Španělsko - Costa Brava Španělsko

 • Doprava letecky

  02:00 h

 • Popis

  Costa Brava nebo-li divoké pobřeží, je českými turisty pravděpodobně nejnavštěvovanější část španělského pobřeží. Táhne se od letoviska Blanes až k hranicím s Francií, což je asi 300 km. Tím se řadí mezi tři největší španělské prázdninové "costas". Najdeme zde skvělé koupání, spoustu turistických atrakcí a zajímavostí i historické památky a velmi přívětivé středomořské klima. Celé pobřeží je spojeno s jménem proslulého surrealisty Salvadora Dalího. Je to místo vhodné pro ty, kdo touží po odpočinku a pro ty z nás, co chtějí prožít dobrodružství a podnikat výlety po okolí. Největší město a zároveň i jedno z nejnavštěvovanějších středisek na Costa Brava je Lloret de Mar, což je rušné místo s bouřlivým nočním životem a více než tisíciletou historií. Mezi další populární střediska patří Blanes nebo Roses. Při pobytu si můžete vychutnávat krásný západ a východ slunce, klidné posezení v místních kavárničkách a restauracích nebo adrenalin ve zdejším zábavném parku. Costa Brava Vás okouzlí dlouhými písečnými plážemi, divokými útesy, skvělými podmínkami pro potápění, řadou historických objektů nebo velkým množstvím zajímavých a krásných tradičních venkovských vesniček.

 • Doprava autobusem

  cca 28

Nejnovější recenze Španělsko - Costa Brava

Celkem: 10 Dovolena byla skvela. Chci podekovat specialistu prodeje zajezdu.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolena byla skvela. Chci podekovat specialistu prodeje zajezdu. Zobrazit celou recenzi

Tamara Karavaeva, 25.10.2019, Datum pobytu: 19.9. - 26.9.2019
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa Brava, Hotel: Sorrabona

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,8 Celkovo odporúčam. +Krásne výhľady na všetky strany - aj more na dohľad z balkóna izby. Využili sme aj vonkajší detský hotelový bazén a...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkovo odporúčam. +Krásne výhľady na všetky strany - aj more na dohľad z balkóna izby. Využili sme aj vonkajší detský hotelový bazén a vonkajšie posedenie. V španielskych staniciach TV napr.pútavé kreslené cestovateľské rozprávky pre 5ročného vnuka - chápal aj bez znalosti španielčiny objavné cesty moreplavcov. A španielčina sa mu zapáčila - vraj sa ju bude rád učiť v škole. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojnosť :-).

Strava
Oceňujem hlavne to, že súčasťou obedov a večerí bola vždy aj nejaká polievka. A ostatné jedlá od výmyslu sveta. Skvelá kuchyňa.

Služby hotelu
Na prízemí sme mali nielen v medzičase hlavných jedál možnosť voľby nápojov - džúsy a čaje pre vnuka i mňa, pivko(atď.) pre manžela. Aj náhradná strava, keď sme boli dlhšie na výlete loďou a nestihli sme obed. Upratovanie a výmena uterákov pravidelne.

Večer zábava - dobrá hudba, tanec, hry.

Pláž
Nádherná pláž. Po búrkovom dni deň búrlivých vĺn, ale v slnečné dni v pohode. Aj koncom septembra horúce počasie a príjemné more. Popri promenáde atrakcie, pamiatky, hrad, socha "morskej" ženy Marinery v nadživotnej veľkosti atď. V pondelky a soboty otvorené blízke múzeum. V mori možnosť hodinovej jazdy umelými autíčkami na vlastný šľapací pohon. Možnosť dlhších výletov väčšími loďami.

Viera K., 09.10.2019, Datum pobytu: 20.9. - 27.9.2019
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa Brava, Hotel: Blue Sea Montevista Hawai

Byla tato recenze užitečná? Ano (6) Ne (0)

Celkem: 8,4 Velmi dobrý dojem. Barcelona vynikající. Celkové hodnocení - velmi dobré!

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobrý dojem. Barcelona vynikající. Celkové hodnocení - velmi dobré! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel opravdu blízko pláže cca 200 metrů a přesto je blízko i do centra letoviska k obchůdkům a restauracím. Pokoje udržované v čistotě, součástí je funkční klimatizace což každý ocení. Personál vstřícný.

Strava
Strava pestrá a vybere si každý.

Služby hotelu
Služby hotelu na dobré úrovni. Personál je vstřícný. běžně se zde člověk dorozumí rusky, německy a samozřejmě i anglicky. S podivem jsem zjistil, že Ruština je ve Španělsku velice používána. Služby hotelu hodnotím jako velmi dobré.

Pláž
Nádherná, čistá bez náplav jako například v Itálii. Písek je sice hrubší, ale není to na škodu. Poskytuje příjemnou masáž chodidel. Každý den je možný výlet lodí okolo pobřeží. Půjčovny, kajaků, člunů.

Josef Kolář, 04.10.2019, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2019
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa Brava, Hotel: Htop Royal Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 8,8 Výborná dovolená, vstřícnost zaměstnanců. Skvělá, odborně na vysoké úrovni vybavená a sympatická průvodkyně Karolína.

 • 10 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená, vstřícnost zaměstnanců. Skvělá, odborně na vysoké úrovni vybavená a sympatická průvodkyně Karolína. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bez závad, vše čisté.

Strava
Dostatečná, všeho v dostatečném množství. Polévky by však mohly být v lepší kvalitě a ne jen jeden druh ! Málo hotových jídel a postrádal jsem jejich lepší servisní nádoby na rozdíl ve srovnatelných hotelích na př. v Holandsku, Řecku i na Kanárských ostrovech ! Balíčky místo oběda i večeře velmi chudé !

Služby hotelu
Dobré - nemohu posoudit , využíval jsem hodně výlety mimo hotel.

Pláž
Pláž opravdu velmi blízko, čistá , voda též čistá.

Jan Nohýnek, 02.10.2019, Datum pobytu: 21.9. - 28.9.2019
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa Brava, Hotel: Htop Royal Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Dovolenou jsme si moc užili, hotel pěkný, čistý. Jídlo perfektní. Krásná, velká pláž s prudkým vstupem do hloubky (nevhodné pro děti)....

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si moc užili, hotel pěkný, čistý. Jídlo perfektní. Krásná, velká pláž s prudkým vstupem do hloubky (nevhodné pro děti). Dost vyžití v okolí (Barcelona, centrum Lloret de Mar apod). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje byly takové "zastaralé", ale vše bylo v pořádku, čisté, po příjezdu připravené a vše v pořádku. Denní úklid pokojů samozřejmostí, čisté ručníky atd, což bylo samozřejmě super. Celý hotel působil zastarale, ale vše fungovalo a byli jsme spokojení.

Postele nebyly ale nějak zvlášť pohodlné, takže se člověk nějak extrémně nevyspal.

Strava
Jídlo v hotelu bylo perfektní! To nás překvapilo nejvíce. Vše samozřejmě stylem švédských stolů.

Široký výběr. Snídaně byly jako jediné téměř stejné denně, ale to nevadilo, protože byl široký výběr a perfektní jídla. Snack bar jsme nenavštěvovali, ale byly tam tousty, hranolky, šunka, sýr. Oběd i večeře byly skvělé, každý den něco jiného. I náročný si určitě měl z čeho vybrat každý den. Vždy chutné, i nějaké místní jídla, takže super.

Služby hotelu
Hotel ač působil trochu zastarale, tak vše bylo v pořádku. Dost nás zklamalo to, že poplatek za Wi-Fi na týden byl 20€, ale co, byla to dovolená, tak jsme bez toho přežili. Při příchodu dostanete All inclusive kartu, 2ks karty na sklenici - při objednávce na baru musíte předložit all inclusive kartu (což byl někdy problém na ní pořád myslet - určitě by byly lepší pásky na rukou) + zálohovou kartu na skleničku (plastová sklenice), což bylo taky zvláštní, ale naopak super - nikde se po zemi neválely kelímky a sklenice, když je člověk musel vrátit. Výběr z pití taky v pohodě, různé druhy alkoholu, denně jiný "daily drink" atd.

Pláž
1-2 minuty chůze k pláži po pěkné cestě, pláž dost velká, moře bylo úplně krásné. Na pláži je ale hrubší písek, takže nás z toho dost bolely nohy (čekali jsme klasický, jemný písek). Vstup do moře je dost strmý, už po pár metrech člověk nedosáhne nohama na zem (mám 185cm), takže pro malé děti dost nevhodná pláž.

Měli jsme celý týden docela velké vlny, což bylo pro někoho možná špatně, ale my to ocenili - pořádně jsme se vyblbli.

Anonym, 02.10.2019, Datum pobytu: 19.9. - 26.9.2019
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa Brava, Hotel: Htop Royal Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Španělsko - Costa Brava