Turecko Turecko

 • Fauna

  Stejně jako svět rostlin, je i svět zvířat v Turecku velice rozmanitý. V horách a vnitrozemí můžete potkat medvědy, vlky nebo divoké kočky, ale také nám velmi dobře známe srnce nebo jeleny. Během procházek po horské přírodě a na venkově potkáte stáda ovcí a koz. Nejsou výjimkou ani ploužící se velbloudové. Domorodci chovají pro zemědělské účely také krávy, osly a koně. Na obloze zahlédnete z dravců nejčastěji orly, sokoly nebo poštolky. Další z důkazů, že jste zavítali do jednoho z civilizací neporušeného koutu Evropy.

  Ryby, rybky, korýši

  Na plážích se v případě štěstí setkáte s mořskými želvami. Ve Středozem moři není vyloučené setkání s delfíny a mnoho tureckých agentur pořádá za těmito krasavci alespoň půldenní výlety. Nikoho jistě nepřekvapí, že sladké i mořské vody poskytují útočiště velkému množství nejrůznějších ryb, či korýšů.

  Nezvaní návštěvníci

  Jestliže máte strach z nejrůznějších druhů hadů nebo škorpiónů, nemusíte se zbytečně obávat. Pozor si dávejte hlavně ve skalnatých oblastech nebo pokud se vydáte na výlet do hor. Co pro vás může být nepříjemným překvapením, je vysoký počet volně se potulujících psů. Proti komárům si přibalte kvalitní repetent nebo odpuzovač hmyzu. Na pobřeží Středozemního moře ? zejména pak u hranic se Sýrií ? se můžete setkat i s rizikem malárie.