Španělsko Španělsko

 • Zajímavá místa

  Dech beroucí metropole Katalánska

  Barcelona je pulzujícím srdcem Španělska. Místí obyvatele ale Španěly raději nenazývejte, hrdě se hlásí k metropoli Katálánska. Jedinečný podpis na tomto městě zanechal kontroverzní architekt Antonio Gaudí. Casa Mia, Casa Battlo, park Güell nebo Sagrada Família ? to vše je ovlivněno Gaudího nezaměnitelným rukopisem. Kromě architektonických skvostů od tohoto génia se Barcelona pyšní celou řadou nejrůznějších muzeí, úchvatnou gotickou čtvrtí a stovkami romantických zákoutí a náměstíček s oranžovými pomerančovníky. Sportovní nadšenci budou hledat zejména olympijský stadion nad městem. Fotbaloví fanoušci mohou zavítat na proslulý Camp Nou s muzeem mapujícím historii klubu FC Barcelona. Pokud jedete za nákupy, zavítejte do proslulého obchodního centra El Corte Inglés nebo Maremagnum. V Barceloně musíte okusit také pouliční prodej ? třeba na třídě La Rambla nebo některém z tržišť. Pokud máte víc času, zajeďte si jednou z krásných jachet kotvících v přístavu na nedaleké Baleárské ostrovy.

  Španělsko nabízí jedny z nejdelších a nejkrásnějších pláží Evropy. Costa Brava je zřejmě nejznámějším letním letoviskem. Díky své poloze na severu země je oblíbená mimo jiné pro svou snadnou dosažitelnost. Členité oblázkové pláže, které se v polovině přeměňují v písčité, obklopuje skalnaté pobřeží. Stejně je na tom i Costa Dourada (Zlaté pobřeží). Rozprostírá se jižně od Barcelony a kromě svých pláží láká turisty historickým městem Tarragona.

  Město, kde se začíná žít o půlnoci

  Pokud jste před návštěvou Madridu stihli návštěvu Barcelony, pravděpodobně nebudete ničím nadšeni ? tedy po architektonické stránce. Madrid je moderní město, které nabízí bohaté kulturní a společenské vyžití. Patří mezi evropské metropole s vysokým množstvím galerií a muzeí.

  Andalusie

  Slunečná Andalusie patří mezi nejnavštěvovanější oblasti Španělska. Costa del Sol ? neboli Sluneční pobřeží ? láká turisty na 300 slunečných dnů v roce. Z historických krás se vyplatí obdivovat Malagu. Díky působení nejrůznějších kultur zažijete prohlídku skrz kontinenty a staletí. Milovníci umění vědí, že Malaga je rodištěm významného malíře Pabla Picassa. Není proto překvapením, že v Malaze najdete Picassovo muzeum se stálou výstavou jeho díla. Příjemnou procházku s historickou tečkou nabízí pevnost Alcazaba s krásným amfiteátrem.

  Mallorca

  Největší z Baleárských ostrovů leží na východ od španělské pevniny. Na rozdíl od Ibizy, která je proslulá svými letními večírky pro zlatou mládež Evropy, je místem kontrastů ? každý si najde své. Hlavní město ostrova Palma de Mallorca je historické místo s úzkými uličkami, romantickým přístavem a bohatým společenským životem. Má své vlastní trhy, svátky a nezaměnitelný životní rytmus.

  Kanárské ostrovy

  Ačkoliv jsou od španělské pevniny vzdálené, nejsou zcela nezávislé. Kanárské ostrovy jsou velice rozmanité a své si tu najde skutečně každý. Patří mezi nejnavštěvovanější dovolenkové destinace celého světa a není se čemu divit. Pro Evropany exoticky vyhlížející černé pláže, pestrobarevné květy, palmy a kýčovité sopky dodávají dovolené úžasnou kulisu. Bohužel jí na kráse ubírá právě čilý cestovní ruch a davy lidí toužící po klidu.