Španělsko Španělsko

 • Možnosti cestování a dopravy

  Letecky, autobusem, autem, na kole, po vlastních? Porovnejte časové a finanční možnosti a zvolte nejlepší cestu.

  Letecky

  Letecká doprava je nejrychlejším způsobem, jakým se do země dostat. Přímý let nabízí z Prahy hned několik společností (ČSA, Sky Europe, Iberia) a jeho délka se pohybuje kolem 2,5 - 3 hodiny. Ve Španělsku je téměř 50 letišť, nejvyužívanější jsou samozřejmě v Barceloně a Madridu. Ceny za letenku se liší podle společností a data rezervace. Zpáteční letenku je možné pořídit už mezi 3000-4000 Kč.

  Autobusem

  Mnoho cestovních kanceláří využívá při zájezdech do Španělska autobusovou dopravu. Cenově se zpáteční jízdenka pohybuje kolem 2500 Kč. Časově je jízda poněkud náročnější cca 24 hodin. V dnešní době a vybavenosti autobusů už však ani to není velkou překážkou.

  Autobusem ve Španělsku se přepravíte poměrně snadno. Síť spojení je hustá, a tak se z přímořských oblastí dostanete do vnitrozemí, Madridu či Barcelony velice snadno. Nejznámějšími společnostmi jsou Auto-res, Dalbus či Alsa. Linky jsou vybaveny klimatizací a ceny jsou vyšší než u nás.

  Vlakem

  Vlakové spojení do Španělska samozřejmě existuje, ale nejedná se o rychlou a levnou záležitost. Trasa vede z Prahy přes Curych, Ženevu, Gironu do Barcelony.

  Železniční síť ve Španělsku je hustá a vlakové soupravy na vysoké úrovni. Jízdné je opět vyšší než v ČR. Narazíte ale také na turistické vlaky, které v ceně zahrnují nejen jízdné, ale i ubytování, stravování a výlety, včetně všech vstupů. Nezřídka se ve vlaku setkáte s živou muzikou a hudebníky, kteří zpříjemňují cestu turistům a přivydělávají si na živobytí.

  Autem

  Pokud si troufnete na několikahodinový maratón, můžete zvolit vlastní dopravu. Španělsko se chlubí rozsáhlou silniční síti v délce k 700 000 km, z nich přibližně 11 000 km připadá na a silnice dálničního typu.

  Námořní doprava

  Ze Španělska si můžete udělat výlet na Baleárské ostrovy. K nejvýznamnějším přístavům patří Barcelona, Valencie a Algeciras. Budete-li mít štěstí, pořídíte jízdenku Barcelona - Menorca už za 39 EUR.