Černá Hora Černá Hora

Oficiální název: Srbsko a Černá Hora
Hlavní město: Podgorica
Státní zřízení: republika
Náboženství: pravoslavné a islám
Úřední jazyk: srbochorvatština
Časový posun: středoevropské pásmo jako v ČR

Černá Hora - zájezdy od 1 148 Kč

O ČERNÉ HOŘE

Černá Hora, nejmladší stát Evropy, jež vznikl 3. června 2006, je velmi atraktivní a hlavně neokoukanou oblastí, kde se ještě naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznat nové krajiny, proto hurá do Černé Hory!

Republika Černá Hora o rozloze 13 812 km2 se rozprostírá na jihozápadě Balkánského poloostrova a nechává se omývat Jaderským mořem. Sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Albánií a Srbskem.

Dotek pestré minulosti v Černé Hoře

Pojďme se spolu vrátit v čase a povědět si něco o historii Černé Hory.

První ucelený stát na území Černé Hory byl vytvořen již ve 3.st.př.K. kmenem Illyrů. Téměř o 100 let později jej však dobyli Římané a země se stala součástí jejich provincie Dalmácie. Postupně se na Balkáně začali usazovat dávní Slované a v 11.století našeho letopočtu vytvořili na jihozápadě vlastní stát Duklju. V 15. století ovládli Turci část Zety na dlouhá 4 staletí. Teprve v roce 1858 došlo k úplnému osamostatnění. V roce 1918 se Černá Hora připojila k nově vzniklému Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Po 2.sv.válce se země vyvíjela jako socialistická Federativní lidová republika Jugoslávie. Během 2. poloviny 20, století došlo k významným změnám a konečně v roce 2006 se na základě referenda Černá Hora zcela osamostatnila.

Přírodní černohorské úkazy

Černá Hora se pyšní úžasnými přírodními scenériemi, pláže zde převládají písčité, ale také oblázkové. Z 294 kilometrů dlouhého pobřeží se na cca 75 kilometrech nacházejí velmi kvalitní pláže a nádherné zátoky. Najdeme zde i jediný fjord ve středomoří, úžasnou boku Kotorskou, jež je obklopena vysokými horami zvedajícími se kolmo ze zálivu. Na jeho západní straně se nachází divoký poloostrov Luštica s odlehlými lagunami a nádhernými jeskyněmi. Celé pobřeží je ideální na koupání, plachtění, potápění a ostatní vodní sporty. Na samotném jihu Černé Hory se nachází zajímavá bašta pirátů v Ulcinju. Tato oblast se vyznačuje asi 13 kilometrů dlouhým a zároveň širokým pásem písku.

Velkou pozoruhodností Černé Hory je Skadarské jezero. Leží 40 km od mořského pobřeží a je to největší jezero na Balkáně. Pyšní se bohatou faunou a florou, pro rybáře a ornitology je to zkrátka ráj. Nikde ve Středomoří nenajdete tak rozmanitou přírodu.

Další nezapomenutelná místa v Černé Hoře

Černá Hora je plná nádherným míst, která stojí za poznání. Patří k nim již výše zmíněný záliv boka Kotorská, historické město Budva, nádherné Bečiči, a také romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Chcete - li zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou historie, moře a netradičních zážitků na netradičních místech, neváhejte, Černá Hora čeká jen a jen na Vás.

Černá Hora - zájezdy od 1 148 Kč

Nejnovější recenze Černá Hora

Celkem: 10 Super dovolená!Jeli jsem s s touto CK již potřetí na dovolenou.Tato cestovka je bezproblémová.Hotel a celý rezort bezvadný.Jídlo také...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená!Jeli jsem s s touto CK již potřetí na dovolenou.Tato cestovka je bezproblémová.Hotel a celý rezort bezvadný.Jídlo také bezvadné.Letos pojedeme opět do Ada Bojany.Jediná výtka byla delegátka. Přiletěli jsme první den večer v devět hodin.Byla neochotná nám vysvětlit co jsme potřebovali vědět.U sousedního stolu řekla starším lidem,když se pán ptal,do kolika mají otevřeno v obchodě ať si tam doběhne.Hlavně ji zajímalo,jestli si od ni koupíme olivový olej,zájezd,víno značky kokot.Jakmile zjistila ,že si turisté od ni nechtěji nabízené koupit tak si jich nevšímala.Obletovala ty turisty,co si od ni něco zakoupili.Tudíš ji asi tito někdy chválí.Jinak ani dobře cestovku nereprezentovala.Neučesaná,oblečená pouze v šátku.(Nechutné dle jeji postavy)takto chodila i k jídlu.Docela se taková delegátka nehodí k této cestovce,s kterou jsme byli vždy spokojený.Letos jedeme opět na ada bojanu.Ale z důvodu této delegátky jedeme s německou firmou.S touto CK ale nekončíme budeme s ním jezdit pokud pojedeme do jiných destinací.Dovolená v ada bojaně opravdu klidná romantická úžasná! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
byli jsme spokojený.

Strava
velice spokojený!

Služby hotelu
bez problému.

Pláž
krásná.

Martin M., 06.01.2017, Datum pobytu: 1.7. - 8.7.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (0)

výhled 3 fotografie

Ada Bojana, Ulcinj, Černá Hora Martin M. 2017-01-06 10 1 10 Ada Bojana

Celkem: 10 Dovolená byla bez problémů a v pořádku

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla bez problémů a v pořádku Zobrazit celou recenzi

Anonym, 29.11.2016, Datum pobytu: 16.9. - 23.9.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Bar, Hotel: Vila Sara

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (2)

Vila Sara, Bar, Černá Hora Anonym 2016-11-29 10 1 10 Vila Sara

Celkem: 9 Dovolená v pořádku

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená v pořádku Zobrazit celou recenzi

Vladimír S., 20.11.2016, Datum pobytu: 4.9. - 11.9.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Ada Bojana, Ulcinj, Černá Hora Vladimír S. 2016-11-20 9 1 10 Komplex Ada Bojana

Celkem: 7 Delegátka naprosto arogantní. Místo hotelu Olympic jsme dostali hotel Ada Bojana **. Dobré ubytování, moře také.

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Delegátka naprosto arogantní. Místo hotelu Olympic jsme dostali hotel Ada Bojana **. Dobré ubytování, moře také. Zobrazit celou recenzi

Marta K., 07.11.2016, Datum pobytu: 26.8. - 2.9.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Olympic

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Olympic, Ulcinj, Černá Hora Marta K. 2016-11-07 7 1 10 Hotel Ada Bojana

Celkem: 5,2 Průměrná dovolená, ale chtělo by to zlepšit úklid pláže. Nechápu proč bylo uvedeno all inclusive.

 • 5,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Průměrná dovolená, ale chtělo by to zlepšit úklid pláže. Nechápu proč bylo uvedeno all inclusive. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování průměrné, stačilo .

Strava
Strava byla chutná, ale malý výběr, bylo uvedeno all inclusive, ale byla to klasická plná penze, all in. jsem hledala marně, jen nápoje byly podávány od 10h do 24 h.

Pláž
Pláž písečná (místy drobné kamínky) ale na pláži spousta nedopalků, chtělo by to více uklízet. Lehátka byla zde za poplatek, což mi až tak nevadí, ale byla hodně namačkána na sobě. A hlavně, když si někdo nechtěl koupit lehátko, tak hledat někdy marně místo, kam by si položil deku.

Marcela K., 06.11.2016, Datum pobytu: 19.8. - 26.8.2016
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Sutomore, Hotel: Korali

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (1)

Korali, Sutomore, Černá Hora Marcela K. 2016-11-06 5.2 1 10 Hotel Korali

Všechny recenze Černá Hora

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622