Thajsko Thajsko

Oficiální název: Thajské království
Hlavní město: Bangkok
Státní zřízení: konstituční monarchie od roku 1932
Náboženství: nejzastoupenějším vyznáním je buddhismus (90%), 5% představuje islám, 2% konfuciánství a taoismus, 1% křesťanství
Úřední jazyk: thajština a čínština
Časový posun: časový posun oproti ČR je +6 hodin

Thajsko - zájezdy od 11 820 Kč

O THAJSKUThai, to je svoboda, thai, to je Thajsko. Země o rozloze víc jak 500 000 km2 sousedí s Kambodžou, Laosem, Malajsií a Myanmarem. Téměř 66 miliónů obyvatel bezmezně uctívá svého krále, jehož orientální malby jsou k vidění na každém kroku.

Za orientálním poznáním do Thajska

Thajské království se stává oblíbeným cílem turistů toužících po romantické svůdnosti a jedinečném poznání. Bangkok, hlavní město Thajska, opravdové srdce státu jihovýchodní Asie. Thajsko, dříve známé pod názvem Siam, nebylo jako jediné z této oblasti nikdy kolonizováno, na což jsou její věčně usmívající se obyvatelé velice hrdí. Baht je měnou pro 76 provincí, které dohromady tvoří celou buddhistickou zemi. V thajském spirituálním učení je však klíčová úcta k předkům.

Neodolatelná thajská místa

K nejnavštěvovanějším lokalitám patří Bangkok, Pattaya, Phuket nebo ostrov Koh Samui. Bangkok, město andělů, jedno z předních světových středisek turistického ruchu, věčné a nádherné sídlo boha Indry. Jihovýchodně od královského města s mnoha velkolepými stavbami leží oblíbená Pattaya. Neméně známý je největší ostrov v Andamanském moři- Phuket. Kdo navštíví toto kouzelné místo, jistě zavítá i na Patong Beach- tři kilometry dlouhou pláž s mnoha luxusními hotely a možnostmi různých rodinných aktivit. Snad každý mladý Thajec mluví anglicky, kromě úřední thajštiny se domluvíte také čínsky a malajsky. Thajsko je zemí všudypřítomného obchodu, rušných ulic, je to země rozmanitosti a skromných srdcí, která se nikdy nezapomenout otevřít.

Thajsko - zájezdy od 11 820 Kč

Nejnovější recenze Thajsko

Celkem: 2,8 Celkový dojem nebol veľmi dobrý

 • 2 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem nebol veľmi dobrý Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba bola v podstate v poriadku, hoci mala staršie zariadenie. To sa však nedá povedať o kúpeľni, pretože tá bola dosť zlá. Pleseň,4 dnii nešla tepla voda, hlavice zanesené vodným kameňom tak, že voda tiekla ani nie polovicou dierok, čo spôsobovalo problémy pri sprchovani

Strava
V ubytovacom zariadení sme mali len raňajky, spokojní sme neboli, pretože boli veľmi fádne, každý deň to isté, na vyber cca 5 ,druhov: vajíčka, kuracie párky, francúzske toasty, toastovy chlieb, slany margarín miesto masla, lekvar a mlieko s chrumkami. Z ovocia len ananas a melon (o cerstvosti mame pochybnosti)

Služby hotelu
Upratovanie každý deň, vždy vymenené uteráky (sice najlepšie časy mali za sebou), toaletný papier a dve fľaše vody 600ml. Uteraky k bazenu nevymenili ani raz za 13dňový pobyt.

Majú ale krásny bazén

Pláž
Dostupnosť pláže po 4 drevených schodoch, po ktorých sa nekracalo práve najlepšie. Pláž ako taká pri hoteli úzka, v mori veľa kameňov, nedalo sa tam ísť bosy bez toho aby sme nezakopli. Keď boli veľké vlny kúpať sa tam tiez nedalo kvôli kameňom.

Kristína K., 26.09.2017, Datum pobytu: 8.9. - 21.9.2017
Oblast: Thajsko Thajsko, Koh Samui, Hotel: Thai Ayodhya Villa Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 9 Překrásná,klidová lokalita

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Překrásná,klidová lokalita Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj překrásný,čisto,naprosto bezvadný servis bez jediné chybičky.

Strava
Měli jsme pouze snídani,také naprosto dostačující,velký výběr od slaniny po čerstvé ovoce

Služby hotelu
Jak už jsem zmínil služby na vysoké úrovní,plážový servis,hotel je v tropické zahradě perfektně udržované a zároveň překrásné

Pláž
Hotelový komlex je přímo na pláži,je tam velký příboj,takže kdo chce klidné moře,nebo sebou bere malé děti tak to není opravdu vhodné.Musel jsem se vždy probít příbojem za ním si zaplavat a pak se probít zpět.No nic méně hotel disponuje dvěma bazény.Šnorchlovat se také nedá,moře je kalné od příboje,a šnorchlovat u útesu se také nedá je to velmi nebezpečné.Moře vyplavuje spousty větví i odpadků a to bohužel nikdo neuklízi,takže se to tam trochu vrství,tím nechci říci že je to smetiště to zadaleka ne ,ale v tomto směru to trošku pokulhává,a měli by to uklízet tak jak uklizejí areál hotelu

Milan Uher, 25.09.2017, Datum pobytu: 8.9. - 22.9.2017
Oblast: Thajsko Thajsko, Khao Lak, Hotel: Khao Lak Palm Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Úžasná dovolená, krásná příroda, pláže, milí lidé, skvělé jídlo. Půjčovali jsme si několikrát skútr za směšných 250 Bathů na celý den a...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úžasná dovolená, krásná příroda, pláže, milí lidé, skvělé jídlo. Půjčovali jsme si několikrát skútr za směšných 250 Bathů na celý den a projeli na něm celý Phuket, pláže, letoviska, různá turistická místa - Big Buddha, Monkey hill, Promthep Cape, akvárium, muzeum mušlí, pláže Kata, Karon, oblast Patong, Wat chalong (krásné chrámy), město Phuket. Určitě doporučuji víkendový trh v Phuketu v oblasti Naka, je obrovský a báječné ceny. Rozhodně stojí za to ostrov procestovat, ať už na skůtru nebo jinak, z lodních výletů doporučujeme James Bond Island se zastávkou na kánoích a Banana Beach na Coral Island, kde šnorchlujete mezi spoustou ryb. Pozor jen na Monkey Hill - je to super pozorovat opice volně žijící, ale nekrmte je z ruky ořechama, které tam prodávají, jedna z nich mě kousla a vzhledem k hrozbě vztekliny je nutná návštěva nemocnice, vakcinace atd. Ale nemocnice v Phuketu je na vysoké úrovni a všichni mluví anglicky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl skvělý, pokoj velký, pěkný, čistý, denně úklid. Krásný bazén.

Strava
Měli jsme jen snídaně v hotelu - byly dobré, jídla dost. Jinak jsme se stravovali ve venkovních stánkách a všude možně, všude vaří skvěle, za dobré ceny, žádné problémy zdravotní jsme rozhodně neměli a to jsme jedli všude

Služby hotelu
Hotel byl skvělý, až na špatnou wifi, ale tu na dovolené moc nepotřebujete

Pláž
Na pláž jezdí pravidelná doprava z hotelu, jen se den předtím napíšete. Na Yanui beach jsme byli jednou, je vzhledově hezká, ale jsou tam útesy při vstupu do vody, to není příjemné. Jezdili jsme tak na Nai harn - skvělá pláž, velká, žádné útesy. Na skůtru pak na Kata beach, ta je také velmi hezká.

Veronika, 25.09.2017, Datum pobytu: 1.9. - 16.9.2017
Oblast: Thajsko Thajsko, Phuket, Hotel: Rawai Palm Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (0)

Celkem: 9,6 Byla jsem nadšená, vše potřebné bylo v rámci zájezdu zajištěno.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byla jsem nadšená, vše potřebné bylo v rámci zájezdu zajištěno. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Luxusní ubytování, odpovídající označení ****. Pokoj byl nad má očekávání, čistý prostorný a dobře zařízený. Příjemná a milá obsluha na snídaních i večeřích.

Strava
Snídaně byly formou bufetu, s možností rozmanitého výběru. Z večeří jsme byli nadšeni, měli jsme možnost ochutnat tradiční thajská jídla, která byla vynikající.

Služby hotelu
Kromě standardních služeb hotel poskytuje zdarma například Shuttle bus na 3 různé pláže a má uvítání jsme dostali čerstvé ovoce, což jsme nečekali a bylo to velice milé.

Pláž
Jediné mírné zklamání pláž Rawai, která byla našemu hotelu nejblíž, nesloužila ke koupání nýbrž jako kotviste lodí. Takže jsme na všechny pláže museli dojíždět, naštěstí nebyly daleko.

Tereza Řezáčová, 17.09.2017, Datum pobytu: 3.9. - 13.9.2017
Oblast: Thajsko Thajsko, Phuket, Hotel: Rawai Palm Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Dovolená naprosto splnila má očekávání, tedy relax, koupání, ale i výlety a poznávání ostrova a jeho okolí. Koh Samui je nádherný...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená naprosto splnila má očekávání, tedy relax, koupání, ale i výlety a poznávání ostrova a jeho okolí. Koh Samui je nádherný tropický ostrov a přesto, že sem, díky letišti, jezdí každý rok více a více turistů, pokud člověk chce, pobyt může strávit s minimem lidí okolo sebe. Je zde "všechno"... krásné moře a pláže, úžasná příroda a zvířata, skvělé jídlo, spousta buddhistických chrámů, ale i tradiční život místních lidí... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je umístěn na krásném, klidném místě, v tropické zahradě. Vše je čisté a skvěle udržované, včetně bazénu. Kdo hledá relax, je to pro něj to pravé. Za zábavou, nákupy, atd., se dá dojet na některou z velkých a rušných pláží, případně do města Nathon.

Ubytování skvělé, pokoj Deluxe v hlavní budově prostorný, s koupelnou, toaletou, velkým oknem a velkým balkónem se stolkem a křesílky, v pokoji krásná dřevěná podlaha. Individuálně ovládaná klimatizace a trezor v pokoji a v ceně. Manželská postel + plnohodnotná postel pro jednoho, takže pro 3 osoby ideální. Postele vysoké, s extra vysokými matracemi, damaškové povlečení, spaní opravdu luxus. Ručníky a polštáře měněny každý den, povlečení na přikrývku ob den nebo dle potřeby. Každodenní perfektní úklid samozřejmostí.

Strava
V rámci pobytu v hotelu jsem měla snídaně, což je v Thajsku, kde jsou nepřeberné možnosti skvělého stravování, zcela dostatečné. Snídaně byly opravdu skvělé, výběr jídel pestrý, každý den byla část nabídky obměňována. Část pokrmů byla evropského charakteru, např. pečená slanina, párečky, musli, část byla thajská, např. smažená rýže, nudle. K dispozici byla káva, čaj, několik druhů výborných džusů, vždy ovoce, meloun vodní, cantaloupe, papája, ananas, banány, dragon fruit a několik druhů zeleniny.

V restauraci bylo možno se v průběhu dne a večer najíst, vaří výborně, včetně dezertů, ceny přijatelné.

V restauraci na pláži vaří stejně výborně a ceny o něco příznivější. Nejlevnější a výborné jídlo, pochopitelně, v místních restauracích, stáncích, např. na Lamai.

Celkově, thajské pokrmy jsou exceletní! Jen pozor na stupeň pálivosti ;-)

Služby hotelu
Všechen personál byl velmi profesionální, vstřícný, milý. a usměvavý, prostě perfektní. Ubytovaným je poskytována sleva na masáže, provozované hotelem. Nicméně, žádné speciální služby hotelu jsem nevyužila, tudíž více nemohu posoudit.

Pláž
K hotelu patří dvě menší pláže, oddělené obrovskými balvany, úžasný pohled. Vedle je pláž veřejná, na které je restaurace (židle, stolky v písku, vynikající kuchyně, dobré ceny). Všechny pláže jsou písečné, kousíček od hotelu, přístup k nim je po schodech, bez problému. Pláže jsou perfektně čisté, udržované, na hotelových jsou k dispozici lehátka. V době pobytu velmi málo lidí, klid... Vstup do vody na plážích pozvolný, na hotelové pláži nalevo sem tam kameny. Nicméně boty do vody nejsou potřeba, dá se to zvládnout. Voda krásně teplá, čistá, bez vln, dobré šnorchlování, i když není úplně křišťálově jasná.

Jižně od hotelu, cca 10 min autem, se nachází krásná, velká a zalidněná ;-) pláž Lamai. Severně, autem cca 20-30 min, je nejznámnější velká pláž Chaweng.

Andrea H., 12.09.2017, Datum pobytu: 30.8. - 9.9.2017
Oblast: Thajsko Thajsko, Koh Samui, Hotel: Coral Cove Chalet

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Thajsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622