Španělsko Španělsko

Oficiální název: Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Madrid (3,1 mil. obyvatel)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: převažuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: španělština, katalánština a baskičtina (převládající formou jazyka je kastilština)
Časový posun: na pevnině a na Baleárech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně

Španělsko - zájezdy od 5 294 Kč

O ŠPANĚLSKU

Opojně krásné Španělsko

Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce!

Španělsko zve na svou pestrou nabídku

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

Krátké informace o Španělsku

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.

Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku. V Barceloně zapomeňte na proslulé restaurační zařízení a světové fastfoodové řetězce a navštivte místo nich pravou katalánskou vinárnu, zastrčenou restauraci se svraštělou babičkou připravující vynikající crepés nebo si kupte křupavou bagetu nedaleko přístavu.

Španělská siesta po okolí

Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si tak užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů se stává také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Máte-li na dovolenou ve Španělsku více času, navštivte na jihu země Andalusii. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Grenada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

Španělsko - zájezdy od 5 294 Kč

Nejnovější recenze Španělsko

Celkem: 7 Dovolená splnila naše očekávání.

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila naše očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotelové pokoje po rekonstrukci, starší zástavba. Fronty na výtah, ale to se dalo přežít. Jenom jaksi v hotelu zapomněli na pokoji uklízet...

Strava
Běžný způsob all inclusive, někomu chutnalo více, někomu méně. Nestalo se však, že by scházelo nějaké jídlo z nabídky.

Služby hotelu
Běžné služby, tedy až ne "neúklid" pokoje. Personál byl vstřícný.

Pláž
Pláž přes komunikaci, je veřejná. Lidí je v této destinace vždy poměrně hodně, jedná se tedy o destinaci velmi rušnou. V době velikonočních svátků byl pohyb lidí značný. Ale to k dovolené v takové destinace patří. Nejedná se tedy o klidnou a tichou dovolenou :)

Stanislav Hladký, 20.04.2017, Datum pobytu: 9.4. - 16.4.2017
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel: Whala Beach (ex. San Diego)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Whala Beach (ex. San Diego), Mallorca, Španělsko Stanislav Hladký 2017-04-20 7 1 10 Whala! Beach

Celkem: 9,4 Výborné

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborné Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bez jediné vady

Strava
Rozmanitá, všeho až až

Služby hotelu
Výborné

Pláž
V místě ubytování ne úplně stoprocentní, najdou se však i nádherné, skvělé pláže.

Anonym, 19.04.2017, Datum pobytu: 11.4. - 16.4.2017
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel: Grupotel Orient

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Grupotel Orient, Mallorca, Španělsko Anonym 2017-04-19 9.4 1 10 Grupotel Orient

Celkem: 8 celkový dojem byl vynikající. Nadšeni jsme byli z programu a organizace. Vřelé díky našemu průvodci Richardovi. Jeho výklad byl zajímavý...

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
celkový dojem byl vynikající. Nadšeni jsme byli z programu a organizace. Vřelé díky našemu průvodci Richardovi. Jeho výklad byl zajímavý a přitom poutavý i pro našeho osmiletého syna. Dokázal nám ochotně poradit s čímkoliv. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj byl hezký, ikdyž malý, naštěstí pouze na přespání, jelikož při rozložení přistýlky v něm bylo dost těsno.

Katerina Sehnalova, 19.04.2017, Datum pobytu: 13.4. - 16.4.2017
Oblast: Španělsko Španělsko, Barcelona, Hotel: Rafael Badalona

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rafael Badalona, Barcelona, Španělsko Katerina Sehnalova 2017-04-19 8 1 10 Hotel Rafael Badalon

Celkem: 8,8 Výborný průvodce Richard Hladík, jeho znalosti místních poměrů včetně jazykových rozdílů, dále slovní výklad včetně souvisejících...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborný průvodce Richard Hladík, jeho znalosti místních poměrů včetně jazykových rozdílů, dále slovní výklad včetně souvisejících informací o dalších možnostech k danému tématu byl mimořádný. Také informace o případných dalších možnostech návštěvy jiných oblastí Španělska byly inspirativní. Celý zájezd se nám velmi líbil. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Poloha hotelu výborná - dostupnost do Barcelony i k moři. Pokoj velmi dobrý. Denní výměna hygienických potřeb (ručníky apod.) možná až příliš často.

Strava
Snídaně na hotelu sortimentem bohaté a časové rozpětí možná až příliš velké. Jídlo ve městě (na doporučení průvodce i jinak) velmi rozmanité a chutné. Obsluha ochotná a rychlá.

Jaroslav Černý, 19.04.2017, Datum pobytu: 13.4. - 16.4.2017
Oblast: Španělsko Španělsko, Barcelona, Hotel: Rafael Badalona

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rafael Badalona, Barcelona, Španělsko Jaroslav Černý 2017-04-19 8.8 1 10 Rafael Badalona

Celkem: 8,2 Nádherná jarní dovolená s téměř letním počasím. Rušné letovisko, příjemná dlouhá promenáda podél moře lemovaná kavárničkami a obchody....

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná jarní dovolená s téměř letním počasím. Rušné letovisko, příjemná dlouhá promenáda podél moře lemovaná kavárničkami a obchody.

V době Velikonoc zde bylo hodně lidí. Byli jsme spokojeni s delegátkou, která byla neustále k dispozici a ihned reagovala na SMS. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborná poloha v blízkosti nádherné pláže a přístavu. Prostorný apartmán s vybavenou kuchyňkou a balkónem s výhledem na přístav a moŕe. V koupelně protékala voda na WC . Nebyli jsme spokojeni s úklidem , který byl pouze 2x týdně ( nevyměněné ručníky , nevynesený koš, nedostatek toaletního papíru).

Využívali jsme sluneční terasu. K dispozici byl také bazén na střeše hotelu.

Strava
Výborná. Měli jsme all. Všeho dostatek ( maso, ryby, dostatek ovoce- banány , čerstvý ananas, hroznové vino, dva druhy melounu, jablka, hrušky, kiwi, k dispozici i dietní potraviny, zelenina, sladkosti, výborné pečivo , sýry a salámy a jídla inspirovaná Marokem atd. Vše bylo neustále k dispozici. Jediná výtka byla u kávy. S ni jsme nebyli spokojeni.V hotelu mají výbornou sangrii.

Služby hotelu
Drahá wi-fi. Služby jsme žádné nevyužívali.

Pláž
Prostorná , čistá , drobné mušličky. Překvapila nás čistota a barva moře.

Václav S., 19.04.2017, Datum pobytu: 9.4. - 16.4.2017
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel: Whala Beach (ex. San Diego)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Whala Beach (ex. San Diego), Mallorca, Španělsko Václav S. 2017-04-19 8.2 1 10 Whala! Beach

Všechny recenze Španělsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622