Černá Hora - Ulcinj Černá Hora

 • Doprava letecky

  02:00 h

 • Popis

  Ulicinj je bývalé pirátské městečko ležící pár kilometrů od albánských hranic a většina obyvatel jsou muslimové. Což ovšem neznamená, že jsou odměření a nepříjemní. Naopak, místní lidé jsou zvyklí na turisty a vždy jsou k nim přátelští a ve všem jim poradí.

  Kolem města nejsou žádné hory ale spíše pole a zemědělské roviny, kde se pěstují v hojné míře olivovníky, citrusy, granátová jablka, vinná réva a další podobné plodiny.

  Pro Ulicinj jsou typické hlučné a živé trhy, které se konají dvakrát do týdne. Najdete zde všechno - ovoce, zeleninu, maso, sýry, oblečení, muziku, bižutérii a vše co vás jen napadne.
  Dalším typickým rysem tohohle zvláštního místa je Velká pláž, která je dlouhá přes deset kilometrů. Její písek je velmi prospěšný pro lidi trpící nemocemi pohybového ústrojí, díky bohatému obsahu minerálů. Sportovní nadšenci považují tuto pláž za nejlepší díky velké úrovni a jedinečnému výběru sportovního využití. Především je oblíbený windsurfing a rybolov.

  Na některých plážích místní udělali koupaliště a lákají turisty nevšedními názvy jako Copacabana, Tropicana, Miami a další. Vodních i plážových sportů je zde dostatek i pro aktivní sportovce. Co se týče čistoty a údržby, není na takové úrovni jako ostatní místa v Černé Hoře a to především díky velkému cestovnímu ruchu.

  Najdeme zde i Městskou pláž, Malou pláž a také Ženskou pláž, na kterou mají muži vstup zakázaný. Slouží prý k léčbě ženských onemocnění, především neplodnosti.

  Nemusíte jezdit žádnými dopravními prostředky abyste si prošli celé město. Bezpodmínečně si nesmíte nechat ujít návštěvu Ulcinjskeho gradu, který v dávných letech sloužíval jako obrana před nepřáteli a vedou do něj dvě brány. Součástí gradu je i mešita a archeologické muzeum.
  Pohoda, příjemná atmosféra, zábava a skvělé zážitky, to vše a mnohem víc vám bude splněno navštívíte-li Ulcinj.

  Velká Pláž

  Velká Pláž představuje přírodní fenomén krásy a bohatství. Je vzdálena 5 km od Ulcinje, dlouhá je přibližně 12 km, široká cca 60 m a místní obyvatelé ji nazývají "Ulcinjskou Copacabanou". Kvalitě písku na této pláži jsou přisuzovány léčebné účinky, jelikož je bohatý na minerály a doporučuje se revmatikům, jakož i dalším nemocným osobám. V bezprostřední blízkosti pláže se nachází hotelový komplex se sportovními terény na kopanou, tenis, házenou, košíkovou a volejbal. Na pláži je možné si vypůjčit různé sportovní rekvizity - surf, vodní lyže, vodní šlapadla či můžete provozovat, zde velice populární, vodní rybolov.

Nejnovější recenze Černá Hora - Ulcinj

Celkem: 5.8 Dovolená se nám líbila.

 • 5.5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je hodně retro..., ale po počátečních problémech s ubytování nakonec spokojenost (stav ubytování - staré vybavení atd. jsme znali, tak nás to nezaskočilo).

Strava
Žádný luxus, ale jídlo nám chutnalo.

Služby hotelu
úklid a čisté ručníky každý den - my měli štěstí na paní uklízečku, tam kde měli jiné paní uklízečky se prý moc neuklízelo...

v recepci všichni milí a ochotní

Pláž
někdy odpadky, hlavně na okrajích pláže

Anonym, 16.08.2022, Datum pobytu: 30.7. - 13.8.2022
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: FKK Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5.8 Přírodní krásy nakonec překonaly zklamání z neprofesionálního chování recepce a vedení hotelu. Vzhledem k tomu, že jsme na Ada Bojaně...

 • 3 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Přírodní krásy nakonec překonaly zklamání z neprofesionálního chování recepce a vedení hotelu. Vzhledem k tomu, že jsme na Ada Bojaně byli opakovaně v průběhu patnácti let pošesté, je nám líto, že kvalita hotelových služeb od minula hodně klesla. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování chátrá, skříně plesnivé, pod postelemi chuchvalce prachu. Toaletní potřeby, mýdla, šampony, toaletní papír, ručníky, osušky- v naprostém pořádku, v dostatečném množství a průběžně doplňováno.

Strava
Strava tradičně bohatá a velmi chutná, nedá se nic vytknout.

Služby hotelu
Wiffi-připojení k internetu pouze na recepci, ale nefunkční, až 3.den večer zprovozněno!!!

Trezor k dispozici až po dvou dnech!!!

To je v dnešní době absolutně neakceptovatelné!

Pláž
Výborná, upravená. Po mnoha letech ale bohužel na Ada Bojaně povolili psy na pláži, což je na nudistické pláži absolutně nehygienické, vzhledem arogantnímu chování jejich majitelů, kteří neuklízí exkrementy svých miláčků, kteří navíc mnohdy obtěžují návštěvníky pláže nejen štěkotem...

Jiří Vinklárek, 01.08.2022, Datum pobytu: 23.7. - 29.7.2022
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: FKK Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4.6 Dovolenou provázelo krásné počasí, věděl jsem kam se vracím. Mrzelo mne jen lapsy cestovky

 • 4.5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 4 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou provázelo krásné počasí, věděl jsem kam se vracím. Mrzelo mne jen lapsy cestovky Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování jsem pro jazykové nedorozumění na místě reklamoval, za to jsem se personálu i při odjezdu delegátce na letišti omluvil. Odpovídalo objednávce.

Strava
Polopenze byla výborná, chybělo jenom více ovoce.

Služby hotelu
Služby k neudržovaným ubytovacím domkům co se týče úklidu byly kvalitní. Chyběla přítomnost delegáta cestovky, tzn. další informace k pobytu. Ty základní jsem znal z dřívějších návštěv.

Pláž
Písčitá pláž je na místě nádherná s pozvolným přístupem do vody. Moře je nesmírně čisté až průhledné. Tomu asi odpovídá nesmyslná cena 15 eur za použití lehátek se slunečníkem v jednom dni.

Ivan F., 30.07.2022, Datum pobytu: 9.7. - 23.7.2022
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: FKK Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 4.4 Cena zájezdu neodpovidala kvalitě zájezdu Nic proti nudistům na nuda pláži, ale pohyb po celém areálu mi vadil.

 • 4.5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Cena zájezdu neodpovidala kvalitě zájezdu

Nic proti nudistům na nuda pláži, ale pohyb po celém areálu mi vadil. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
3 hvězdičky si zasloužily pouze koupelka a matrace /výška matrace/, zbývající zařízení velmi zastaralé.

V celém pokoji pouze jedna dvouzásuvka, k tomu namontovaná vodorovně / přístrok proti komárům se nedal použít/

Slíbená televize na pokoji nefunkční i po několika urgencích na recepci.

Strava
Scházelo ovoce, bylo je 2x za celý můj pobyt, jinak celkem se dalo vybrat

Služby hotelu
celkem uspokojivé

Pláž
Moře, slunce, léčivý písek - spokojenost

Lehátko + slunečník 10 euro na den, dost vysoká cena za cenu zájezdu

Obsazenost lehátek denně maximálně ze 40%

Trajko Malinovski, 26.07.2022, Datum pobytu: 9.7. - 19.7.2022
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: FKK Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

6 fotografií

Celkem: 8.6 Dovolenou jsem si užila dle očekávání.Hodí se nejen pro nudisty těch je tady samozřejmě více.Chodili někdy i tam kam neměli ale nikdo se...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsem si užila dle očekávání.Hodí se nejen pro nudisty těch je tady samozřejmě více.Chodili někdy i tam kam neměli ale nikdo se na na nikoho nemusí dívat.Od jednoho staršího páru z Česka jsem byla dotázána jak to,že jsme na Ada Bojaně i když nejsme nudistky? Ano bylo nás tam pár ne nudistů. Pláž byla čistá občas nějaké mořské rostliny které tady asi patří. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v chatce kousek od pláže.Každý den úklid a čisté ručníky a osušky.Sympatický bezproblémový personál.

Strava
Měli jsme snídani a večeři.Jídla bylo vždy dost a docela velký výběr masa,příloh,zeleniny i sladké jídlo.Ovoce bylo méně.Uvítala bych pití a kávu i na večeři to bylo jen na snídani.K večeři jsme si pití mohli koupit chodil tam číšník a ptal se jestli něco chceme.

Služby hotelu
Na recepci hotelu byla milá paní,která se snažila vyhovět všem požadavkům.Samozřejmě pokud to šlo.Ocenila jsem možnost výletů po okolí.

Pláž
K pláži jsme to měli cca 150 metrů. Byla čistá. Jelikož jsme s vnučkou nepatřily k nudistům tak na pláži moc lidí nebylo.Vždy asi tak do 10 lidí na rozdíl od nudistické pláže. Slunečníky byly za poplatek 10 eur na den pro 1 osobu. Vnučka se potápěla a užila si to. Je tu jen písek žádné kamínky což nám naprosto vyhovovalo.

Drahomíra Holinková, 08.07.2022, Datum pobytu: 28.6. - 5.7.2022
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: FKK Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Černá Hora - Ulcinj