Španělsko - Katalánsko Španělsko

  • Popis

    Katalánsko leží na Pyrenejském poloostrově a svým severním cípem sousedí s Francií a Andorou. Jeho východní hranici tvoří Středozemní moře. Katalánsko se nikdy nepovažovalo za součást Španělska. Má svou historii, svůj jazyk, kulturu a tradice. Na území Katalánska objevíte všechny přírodní krásy. Na severu se táhnou mohutné Pyreneje, pobřeží lemují malebné pláže a romantická historická města, v deltě řeky Ebro leží rýžová pole a v teplých nížinách rostou olivovníky a pěstuje se vinná réva, pomerančovníky, mandlovníky a citrusy.

    Katalánsko neustále demonstruje svou nezávislost na Španělsku. Zakázalo býčí zápasy, prosazuje katalánštinu a své zvyky dědí z generace na generaci. Oblíbená odpolední siesta a horlivá povaha místních obyvatel je typická pro oba národy. Jižanské prostředí se promítá i do katalánské kuchyně. Katalánci milují rodinné večeře a oslavy s bohatou tabulí. Připravují mořské plody, čerstvé ovoce a zeleninu a k jídlu přikusují bílé bagety. Smlsnete si na tortillách, paelle, smažených bramborách s bylinkovou omáčkou či na pudinku s křupavou krustou crema catalana. Vynikající víno pochází z oblasti okolo Prioratu a ochutnejte i šumivé víno cava, osvěžující džusy a ledovou kávu.

    Zahraniční návštěvníci míří nejčastěji k moři a za kulturou. Deníkům cestovatelů vévodí města Barcelona, Girona, Tarragona, Sitges, Figueres a Seu d´Urgell. K nejkrásnějším plážím patří Playas de Calella, Lloret de Mar, Playa del Trabucador, La Playa de Sitges, Playa de la Pineda či La playa de Tamariu. Pláže pokrývá jemný písek a díky pozvolnému vstupu do moře si je oblíbí rodiny s dětmi. Milovníci pěší turistiky si vychutnají perfektně značené stezky v Pyrenejích, v národním parku Aigüestortes či podél pobřeží.

Nejnovější recenze Španělsko - Katalánsko

Všechny recenze Španělsko - Katalánsko