Thajsko Thajsko

  • Zdraví

    Od českých turistů se v Thajsku nevyžaduje žádné speciální očkování. Jiná situace ovšem platí v případě, pokud přijíždíte z oblastí, kde se právě vyskytují infekční nemoci (například žlutá zimnice, u níž se požaduje očkování alespoň 6 dní před cestou). Pro všechny případy se však doporučuje nechat se očkovat alespoň proti žloutence typu A i B, břišnímu tyfu, dětské obrně, spalničkám, tetanu či záškrtu. V oblastech severního Thajska při hranicích s Barmou a u hranic s Kambodžou je také nutné být na pozoru před malárií.

    Velký rozdíl, co se pohodlí týče, je v Thajsku mezi státními nemocnicemi (řízenými thajským Ministerstvem zdravotnictví) a soukromými nemocnicemi. Zatímco ve státní nemocnici neexistuje takřka žádná možnost soukromí (v jednom pokoji je často umístěno až několik desítek lůžek), soukromé nemocnice poskytují luxusní služby, často nazývané „hotelové nemocniční služby“. I díky tomu se každým rokem jezdí do Thajska léčit stále více zahraničních pacientů, a z Thajska se tak začíná stávat velmoc zdravotní turistiky. Ať už však zavítáte do soukromé, či do státní nemocnice, nemusíte se obávat, že vám nebude poskytnuta plnohodnotná péče. Každá nemocnice v Thajsku je vybavena potřebnými přístroji i vybavením a má profesionální personál v čele s kvalitně vzdělanými doktory.

    Do Thajska nejezděte bez předem sjednaného cestovního zdravotního pojištění. Jedině to totiž uhradí případné zdravotní náklady, které budou potřeba k poskytnutí vaší léčby, a to v plné výši. Ceny za ošetření úrazu či léčení nenadálých nemocí šplhají do statisíců Kč, a pokud předem neprokážete, že máte čím zaplatit, nemusí vám být v některých případech lékařská péče ani poskytnuta.