Španělsko Španělsko

 • Jak trávit čas

  Flamengo, býčí zápasy, taneční party na pláži, akvaparky.

  Noční život

  Snad nikde jinde v Evropě nenajdete tak energetické dny a noci. Dalo by se skoro říct, že Španělsko žije nonstop. Po víkendu jsou místní obyvatelé trošku znavení, ale s úterním večerem opět vybíhají do ulic. Budete mít pocit, že tady probíhá jeden velký festival. V turisticky žádaných destinacích bary praskají ve švech, hotely se předbíhají v nabídce kulturních akcí, na diskotékách vyhrává živá i reprodukovaná hudba.

  Španělská kultura

  Nevýraznějším projevem španělské kultury je bezesporu flamenco. Je to tanec, ve kterém se snoubí emoce, temperament a španělské slunce. Setkáte se s ním nejenom v jeho Mekce Seville, kde probíhá každoročně festival tomuto ohnivému tanci zasvěcený. I přestože se proti další španělské tradici zvedá v poslední době vlna nevole, stále je v centru zájmu veřejnosti. Býčí zápasy jsou sice pro silné povahy, ale jedná se o opravdovou podívanou.

  Golf

  Na jihu Španělska vyrostl v posledních letech ráj pro turisty nesoucí úsměvný název Costa del Golf. Jen těžko budete hledat místo s tak vysokým počtem golfových hřišť, než právě v Andalusii.

  Vyjížďky na koních

  Západ slunce, písčitá pláž a projížďka na koních ve dvou nemusí vždycky být jenom kýč romantických filmů. Vyjížďky na koních jsou oblíbené zejména jako netradiční prostředek při objevování krás Baleárských ostrovů.

  Vodní sporty

  Středomořské pobřeží nabízí nepřeberné množství zařízení pro sportovní vyžití. Ať už preferujete windsurfing, vodní skútry nebo lyže, najdete tady to své. Každé větší letovisko se také pyšní aquaparkem v čele s největším evropským představitelem Aqualandem El Arenal na Mallorce.