Černá Hora Černá Hora

Oficiální název: Srbsko a Černá Hora
Hlavní město: Podgorica
Státní zřízení: republika
Náboženství: pravoslavné a islám
Úřední jazyk: srbochorvatština
Časový posun: středoevropské pásmo jako v ČR

Černá Hora - zájezdy od 2 019 Kč

O ČERNÉ HOŘE

Černá Hora, nejmladší stát Evropy, jež vznikl 3. června 2006, je velmi atraktivní a hlavně neokoukanou oblastí, kde se ještě naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznat nové krajiny, proto hurá do Černé Hory!

Republika Černá Hora o rozloze 13 812 km2 se rozprostírá na jihozápadě Balkánského poloostrova a nechává se omývat Jaderským mořem. Sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Albánií a Srbskem.

Dotek pestré minulosti v Černé Hoře

Pojďme se spolu vrátit v čase a povědět si něco o historii Černé Hory.

První ucelený stát na území Černé Hory byl vytvořen již ve 3.st.př.K. kmenem Illyrů. Téměř o 100 let později jej však dobyli Římané a země se stala součástí jejich provincie Dalmácie. Postupně se na Balkáně začali usazovat dávní Slované a v 11.století našeho letopočtu vytvořili na jihozápadě vlastní stát Duklju. V 15. století ovládli Turci část Zety na dlouhá 4 staletí. Teprve v roce 1858 došlo k úplnému osamostatnění. V roce 1918 se Černá Hora připojila k nově vzniklému Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Po 2.sv.válce se země vyvíjela jako socialistická Federativní lidová republika Jugoslávie. Během 2. poloviny 20, století došlo k významným změnám a konečně v roce 2006 se na základě referenda Černá Hora zcela osamostatnila.

Přírodní černohorské úkazy

Černá Hora se pyšní úžasnými přírodními scenériemi, pláže zde převládají písčité, ale také oblázkové. Z 294 kilometrů dlouhého pobřeží se na cca 75 kilometrech nacházejí velmi kvalitní pláže a nádherné zátoky. Najdeme zde i jediný fjord ve středomoří, úžasnou boku Kotorskou, jež je obklopena vysokými horami zvedajícími se kolmo ze zálivu. Na jeho západní straně se nachází divoký poloostrov Luštica s odlehlými lagunami a nádhernými jeskyněmi. Celé pobřeží je ideální na koupání, plachtění, potápění a ostatní vodní sporty. Na samotném jihu Černé Hory se nachází zajímavá bašta pirátů v Ulcinju. Tato oblast se vyznačuje asi 13 kilometrů dlouhým a zároveň širokým pásem písku.

Velkou pozoruhodností Černé Hory je Skadarské jezero. Leží 40 km od mořského pobřeží a je to největší jezero na Balkáně. Pyšní se bohatou faunou a florou, pro rybáře a ornitology je to zkrátka ráj. Nikde ve Středomoří nenajdete tak rozmanitou přírodu.

Další nezapomenutelná místa v Černé Hoře

Černá Hora je plná nádherným míst, která stojí za poznání. Patří k nim již výše zmíněný záliv boka Kotorská, historické město Budva, nádherné Bečiči, a také romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Chcete - li zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou historie, moře a netradičních zážitků na netradičních místech, neváhejte, Černá Hora čeká jen a jen na Vás.

Černá Hora - zájezdy od 2 019 Kč

Nejnovější recenze Černá Hora

Celkem: 9,4 Opravdu nadstandardní ubytování ve dvou apartmánech v prvním patře s úžasným výhledem na Boku Kotorskou a často plující zaoceánské lodě

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Opravdu nadstandardní ubytování ve dvou apartmánech v prvním patře s úžasným výhledem na Boku Kotorskou a často plující zaoceánské lodě Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skvělé, čisté, nadstandardně prostorné, apartmány v prvním patře, v každém k dispozici dvě sociální zařízení, oddělená ložnice s plochou TV a manželskou postelí, obývací prostor s koženou rohovou sedačkou a druhou TV. Dostatek úložného prostoru.

Strava
Naprosto bez připomínek. Dostatek ovoce, zeleniny, ryb, masa, vždy skvělé sýry, pršut, u oběda a večeře i 4 druhy zmrzliny. Káva, čaj, nealko postmixy, voda, pivo, bílé a červené víno po celý den, u oběda, večeře až do 22.00 hodin i alkoholické nápoje, personál ochotný, usměvavý.

Služby hotelu
Recepční se snažil plnit přání než bylo vysloveno, kvalifikovaně poradil i s výlety.

Pláž
V bezprostřední blízkosti, malé oblázky, měl jsem boty do vody, manželka a dcera naboso. V září lehátka a slunečníky zdarma, pláž denně uklizena. Poměrně brzy od břehu pohodlná hloubka pro plavání.

Jiří Chalupa, 13.01.2018, Datum pobytu: 11.9. - 24.9.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Hotel: Delfin (Bijela)

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Celkem: 1,4 Otřesná dovolená, mimořádně nevhodné ubytování a velmi ubohá strava. Hotel CK nabízí jako 3*, se stravování formou švédských stolů, toto...

 • 1,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 2 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Otřesná dovolená, mimořádně nevhodné ubytování a velmi ubohá strava. Hotel CK nabízí jako 3*, se stravování formou švédských stolů, toto je informace klamavá, nic horšího jseme zatím nezažili a to cestujeme velmi často s různými cestovkami. Absolutně nedoporučuji. Doposud nedošlo k mimosoudnímu vyřešení sporu, proto byla 20.12.2017 podána u Okresního soudu v Ostravě žaloba o náhradu nemateriální újmy (vyčísleno dle Frankfurtské tabulky slev) způsobené porušením povinností CK. Situace fungování hotelu musela být CK známa již z předchozích sezón, kdy tento hotel již nabízela. Cestovní kancelář je povinna, dle zákona o podmínkách podnikání v cestoním ruchu, před uzavřením smlouvy o zájezdu v katalogu, případně jinou prokazatelnou formou, pravdivě srozumitelně, úplně a řádně informovat o všech skutečnostech, které jsou jí známy a které mohou mít vliv na rozhodnutí zájemce o koupi zájezdu. CK nabízí tento hotel na internetu s dovětkem: "Užijte si nezapomenutelnou dovolenou bez kompromisů“. Na tuhle dovolenou skutečně NIKDY nezapomneneme!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Přízemní pokoj byl na dvorku hotelu (klienti CK ho nazývali "chlívek"), vedle otevřené kuchyně (provoz od 5,45 do 23 hod - veškerý hluk, rozhovory personálu i zápach se nese až do postele, viz. foto), výhled do 3m vzdálené zdi (viz. foto) a přímo před pokojem (kde má být "terasa") je průchod do restaurace, případně od moře, pro všechny hotelové hosty i pro návštěvníky přímo z ulice. Lůžko pro 2 osoby má 140cm!! Takhle jsou ubytováni klidně i dva mohutní muži. My jsme měli v pokoji přistýlku, tak jsme jí chtěli využít, ale byla velmi hrbatá. (viz foto). Před pokojem se nachází kanál (viz. foto), který zapáchá. Vše máte v pokoji a na "terase" pobyt docela znepříjemňuje.

Strava
Není výběr, není ovoce, jako zelenina pouze krouhané (neochucené) zelí. Jednou za týden hotel nabídne rajčata a okurky. Toto jednání je cílené, v odpovědi CK na naši reklamaci je uvedeno: "..podávala se rajčata a okurky..". K snídani byla také jako jedna z variant nabídnuta kaše ve formě rozvařeného chleba ve vodě. Fuj! Jako teplé jídlo se nabízí téměř neustále kuře. Kdo to nejí má smůlu. Muži a děti odmítali v hotelu jíst a chodili jinam. Potraviny do kuchyně byly naváženy mj. na zednickém kolečku, které skutečně sloužilo ke stavebním účelům, protože bylo od malty. Z našeho pokoje v přízemí a vedle kuchyně jsme to viděli na vlastní oči.

Služby hotelu
Pokojská se snaží. Rádi bychom jí nechali na pokoji při odjezdu nějaký peníz, ale recepce rozhodla, že do našeho pokoje budou umístěny kufry všech klientů. Přestože byla stanovena doba na desátou, neinformovaní klienti již od 8,30 hod měli snahu nám svoje zavazadla strčit do pokoje. Nakonec byla v našem pokoji taková hromada kufrů, že jsme se nemohli dostat ani k ledničce.

Pláž
Přímo před hotelem se prvních pár dní platilo za plážový set 7Euro, tohle bylo záhy zvýšeno na 8. Možností bylo ale více, kdo hledal, našel i za 5.

Silvie Mikulčíková, 25.12.2017, Datum pobytu: 1.7. - 8.7.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Hotel: Savojo (Buljarica)

Byla tato recenze užitečná? Ano (7) Ne (0)

lůžko 4 fotografie

Celkem: 2,8 Můj celkový dojem je, že pořádající CK vědomě okrádá spotřebitele a nabízí v katalogu lživé informace a fotografie, které se nezakládají...

 • 1 Ubytování
 • 4 Strava
 • 6 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Můj celkový dojem je, že pořádající CK vědomě okrádá spotřebitele a nabízí v katalogu lživé informace a fotografie, které se nezakládají na pravdě. Dovolená je předražená asi proto aby si zakazník za své peníze vyzkoušel týden bydlet jako sociálně slabší občané. Za tento pobyt jsme zaplatili necelých 37000 a když jsme si po návratu u CK stěžovali tak nám milostivě vrátili 3797 Kč. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je hotelovém komlexu někdy ze 60let., který možná ve své době byl něco unikátního. Nyní jsou to staré neudržované pokoje, kde je rozjetá plíseň na pokoji, to samé ve sprše. Nábytek otřískaný, povlečení roztrhané. Na pokoji smrad z plísně a odpadů z WC. Z oken se odlupuje stará barva, u klimatizace, přetržený kabel klimatizace omotaný izolačkou. na balkě rezeté zábradlí a odpadávající omýtka ze stropu. Připadal jsem si jak ve skladišti. Díky pobytu v plísni jsem se synem 10let, dostali suchý dráždivý kašel, kterého jsme se zbavovali ještě týden po návratu. Slibovaný bar v katalogu je vlastně skladičtě nepotřebných krámů.

Strava
Stravování co se týče snídaní, které byli formou bufetu nemám moc připomínek. Obědy a večeře na stejný způsob, akorát jinak pojmenované, ale byli chutné. Kdo přišel později nedostal to si objednal, musel vzít za vděk co zbylo.

Služby hotelu
Rozhodně ne žádná pochvala. Personál nezná žádné jazyky, takže krčení ramen. Delegát který zastupuje cestovku vám stejně moc nepomůže, protože pokud si budete stěžovat na ubytování tak vám žoviálně řekne, že nic jiného nemá a že jinte to je ještě horší. Maximálně vám nějakým sprejem postříká plíseň, aby se to na den stratilo a nesmrdělo.

Pláž
Ta jediná byla pravdivá, jemný černý písek, slunečníky a bary na pláži za dostupné ceny. Moře mělké pro rodiny s dětmi ideální.

Jaroslav K., 03.12.2017, Datum pobytu: 5.8. - 12.8.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

7 fotografií

Celkem: 4,8 najhoršia dovolenky

 • 3 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
najhoršia dovolenky Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pleseň na izbách

Anonym, 30.11.2017, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 4,8 problem s ubytovanim, menili pokoj

 • 4,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 3 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
problem s ubytovanim, menili pokoj Zobrazit celou recenzi

Anonym, 16.11.2017, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Olympic

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Černá Hora

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622