Turecko - Antalya Turecko

 • Doprava letecky

  03:00 h

 • Popis

  Jsou to dějiny, jež přinesly Antalyi slávu. První zmínky jsou z druhého století před Kristem. Největší rozkvět zaznamenala za císaře Hadriána, který zde nechal vybudovat honosné paláce a chrámy. Z vrcholu minaretu Yivli, známého jako "flétnový minaret", se rozprostírá pohled na město, jehož příjmením může být "Krásné". Vedle minaretu stojí mešita, původní byzantský kostel z 14.století a zřícenina školy koránu. Ve staré části města najdete známou Hadrianovu bránu. Prožijte pravou vůni orientu, kterou vám zprostředkuje atmosféra typických bazarů Starého města, kde můžete výhodně nakoupit ručně tkané koberce, zlaté šperky, rybí restaurace nebo procházka po proslavených plážích.Z římských památek stojí na prvním místě Hadriánova brána z roku 130 n.l. Za návštěvu také stojí Městské archeologické muzeum. Naleznete zde exponáty od doby kamenné až po současnost. Dnes je Antalya hlavním centrem Turecké riviéry na středomořském pobřeží. Velký přístav a mezinárodní letiště je důvodem pro neustávající ruch ve městě s nezaměnitelnou atmosférou. Asi čtrnáct kilometrů západně od centra prýští Dudenské vodopády. Jeskyně Karain se pyšní paleolitickými jeskynními malbami, nejstaršími na území Turecka. Městečko Termessos, nedaleko Antalye, jinak řečeno "Orlí hnízdo", nedobyl ani slavný Alexandr Makedonský.

Nejnovější recenze Turecko - Antalya

Celkem: 9,6 Dovolená se nám moc líbila... fakt se nám nechtělo odjíždět... Hotel je vhodný pro dovolenou s malým dítětem.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám moc líbila... fakt se nám nechtělo odjíždět... Hotel je vhodný pro dovolenou s malým dítětem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Luxusní ubytování. Možná až příliš. Úklid probíhal každý den a poctivě. Ručníky měnili též každý den a i doplňovali nápoje do baru a jednorázové šampóny, kondicionéry a sprchové gely. Pouze jednou jsme měli problém s hotelem když nám 3 dny opravovali trezor, ve kterém jsme měli veškeré peníze(( Při tom někdo měl zůstat v pokoji a počkat na opraváře, což v našem případě znamenalo celkově 7 hodin strávených v hotelovém pokoji... Ale jinak vše bylo fajn.

Strava
Jelikož jsme byli v hotelu za Covid-19, tak některé restaurace byly zavřené, ale to nevadilo. Jídlo bylo moc dobré a bylo toho opravdu dost. Možnost občerstvit se byla během celého dne.

Služby hotelu
Pouze jednou jsme měli problém s hotelem, když nám 3 dny opravovali trezor ve kterém jsme měli veškeré peníze(( Při tom někdo měl zůstat v pokoji a počkat na opraváře, což v našem případě znamenalo celkově 7 hodin strávených v hotelovým pokoji... Ale jinak vše bylo fajn.

Pláž
Krásná, čistá, dostatečně vybavená pláž. Jak dětská, tak i ta pro všechny. Akorát kdyby hotel byl obsazen na 100%, tak by bylo málo místa pro všechny. Jinak spokojenost)) Ti, kdo nemá rád zvířata, by tam moc šťastný nebyli protože po celým teritoriu probíhalo hodně pejsků, koček a želviček. Zvířata měla speciální čipy, která znamenají, že zvířátka jsou vykastrovaná, očkovaná a zcela neškodná. Avšak někomu by to mohlo vadit.

Tatsiana Dauhiniova, 17.08.2020, Datum pobytu: 7.8. - 14.8.2020
Oblast: Turecko Turecko, Antalya, Hotel: Club Hotel Sera

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 9,8 Skvělá dovolená plná odpočinku, vše bylo na 1*!

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená plná odpočinku, vše bylo na 1*! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nádherný pokoj, čistota, komfortní postele.

Strava
Veliký výběr jídla (vše na co si vzpomenete).

Služby hotelu
Personál hotelu velmi ochotný a přátelský!

Pláž
Velmi blízko z moři, v zimě molo uzavřené.

Pavlína P., 04.01.2020, Datum pobytu: 22.12. - 29.12.2019
Oblast: Turecko Turecko, Antalya, Hotel: Miracle Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (1)

Celkem: 10 vyborny, mensi hotel kusok od letiska

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
vyborny, mensi hotel kusok od letiska Zobrazit celou recenzi

Ubytování
super

Strava
24 hodin AI

Miroslav L., 19.11.2019, Datum pobytu: 6.11. - 12.11.2019
Oblast: Turecko Turecko, Antalya, Hotel: Melas Lara

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 8,4 S dovolenkou sme boli spokojní.....strava super,pestrá...pláž udrziavana,čistá....pozvolny vstup do mora....vyhrady máme len k...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
S dovolenkou sme boli spokojní.....strava super,pestrá...pláž udrziavana,čistá....pozvolny vstup do mora....vyhrady máme len k odletu,ktorý bol naplánovaný na 14.00 hod,no nakoniec sme leteli o 17.00 hod Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Supet

Strava
Výborná,pestrá

Služby hotelu
Topka, vyjdú vám vzdy v ústrety

Pláž
Krásna,čistá

Lenka Balogová, 05.11.2019, Datum pobytu: 26.10. - 2.11.2019
Oblast: Turecko Turecko, Antalya, Hotel: Asteria Kremlin Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Turecko - Antalya