Turecko Turecko

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 4 980 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 4 980 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 10 Výborné, pojedeme znova.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborné, pojedeme znova. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v pořádku, dostali jsme, co jsme si zaplatili...

Strava
Strava mohla být pestřejší, ale celkově si nejde stěžovat...

Služby hotelu
Jediné drobné negativum bylo, že mi hlavní manažer neustále pálil za ženou. Ale vzhledem k tomu, jak vypadá, tak to chápu a dělal bych na jeho místě to samé... :-)

Pláž
Pláž byla s kamínky a ve vodě drobné rybky, co nás okusovali. Ale to byla drobnost a v centru Prahy bychom za to museli platit...

Anonym, 09.02.2017, Datum pobytu: 5.10. - 15.10.2016
Oblast: Turecko Turecko, Kemer, Hotel:Champion Holiday Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Champion Holiday Village, Kemer, Turecko Anonym 2017-02-09 10 1 10 CHAMPION HOLIDAY VILLAGE

Celkem: 4 Blue Hawai hezký z venku a po rekonstrukci, ale to je asi vše pozitivní, vše kazí laxní a neochotný přístup vedení hotelu i personálu....

 • 4 Ubytování
 • 1 Strava
 • 9 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Blue Hawai hezký z venku a po rekonstrukci, ale to je asi vše pozitivní, vše kazí laxní a neochotný přístup vedení hotelu i personálu. Hygiena je a spokojenost klienta je tady na posledním místě!!!

V r. 2016 pobyt ve starším hotelu Kleopatra Gungor a naprostá spokojenost se strvováním, ubytováním s hlavně velice milím personálem. DOPORUČUJEME !!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na to, že byl hotel po zimní rekonstrukci, tak drhly šoupačky od sprchového koutu a nedovíraly balkonové dveře.

Strava
All Inclusive v tomto hotelu fungovala tak, jako jinde polopenze. Výběr stravy velice strohý, obědy + večeře vždy sudené a snídaně chudá s ohnilým ovocem a hejny poletujících mušek. Kuchaři nosí vždy jídlo cca. hodinu před podáváním a vše nechají odkryté a vy si poté "vychutnáváte" vše vystydlé. Není překvapením, nalézt v mase zapečený chuchvalec vlasů a když si "dovolíte" na toto upozornit vedení hotelu, jste na černé listině hostů a potom se začnou teprve dít věci a z vaší dovolené se rázem stává peklo na zemi v podobě různých naschválů a odmítání personálu vás obluhovat.

Služby hotelu
Pokud nenecháte na pokoji pro uklízečky bakšiš, zapomeňte na řádný úklid a výměny osušek apod.

Pláž
Pláž nádherná, ale doporučujeme pláž č.11 a nebo u skal, kde se vyplatí šnorchlovat. Při odchodu z pláže na oběd, jsme vždy nechávali ručníky + podložky na pláži a zatížili kameny proti větru a nikdy se ám nic neztratilo.

Anonym, 04.02.2017, Datum pobytu: 25.9. - 2.10.2015
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Blue Hawai

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Blue Hawai, Alanya, Turecko Anonym 2017-02-04 4 1 10 Blue Hawai

Celkem: 9,6 Celkově jsme byli velmi spokojeni. Určitě doporučuji svým známým.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkově jsme byli velmi spokojeni. Určitě doporučuji svým známým. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dle nás naprosto vše v pořádku. Čisto každý den. Nemám co vytknout.

Strava
Výborná. Velký výběr. Rozmanitost.

Služby hotelu
Služby super. Personál vstřícný a milý.

Pláž
Fantastická, čistá, rozlehlá

Kateřina Kováříková, 03.02.2017, Datum pobytu: 29.9. - 6.10.2016
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Caretta Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Caretta Beach, Alanya, Turecko Kateřina Kováříková 2017-02-03 9.6 1 10 CARETTA BEACH

Celkem: 8,8 Pobyt bol kvalitný a lacný. Žiadne problémy. Reštaurácia bola ako keby 5*. Až na pár dní s ruskými Barbarmi, (až na výnimky), to stálo za...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Pobyt bol kvalitný a lacný. Žiadne problémy. Reštaurácia bola ako keby 5*. Až na pár dní s ruskými Barbarmi, (až na výnimky), to stálo za to. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je z letiska 30 minút jazdy autom, prímestský, rozľahlý. Recepcia malá, vilky od rieky sú neudržované. Pred hotelom je križovatka, veľmi frekventovaná nie je. Do mesta sa dá ísť autobusom aj taxíkom, tak 10 minút, lacno. Vilky sú dvojposchodové, izby európsky zariadené, apartmány sú ako dvojizbové byty, terasa L je úžasná. Izby od hlavnej cesty sú hlučné, za bakšiš sme dostali malý apartmán v centre.

Strava
Jedna reštaurácia, s peknou terasou, výborná, veľký výber menu vrátane zdravého menu, veľa ovocia a šalátov, personál aktívny, nápoje do skla, za bakšiš s obsluhou, bez bakšiša pri pulte, pivo kvalitné, víno dobré.

Jeden plážový bar, kvalitný, zadarmo špeciálne kávy do skla, zadarmo automat na kávu, veľký výber čajov, k bazénom bolo možné vziať si nápoj do plastového pohára.

Bar a reštaurácia pri rieke bola málo využívaná, cestný most bol blízko, občas tam bolo hlučno.

Chutné popoludňajšie menu, fantastická zmrzlina tak 4-5 druhov, všetko vo vymedzenom čase.

Služby hotelu
Okrem odutého staršieho pána z recepcie boli všetci ochotní, bakšiš prijali ale nevynucovali, žiadni otravní predajcovia. Každodenný večerný program. Sympatická starostlivosť o deti s ihriskom aj toboganom. SPA radosť pozrieť a aj využiť, ale draho. Wifi v dobrej rýchlosti zadarmo. Malý obchod v hoteli, jednať sa treba. Fitness dobré. Bol možný rybolov.

Pláž
Radosť si ju užiť, je mimo hotela, 15 minút úžasnej zadarmo plavby loďou, plavby boli každú 1+1/2 hodinu, plážový bar aj slnečníky vyzerajú ako priemyselná stavba, dostatok kvalitných plastových lehátiek, bar so základnými nápojmi aj menu, more úžasné, čisté, bez problémov s odlivom, platené vodné športy, dá sa pekne naboso prechádzať mimo pláž po brehu až k mólu, vlny narážajúce na skaly boli úžasné. Toalety klimatizované a čisté.

Peter, 31.01.2017, Datum pobytu: 17.9. - 30.9.2016
Oblast: Turecko Turecko, Belek, Hotel:River Garden Residence

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

18 fotografií

River Garden Residence, Belek, Turecko Peter 2017-01-31 8.8 1 10 River Garden Residence

Celkem: 10 Hotel, ubytování, zaměstnanci hotelu i jídlo hodnotím jako vynikající + za zmínku stojí tým hotelových animátorů (animators), který se...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel, ubytování, zaměstnanci hotelu i jídlo hodnotím jako vynikající + za zmínku stojí tým hotelových animátorů (animators), který se opravdu postaral o neustálou "zábavnou" zábavu.

Cestovka: na letišti jsme dle instrukcí byli o 3 hodiny dříve, avšak z letiště jsme odlétali o téměř 4 hodiny později, tj. 7 hodin jsme strávili čekáním v letištní hale, která navíc díky nočním hodinám zela prázdnotou a veškeré obchody byly zavřeny. Postrádali jsme informace o zpoždění a reálném termínu odletu, byť k ránu jsme základní info obdrželi (lživé, neboť se odvolávali na spoždění předchozího letu, což se následně ukázalo jako krycí lež!). Jako kompenzaci jsme obdrželi poukaz v hodnotě 100,- Kč který bylo možno uplatnit pouze v letištní hale, kde voda stála 60,- a sendvič 80,-, tudíž člověk buď hladověl nebo žíznil (do letadla si člověk opravdu řízky nebalí, teda alespoň ne my). Na další dotazy typu, co proč a kdy nám nebyl nikdo schopen odpovědět; jediné, co zaměstnanci chtěli bylo, abychom jim podepsali papír na němž hádám bylo, že se zbavujeme možnosti se čehokoliv v budoucnu dovolat, byť to bylo vydáváno ve spěchu za podepsání převzetí onoho stokorunového voucheru. Samotný let byl poté OK. Po přístání jsem zjistil, že můj kuft byl dosti poničen, tudíž jsem obíhal potřebná potvrzení, delegátka počkala (hodnotím kladně), avšak nebyla mi moc nápomocna v rámci reklamace, ani nevěděla, kam mám jít a co je potřeba vyplnit (vše jsem musel vyzjistit přes zaměstnance letiště - a propos anglicky tam neumí moc ani zaměstnanci). Hotel a pobyt byl poté supr a cesta zpět bez obtíží. Momentálně se ještě dohaduji s jakousi firmou Dolfi, s.r.o., která mi odmítá finanční kompenzaci za zničené zavazadlo a poslala mi bez mého souhlasu zavazadlo nové, jiné, avšak takové, které bych si nikdy nepořídil. S tímto postupem, jakožto i samotným přístupem a jednáním dané firmy jsem vrcholně nespokojen a nadále pokračuji v jednání.

SHRNUTÍ: Hotel, pláž, zaměstnanci i služby SUPR

Cestovka: spíše trapné, průměrné, neumí adekvátně pomoci Zobrazit celou recenzi

Ubytování
SUPER ve všech ohledech

Strava
Vynikající (výběr i kvalita)

Služby hotelu
Vynikající (příjemný personál i management hotelu, kvalitní služby).

Pláž
Čistá. písčitá, blízko hotelu a s přístupem k "teplému" moři - to co jsem hledal.

Jan Šebek, 31.01.2017, Datum pobytu: 22.10. - 2.11.2016
Oblast: Turecko Turecko, Turecká Riviéra, Hotel:Fame Residence Lara & SPA

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Fame Residence Lara & SPA, Turecká Riviéra, Turecko Jan Šebek 2017-01-31 10 1 10 FAME RESIDENCE LARA

Všechny recenze Turecko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622