Španělsko Španělsko

Oficiální název: Španělské království (Reino de Espaňa)
Hlavní město: Madrid (3,1 mil. obyvatel)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: převažuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: španělština, katalánština a baskičtina (převládající formou jazyka je kastilština)
Časový posun: na pevnině a na Baleárech platí středoevropský čas, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně

Španělsko - zájezdy od 4 490 Kč

O ŠPANĚLSKU

Opojně krásné Španělsko

Španělsko je nejenom díky své poloze jednou z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů sem míří v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii. Španělsko je země kvetoucí 365 dní v roce!

Španělsko zve na svou pestrou nabídku

Jen málo zemí Evropy nabízí tolik možností pro ideální dovolenou na jednom místě. Vychutnáte si tu vynikající katalánské víno plné energie, slunce a úsměvů místních vinařů, romantické procházky po dlouhé písčité pláži a večer poznáte horkokrevný španělský svět. Španělsko vám nastaví hned několik tváří, z nichž si alespoň jednu zamilujete.

Krátké informace o Španělsku

Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem Juanem Carlosem I. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.

Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku. V Barceloně zapomeňte na proslulé restaurační zařízení a světové fastfoodové řetězce a navštivte místo nich pravou katalánskou vinárnu, zastrčenou restauraci se svraštělou babičkou připravující vynikající crepés nebo si kupte křupavou bagetu nedaleko přístavu.

Španělská siesta po okolí

Chcete-li poznat obyčejný život, opusťte přelidněná letoviska. Namísto obchůdků se suvenýry a zaplněných ulic si tak užijete malé vesničky historické skvosty a krásnou přírodu. Ideálním startem může být Costa Azahar - pobřeží s mnoha menšími letovisky a spoustou zákoutí k objevování. Atraktivním cílem turistů se stává také Baskicko. Kromě nezaměnitelného folklóru nabízí skvělou kuchyni a překrásné historické město San Sebastian.

Máte-li na dovolenou ve Španělsku více času, navštivte na jihu země Andalusii. Tolik lákavých nabídek nenajdete jinde v Evropě. Rádi tančíte? Je tu pro vás Sevilla. Jste milovníkem historie? Pak tedy zajeďte do provincií Malaga a Grenada. Přijeli jste za španělským vínem? Zaujme Vás Cordóba a nedaleká Montilla.

Španělsko - zájezdy od 4 490 Kč

Nejnovější recenze Španělsko

Celkem: 7 Byla to naše první dovolená u moře, takže nemáme srovnání s jinými zeměmi a hotely. Moc jsme si dovolenou užili. V okolí je více pláži,...

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Byla to naše první dovolená u moře, takže nemáme srovnání s jinými zeměmi a hotely. Moc jsme si dovolenou užili. V okolí je více pláži, kde se dá koupat a spousta krámku podél promenády. Celkový dojem je velmi pozitivní, ikdyz poslední dny počasí zlobilo. Poslední den se pro velký vlny do moře nesmělo a to je pak vidět, že ten malý bazén a skoro žádná zábava na hotelu prostě lidem vadí a jsou nespokojení. Dovolenou jsme si užili, výlety po ostrově, skvělá delegátka Ivana i teplé moře super a to, že hotel má co zlepšovat to pozná každý, ale na přespání a najedení pro méně náročné lidi bohatě stačí. Za nás bych hotel doporučila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po přečtení některých recenzí jsme měli strach jaký pokoj budeme mít. Nicméně jsme dostali standardní pokoj č. 718 v posledním sedmém patře v rohu takže jsme měli větší balkon do rohu s nádherným výhledem na moře a okolí. Pokoj je jednoduše vybavený, světlý, chybí chladnička a v koupelně fén, ale ten nezabere v kufru tolik místa. Osvětlení pokoje je dost mizerné, světla pouze na stěně nikoliv na stropě, večer je v pokoji temno, ikdyž jsme rozsvítili všechny světla. Klimatizaci si v sezóně můžete regulovat sami což je super. Nicméně nám tento hotel a pokoj stačil na přespání, protože přes den jsme stejně byli buď na pláži nebo na výletech. Bazén malinký, ale mi jeli k moři a bazén vůbec nevyužili. Dva výtahy se přes den skoro nezastavil občas si na něj člověk chvilku počkal.

Strava
Nemám srovnání s jinými hotely, ale mi jsme si vždy našli něco dobrého k jídlu. Spousta lidí byla z jídla dost zklamaná pro malý a mizerný výběr oproti jiným hotelům. Z jídelny je výhled na pláž a moře. Měli jsme all inclusive a doporučuji všem, protože na polopenzí máte nárok pouze na vodu ostatní pití si platíte. Z ovoce byl meloun, jablka, banány, pomeranče a hrušky, zeleninové saláty k obědu a večeři. K obědu a večeři hlavně hranolky, kuřecí maso, vepřový maso, nějaká ta ryba a každý den jedno jídlo, které jsme tam ještě neměli a také možnost nechat si přinést skleničku piva či vína k jídlu to dávají do skleničky jinak pouze kelímky. Osobně bychom kromě mušlí a krevet uvítali více mořských plodů. Spotřeba plastových kelímků na pití je v tomto hotelu enormní, na každý drink nový kelímek v baru. Jídelna je malá na takové množství lidí, číšníci měli plně ruce práce aby stíhali odnášet nádobí a chystat stoly.

Služby hotelu
Na našem patře jsme zažili dvě uklízečky. Ta první se nás ptala zda chceme uklidit, jinak neuklízela a ta druhá se neptala a uklidila nám automaticky každý den. Každý den výměna ručníků, když je necháte na zemi. V baru si můžete dát koktejly, víno, pivo, sangrii anebo natočit džus či kafe z automatu. Normální kafe na baru si musíte zaplatit. Kulečník a šipky jsou za 1 euro každá hra. Zvážení kufru před odletem mají taky za 1 euro. Z hotelu Vám nepošlou pohled, takže si musíte najít schránku. Půjčení slunečníku na pláž na celý pobyt za 4 eura. Animační program jsme zažili diskotéku a zpěvačku. Dá se půjčit auto nejen přes delegáta, ale i kousek od hotelu je půjčovna. Také masérku si na recepci můžete objednat. My jsme kromě pití na baru žádné jiné služby nevyužili. Personál byl ochotný a přátelský.

Pláž
Pláž je hned u hotelu což je super. Písčitou pláž se snažili uklízet od naplavenin, ale ne každý den. Vstup do vody je hodně kamenitý, bez bot vody (které jsme měli po přečtení jiných recenzí sebou) se tam skoro nedá vlíst. Když to přejdete tak pak už je to dobrý. Super je pozvolný vstup do vody. Nemá se to, ale pití z baru se dá normálně na pláž odnést, nikdo vás nekontroluje. Vyzkoušeli jsme pláž vedle v letovisku Sa Coma a ta je perfektní, písčitá a i písčitý pozvolný vstup do vody, ale je tam mnohem více lidí. Také Cala Morlanda je na vykoupání super a je od hotelu v docházkové vzdálenosti.

Anonym, 15.09.2019, Datum pobytu: 2.9. - 12.9.2019
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel: Mix Colombo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Výhled z jídelny 6 fotografií

Celkem: 7,4 Celkový dojem z dovolené byl velmi dobrý. Služby cestovni kanceláře nás však nemile překvapily. Delegátka CK nás po příjezdu...

 • 6,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené byl velmi dobrý. Služby cestovni kanceláře nás však nemile překvapily. Delegátka CK nás po příjezdu nedoprovodila na hotel jelikož měly ve 2 nastarosti celý ostrov. Starší spolucestující měli problém vyplnit papiry na recepci a bez pomoci by se neubytovali. Celkově nás delegatka navštívila pouze dvakrát a ze zkušenosti ani vždycky nereagovala na telefon. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v hotelu bylo velmi příjemné, nicméně kapající klimatizace a trocha plísně v koupelně kazí celkový dojem z ubytování.

Strava
Kuchyně tohoto hotelu byla výborná. Vyzdvihla bych zejména dezerty a tématické večeře.

Služby hotelu
Zaměstnanci hotelu byli velmi milí.

Pláž
Pláž pěkná, písčitá, krásné vlny, teplé moře.

Anonym, 13.09.2019, Datum pobytu: 1.9. - 9.9.2019
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel: Illusion Markus Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Hotel odpovídá nabízeným službám a má užasnou polohu. Personál příjemný a ochotný.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel odpovídá nabízeným službám a má užasnou polohu. Personál příjemný a ochotný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování super, vždy uklizeno. prostorné pokoje.

Strava
Strava rozmanitá, chutná. Pokaždé mi velmi chutnalo.

Služby hotelu
Služby odpovídají nabízenému ohodnocení dle hvězdiček.

Pláž
Pláž bez dlouhého komentáře, prostě Karibik pouhých 2,5 hod. letu.

Růžena Nociárová, 13.09.2019, Datum pobytu: 28.8. - 4.9.2019
Oblast: Španělsko Španělsko, Menorca, Hotel: Vacances Menorca Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Byli jsme v hotelu spokojeni. Čisto, udržováno. Ručníky a úklid pravidelně- pokud chcete. Bazén udržovaný- menší. Jídlo nám moc chutnalo,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme v hotelu spokojeni. Čisto, udržováno. Ručníky a úklid pravidelně- pokud chcete. Bazén udržovaný- menší. Jídlo nám moc chutnalo, bylo z čeho vybírat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl sice malý, ale čistý. Klimatizace funkční- pokud máte zavřená okna.

Strava
S jídlem jsme byli spokojeni, výběr byl vcelku veliký. Zmrzlina byla u obědu a večeře. Drinky- dole na baru v průběhu dne- bez problému.

Služby hotelu
Posilovnu ani wellnes jsme nevyzkoušeli, netuším. Uzamykatelná místnost na kufry v den odletu. Totéž i sprcha a toalety.

Pláž
Pláž dle informací asi 400m. Pláže čisté, možnost po úhradě mít slunečník a lehátko.

Lenka K., 13.09.2019, Datum pobytu: 1.9. - 9.9.2019
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel: Illusion Markus Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Výborná dovolená v klidném prostředí.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená v klidném prostředí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování odpovídalo zařazení hotelu, uklízelo se řádně.

Strava
Strava byla výborná, pestrá s dostatkem ovoce, zeleniny, masa i sladkosti.

Služby hotelu
V hotelu jsme zakoupili plážový servis, takže odpadl denní problém s lehátky, velmi jsme ocenili.

Pláž
Pláž byla čistá s pozvolným vstupem do moře, což nám vyhovuje. Po rány se objevovaly medúzy, ale úspěšně jsme se jim vyhýbali.

Anděla Bačáková, 13.09.2019, Datum pobytu: 1.9. - 9.9.2019
Oblast: Španělsko Španělsko, Mallorca, Hotel: Aquamarin

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Španělsko