Španělsko Španělsko

Oficiální název: Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Madrid (3,1 mil. obyvatel)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: převažuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: španělština, katalánština a baskičtina (převládající formou jazyka je kastilština)
Časový posun: na pevnině a na Baleárech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně

Španělsko - zájezdy od 5 311 Kč

O ŠPANĚLSKU

Opojně krásné Španělsko

Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce!

Španělsko zve na svou pestrou nabídku

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

Krátké informace o Španělsku

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.

Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku. V Barceloně zapomeňte na proslulé restaurační zařízení a světové fastfoodové řetězce a navštivte místo nich pravou katalánskou vinárnu, zastrčenou restauraci se svraštělou babičkou připravující vynikající crepés nebo si kupte křupavou bagetu nedaleko přístavu.

Španělská siesta po okolí

Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si tak užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů se stává také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Máte-li na dovolenou ve Španělsku více času, navštivte na jihu země Andalusii. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Grenada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

Španělsko - zájezdy od 5 311 Kč

Nejnovější recenze Španělsko

Celkem: 6 Problém s ubytováním - kdy v hotelu neměli místo a dali nás jinam do horšího hotelu - kompenzace byla tím, že nám bylo povolené pozdější...

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Problém s ubytováním - kdy v hotelu neměli místo a dali nás jinam do horšího hotelu - kompenzace byla tím, že nám bylo povolené pozdější odhlášení z hotelu. Takže nakonec to proběhlo dobře.

Minusem hotelu bylo i to, že wi-fi byla pouze na recepci.

Stravu jsme na místě neměli - není hodnocena přímo objektivně. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 15.02.2017, Datum pobytu: 20.10. - 30.10.2016
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Apartmány Portofino

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Apartmány Portofino, Mallorca, Španělsko Anonym 2017-02-15 6 1 10 APARTMÁ PORTOFINO / SORRENTO

Celkem: 2,8 Co nás nezklamalo bylo moře.

 • 2 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Co nás nezklamalo bylo moře. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 08.02.2017
Oblast: Španělsko Španělsko, La Manga del Mar Menor, Hotel:Los Delfines

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (2)

Los Delfines, La Manga del Mar Menor, Španělsko Anonym 2017-02-08 2.8 1 10 Los Delfines

Celkem: 8,2 Nám se moc líbilo, spokojenost.

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Nám se moc líbilo, spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj akorát.

Strava
Nebyl přehledný seznam pití co hotel nabízí.. v podstatě tam žádný nebyl. A chybělo pár druhů, neměli zásoby.

Služby hotelu
čisto, klid.

Pláž
městká pláž fajn, ale doporučujeme zátoky cca 2 km od hotelu. Nádherné.

Edita Pujmanová, 30.01.2017, Datum pobytu: 30.9. - 7.10.2016
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel:Monteverde

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Monteverde, Mallorca, Španělsko Edita Pujmanová 2017-01-30 8.2 1 10 Monteverde

Celkem: 10 Jedna z nejleších zahraničních dovolených (v Evropě ta nejlepší), na které jsme byli. Doprava tam i zpět - včetně transferů - proběhla...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jedna z nejleších zahraničních dovolených (v Evropě ta nejlepší), na které jsme byli. Doprava tam i zpět - včetně transferů - proběhla bez problémů. Co se týče samotné lokality a zejména hotelu, můžeme ho všem jenom doporučit. S přítelkyní jsme byli před odletem po přečtení některých negativních recenzí trochu na pochybách, ale z vlastní zkušenosti teď již můžeme říct, že pokud máte rádi menší a útulné hotely, je toto místo přesně pro Vás. I když jsme na místě byli de facto na konci sezóny (přelom září a října), počasí nám vesměs přálo. To, že se nám v hotelu Amaraigua skutečně líbilo, dokládá fakt, že se tam letos v létě opět vracíme! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel se nachází přímo na pláži, přičemž z druhé strany se nachází proménáda a v dalších recenzích zmiňovaná železniční trať. Náš pokoj byl v prvním patře, přímo nad vhodem do hotelu a tedy blíže k trati a ačkoliv vlaky zde jezdí poměrně často, nikterak nás to nerušilo, ale chápu, že někomu to může vadit.

Náš pokoj byl krásný, zrekonstruovaný, s velkou postelí, prostorou skříňí a skvělou čistou koupelnou. Ostatně čistý byl celý pokoj a vlastně i celý hotel, takže po téhle stránce si nemůžeme stěžovat.

Hotelový bazén je sice menší, ale vzhledem k blízkosti moře tohle není žádný problém. Lehátek bylo u bazénu vždy dost.

Strava
Je pravdou, že hotelová strava byla hodně přizpůsobena majoritní klientele, kterou tvoří Britové, takže můžete posnídat šampaňské, pochutnat si na Full English anebo si dát vajíčka a skutečně hodně prorostlou, v tuku se topící slaninu. Ale nám se dařilo si poskládat i podstatně lehčí snídaně (široký výběr ovoce a zeleniny, sýrů, salámů, mléčných výrobků a pečiva). Co se obědů a večeří týče, ty se možná trochu opakovaly, ale rozhodně nám to nevadilo, jelikož bylo vždy z čeho vybírat. K dipozici byly klasické slazené nealko nápoje z postmixu, džusy, stáčená i lahvová vína a pivo. Zejména u vína mě překvapila skutečně dobrá chuť a žádná těžká rána druhý den.

Přes den a večer je možné využívat služeb dvou barů, kde byl výběr alko i nealko nápojů skutečně široký a zejména míchané drinky nebyly rozhodně šižené. Na barech se pak podával i dopolední a odpolední snack.

Těšit se můžete i na tématický katalánský večer se spoustou specialit.

Služby hotelu
Hotel nabízí řadu služeb od prádelny, sauny, posilovny, půjčovny kol, po zajištění odvozu na letiště a zprostředkování výletů, ale my jsme si většinu záležitostí zařizovali sami. Co se týče personálu a úklidu, neměli jsme žádné výhrady. Barmani byli příjemní a pokoje byly vždy skvěle uklizené.

Co se animačních programů týče, ačkoliv to běžně není nic pro mě, tady jsme si je skutečně užili.

Pláž
Jak jsem psal již v úvodu, hotel se nachází skutečně přímo u pláže a cesta do moře tak měří asi dvacet kroků. Pláž byla vždy čistá a upravená. Sem tam bylo možné nějaký ten "vajglíček" najít, ale to je víc o tom, že hosté jsou čuňata, než že by nebyly plážové služby na úrovni. Na pláži se nenachází lehátka ani slunečníky, ale ty přece máte u bazénu ;)

Petr Hrůza, 14.01.2017, Datum pobytu: 24.9. - 1.10.2016
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa del Maresme, Hotel:Amaraigua

Byla tato recenze užitečná? Ano (13) Ne (0)

6 fotografií

Amaraigua, Costa del Maresme, Španělsko Petr Hrůza 2017-01-14 10 1 10 HOTEL AMARAIGUA

Celkem: 8 Byli jsme s přítelkyní velmi spokojeni, jen příště to chce na 2 týdny a ne jen na jeden :-) Hodí se spíše pro rodinu s dětmi ale ani v...

 • 6,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme s přítelkyní velmi spokojeni, jen příště to chce na 2 týdny a ne jen na jeden :-)

Hodí se spíše pro rodinu s dětmi ale ani v páru nám to nevadilo. Pokud vyloženě netoužíte po dovolené bez dětí tak ideální.

Super na procházky a výlety po okolí, doporučuji výlety dvou velkých měst, přístavu Formentera a hlavně do lihovaru na Jin (s ochutnávkou) :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj dle očekávání a úrovně hotelu. Denně se uklízelo, čisté ručníky atp. Možná by to chtělo trošku preciznější úklid ale na 3* je to v pohodě. Aniž by jsme si připláceli, tak jsme měli na pokoji ledničku i trezor. Klimatizace byla taky v pohodě ale moc jsme ji nepoužívali.

Strava
Jídlo bylo naprosto skvělé, obrovský výběr, rozmanitost chutí i druhů, vybere si naprosto každý. Jen juice z prášku kazí dojem (napodobenina pomerančové šťávy). Pivo, sangria, čaj, káva, Coca-cola, Sprite atd.

Na baru doporučuji vyzkoušet tzv. "Pomada" tj citrovová Fanta s místním Jinem. Dá se to pít po celý den :-)

Služby hotelu
Pro děti naprosto super animační programy téměř po celý den až do večera, kdy jsou každý večer představení a hlavně vše v českém jazyce, což je super. Dětem se věnují, učí je písničky, tancovat, hrají s nimi hry atd.

Jinak pro dospělé blízká pláž, která je super, bazény, minigolf, bary :-)

Pláž
Pláž je kousek, po cestičkách se k ní jde minutku. Byla čistá ale to záleží na počasí ale odpadky tam nebyly, jen někdy řasy po bouři ale tj. normální. Slunečníky byly drahé a pro nás zbytečné.

Anonym, 06.01.2017, Datum pobytu: 8.7. - 15.7.2016
Oblast: Španělsko Španělsko, Menorca, Hotel:Club Hotel Aguamarina

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

10 fotografií

Club Hotel Aguamarina, Menorca, Španělsko Anonym 2017-01-06 8 1 10 Club Hotel Aguamarina

Všechny recenze Španělsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622