Černá Hora - Ulcinj Černá Hora

 • Doprava letecky

  02:00 h

 • Popis

  Ulicinj je bývalé pirátské městečko ležící pár kilometrů od albánských hranic a většina obyvatel jsou muslimové. Což ovšem neznamená, že jsou odměření a nepříjemní. Naopak, místní lidé jsou zvyklí na turisty a vždy jsou k nim přátelští a ve všem jim poradí.

  Kolem města nejsou žádné hory ale spíše pole a zemědělské roviny, kde se pěstují v hojné míře olivovníky, citrusy, granátová jablka, vinná réva a další podobné plodiny.

  Pro Ulicinj jsou typické hlučné a živé trhy, které se konají dvakrát do týdne. Najdete zde všechno - ovoce, zeleninu, maso, sýry, oblečení, muziku, bižutérii a vše co vás jen napadne.
  Dalším typickým rysem tohohle zvláštního místa je Velká pláž, která je dlouhá přes deset kilometrů. Její písek je velmi prospěšný pro lidi trpící nemocemi pohybového ústrojí, díky bohatému obsahu minerálů. Sportovní nadšenci považují tuto pláž za nejlepší díky velké úrovni a jedinečnému výběru sportovního využití. Především je oblíbený windsurfing a rybolov.

  Na některých plážích místní udělali koupaliště a lákají turisty nevšedními názvy jako Copacabana, Tropicana, Miami a další. Vodních i plážových sportů je zde dostatek i pro aktivní sportovce. Co se týče čistoty a údržby, není na takové úrovni jako ostatní místa v Černé Hoře a to především díky velkému cestovnímu ruchu.

  Najdeme zde i Městskou pláž, Malou pláž a také Ženskou pláž, na kterou mají muži vstup zakázaný. Slouží prý k léčbě ženských onemocnění, především neplodnosti.

  Nemusíte jezdit žádnými dopravními prostředky abyste si prošli celé město. Bezpodmínečně si nesmíte nechat ujít návštěvu Ulcinjskeho gradu, který v dávných letech sloužíval jako obrana před nepřáteli a vedou do něj dvě brány. Součástí gradu je i mešita a archeologické muzeum.
  Pohoda, příjemná atmosféra, zábava a skvělé zážitky, to vše a mnohem víc vám bude splněno navštívíte-li Ulcinj.

  Velká Pláž

  Velká Pláž představuje přírodní fenomén krásy a bohatství. Je vzdálena 5 km od Ulcinje, dlouhá je přibližně 12 km, široká cca 60 m a místní obyvatelé ji nazývají "Ulcinjskou Copacabanou". Kvalitě písku na této pláži jsou přisuzovány léčebné účinky, jelikož je bohatý na minerály a doporučuje se revmatikům, jakož i dalším nemocným osobám. V bezprostřední blízkosti pláže se nachází hotelový komplex se sportovními terény na kopanou, tenis, házenou, košíkovou a volejbal. Na pláži je možné si vypůjčit různé sportovní rekvizity - surf, vodní lyže, vodní šlapadla či můžete provozovat, zde velice populární, vodní rybolov.

Nejnovější recenze Černá Hora - Ulcinj

Celkem: 4,8 problem s ubytovanim, menili pokoj

 • 4,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 3 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
problem s ubytovanim, menili pokoj Zobrazit celou recenzi

Anonym, 15.11.2017, Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Olympic

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Klidná dovolená pro všechny, kteří si chtějí odpočinout.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Klidná dovolená pro všechny, kteří si chtějí odpočinout. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je v malých domečkách, každý má jedno patro obsahující koupelnu a velký pokoj s balkonem. V pokoji je televize a mini lednička, do které se moc věcí nevleze, ale vzhledem k plné penzi větší lednice potřeba není. Nevýhodou je že sprchový kout nemá závěs, ale jelikož vám každý den vymění osušku na nohy a vytřou koupelnu, nebyl s tím problém. Uklízečky jsou příjemné, dá se s nimi domluvit i česky.

Strava
Snídaně a večeře formou bufetu, oběd na výběr ze 2 jídel plus dezert. Snídaně je bohatý výběr, sice každý den stejný, ale není problém si vybrat. Obědy chuťově dobře ochucené akorát mi přišlo, že masa je více než přílohy. Polévky se moc neměnily, avšak chuťově byli dobré, většinou se jednalo o vývar. Dezert byl každý den jiný, jednou byla vynikající zmrzlina, většinou byli rajčata, zelí nebo nějaké ovoce (banán, jablko). Na večeři bylo na výběr s několika příloh a masa, jako obloha byli rajčata, okurky, popř. zelí a polévka, co byla na oběd. Vždy byla možnost nějakého sladkého - bublanina, meloun, ovoce. S pitím zde celkově byl problém, v areálu není pitná voda (v místním obchodu lze dokoupit). Na snídani máte možnost sladkých nápojů, kávy, kakaa, čokolády. Na oběd, čistá voda, jeden zvolený nápoj - pivo/víno a jeden pohár limonády. Večeře jen voda a zvolený nápoj.

Služby hotelu
Wifi je za poplatek, funguje pouze v částech kempu (pláž u baru, restaurace) - nejlepší je koupit si v Ulcijn sim kartu za 5€, kde získáte 100GB na týden zdarma, T-mobile má velice dobrý signál i na ostrově. Z hotelu 2krát denně jezdí taxík do Ulcijn (ráno a večer). V rámci cestovní kanceláře je nabízeno několik výletů. Využili jsme objížďku kolem ostrova. Jedinou výtku k této objížďce mám, že nás na lodi bylo mnoho. Výlet s ck na Skadarské jezero, zde nemám žádnou výtku. Určitě bych doporučila nějaký výlet během zájezdu, Černá Hora je krásná a je zde spoutu zajímavých míst.

Pláž
Písek na pláži je černý a měl by mít léčivé účinky. Pláž se dělí na 3 části: divoká pláž, kde naleznete snad úplně vše (myšleno odpadky, např. gauč)- tahle pláž je nevyužívaná. Vedle ní se táhne dlouhá čistá pláž pro naturalisty, kde je vstup v plavkách zakázán. Poslední je pláž pro "textiláče", tato pláž je také čistá denně uklízená. Nevýhodou na pláži je, že si musíte platit za lehátka. Pokud si chcete lehnout jen na deku musíte tak, aby jste nepřekáželi ostatním a ve většině případů vás posílají mimo lehátka.

Anonym, 21.10.2017, Datum pobytu: 25.8. - 1.9.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 7,4 Ada Bojana je velmi klidné místo na dovolenou. Kdo si potřebuje odpočinout, tak ať jede. Pláž báječná, bezva přístup do vody.

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Ada Bojana je velmi klidné místo na dovolenou. Kdo si potřebuje odpočinout, tak ať jede. Pláž báječná, bezva přístup do vody. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj by mohl být lépe uklizen. Na balkoně nebylo vůbec vytřeno. Není možnost si to sám udělat, protože tu není žádná nádoba na vodu. Jinak jsme měli pěkný výhled na moře.

Strava
Jídla tu bylo dost. Oběd roznášeli , bylo jídla dost, ale mohl být teplejší. Tekutin dostatek.

Služby hotelu
Všichni byli ochotni. S každým problémem pomohli. Delegátka Bohunka vstřícná, vše vysvětlila , prostě fajn.

Pláž
Pláž blízko, lidí méně a naprostý klid. Jelikož byly bouřky , tak se vyskytly vlny, ale voda byla teplá.

Alenka K., 26.09.2017, Datum pobytu: 14.9. - 23.9.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 7,8 Předesílám, že nejsme nijak nároční turisté, ale po přečtení množství recenzí z minulých pobytů jsme se rozmýšleli, jestli takovou...

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Předesílám, že nejsme nijak nároční turisté, ale po přečtení množství recenzí z minulých pobytů jsme se rozmýšleli, jestli takovou "hrůzu"máme vůbec navštívit. Možná právě proto jsme byli velmi mile překvapení z příjemného prostředí, příjemných lidí, krásné přírody a nádherného moře. Je fakt, že pokud někdo zaplatí za pobyt stejnou cenu jako za dovolenou v Egypte, Tunisu nebo Turecku, nedivíme se, že po srovnání se mu v podstatě nic nelíbí.... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytováni opravdu nezářilo novotou, ale byl to čistý pokojík s manželskou postelí a pohovkou, ledničkou a televizorem, židle a stolky byly samozřejmostí. V předsíňce byla vysoká skříň a dveře do velmi příjemné koupelny. Jediným kazem byla uvolněná podložka pod klikou, takže nikde žádné zahnuté hřebíky, jak jsme se dočetli ve dřívějších recenzích. Náš byl i balkonek se stolkem a dvěma křesílky. Jediným nedostatkem byla absence nějakého sušáku nebo aspoň šňůry na sušení plavek a ručníků - měla by na to upozornit už CK

Strava
Zpočátku jsme byli velmi spokojeni, ke konci týdne jsme i my měli pocit, že vlastně asi neumí moc vařit - školní nebo závodní jídelna u nás opravdu vaří líp. Nicméně jídlo bylo většinou chutné, v dostatečném množství a pochvalu zaslouží nezbytný zelný salát, který si mohl každý ochutit podle své chuti. Chybou byla stále stejná i když chutná polévka ze sáčku a desert - při počtu 2x7 jídel, byl první den nabídnut pudink, jednou trochu "jetý" pomeranč a jednou hrozny, někteří měli štěstí i na banán. Jinak byla vždy jen jablka - v rámci složení rekreantu podzimních dnů to bylo špatné. Většina jsou to důchodci a jak je známo 70% jich má problémy se zuby. Rozkrájet jablko příborovým nožem nejde, tak jsme si dovezli domů půl kufru jablíček na štrůdl..

Služby hotelu
Zaměstnanci usměvaví, ochotní. Internet se dal spustit po zakoupení karty za 1 euro na 18 hodin, plážový servis byl také placený, vždy jen 2 dřevěná lehátka se slunečníkem za 4 eura, samostatné lehátko zaplatit nešlo. Výměna povlečení, ručníků a osušek nebyla pravidelná, ale na požádání bylo okamžitě vše v pořádku.

Pláž
Celý komplex Bellevue Club na nás dělal dojem pobytu v lázních, proto i cesta na pláž nebyla nepříjemná ani dlouhá. To co někteří kritizují - odpadky, nepořádek je bohužel pravda, ale přijeli jsme k moři a ne na kontrolu pořádku. Pláž samotná je denně uklízena, tak se nám nezdálo, že se liší od pláží v jiných zemích. Polovinu našeho pobytu jsme se koupali ve vlnách, potom se moře naprosto uklidnilo. Není pravda, že je studené, voda byla úplně průzračná a teplá jak se říká, jako kafé.

Dagmar M., 25.09.2017, Datum pobytu: 7.9. - 16.9.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8 Celkový dojem máme velmi dobrý, dovolená naplnila naše očekávání a přání v plné míře.

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem máme velmi dobrý, dovolená naplnila naše očekávání a přání v plné míře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsme byli velmi spokojení. Je však skutečností, že vybavení pokoje je značně opotřebené, což by ani tak nevadilo jako zanedbaná ůdržba nábytku - uvolněné závěsy od dveří skříněk a skříňových dveří apod.

Strava
Velmi chutná v dostatečném množství a výběru. Bez připomínek.

Služby hotelu
Služby hotelu na velmi dobré úrovni odpovídající kategorii **.

Vzorný každodenní úklid pokoje včetně výměny ručníků.

Pláž
Nádherná, čistá, písek jak mouka. Vzhledem k poměrně malému počtu turistů bylo zajištěno i soukromí, pohoda a klid na pláži. Moře čisté, teplé - nádhera.

Jan Paták, 18.09.2017, Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Černá Hora - Ulcinj

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622