Thajsko Thajsko

Oficiální název: Thajské království
Hlavní město: Bangkok
Státní zřízení: konstituční monarchie od roku 1932
Náboženství: nejzastoupenějším vyznáním je buddhismus (90%), 5% představuje islám, 2% konfuciánství a taoismus, 1% křesťanství
Úřední jazyk: thajština a čínština
Časový posun: časový posun oproti ČR je +6 hodin

Thajsko - zájezdy od 17 322 Kč

O THAJSKUThai, to je svoboda, thai, to je Thajsko. Země o rozloze víc jak 500 000 km2 sousedí s Kambodžou, Laosem, Malajsií a Myanmarem. Téměř 66 miliónů obyvatel bezmezně uctívá svého krále, jehož orientální malby jsou k vidění na každém kroku.

Za orientálním poznáním do Thajska

Thajské království se stává oblíbeným cílem turistů toužících po romantické svůdnosti a jedinečném poznání. Bangkok, hlavní město Thajska, opravdové srdce státu jihovýchodní Asie. Thajsko, dříve známé pod názvem Siam, nebylo jako jediné z této oblasti nikdy kolonizováno, na což jsou její věčně usmívající se obyvatelé velice hrdí. Baht je měnou pro 76 provincí, které dohromady tvoří celou buddhistickou zemi. V thajském spirituálním učení je však klíčová úcta k předkům.

Neodolatelná thajská místa

K nejnavštěvovanějším lokalitám patří Bangkok, Pattaya, Phuket nebo ostrov Koh Samui. Bangkok, město andělů, jedno z předních světových středisek turistického ruchu, věčné a nádherné sídlo boha Indry. Jihovýchodně od královského města s mnoha velkolepými stavbami leží oblíbená Pattaya. Neméně známý je největší ostrov v Andamanském moři- Phuket. Kdo navštíví toto kouzelné místo, jistě zavítá i na Patong Beach- tři kilometry dlouhou pláž s mnoha luxusními hotely a možnostmi různých rodinných aktivit. Snad každý mladý Thajec mluví anglicky, kromě úřední thajštiny se domluvíte také čínsky a malajsky. Thajsko je zemí všudypřítomného obchodu, rušných ulic, je to země rozmanitosti a skromných srdcí, která se nikdy nezapomenout otevřít.

Thajsko - zájezdy od 17 322 Kč

Nejnovější recenze Thajsko

Celkem: 10 Nádherná dovolená všem doporučuji

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná dovolená všem doporučuji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nádherný hotel v zahradě s bazénem a zpěvem ptáků.Krásne prostorné pokoje s výhledem na bazén. Všude čisto, pláž s dostatkem lehátek kousek od bazénu. Osušky každy den čisté k bazénu a moři.

Strava
Obrovský výběr na snídani od džusu, sladkého pečiva, teplých pokrmu (vajíčka , polévky, masa, rýže,nudle,salámy,sýry,ovoce atd)Všeho dostatek a každy den něco jiného

Služby hotelu
Vše jak je v popisu....jen restaurace v hotelu je opravdu dráha , automaticky si k účtu připočítává ji 10%+5%.

Pláž
Pláž čistá s dostatkem lehátek ....co jsme velice ocenili po zkušenosti z Egypta

Anonym, 28.03.2017, Datum pobytu: 9.3. - 21.3.2017
Oblast: Thajsko Thajsko, Pattaya, Hotel: Ravindra Beach Resort a Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ravindra Beach Resort a Spa, Pattaya, Thajsko Anonym 2017-03-28 10 1 10 The Ravindra Beach Resort & Spa

Celkem: ...

Celkové shrnutí
... Zobrazit celou recenzi

Anonym, 28.03.2017, Datum pobytu: 26.2. - 14.3.2017
Oblast: Thajsko Thajsko, Koh Samui, Hotel: Aloha Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Aloha Resort, Koh Samui, Thajsko Anonym 2017-03-28 Aloha Resort

Celkem: 8,8 Dojem... úžasná dovolená..

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dojem... úžasná dovolená.. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v pořádku. Uklízení denně. Není co vytknout.

Strava
Strava také dobrá.

Služby hotelu
V resortu nikde nejsou odpadkové koše. Jen jeden u recepce a jeden u bazénu. U lehátek u moře nic. Jen by se měli zaměstnanci hotelu víc starat o pláž...vše co moře přílivem vyvrhne...od plast. lahví, přes papíry a jiné zůstává na pláži a kdyby si to turisti neuklidili, tak budou šlapat v odpadcích.

Pláž
Výše popsáno...

Ivana Pitourová, 26.03.2017, Datum pobytu: 9.3. - 23.3.2017
Oblast: Thajsko Thajsko, Phi Phi, Hotel: Phi Phi Erawan Palm Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Phi Phi Erawan Palm Resort, Phi Phi, Thajsko Ivana Pitourová 2017-03-26 8.8 1 10 Phi Phi Erawan Palm Resort

Celkem: 9,6 Celkově se nám na dovolené moc líbilo a hned bychom na stejné místo jeli znovu. Byla to nádhera se všim všudy. Jedinou a velkou výtku...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkově se nám na dovolené moc líbilo a hned bychom na stejné místo jeli znovu. Byla to nádhera se všim všudy.

Jedinou a velkou výtku máme na průvodce k tomuto zájezdu, kdy jsme byli informaváni, že bude anglicky mluvící, což by nebyl vůbec žádný problém, ale slečna (nejspíš z Ruska) byla úplně k ničemu. Nic nám o ostrově neřekla, jen nabídla hodně předražené výlety, které byly asi o třetinu dražší než kdekoliv jinde. Naštěstí průvodce z CK byl v našem hotelu celkem často, byl to Slovák- Tony, a ten vysvětlil, jak vše na ostrově chodí, zvyklosti, ceny taxi, kde nejlépe nakoupit, najíst se a spoustu dalších informací, které byly velice nápomocné. Naštěstí neměl problém s tím, že jsme přijeli z jinou CK a Vše povykládal i nám. My i další jsme si koupili výlety s ním (podstatně levněji než od naší průvodkyně) a byli jsme maximálně spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo skvělé, v tradičním thajském stylu, velký pokoj, obývák i koupelna, velice pohodlná postel. Klimatizace někdy zlobila, ale stačilo vypnout a zapnout a opět fungovala normálně. Úklid i výměna ručníků denně, což bylo skvělé. Cokoliv jsme potřebovali nebo když něco nefungovalo (např. varná konvice) po oznámení to okamžitě a bez problémů vyměnili.

Strava
Pobyt jsme měli se snídaní a opět naprostá spokojenost. Každý si mohl vybrat z vajíček na jakýkoliv způsob, slaniny, francouzského toustu, lívanců, párků, šunky, rýže, kuřecí směsi, toustů, chlebů, jogurtů, cereálií, ovoce, zeleniny, čaje, kávy a džusů. Vždy bylo, co vybrat.

Služby hotelu
Hotel je opravdu krásný a nabízí i masáže, kde jsou ceny srovnatelné s okolím. Pouze wifi ve společných prostorách u bazénu ne vždy fungovala, ale to se dalo snadno vyřešit na recepci, kde ji nejspíše restartovali.

Jediné, co možná stojí za zmínku je, že večeře nebo obědy v hotelu stojí mnohonásobně více než v okolí a to je nejspíše důvod, proč tyto služby nikdo nevyužíval.

Pláž
Pláž je nádherná, sice kamenitá, ale čistá a klidná. Musí se sejít pár schůdků, ale nic krkolomného to není. Moc se nám líbil i bazén u hotelu, vždy byl čistý a voda nádherně teplá.

Miroslava, 26.03.2017, Datum pobytu: 7.3. - 21.3.2017
Oblast: Thajsko Thajsko, Koh Samui, Hotel: Thai Ayodhya Villa Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Thai Ayodhya Villa Resort & Spa, Koh Samui, Thajsko Miroslava 2017-03-26 9.6 1 10 Thai Ayodhya Villas and Spa

Celkem: 5 Dobré

 • 4,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dobré Zobrazit celou recenzi

Anonym, 26.03.2017, Datum pobytu: 9.3. - 22.3.2017
Oblast: Thajsko Thajsko, Phuket, Hotel: Apk Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Apk Resort & Spa, Phuket, Thajsko Anonym 2017-03-26 5 1 10 APK resort

Všechny recenze Thajsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622