Thajsko Thajsko

  • Možnosti cestování a dopravy

    Ačkoliv má Thajsko jednu z nejhustších dopravních silničních sítí, silnice se zde nacházejí ve výborném stavu. Všeobecně platná pravidla, jako je zákaz jízdy vlevo, nejvyší povolená rychlost 60 km za hodinu ve městech a 80 km za hodinu na dálnicích, se zdají být zcela neznámé. Uznávané pravidlo je, že největší vozidla mají většinou přednost. Autobusová doprava je nejužívanější dopravní prostředek. Kdo chce cestovat pohodlně a bezpečně, nejvhodnější je vlaková doprava.

    Charakteristickým dopravním prostředkem pro Thajsko jsou tuk- tuky, což jsou motorové tříkolky se sedátkem za řidičem, nacházejí se zejména ve větších městech a jejich výhoda spočívá v nízké ceně.

    Ke vstupu na území Thajska je vyžadováno vstupní vízum a platný cestovní pas. Cestování po Thajsku není nikterak obtížné, obzvlášť pak v turistických centrech. Obavu nemusíte mít ani z veřejné dopravy, ujistěte se však, že vám řidič rozumí a doveze vás na to správné místo. Zastaví vám, kdekoliv budete chtít. Autobusová síť je rozsáhlá a spolehlivá. Dostatečnou alternativou vlakové dopravy je druhá třída, kde byste měli mít k dispozici klimatizaci. Zejména v turistických oblastech je rozšířen systém zapůjčování automobilů a motorek, které podstatně urychlí dopravu v hustém městském provozu. Letecká doprava zažila v posledních letech velký rozvoj. K nejvýraznějším leteckým společnostem patří Air Asia. Na ostrovy využijete lodní trajekty, které využívají i místní kanceláře ke kratším výletům. Místní dopravní specialitou je bezpochyby tříkolková motorová rikša tuk tuk, která neodmyslitelně patří k ulicím Thajska.