Španělsko - Costa Dorada Španělsko

 • Popis

  Costa Dorada, což v překladu znamená zlaté pobřeží, se nachází v oblasti Katalánska, v jižní části středozemního pobřeží. Je to oblíbené a vyhledávané místo milovníků odpočinku, koupání a slunce. Centrem celé oblasti je historická Tarragona, která vlastní významný přístav. Najdeme zde řadu antických a středověkých památek i populární koridu či býčí zápasy. Hlavním střediskem je Salou, což je moderní místo se spoustou života, kvalitních apartmánů, luxusních hotelů, restaurací, obchodů, barů a diskoték. Pláže jsou zde písečné a široké s pozvolným vstupem do moře. Na pobřeží se nacházejí menší, typicky španělské rybářské vesničky, mezi kterými stojí nově vybudovaná rekreační střediska. Vnitrozemí je poseto vinohrady a olivovými a mandlovníkovými sady.

Nejnovější recenze Španělsko - Costa Dorada

Celkem: 9.9 Hotel, který není monstrum. Obklopen palmami, v blízkosti moře!

 • 9.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel, který není monstrum. Obklopen palmami, v blízkosti moře! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Můžete si odpočinout ve slušných podmínkách. Čistý, velmi dobrý standard!

Strava
Můžete jíst do sytosti! Šampaňské k snídani, proč ne :)

Služby hotelu
Voda v bazénu by mohla být teplejší...

Pláž
Hotel je velmi blízko moře, pláž je v pořádku. Navíc stojí za to dodat, že u moře je skvělá trasa pro děti (někdy trochu vzrušující, protože je přímo přes skály). výhledy jsou úžasné!

Magdalena, Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 07.11.2023, Datum pobytu: 28.10. - 1.11.2023
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa Dorada, Hotel: Acqua

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 9.3 Dovolená v polovině října na Costa Dorada – k nezaplacení. Počasí žádné překvapení - ideální teplota 27 stupňů, kratší dny, ale taková je...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená v polovině října na Costa Dorada – k nezaplacení. Počasí žádné překvapení - ideální teplota 27 stupňů, kratší dny, ale taková je roční doba. Krásné písečné pláže, bezpečný vstup do moře, mělké bez kamenů a čisté, teplota moře ideální ke koupání. Město Salou bylo čisté, se zařízením pro seniory a měl jsem ohromující dojem, že se podobá Londýnu. Cca 20 minut na vlak, který vede podél pobřeží do Barcelony - 1,5 hod. Během týdenního pobytu jsme vlak využili vícekrát - dvakrát do Barcelony a jednou do nedaleké Tarragony - vřele doporučuji. V říjnu hlavně senioři, pohoda. Hodně Britů, Španělů a Francouzů, nepotkali jsme moc Poláků. Pobřeží Španělska vřele doporučuji – byl to pro mě objev po mnoha cestách na španělské ostrovy. Hodně zeleně - velmi dobře udržované. Pro milovníky šílenství je velmi blízko zábavní park. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v pořádku - čisté, relativně klidné, přestože bylo obklopeno hotely a ulicemi ze všech stran hotelu. Strávili jsme zde v podstatě jen noci. Bazén jsme využili snad dvakrát a vybrali si pláž.

Strava
Zvolili jsme variantu polopenze, jídlo nám vyhovovalo, moc výběr nebyl, ale nemůžu říct nic špatného, každý den je něco jiného, abyste neměli během váš 6denní pobyt. Večeře - hodně zeleniny - což je pro mě důležité. Důležité bylo, že tam bylo sójové mléko – pro lidi s intolerancí nebo vegany, které není vždy dostupné.

Služby hotelu
Kromě koupaliště jsem žádné další služby nevyužíval. Koupaliště v říjnu bylo ok, sezóna nevím - dva malé bazény na sebe napojené - pro malé a střední děti se zdá ok

Pláž
Pláž skvělá, dlouhá, čistá, písčitá, lehátka připlácená - myslím cca 5 eur - ale nevyužila jsem je. Většina lidí na vlastní dece. Stojí za to navštívit i jiné pláže než tu městskou – ale i ta městská je skvělá. Krásné zátoky kolem - kde se můžete potápět.

Magdalena K., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 18.10.2023, Datum pobytu: 8.10. - 15.10.2023
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa Dorada, Hotel: California Garden

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 2.6 hotel byl velmi špinavý a služba byla nepříjemná.

 • 2.5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 2 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
hotel byl velmi špinavý a služba byla nepříjemná. Zobrazit celou recenzi

Strava
hrozné jídlo bez chuti

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 11.10.2023, Datum pobytu: 1.10. - 8.10.2023
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa Dorada, Hotel: Best Cap Salou

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 9.5 Hotel itself and the town was typical resort without possibility to feel common life in Spain and magic of Catalonia. SO if you want to...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel itself and the town was typical resort without possibility to feel common life in Spain and magic of Catalonia.

SO if you want to spend your holiday only by sea or next to the swimming pool, served by excellent food thats perfect choice.

Neighborhood are another hotels or flats, and very depend how they behave to have quality sleep. Age of visitor at the end of September was ~ around 75-80 years, so no heavy party during nights, pools was almost empty, just loungers were occupied .

The closest area for rent car is in Salou ( by walk ~4km). The is official FCBarcelona shop :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel was very nice, clean , next to main road so on the side close to the street there was quite noisy, which was supported by presence of swimming pool which is on the same side. from top floor you can see the sea. From bottom one ,possibly not. in the first floor might be tricky to spend calm holiday, because there is bar which is opened from 7pm and whole anime program is happening there . ( dancing, music, bingo etc)

There was small fridge free of charge in the room. Furniture was not extra super new, but everything was working well. We got corner flat, which was THE BEST , because there were balcony on both side so there was more less quiet and you can see even see. Beds were comfortable, cleaning was good, no complains.

Strava
Food was absolutely the best we ever had. Very various , many food sea, daily exchanged for some new types of food. Daily there were the same typical like freshly grilled hot dogs, burgers , pizza, some past and then ~10 different types of meal.

Daily there were 2 some specialities grilled ( one was usualy fish) just in peak there was queue for that.

Vegetables was good , many types of salat, some starters , cold soups, fresh fruits .

Milk without lactose, flour milk, some meal for alergics.

Služby hotelu
We didnt use anything , but there was possibility to rent bicycle ( very good solution to see subarounds) or cart for disabled.

Anime program was quite weak ( some cards, arrows ) and out of water only. in the evening there was usually some dancing happening or bingo.

Pláž
Beach was like 100 meters across the street. Very easy to go.

Some stuff for beachvoleyball there as well. Some kids small playing area . A bit more close to Salou, there was plenty of its.

Very good promenade for daily runs , many kilometers on both sides :)

Šárka B., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 10.10.2023, Datum pobytu: 24.9. - 4.10.2023
Oblast: Španělsko Španělsko, Costa Dorada, Hotel: Best Cambrils

12 fotografií

Všechny recenze Španělsko - Costa Dorada