Černá Hora Černá Hora

Oficiální název: Srbsko a Černá Hora
Hlavní město: Podgorica
Státní zřízení: republika
Náboženství: pravoslavné a islám
Úřední jazyk: srbochorvatština
Časový posun: středoevropské pásmo jako v ČR

Černá Hora - zájezdy od 1 832 Kč

O ČERNÉ HOŘE

Černá Hora, nejmladší stát Evropy, jež vznikl 3. června 2006, je velmi atraktivní a hlavně neokoukanou oblastí, kde se ještě naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznat nové krajiny, proto hurá do Černé Hory!

Republika Černá Hora o rozloze 13 812 km2 se rozprostírá na jihozápadě Balkánského poloostrova a nechává se omývat Jaderským mořem. Sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Albánií a Srbskem.

Dotek pestré minulosti v Černé Hoře

Pojďme se spolu vrátit v čase a povědět si něco o historii Černé Hory.

První ucelený stát na území Černé Hory byl vytvořen již ve 3.st.př.K. kmenem Illyrů. Téměř o 100 let později jej však dobyli Římané a země se stala součástí jejich provincie Dalmácie. Postupně se na Balkáně začali usazovat dávní Slované a v 11.století našeho letopočtu vytvořili na jihozápadě vlastní stát Duklju. V 15. století ovládli Turci část Zety na dlouhá 4 staletí. Teprve v roce 1858 došlo k úplnému osamostatnění. V roce 1918 se Černá Hora připojila k nově vzniklému Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Po 2.sv.válce se země vyvíjela jako socialistická Federativní lidová republika Jugoslávie. Během 2. poloviny 20, století došlo k významným změnám a konečně v roce 2006 se na základě referenda Černá Hora zcela osamostatnila.

Přírodní černohorské úkazy

Černá Hora se pyšní úžasnými přírodními scenériemi, pláže zde převládají písčité, ale také oblázkové. Z 294 kilometrů dlouhého pobřeží se na cca 75 kilometrech nacházejí velmi kvalitní pláže a nádherné zátoky. Najdeme zde i jediný fjord ve středomoří, úžasnou boku Kotorskou, jež je obklopena vysokými horami zvedajícími se kolmo ze zálivu. Na jeho západní straně se nachází divoký poloostrov Luštica s odlehlými lagunami a nádhernými jeskyněmi. Celé pobřeží je ideální na koupání, plachtění, potápění a ostatní vodní sporty. Na samotném jihu Černé Hory se nachází zajímavá bašta pirátů v Ulcinju. Tato oblast se vyznačuje asi 13 kilometrů dlouhým a zároveň širokým pásem písku.

Velkou pozoruhodností Černé Hory je Skadarské jezero. Leží 40 km od mořského pobřeží a je to největší jezero na Balkáně. Pyšní se bohatou faunou a florou, pro rybáře a ornitology je to zkrátka ráj. Nikde ve Středomoří nenajdete tak rozmanitou přírodu.

Další nezapomenutelná místa v Černé Hoře

Černá Hora je plná nádherným míst, která stojí za poznání. Patří k nim již výše zmíněný záliv boka Kotorská, historické město Budva, nádherné Bečiči, a také romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Chcete - li zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou historie, moře a netradičních zážitků na netradičních místech, neváhejte, Černá Hora čeká jen a jen na Vás.

Černá Hora - zájezdy od 1 832 Kč

Nejnovější recenze Černá Hora

Celkem: 4,8 problem s ubytovanim, menili pokoj

 • 4,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 3 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
problem s ubytovanim, menili pokoj Zobrazit celou recenzi

Anonym, 15.11.2017, Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Olympic

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6 Celkový dojem bol dobrý. Je to chudobnejšia lokalita ale ma krásne hory a čisté more.

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem bol dobrý. Je to chudobnejšia lokalita ale ma krásne hory a čisté more. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie bolo Ok, na izbe bola klíma čo bola výhoda keďže noci boli veľmi teplé. Matrace na posteli na môj vkus tvrdé, bolela ma chrbtica každé ráno.

Strava
Stravu sme nemali v cene takže sme chodili do rôznych reštaurácií. Pri pláži bola dosť vysoká cena za jedlo ale ďalej od pláže sa dalo nájsť jedlo za rozumné ceny. Oceňujem že tam mali aj vegánsku zmrzlinu. Takisto majú vynikajúce kozie jogurty za výbornú cenu v supermarketoch. Oplatí sa ísť aj na miestny trh a kúpiť si čerstvé ovocie- napr figy a paradajky.

Služby hotelu
Vedúca je veľmi milá pani a hovorí anglicky.

Pláž
Pláž bola asi tak 10-15 min chôdze ale dosť preplnená. Dalo sa ísť aj na iné pláže v okolí ale to už bolo na dlhšiu chôdzu alebo jazdu na lodi. Tie vzdialenejšie pláže boli krajšie. More bolo veľmi čisté všade.

Anonym, 01.11.2017, Datum pobytu: 18.8. - 25.8.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Budva, Hotel: Olga

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 3,4 Krásná země, především hory, mimo pobřeží velmi slušné ceny

 • 3,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 5 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Krásná země, především hory, mimo pobřeží velmi slušné ceny Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme smůlu, byli jsme ubytovaní v přízemí, pokoj bez okna, pouze dveře, prosklenou část dveří bylo možné otevřít jako ventilaci, "terasa" přímo do dvora - prostor tak 3m2, přes který chodili další lidi z vedlejšího pokoje, posezení k ničemu, ubytování opravdu jen na přespání

Strava
Měli jsme polopenzi, absolutní absence zeleniny a ovoce, s výjimkou nastrouhaného zelí bez jakéhokoliv ochucení ke každé večeři , čaj jako na táboře z várnice s kohoutkem pouze heřmánkový, snídaně neustále stejné , jen variace na vejce (na tvrdo, oko,míchané), občas nechutný párek, marmeláda, suché vločky, máslo-to bylo dobré. Při vznesení požadavku na alespoň nějakou zeleninu či osoce, nám delegátka sdělila, že si ji můžeme koupit ve stánku

Služby hotelu
Asi žádný, ráno jsme se sebrali a odešli a vraceli se večer. Nabídky na zájezdy byly, ale nevyužili jsme je, byli jsme autem a týden před mořem jsme strávili v horách a zemi projeli od severu dolů.

Pláž
Poměrně dlouhá pláž, ale uržovaná a docela čistá je pouze její část, část souše za cestou podél moře tvoří bažiny. Většinou jsme jezdili každý den někam jinam.

Pokud by někdo v tomto místě uvažoval o kempu - tak horší jsme asi nidke neviděli.

Jana S., 01.11.2017, Datum pobytu: 30.6. - 7.7.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Hotel: Savojo (Buljarica)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Spokojenost

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost Zobrazit celou recenzi

Anonym, 24.10.2017, Datum pobytu: 17.8. - 24.8.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Sutomore, Hotel: Korali

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 9,8 Klidná dovolená pro všechny, kteří si chtějí odpočinout.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Klidná dovolená pro všechny, kteří si chtějí odpočinout. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je v malých domečkách, každý má jedno patro obsahující koupelnu a velký pokoj s balkonem. V pokoji je televize a mini lednička, do které se moc věcí nevleze, ale vzhledem k plné penzi větší lednice potřeba není. Nevýhodou je že sprchový kout nemá závěs, ale jelikož vám každý den vymění osušku na nohy a vytřou koupelnu, nebyl s tím problém. Uklízečky jsou příjemné, dá se s nimi domluvit i česky.

Strava
Snídaně a večeře formou bufetu, oběd na výběr ze 2 jídel plus dezert. Snídaně je bohatý výběr, sice každý den stejný, ale není problém si vybrat. Obědy chuťově dobře ochucené akorát mi přišlo, že masa je více než přílohy. Polévky se moc neměnily, avšak chuťově byli dobré, většinou se jednalo o vývar. Dezert byl každý den jiný, jednou byla vynikající zmrzlina, většinou byli rajčata, zelí nebo nějaké ovoce (banán, jablko). Na večeři bylo na výběr s několika příloh a masa, jako obloha byli rajčata, okurky, popř. zelí a polévka, co byla na oběd. Vždy byla možnost nějakého sladkého - bublanina, meloun, ovoce. S pitím zde celkově byl problém, v areálu není pitná voda (v místním obchodu lze dokoupit). Na snídani máte možnost sladkých nápojů, kávy, kakaa, čokolády. Na oběd, čistá voda, jeden zvolený nápoj - pivo/víno a jeden pohár limonády. Večeře jen voda a zvolený nápoj.

Služby hotelu
Wifi je za poplatek, funguje pouze v částech kempu (pláž u baru, restaurace) - nejlepší je koupit si v Ulcijn sim kartu za 5€, kde získáte 100GB na týden zdarma, T-mobile má velice dobrý signál i na ostrově. Z hotelu 2krát denně jezdí taxík do Ulcijn (ráno a večer). V rámci cestovní kanceláře je nabízeno několik výletů. Využili jsme objížďku kolem ostrova. Jedinou výtku k této objížďce mám, že nás na lodi bylo mnoho. Výlet s ck na Skadarské jezero, zde nemám žádnou výtku. Určitě bych doporučila nějaký výlet během zájezdu, Černá Hora je krásná a je zde spoutu zajímavých míst.

Pláž
Písek na pláži je černý a měl by mít léčivé účinky. Pláž se dělí na 3 části: divoká pláž, kde naleznete snad úplně vše (myšleno odpadky, např. gauč)- tahle pláž je nevyužívaná. Vedle ní se táhne dlouhá čistá pláž pro naturalisty, kde je vstup v plavkách zakázán. Poslední je pláž pro "textiláče", tato pláž je také čistá denně uklízená. Nevýhodou na pláži je, že si musíte platit za lehátka. Pokud si chcete lehnout jen na deku musíte tak, aby jste nepřekáželi ostatním a ve většině případů vás posílají mimo lehátka.

Anonym, 21.10.2017, Datum pobytu: 25.8. - 1.9.2017
Oblast: Černá Hora Černá Hora, Ulcinj, Hotel: Ada Bojana

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Černá Hora

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622