Maledivy Maledivy

  • Fauna

    Maledivy, jež jsou ze všech stran obklopeny mořem, skrývají nespočet druhů živočichů nejrůznějších barev, tvarů a velikostí. Korálové útesy obklopující ostrovy jsou domovem mnoha mořských organismů. Rovněž písečné pobřeží je plné různých druhů měkkýšů, žije tu několik druhů červů, krabi i hadi. V moři můžete pozorovat želvy, rejnoky, chobotnice, malé druhy žraloků, velké okouny, murény, barakudy a tisíce dalších druhů ryb a mořských živočichů.

    Zapomenout nesmíme ani na ptactvo, ovšem většina druhů nepatří mezi trvale usazené. Devadesát procent ptactva sem přilétá přezimovat, jedná se o migrující druhy. Tak jako na většině ostrovů, i tady převažují mořští ptáci, hlavně rackové a rybáci. Pevninské druhy rybáků mají bílou nebo velmi světlou barvu a obývají jižní atoly. Rybák obecný se běžně vyskytuje po celém souostroví a je známý pro svou krotkost. Podél pobřeží můžete spatřit tzv. brodivé ptáky, jako jsou čejky, bekasíni a vodouši, kteří tu sbírají korýše a mořské červy. Na neobydlených ostrovech žijí volavky - tyto elegantní ptáky však zahlédnete jen zřídkakdy. Oproti tomu pestrý pták z rodu papouškovitých, alexandr malý, se na ostrovech vyskytuje v hojném počtu a také se může pochlubit tím, že je jedním z nejhlučnějších obyvatel ostrova.
    Oproti ptačí říši je ostatních druhů zvířat, zejména savců, na ostrovech velmi málo. Nejčastěji můžete spatřit krysy, tany a kočky domácí. Na ostrovech žijí i hadi, ještěrky, a to hlavně agamy.