Španělsko Španělsko

Oficiální název: Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Madrid (3,1 mil. obyvatel)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: převažuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: španělština, katalánština a baskičtina (převládající formou jazyka je kastilština)
Časový posun: na pevnině a na Baleárech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně

Španělsko - zájezdy od 4 790 Kč

O ŠPANĚLSKU

Opojně krásné Španělsko

Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce!

Španělsko zve na svou pestrou nabídku

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

Krátké informace o Španělsku

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.

Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku. V Barceloně zapomeňte na proslulé restaurační zařízení a světové fastfoodové řetězce a navštivte místo nich pravou katalánskou vinárnu, zastrčenou restauraci se svraštělou babičkou připravující vynikající crepés nebo si kupte křupavou bagetu nedaleko přístavu.

Španělská siesta po okolí

Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si tak užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů se stává také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Máte-li na dovolenou ve Španělsku více času, navštivte na jihu země Andalusii. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Grenada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

Španělsko - zájezdy od 4 790 Kč

Nejnovější recenze Španělsko

Celkem: 6,2 Celkový dojem velmi smíšený. Odlet z Prahy se výrazně opozdil. Plánovaný odlet 14.10, skutečný odlet 18:20 (RYANAIR). Noční cesta metrem...

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem velmi smíšený. Odlet z Prahy se výrazně opozdil. Plánovaný odlet 14.10, skutečný odlet 18:20 (RYANAIR). Noční cesta metrem na hotel trochu horor - neskutečná špína, odpadky, opilci ... Jinak turistické služby poskytované městem Barceloná na velmi vysoké úrovni. Město samo o sobě super, avšak všude neskutečné množství turistů místních i ze všech koutů světa. Na všechny pamětihodnosti fronty. Při zpáteční cestě na letiště opět nepříjemnost, v metru nám byla odcizena peněženka se zbytkem hotovosti, platební kartou a kartičkami pojišťění. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Standardní vybavení pokoje. Výhled z okna do světlíku. Na okně žaluzije, kterou bylo možno vytáhnout pouze o 1/3. Jinak čisto, každý den uklizeno a čisté ručníky.

Strava
Snídaně odpovídala standardu hotelu. Potraviny byly průběžně doplňovány. Slušný výběr od cerálií, čerstvého ovoce, kompotu až po sýry, šunku, salámy, slaninu a vejce. Bohatý výběr nápojů: ovocné šťávy, různá mléka, káva, čaj. Bohužel poslední den se porouchal automat na kávu, tak se muselo čekat na ruční zpracování servírkou.

Služby hotelu
Služby hotelu na slušné úrovni. Personál recepce velmi komunikativní.

Josef K., 16.04.2018, Datum pobytu: 7.4. - 11.4.2018
Oblast: Španělsko Španělsko, Barcelona, Hotel: Catalonia Albeniz

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,5 Dovolena tak ,jak jsme si prali.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolena tak ,jak jsme si prali. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Litujeme pouze toho, ze jsme si ubytovani neobjednali blize stredu mesta.

Strava
Snidane na urovni.

Služby hotelu
Sluzby v poradku.

Dagmar S., 13.04.2018, Datum pobytu: 7.4. - 10.4.2018
Oblast: Španělsko Španělsko, Barcelona, Hotel: IBIS Barcelona Santa Coloma

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Krásna dovolenka – splnila naše očakávania na základe pomerne veľmi vysokých zahraničných recenzií. Pri výbere tohoto hotelu je však...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásna dovolenka – splnila naše očakávania na základe pomerne veľmi vysokých zahraničných recenzií. Pri výbere tohoto hotelu je však potrebné predovšetkým zvážiť polohu hotelu – na kopci cca 1 km od pláže. Na jednej strane táto poloha poskytuje nádherné výhľady (a to i z jedáľne), na druhej strane vzdialenosť na pláž ( a tie schody) nie je rozhodne pre každého. Veľmi kladne hodnotím i polohu vzhľadom k hlavnému mestu Palme. Palmu sme navštívili bez najmenších problémov 2-krát miestnou autobusovou dopravou. Miestnou dopravou dostupný i aquapark a delfinárium. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmán bol dostatočne veľký s oddelenou samostatnou spáľnou a primerane vybavený.. My sme mali štastie i na obrovský balkón s 2 vlastnými lehátkami s neskutočným výhľadom na celý záliv. Podotýkam však, že hotel má niektoré ubytovacie jednotky orientované i smerom „k pevnine“. V sezóne 2017 v apartmánoch nebola klimatizácia, len stropný ventilátor, my sme vystihli vlnu horúčav Lucifer – ventilátor nestíhal, niektorí hostia nocovali na balkónoch. Za poplatok sa bolo možné priplatiť na mieste mobilnú klimatizáciu, nevyžili sme, „odtrpeli sme si to“.

Strava
Z pohľadu 3 hviezdičiek výborná. Pulty s jedlom neboli až tak veľké, ale vždy sme si niečo chutného vybrali. Pre deti zmrzlina v kelímkoch bola dostypná po celý deň. Popoludní tuším i koláčiky, ale tie boli rýchlo fuč.

Služby hotelu
Hotel mal 2 bazény – skôr menšie, dosť preplnené, vhodné na schladenie a skotačenie detí, nie na plávanie.

Wifi zdarma, nám fungovala bez problémov i na izbe.

Hotel poskytoval dopravu na pláž – využili sme raz jedným smerom, nemalo zmysel čakať 10-15 minút pred recepciou, pokiaľ sa mikrobus vráti, v prípade, že sme sa nedostali do prvého svozu. Schody na pláž sme brali s humorom „za výzvu“.

Pláž
Pláž je od hotelu pomerne ďaleko, hotel je na kopci a pokiaľ sa rozhodnete návrat z pláže absolvovať pešky, tak „kopec“ pocítite – minimálne na schodoch. Inak pláž je veľká a široká, piešočná, má pozvolný vstup. Niektoré dni bola voda krásne čistá, niektoré trošku zakalená, pláž je situovaná v zálive, takže žiadne vlny.

Lubica K., 02.04.2018, Datum pobytu: 1.8. - 8.8.2017
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel: Club Santa Ponsa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Poloha hotela 7 fotografií

Celkem: 6,8 Velice kvalitní pobyt s několika zanedbatelnými nedostatky.

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Velice kvalitní pobyt s několika zanedbatelnými nedostatky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na výborném místě, ale stěny tenké, takže bylo slyšet téměř vše že sousedních pokojů. Úklid a stravování na dobré úrovni. Jiné služby chybí.

Strava
V hotelu dobrá. Ve městě jako takovém hodně nekvalitních a na můj vkus špinavých restaurací. Samozřejmě spousta dobrých a kvalitních, ale člověk musí hledat.

Služby hotelu
Kromě jídla nic extra.

Jakub, 21.03.2018, Datum pobytu: 15.3. - 18.3.2018
Oblast: Španělsko Španělsko, Barcelona, Hotel: Serhs Carlit

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Byli jsme velmi spokojeni.

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme velmi spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Jiří Z., 20.03.2018, Datum pobytu: 12.3. - 17.3.2018
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel: Eix Alcudia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Španělsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622