené jiné pokoje, což stavbu kolem hotelu neřešilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování,dobré a čisté. Náramky jsme dostali asi za hodinku, ale nárok na snídani nebyla, až na oběd, který spolu s večeří byl na lístky a všude při jakékoli konzumaci, musíte psát číslo pokoje. Což jinde v Dubaji většinou stačil náramek.

Strava
Strava dobrá, chutná i docela dostatečná, jen pro děti mohlo být více např. horká čekolada, zmrzlina jogurty v kelímku atd.

Služby hotelu
Služby byly super, ochota čistota denně vyměněné ručníky a ustláno, uklizeno. Vše uvnitř bylo super, hotel byl poloprazdný, tak měli na klienty čas.

Pláž
Pláž, první den červená vlajka..., moře ujde, pláž písčitá, celkem čistá, jen to oplocení, které brání k umístění lehátek, kvůli stavbě vše brání přístupu, cesty na pláž jsou zúžené na minimum. U moře jedna tavernicka s pitím a pro klienty s naramkem menší výběr, jinak se platí.

Dana S., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 04.04.2024, Datum pobytu: 28.3. - 1.4.2024
Oblast: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel: Ajman (ex. Kempinski Ajman)

Všechny recenze Spojené arabské emiráty - Ajman