Černá Hora Černá Hora

Oficiální název: Srbsko a Černá Hora
Hlavní město: Podgorica
Státní zřízení: republika
Náboženství: pravoslavné a islám
Úřední jazyk: srbochorvatština
Časový posun: středoevropské pásmo jako v ČR

Černá Hora - zájezdy od 1 518 Kč

O ČERNÉ HOŘE

Černá Hora, nejmladší stát Evropy, jež vznikl 3. června 2006, je velmi atraktivní a hlavně neokoukanou oblastí, kde se ještě naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznat nové krajiny, proto hurá do Černé Hory!

Republika Černá Hora o rozloze 13 812 km2 se rozprostírá na jihozápadě Balkánského poloostrova a nechává se omývat Jaderským mořem. Sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Albánií a Srbskem.

Dotek pestré minulosti v Černé Hoře

Pojďme se spolu vrátit v čase a povědět si něco o historii Černé Hory.

První ucelený stát na území Černé Hory byl vytvořen již ve 3.st.př.K. kmenem Illyrů. Téměř o 100 let později jej však dobyli Římané a země se stala součástí jejich provincie Dalmácie. Postupně se na Balkáně začali usazovat dávní Slované a v 11.století našeho letopočtu vytvořili na jihozápadě vlastní stát Duklju. V 15. století ovládli Turci část Zety na dlouhá 4 staletí. Teprve v roce 1858 došlo k úplnému osamostatnění. V roce 1918 se Černá Hora připojila k nově vzniklému Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Po 2.sv.válce se země vyvíjela jako socialistická Federativní lidová republika Jugoslávie. Během 2. poloviny 20, století došlo k významným změnám a konečně v roce 2006 se na základě referenda Černá Hora zcela osamostatnila.

Přírodní černohorské úkazy

Černá Hora se pyšní úžasnými přírodními scenériemi, pláže zde převládají písčité, ale také oblázkové. Z 294 kilometrů dlouhého pobřeží se na cca 75 kilometrech nacházejí velmi kvalitní pláže a nádherné zátoky. Najdeme zde i jediný fjord ve středomoří, úžasnou boku Kotorskou, jež je obklopena vysokými horami zvedajícími se kolmo ze zálivu. Na jeho západní straně se nachází divoký poloostrov Luštica s odlehlými lagunami a nádhernými jeskyněmi. Celé pobřeží je ideální na koupání, plachtění, potápění a ostatní vodní sporty. Na samotném jihu Černé Hory se nachází zajímavá bašta pirátů v Ulcinju. Tato oblast se vyznačuje asi 13 kilometrů dlouhým a zároveň širokým pásem písku.

Velkou pozoruhodností Černé Hory je Skadarské jezero. Leží 40 km od mořského pobřeží a je to největší jezero na Balkáně. Pyšní se bohatou faunou a florou, pro rybáře a ornitology je to zkrátka ráj. Nikde ve Středomoří nenajdete tak rozmanitou přírodu.

Další nezapomenutelná místa v Černé Hoře

Černá Hora je plná nádherným míst, která stojí za poznání. Patří k nim již výše zmíněný záliv boka Kotorská, historické město Budva, nádherné Bečiči, a také romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Chcete - li zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou historie, moře a netradičních zážitků na netradičních místech, neváhejte, Černá Hora čeká jen a jen na Vás.

Černá Hora - zájezdy od 1 518 Kč

Nejnovější recenze Černá Hora

Celkem: 10 Byla to naše jedna z nejlepších dovolených co jsme zažili.Krásná příroda, atmosféra a klid.Černá hora nabízí spoustu možností jak si...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byla to naše jedna z nejlepších dovolených co jsme zažili.Krásná příroda, atmosféra a klid.Černá hora nabízí spoustu možností jak si dovolenou užít.Krásná přístavní města jako např. Budva bychom přirovnali k Balkánskému Monacu, kombinace středověkých pevností, palem a luxusních jachet kdy v pozadí koukáte na obrovské hory je prostě užasná.Krásné městečko Petrovac na Moru je přibližně 3km od Buljarice chůzí,kde najdete spoustu obchudků a promenádu po pobřeží, ale připravte si fyzickou kondici, horské převýšení nám dalo první den pěkně zabrat a pořádně se zapotíte, ale za výlet to rozhodně stojí.My to šli asi 4x :) Pokud by se Vám zpět nechtělo ten obří táhlý kopec šlapat je možnost vzadu na promenádě u staré pevnosti v Petrovaci odchytit chlápka, který neustále nabízí lodní výlety a určitě ho nepřehlédnete.Za 10€ pro dva, Vás vezme po moři zpět do Buljarice což je krásná projíždka okolo pobřeží a stojí určitě za to.Co se týče domluvy, zkuste to spíš pomalu česky než anglicky, minimum lidí zde anglicky rozumí, ale valná většina moc ne.Zběhlý obchodníci nebo personál ve větších restauračních zařízeních se Vás zeptá povětšinou jestli RUSKY nebo ENGLISH.Lodní výlety jsou tu oproti jiným zemím velmi levné a např. celodenní výlet z Buljarice do Budvy se zastávkou na svatém Štefanovi a několika hodinovými přestávkami v těchto destinacích vyjde 10€ na osobu. Závěrem bychom určitě Černou horu doporučili všem, kteří vyhledávají klidnou dovolenou v zemi, která stále nabízí autentickou atmosféru Balkánu a spoustu krásných míst. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovaní jedním slovem skvělé.Byli jsme ubytováni v Hotelu Ponta a po vstupu jsme moc nevěřili, že je to naše ubytování,nepatříme zrovna k cestovatelům náročným na ubytování,nicméně čistota musí být.Hotel Ponta pro nás byl tedy opravdu nad naše očekávání vzhledem k ceně zájezdu.Vše nově zrekontruované čisté, nový výtah, bílý mramor po celém hotelu, vše působící luxusním dojmem. Pokoje čisté a moderní s balkónem a klimatizací v ceně na každém pokoji což nebývá zvykem.V Řecku například předpotopní klimatizace za 10€ na den.Ubytování tedy velice uspokojivé a byli jsme velmi spokojeni, jediná vítka je asi k trošku vrzajícím pérovým matracím :D ale nic co by se nedalo přehlídnout.Celkové shrnutí - Velmi krásné ubytování kde není co kritizovat.

Strava
Strava jedním slovem výborná.Výběr není takový jako např. v obrovských hotelech kde míjíte 10ky stolů s rauty a za celý pobyt není ve Vašich silách ani ochutnat vše. Naleznete zde skromný bar s polévkou ( Vývar ) a dvěma chody a např. dvě přílohy a zeleninový pult kde si namixujete dle chuti výborný salát a rajčata,ty si určitě dejte,jsou výborná. Jídlo se snaží každý den měnit a nestalo se nám, že bychom jedli obden to samé.Snídaně jsou každý den obdobné ( výborná míchaná vejce s obměňovanou přílohou jako např. výborna slaninka, párečky, klobásky a čerstvé pečivo a pochopitelně pečivo, uzenina sýry apod. jogurt s müsli a zkrátka taková ta snídaňová klasika, nicméně vše velice chutné a čerstvé.Mě osobně u večeří chyběla možnost si např. za nějaké to € dokoupit pivo, limonádu nebo cokoli je zde k dispozici pouze chlazená voda. U snídaní je k dispozici mléko, káva, čaj a slazené nápoje. Závěrem výborná kuchyně, které není co vytknout, ale sto lidí sto chutí :)

Služby hotelu
Co se týče služeb hotelu nenarazili jsme na jediný problém.Ručníky a úklid vždy včas a v pořádku a velice milá paní uklízečka.

Pláž
Pláž je od Hotelu Ponta cca 500m .. kdo chce najde si místečko ve větším soukromí dále od lidí, ale pozor čím dále půjdete tím horší je přístup do vody (velké kameny ve vodě) a kdo chce např. blízko tak jsou zde velmi levná lehátka se slunečníkem. Cena za 2 lehátka a slunečník na celý den je 5€. V Řecku jsme např. za lehátko platili 7€ za kus a 4€ za slunečník.Místo se dá najít v klidu i kousek od lehátek, kde když přijdete cca. do 10h ráno najdete vždy, pak už je těžší najít si skulinku.Přímo na pláži je několik pizzařů kteří dělají pizzu na kameni v peci a je celkem dobrá.Jako oběd na pláži v pohodě :) A pozor pěkně to tu pálí i začátkem září a určitě nepodceňovat mazání.

Nikola R., 12.09.2019
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Hotel: Vila Armenko Lux (Buljarica)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,4 Obejdnali jsme si již v únoru zájezd "Autokárový lodní výlet, večerní Boka s koncertem na lodi v ceně na osobu 1220,- Kč";...

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Obejdnali jsme si již v únoru zájezd "Autokárový lodní výlet, večerní Boka s koncertem na lodi v ceně na osobu 1220,- Kč"; výlet se nekonal, dle delegátky se mimo hlavní sezonu nekoná nikdy. Velmi nás to mrzelo, ikdyž jsme náhradou si vybrali výlet na Skadaské jezero, kde bylo nádherně. Večery s muzikou byly pěkné, bavili jsme se, ale zúčřastnilo se jich málo hostů, jsou předražené. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V katalogu byly 3 hvězdičky, hotel však má jen 2 hvězdičky a tomu i odpovídá.

Strava
Strava byla jednotvárná, hlavně snídaně pořád stejné.

Služby hotelu
Odpovídají 2 hvězdičkám.

Pláž
Pláž nás zklamala co se týká čistoty, nikdo ji neudržoval, spousta odpadků (hlavně z cigaret, papírky). Lehátka jsme si ani neobjednávali, velmi znečištěné, neudržované. Špatný přístup do moře, spousta kamenů. Jinak voda čistá.

Růžena H., 11.09.2019, Datum pobytu: 31.8. - 7.9.2019
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Sutomore, Hotel: Korali

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 4,6 Hotel neudržovaný,asi před rekonstrukcí a majitel nechce investovat do údržby.Vrcholem byly nefunkční výtahy - klienti 60 + ,někteří s...

 • 3 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Hotel neudržovaný,asi před rekonstrukcí a majitel nechce investovat do údržby.Vrcholem byly nefunkční výtahy - klienti 60 + ,někteří s berlemi a do 4 patra po schodech,nakonec i se zavazadly !Mám ZTP ,naštěstí jsem bydlel " JEN" ve 3 patře ! Při minimální ale pravidelné údržbě by se předešlo zbytečným stížnostem klientů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
2 výtahy,nejede ani1,zásuvky elektro visí na drátech ze zdi,příšerné zvuky při otevírání balkonu,skříně,dveří-provizorně jsem namazal holicí pěnou,WC větrané do pokoje, stará pérová matrace dávno po životnosti ,chyběla jakákoliv údržba vybavení pokojů a hotelu,křeslo na chodbě rozklížené ,nepoužitelné,celý týden neopravený vypínač v koupelně,světlo svítilo nepřetržitě

Strava
Příloha brambory vlažné,někdy i studené,jinak vzhledem k celkové ceně zájezdu přiměřená strava.

Služby hotelu
Průměrné

Pláž
Moře mi nahradilo všechny negativní vzpomínky

Václav Drnovský, 10.09.2019, Datum pobytu: 31.8. - 7.9.2019
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Hotel: Zlatibor

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Okolí hotelu velmi hezky a čistě udržované, i když trochu komplex budov připomínal malé sídliště. Překvapilo mne, že všude bylo možné...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Okolí hotelu velmi hezky a čistě udržované, i když trochu komplex budov připomínal malé sídliště. Překvapilo mne, že všude bylo možné třídit odpad a hlavně přítomnost dezinfekce před jídelnou a na chodbách. Jediná nepříjemnost byla, že jsme předem nebyli informováni o mezipřistání v Ostravě, kde jsme opět čekali skoro dvě hodiny. Byla možnost si zdarma půjčovat osušky na pláž, jen informaci jsme získali od jiných hostů, nedostali jsme totiž kartičku , a tak jsme se o ni museli přihlásit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo přiměřené ceně , spokojenost.

Strava
Strava byla pestrá, velký výběr ovoce a zeleniny. Výborná byla možnost odběru balené vody.

Služby hotelu
Služba recepce by mohla být vstřícnější, My jsme přijely z letiště v pozdních nočních hodinách jen dvě osoby , takže všude tma . Obdržely jsme plánek budov, které nás ne zcela přesně nasměrovaly. V plánku byl záznam o budově B, tak nás i pán poučil, ale neřekl, že se jedná o budovu Bluberry, takže jsme tápali, nenapadlo nás hned, že je v plánku jen zkratka. Teprve po návratu na recepci jsme byly lépe nasměrováni, Vzhledem k tomu, že jsme byly jediné nově příchozí, mohl nás pán na cestě částečně doprovodit, jsme starší dámy.

Pláž
Pláž byla hezká, lehátek dostatek, přístup do moře pozvolný. Příjemná byla i možnost zajít do kavárny přímo na pláži.

Naděžda, 10.09.2019, Datum pobytu: 31.8. - 7.9.2019
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Holiday Village Montenegro

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 4 zajazd sme si uzili,az na zaciatok,ked nam nedosla batozina a prisla o 2 dni neskor,ziadna pomoc od delegatov.. fungovali sme po vlastnej...

 • 3,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
zajazd sme si uzili,az na zaciatok,ked nam nedosla batozina a prisla o 2 dni neskor,ziadna pomoc od delegatov.. fungovali sme po vlastnej ose do hotela sme sa chodili iba vyspat.inac krasna,panenska priroda Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pozlatko

Strava
2 jedla kurca,veprove stale do kola

Služby hotelu
skoro ziadne,kazdy den vynesu smeti a vymenia uteraky,ziaden uklid!!!

Pláž
divocina,ale vedeli sme do coho ideme

Peter Kobulnický, 10.09.2019, Datum pobytu: 31.8. - 7.9.2019
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Hotel: Vila Armenko Lux (Buljarica)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Černá Hora