Myanmar (Barma) Myanmar (Barma)

 • Jak trávit čas

  Barma se v posledních letech vyšvihla mezi turisticky oblíbené destinace. Skrývá tisíce chrámů, pagod, památek, soch Buddhy, aktivních klášterů a poutních míst. Všichni vyrážejí do ulic v den Buddhových narozenin, slaví se svátek světel Tazaungdaing a vodní válka Thingyan, kdy se města ponoří do obrovské vodní párty. Z reproduktorů se ozývá moderní hudba a vodní děla chrlí kubíky vody na tanečníky všech generací.

  Zábava pod širým nebem probíhá každý den a jejím centrem se staly tzv. beer stations, neboli zahrádky, kde se čepuje místní pivo a sledují fotbalové zápasy. V Rangúnu noční život obsadil ulici 9th street s velkým množstvím barů a diskoték. Do rozbřesku žijí plážové bary na Ngapali Beach. Klidnější dovolenou hledejte na plážích Ngwe Saung Beach a Chung Tha Beach. Pobřeží Barmy patří k vyhledávaným potápěčským lokalitám. Nejčastějším cílem zkušených potápěčů jsou ostrovy Similan Islands a Mergui Archipelago. Méně zkušení turisté by si měli přibalit alespoň šnorchl a brýle, aby mohli objevovat korálové útesy a pestrobarevné ryby v lokalitách Lampi Island, Birds Island, Macleod Island, Great Swinton a Peacock Island.

  Ke každé dovolené patří nakupování. Kolorit místního života na vás dýchne na hlavním tržišti Bogyoke Aun San v Rangúnu. Při smlouvání můžete srazit ceny i na polovinu. V Mandalay se vydejte na trh Zeigyo. U jezera Inle existuje putovní trh, který se každý den stěhuje do jiné vesnice. Boj o nejlepšího prodejce probíhá na zastávkách vlaků, kde se k přijíždějící soupravě seběhnou desítky obchodníků a snaží se turistům vnutit své zboží.

  V Barmě si přijdou na své milovníci adrenalinové zábavy. Řeky můžete sjíždět na raftech, na památky shlédnete z výšky z koše horkovzdušného balónu a projedete se na slonovi. Dobrodružství nabízejí i treky do hor.

  Nejoblíbenější trasy vedou v pohoří Kalawu a v okolí jezera Inle. Najměte si průvodce a poznejte nejen krásy krajiny, ale i střípky barmské historie a kultury a vynikající kuchyni. Nedotčená příroda vás obklopí v srdci národních parků Hlawga, Popa Mountain, Alaungdaw Kathapa a Khakaborazi. S dětmi se vydejte za zvířátky do ZOO v Rangúnu, NayPyiTaw a Mandalay nebo za sledováním ptáků do Moeyungyi Wetlands poblíž města Bago.