Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Myanmar (Barma) Myanmar (Barma)

Oficiální název: Svazová republika Myanmar (Pyidaunzu Thanmăda Myăma Nainngandaw)
Hlavní město: Neipyijto (Nepjito, Nepyito; cca 900 tis. obyv.)
Státní zřízení: prezidentská republika, skutečně ale v zemi vládne armáda
Náboženství: théravádový buddhismus či hínajána (89 %), křesťanství (5 %), islám (4 %), hinduismus a animismus (shodně po 1 %)
Úřední jazyk: barmština
Časový posun: v letním čase ČR 4,5 h, v zimním čase pak 5,5 h

Lokality v Myanmaru

Myanmar (Barma) - zájezdy od 40 700 Kč

O MYANMARU


Myanmar se rozkládá na Z straně poloostrova Zadní Indie při pobřeží Bengálského zálivu a Andamanského moře v Indickém oceánu. Sousedí s Bangladéší, Indií, Čínou, Laosem a Thajskem. Počet obyvatel země je odhadován kolem 50 mil.

Pro neuvěřitelné množství nádherných památek bývá také někdy označován jako "Zlatá země" nebo "Země zlatých pagod".

Před celým světem je tato země zahalena rouškou tajemna, záhad a neuvěřitelných historek. O to větší překvapení pak skýtá velmi dobře fungující infrastruktura a neuvěřitelně přátelské obyvatelstvo. Země je velmi chudá, 2/3 obyvatel se živí pěstováním rýže, má však všechny atributy stát se turistickým magnetem 21. století. Na Myanmaru nalezneme několik set kilometrů pláží se stovkami ostrovů, fascinující vnitrozemí se spoustou skvostných památek z období největšího rozkvětu Barmské říše, horské oblasti s nedotčenou přírodou (tygři, levharti, medvědi), více jak polovina země je stále ještě zalesněna. Myanmar je pro turisty i přes vnitřní rozpory (velmi tvrdé potlačování politické opozice barmskou juntou, systematické porušování zakladních lidských práv) oázou klidu a buddhistické tolerance ze strany místních obyvatel.

Myanmar (Barma) - zájezdy od 40 700 Kč

Nejnovější recenze Myanmar (Barma)

Všechny recenze Myanmar (Barma)

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622