Černá Hora - Ulcinj Černá Hora

 • Doprava letecky

  02:00 h

 • Popis

  Ulicinj je bývalé pirátské městečko ležící pár kilometrů od albánských hranic a většina obyvatel jsou muslimové. Což ovšem neznamená, že jsou odměření a nepříjemní. Naopak, místní lidé jsou zvyklí na turisty a vždy jsou k nim přátelští a ve všem jim poradí.

  Kolem města nejsou žádné hory ale spíše pole a zemědělské roviny, kde se pěstují v hojné míře olivovníky, citrusy, granátová jablka, vinná réva a další podobné plodiny.

  Pro Ulicinj jsou typické hlučné a živé trhy, které se konají dvakrát do týdne. Najdete zde všechno - ovoce, zeleninu, maso, sýry, oblečení, muziku, bižutérii a vše co vás jen napadne.
  Dalším typickým rysem tohohle zvláštního místa je Velká pláž, která je dlouhá přes deset kilometrů. Její písek je velmi prospěšný pro lidi trpící nemocemi pohybového ústrojí, díky bohatému obsahu minerálů. Sportovní nadšenci považují tuto pláž za nejlepší díky velké úrovni a jedinečnému výběru sportovního využití. Především je oblíbený windsurfing a rybolov.

  Na některých plážích místní udělali koupaliště a lákají turisty nevšedními názvy jako Copacabana, Tropicana, Miami a další. Vodních i plážových sportů je zde dostatek i pro aktivní sportovce. Co se týče čistoty a údržby, není na takové úrovni jako ostatní místa v Černé Hoře a to především díky velkému cestovnímu ruchu.

  Najdeme zde i Městskou pláž, Malou pláž a také Ženskou pláž, na kterou mají muži vstup zakázaný. Slouží prý k léčbě ženských onemocnění, především neplodnosti.

  Nemusíte jezdit žádnými dopravními prostředky abyste si prošli celé město. Bezpodmínečně si nesmíte nechat ujít návštěvu Ulcinjskeho gradu, který v dávných letech sloužíval jako obrana před nepřáteli a vedou do něj dvě brány. Součástí gradu je i mešita a archeologické muzeum.
  Pohoda, příjemná atmosféra, zábava a skvělé zážitky, to vše a mnohem víc vám bude splněno navštívíte-li Ulcinj.

  Velká Pláž

  Velká Pláž představuje přírodní fenomén krásy a bohatství. Je vzdálena 5 km od Ulcinje, dlouhá je přibližně 12 km, široká cca 60 m a místní obyvatelé ji nazývají "Ulcinjskou Copacabanou". Kvalitě písku na této pláži jsou přisuzovány léčebné účinky, jelikož je bohatý na minerály a doporučuje se revmatikům, jakož i dalším nemocným osobám. V bezprostřední blízkosti pláže se nachází hotelový komplex se sportovními terény na kopanou, tenis, házenou, košíkovou a volejbal. Na pláži je možné si vypůjčit různé sportovní rekvizity - surf, vodní lyže, vodní šlapadla či můžete provozovat, zde velice populární, vodní rybolov.

Nejnovější recenze Černá Hora - Ulcinj

Celkem: 2,8 Můj celkový dojem je, že pořádající CK vědomě okrádá spotřebitele a nabízí v katalogu lživé informace a fotografie, které se nezakládají...

 • 1 Ubytování
 • 4 Strava
 • 6 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Můj celkový dojem je, že pořádající CK vědomě okrádá spotřebitele a nabízí v katalogu lživé informace a fotografie, které se nezakládají na pravdě. Dovolená je předražená asi proto aby si zakazník za své peníze vyzkoušel týden bydlet jako sociálně slabší občané. Za tento pobyt jsme zaplatili necelých 37000 a když jsme si po návratu u CK stěžovali tak nám milostivě vrátili 3797 Kč. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je hotelovém komlexu někdy ze 60let., který možná ve své době byl něco unikátního. Nyní jsou to staré neudržované pokoje, kde je rozjetá plíseň na pokoji, to samé ve sprše. Nábytek otřískaný, povlečení roztrhané. Na pokoji smrad z plísně a odpadů z WC. Z oken se odlupuje stará barva, u klimatizace, přetržený kabel klimatizace omotaný izolačkou. na balkě rezeté zábradlí a odpadávající omýtka ze stropu. Připadal jsem si jak ve skladišti. Díky pobytu v plísni jsem se synem 10let, dostali suchý dráždivý kašel, kterého jsme se zbavovali ještě týden po návratu. Slibovaný bar v katalogu je vlastně skladičtě nepotřebných krámů.

Strava
Stravování co se týče snídaní, které byli formou bufetu nemám moc připomínek. Obědy a večeře na stejný způsob, akorát jinak pojmenované, ale byli chutné. Kdo přišel později nedostal to si objednal, musel vzít za vděk co zbylo.

Služby hotelu
Rozhodně ne žádná pochvala. Personál nezná žádné jazyky, takže krčení ramen. Delegát který zastupuje cestovku vám stejně moc nepomůže, protože pokud si budete stěžovat na ubytování tak vám žoviálně řekne, že nic jiného nemá a že jinte to je ještě horší. Maximálně vám nějakým sprejem postříká plíseň, aby se to na den stratilo a nesmrdělo.

Pláž
Ta jediná byla pravdivá, jemný černý písek, slunečníky a bary na pláži za dostupné ceny. Moře mělké pro rodiny s dětmi ideální.

Jaroslav K., 03.12.2017, Datum pobytu: 5.8. - 12.8.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

7 fotografií

Celkem: 4,8 najhoršia dovolenky

 • 3 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
najhoršia dovolenky Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pleseň na izbách

Anonym, 30.11.2017, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 4,8 problem s ubytovanim, menili pokoj

 • 4,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 3 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
problem s ubytovanim, menili pokoj Zobrazit celou recenzi

Anonym, 16.11.2017, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Olympic

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Klidná dovolená pro všechny, kteří si chtějí odpočinout.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Klidná dovolená pro všechny, kteří si chtějí odpočinout. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je v malých domečkách, každý má jedno patro obsahující koupelnu a velký pokoj s balkonem. V pokoji je televize a mini lednička, do které se moc věcí nevleze, ale vzhledem k plné penzi větší lednice potřeba není. Nevýhodou je že sprchový kout nemá závěs, ale jelikož vám každý den vymění osušku na nohy a vytřou koupelnu, nebyl s tím problém. Uklízečky jsou příjemné, dá se s nimi domluvit i česky.

Strava
Snídaně a večeře formou bufetu, oběd na výběr ze 2 jídel plus dezert. Snídaně je bohatý výběr, sice každý den stejný, ale není problém si vybrat. Obědy chuťově dobře ochucené akorát mi přišlo, že masa je více než přílohy. Polévky se moc neměnily, avšak chuťově byli dobré, většinou se jednalo o vývar. Dezert byl každý den jiný, jednou byla vynikající zmrzlina, většinou byli rajčata, zelí nebo nějaké ovoce (banán, jablko). Na večeři bylo na výběr s několika příloh a masa, jako obloha byli rajčata, okurky, popř. zelí a polévka, co byla na oběd. Vždy byla možnost nějakého sladkého - bublanina, meloun, ovoce. S pitím zde celkově byl problém, v areálu není pitná voda (v místním obchodu lze dokoupit). Na snídani máte možnost sladkých nápojů, kávy, kakaa, čokolády. Na oběd, čistá voda, jeden zvolený nápoj - pivo/víno a jeden pohár limonády. Večeře jen voda a zvolený nápoj.

Služby hotelu
Wifi je za poplatek, funguje pouze v částech kempu (pláž u baru, restaurace) - nejlepší je koupit si v Ulcijn sim kartu za 5€, kde získáte 100GB na týden zdarma, T-mobile má velice dobrý signál i na ostrově. Z hotelu 2krát denně jezdí taxík do Ulcijn (ráno a večer). V rámci cestovní kanceláře je nabízeno několik výletů. Využili jsme objížďku kolem ostrova. Jedinou výtku k této objížďce mám, že nás na lodi bylo mnoho. Výlet s ck na Skadarské jezero, zde nemám žádnou výtku. Určitě bych doporučila nějaký výlet během zájezdu, Černá Hora je krásná a je zde spoutu zajímavých míst.

Pláž
Písek na pláži je černý a měl by mít léčivé účinky. Pláž se dělí na 3 části: divoká pláž, kde naleznete snad úplně vše (myšleno odpadky, např. gauč)- tahle pláž je nevyužívaná. Vedle ní se táhne dlouhá čistá pláž pro naturalisty, kde je vstup v plavkách zakázán. Poslední je pláž pro "textiláče", tato pláž je také čistá denně uklízená. Nevýhodou na pláži je, že si musíte platit za lehátka. Pokud si chcete lehnout jen na deku musíte tak, aby jste nepřekáželi ostatním a ve většině případů vás posílají mimo lehátka.

Anonym, 22.10.2017, Datum pobytu: 26.8. - 2.9.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 7,4 Ada Bojana je velmi klidné místo na dovolenou. Kdo si potřebuje odpočinout, tak ať jede. Pláž báječná, bezva přístup do vody.

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Ada Bojana je velmi klidné místo na dovolenou. Kdo si potřebuje odpočinout, tak ať jede. Pláž báječná, bezva přístup do vody. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj by mohl být lépe uklizen. Na balkoně nebylo vůbec vytřeno. Není možnost si to sám udělat, protože tu není žádná nádoba na vodu. Jinak jsme měli pěkný výhled na moře.

Strava
Jídla tu bylo dost. Oběd roznášeli , bylo jídla dost, ale mohl být teplejší. Tekutin dostatek.

Služby hotelu
Všichni byli ochotni. S každým problémem pomohli. Delegátka Bohunka vstřícná, vše vysvětlila , prostě fajn.

Pláž
Pláž blízko, lidí méně a naprostý klid. Jelikož byly bouřky , tak se vyskytly vlny, ale voda byla teplá.

Alenka K., 27.09.2017, Datum pobytu: 15.9. - 24.9.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Černá Hora - Ulcinj

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622