Španělsko - Andalusie Španělsko

 • Doprava letecky

  03:25 h

 • Popis

  Je největší a zároveň nejlidnatější ze španělských autonomních celků, který leží na jihu Španělska. Roztahuje se od Středozemního moře až k Atlantskému oceánu. Hlavním městem a zároveň živou metropolí a střediskem průmyslu je Sevilla. Díky architektonickým skvostům a kouzelnému kraji s nádherným pobřežím, patří Andalusie mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější oblast Španělska. Celé toto území je nesmírně rozmanité, jelikož se dělí na tři zeměpisné celky. Na severu je to pohoří Morena, nížiny Guadalquiviru ve středu a hory Béticas na jihu. Najdeme zde jak drsnější pobřeží atlantické, tak i mírné a teplé klima Středozemního moře. Andalusie je známá i pro svoji maurskou architekturu, kterou můžeme vidět na palácích Alhambra v Granadě, mešitě v Córdobě nebo na věžích Tore del Oro a Giralda v Seville. Dále nás okouzlí nádherné pláže, uvolněná atmosféra a temperament místních obyvatel nebo pohoří Sierra Nevady.

Nejnovější recenze Španělsko - Andalusie

Celkem: 9.8 Skvělý čistý hotel hned u pláže s výhledem na moře i na hory. Blízko centra. Ochotný personál. Vyhřívaný vnitřní bazén a obrovská vířivka...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělý čistý hotel hned u pláže s výhledem na moře i na hory. Blízko centra. Ochotný personál. Vyhřívaný vnitřní bazén a obrovská vířivka zdarma. SPA za příplatek. Venkovní vířivka také vyhřívaná. Báječná dovolená k poznávání města hned začátkem ledna s jarním počasím.

Almuňecar nabízí mnoho památek, pevnost, muzea, vyhlídky, park s papoušky, kaktusovou zahradu, archeologické vykopávky a další k poznávání. Zažili jsme i slavnost ke dni Tří králů. Zašli jsme do kulturního domu na koncert. Nudit se nebudete.

Takto mimo sezónu skvělé. Zobrazit celou recenzi

Dagmar Soukupová, 12.01.2023, Datum pobytu: 3.1. - 8.1.2023
Oblast: Španělsko Španělsko, Andalusie, Hotel: Almuňecar Playa Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8.8 Spokojenost velká, dobré umístění hotelu vzhledem k naší turistice

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost velká, dobré umístění hotelu vzhledem k naší turistice Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj krásný, prostorný

Strava
Srovnatelné s našimi zkušenostmi

Služby hotelu
nevyužívali jsme

Pláž
Nevyužívali jsme, pláž v bezprostřední blízkosti

Eva Fridrichová, 08.01.2023, Datum pobytu: 25.12.2022 - 1.1.2023
Oblast: Španělsko Španělsko, Andalusie, Hotel: Bahia Tropical

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.8 Skvelá dovolenka v krásnom mestečku pri mori, koncom októbra tu bolo 29°C, bez obláčika. Výborný hotel, chutné jedlo, skvelá lokalita pre...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvelá dovolenka v krásnom mestečku pri mori, koncom októbra tu bolo 29°C, bez obláčika. Výborný hotel, chutné jedlo, skvelá lokalita pre dvojice aj pre rodinky s deťmi. Určite odporúčame, boli sme spokojní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborne vybavený hotel hneď pri pláži s drobnými kamienkami a kaviarničkami, pár metrov od historického centra mestečka Almuňecar, rovno na hlavnej plážovej promenáde. Hneď vedľa supermarket, dobré možnosti parkovania aj pri pláži. Hotel ponúka priestranné izby s obrovskými pohodlnými posteľami, zatemňovacími závesmi a veľkými kúpeľňami. Všetky izby majú priestranné balkóny či terasy, súkromie medzi susednými balkónmi zabezpečujú mohutné kvetináče. Väčšina izieb má výhľad na more. Zariadenie bolo trochu staršie, ale v poriadku, všade čisto. Spalo sa nám tam fantasticky.

Strava
Veľmi dobrá kuchyňa, všetky chody formou švédskych stolov aj pri polpenzii, lokálne aj medzinárodné jedlá, vyberie si každý. Raňajky až do 10.30, takže si môžete pospať, večere do 22.00, čiže žiadny zhon.

Služby hotelu
K dispozícii sú vonkajšie aj vnútorné bazény a vírivky, obchody a služby vrátane dobrej požičovne áut priamo v budove, rôzne ihriská a veľa možností zábavy aj pre deti.

Pláž
Dovolenka koncom októbra znamenala studené more, avšak ľudia sa v ňom stále kúpali. Pláže boli rozľahlé, čisté, s miernym klesaním do mora, s drobnými kamienkami, v tejto dobe už boli takmer prázdne, aj keď bolo 29°C.

Richard K., 05.11.2022, Datum pobytu: 22.10. - 28.10.2022
Oblast: Španělsko Španělsko, Andalusie, Hotel: Almuňecar Playa Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Kromě transferu z letiště a na letiště bylo vše naprosto perfektní.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Kromě transferu z letiště a na letiště bylo vše naprosto perfektní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné.

Strava
Naprosto bez výhrad.

Služby hotelu
Hotel byl vynikající.

Pláž
Velmi blízko a bez výhrad.

Jiří H., 16.10.2022, Datum pobytu: 28.9. - 5.10.2022
Oblast: Španělsko Španělsko, Andalusie, Hotel: Bahia Tropical

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Španělsko - Andalusie