Španělsko - Baleárské ostrovy Španělsko

  • Popis

    Baleárské ostrovy leží ve Středozemním moři východně od Španělska a tvoří jedno ze 17 španělských autonomních území. V nabídce cestovních kanceláří figurují větší ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera, ale nezapomínejme ani na menší a turismem nepohlcené ostrůvky, jako je potápěčský ráj Cabrera. Baleáry si podmanili již staří Féničané, Řekové a Kartaginci. Za nadvlády Římanů vznikala dnešní města Palma de Mallorca či Alcúdia a právě římští osadníci začali pěstovat dnes natolik tradiční olivy.

    Kromě historických památek turisté hojně navštěvují krápníkové jeskyně. Původně v nich žili první obyvatelé Baleár, ale později sloužily jako úkryty pirátských pokladů a bohatství. Více než 4000 podzemním komplexům vévodí největší podmořská jeskyně v Evropě Sa Gleda, Dračí jeskyně s podzemním jezerem o délce 177 metrů a jeskyně de Campanet s nejkrásnější krápníkovou výzdobou. Nad nížiny na převážném množství ostrovů vystupuje horské pásmo na severu Mallorcy s nejvyšším vrcholem Puig Major (1445 m.n.m.).

    Pobřeží ostrovů lemují romantické písečné pláže, skalnaté útesy a průzračně modré osamocené zátoky. Slunné počasí je jen v zimě přerušeno častými srážkami a na místní kuchyni si smlsne i náročný jazýček. Milovníci aktivní dovolené vyrážejí do hor po svých nebo v cyklistickém sedle. Klidnější povahy se oddávají golfu na hřišti s výhledem na moře a adrenalinoví nadšenci vyzkoušejí windsurfing, kitesurfing nebo potápění. Příznivci nočního života nevynechají příležitost zavítat na diskotéky a párty na pláži na Ibize. Za kulturou se vydejte do hlavního města Palma de Mallorca s řadou muzeí, kostelů, trhů a hradem Bellver.

Nejnovější recenze Španělsko - Baleárské ostrovy

Všechny recenze Španělsko - Baleárské ostrovy