Maledivy Maledivy

 • Zdraví

  Zdravotní péče

  Na Maledivách je zdravotnická péče poměrně drahá. První pomoc bývá zajištěna na každé recepci hotelu nebo v půjčovně aut případně potápěčského náčiní. Základní zdravotnická péče je tu na dobré úrovni, náročnější zákroky se však provádějí na Srí Lance, v Singapuru nebo ve Spojených arabských emirátech.

  Cesta na Maledivy není podmíněna žádným povinným očkováním. Určitě se ale doporučuje uzavřít před cestou kvalitní cestovní pojištění, případně doplněné o pojištění zavazadel ? můžete předejít problémům, které by vám zkazily dovolenou.

  Zdravotní rizika

  Na Maledivách se nemusíte bát žádných zvláštních zdravotních rizik a nebezpečí. Pro příjezd do země nejsou povinná žádná očkování ? výjimkou je jen očkování proti žluté zimnici, a to jen pokud přijíždíte ze země, kde se toto onemocnění vyskytuje.

  Častým problémem turistů bývá příliš dlouhý a intenzivní pobyt na slunci, což může způsobit úpal. Doporučujeme tedy vyhýbat se dlouhodobému slunění a chránit si kůži používáním vhodných opalovacích prostředků s vyšším ochranným faktorem, na hlavě nosit klobouk nebo šátek.

  Obezřetnost je v současné době namístě v případě kontaktu s komáry. Na podzim roku 2016 byl na Maledivách zjištěn výskyt viru zika, který u těhotných žen způsobuje těžkou vývojovou poruchu nedonošeného plodu. Ministerstvo zahraničních věcí proto ženám doporučuje, aby během těhotenství v zájmu vlastního dítěte na Maledivy raději necestovaly.