Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty

 • Další upozornění

  Spojené arabské emiráty jsou zemí s relativně liberálním přístupem k prosazování zásad islámu. Částečně je tu dovoleno sledování satelitní televize, běžný evropský způsob oblékání je u žen akceptován. Na alkohol byste však v běžných obchodech nenarazili, jeho konzumace je možná pouze v soukromí, příp. v barech a restauracích hotelů. Alkoholické nápoje lze zakoupit v limitovaném množství ve specializovaných prodejnách pouze na časově omezenou licenci (která je vydávána osobám nemuslimského vyznání se souhlasem sponzora a jeho potvrzením o výši měsíčního příjmu).

  V závislosti na vysoké intenzitě slunečního záření je nutné používat kosmetické prostředky s vysokým ochranným filtrem a sluneční brýle. Koupání v moři lze doporučit výhradně na chráněných plážích.

  Veškeré turistické služby (ubytování, stravování, kulturní vyžití i sport) se ve Spojených arabských emirátech vyznačují vysokou úrovní. Široký výběr zboží z celého světa se vám nabízí v obchodech s denním provozem až do pozdních nočních hodin. Se vším však souvisí poměrně vysoké finanční nároky na dovolenou v této asijské zemi, a to zejména není-li pobyt zprostředkován cestovní kanceláří.

  Bezpečnostní situace je stabilní, v zemi je relativně nízká kriminalita. Nejnižší je v emirátu Abú Dhabí, naopak v emirátu Dubaj vzhledem k velkému pohybu cizinců kriminalita rok od roku roste. Stále běžnější jsou krádeže cestovních dokladů. Osoby nacházející se na území SAE, včetně turistů, podléhají místní legislativě, jejíž součástí je i muslimské právo šaría. Mimomanželský pohlavní styk je trestný, podobně i držení či užívání marihuany či dalších drog. Za spáchané trestné činy, event. za každý přestupek jsou vyměřovány velmi přísné tresty, uplatňována je presumpce viny.

  Při dodržování základních pravidel hygieny se není třeba obávat nákazy z potravin. K pití je však lépe užívat vodu balenou.