Španělsko Španělsko

Oficiální název: Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Madrid (3,1 mil. obyvatel)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: převažuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: španělština, katalánština a baskičtina (převládající formou jazyka je kastilština)
Časový posun: na pevnině a na Baleárech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně

Španělsko - zájezdy od 5 190 Kč

O ŠPANĚLSKU

Opojně krásné Španělsko

Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce!

Španělsko zve na svou pestrou nabídku

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

Krátké informace o Španělsku

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.

Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku. V Barceloně zapomeňte na proslulé restaurační zařízení a světové fastfoodové řetězce a navštivte místo nich pravou katalánskou vinárnu, zastrčenou restauraci se svraštělou babičkou připravující vynikající crepés nebo si kupte křupavou bagetu nedaleko přístavu.

Španělská siesta po okolí

Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si tak užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů se stává také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Máte-li na dovolenou ve Španělsku více času, navštivte na jihu země Andalusii. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Grenada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

Španělsko - zájezdy od 5 190 Kč

Nejnovější recenze Španělsko

Celkem: 9,2 Hotel Caprici je prvním hotelem vůbec, který jsem ve Španělsku navštívili. Hotel nás zaujal už jen tím, že se nachází na samotném konci...

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel Caprici je prvním hotelem vůbec, který jsem ve Španělsku navštívili. Hotel nás zaujal už jen tím, že se nachází na samotném konci místní promenády, což znamená, že je zde přes noc absolutní klid, přitom zábava se odehrává jen pár kroků od hotelu. Jídlo, poskytované služby, pláž, bazén, to vše bylo naprosto dostačující a tento čtyřhvězdičkový hotel mohu jen doporučit. Jak rodinám s dětmi, tak i mladým lidem, kteří chtějí zažít pohodovou dovolenou. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 24.04.2019, Datum pobytu: 3.8. - 12.8.2018
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa del Maresme, Hotel: Caprici

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Velmi spokojeni s organizací odjezdu z letiště, velmi pestrává a dobrá nabídka jídla, vždy usměvavý,vstřícný personal.S vybavením pokoje...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi spokojeni s organizací odjezdu z letiště, velmi pestrává a dobrá nabídka jídla, vždy usměvavý,vstřícný personal.S vybavením pokoje jsme byli spokojeni, u postele byly lampičky,které jsme na Tenerife neměli. Jediná pro nás oba nekukářky, že jsme měli pokoj v 1.poschodí a dole pod námi byla veliká terasa pro hosty, kteří zde kouřili a my jsme museli mít celodenně i celý večer zavřená okno,manžel astmatik,kouř nesnáší, hrozně kašle,takže jsem otevírala okno po půlnoci a ráno před snídani musela opět okno zavřít. To je ponaučení pro nás, kdy pokud pojedeme ještě někdy, tak budeme požadovat vyšší patra,když kouří naráz 10 lidí ,tak 1.patro je nejvíce ohroženo,ale pro nás to byl menší problém, jak když jsme neměli lampy v tmavé místnosti na Tenerife. Celkově byl hotel pro nás příjemným ubytováním, výborné byly autobusové spoje hned od hotelu ve 20 min. intervalech do Palmy, to bylo pro nás výborné, po celodenních túráchDle mobilu jsme ušli 75 km od 1.dne do posledního 7.dne pobytu. Spokojeni ,hodnocení známky 1!!!!!!!!!! Zobrazit celou recenzi

Jitka Bartáková, 19.04.2019, Datum pobytu: 9.4. - 16.4.2019
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel: Blue Bay (Cala Mayor)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,8 Hotel dobře situovaný,ale skoro bych řekla, že 4* jsou přehnané

 • 5,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel dobře situovaný,ale skoro bych řekla, že 4* jsou přehnané Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté, bez problémů

Strava
Průměrné, snídaně nestačili doplňovat

Hana Míšková, 27.03.2019, Datum pobytu: 21.3. - 24.3.2019
Oblast: Španělsko Španělsko, Madrid, Hotel: Praga

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9 Krásný hotel, příjemný personál, dobré jídlo, skvělé místo hned u pláže a nekonečné promenády

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásný hotel, příjemný personál, dobré jídlo, skvělé místo hned u pláže a nekonečné promenády Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je krásně zařízený, pokoje čisté.

Strava
Hotelové snídaně byly dobré, večeře se dost opakovaly,ale nebyl problem si vybrat. Skoro každý večer byly plody moře, tygří krevety, slávky... V okolí hotelu je nepřeberné množství restaurací a hospůdek,takze na oběd si vybere každý.

Služby hotelu
Super vnitřní bazén a vířivka s krásně teplou vodou

Pláž
Pláž je hned za hotelem, v březnu opravdu přelidněná nebyla :-D

Radka M., 25.03.2019, Datum pobytu: 15.3. - 20.3.2019
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa Del Sol, Hotel: MS Amaragua

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Naprosto spokojen, a doporučuji tento hotel

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naprosto spokojen, a doporučuji tento hotel Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobré.

Strava
Velmi bohaté a pestré švédské stoly, obsluha vynikající

Služby hotelu
Velice spokojen

Pláž
Velice blízká vzdálenost k pláži, čisto nejen na pláži, ale i v celém městečku.

Jaromír B., 11.03.2019, Datum pobytu: 1.3. - 8.3.2019
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa Brava, Hotel: H TOP Royal Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Španělsko