Turecko Turecko

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: převládá islám
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 4 651 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 4 651 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 10 100%spokojenost! Perfektní ubytování, lokalita, kousek na nákupy, blízko moře a plážový bar, čisté pláže, lehátka zdarma, vodní aktivity...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
100%spokojenost! Perfektní ubytování, lokalita, kousek na nákupy, blízko moře a plážový bar, čisté pláže, lehátka zdarma, vodní aktivity přímo na místě, služby, vybavení, služby, jídlo, ochotný a usměvavý personál (i v rouškách), všude stále čisto. Spa v hotelu nabízí zkušené milé terapeuty a skvělé ceny, využily jsme po dobu pobytu ????, doporučuji určitě vyzkoušet pravou Hamamm masáž!!! Příští rok určitě na stejné místo! Opravdu parádní dovolená! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj velký, boční výhled na moře, balkón s posezením, sušák na prádlo, klidná ulice.

Strava
Strava vynikající, rozmanitá, spousta ovoce, zeleniny, sladkostí, zmrzlina, krásná výzdoba, čisto, stále ,,nenápadně"zametají po hostech, co jim upadlo, usměvavá a ochotná obsluha.

Služby hotelu
Služby 100%, kadeřnictví, fotograf, optika, večer prodej kožených věcí, na recepci se domluvíte v jakémkoliv jazyce.

Pláž
Pláž u hotelu čistá, zdarma lehátka a osušky, které si denně měníte za kartu ve Spa, vodní aktivity přímo u pláže.

Anonym, 23.09.2021, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2021
Oblast: Turecko Turecko, Side, Hotel: Seamelia Beach Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 9,8 Dovolená splnila naše očekávání. Jedná se o menší, komorní hotel dobře udržovaný. Klidné a tiché prostředí. K hotelu patří hezký bazén se...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila naše očekávání. Jedná se o menší, komorní hotel dobře udržovaný. Klidné a tiché prostředí. K hotelu patří hezký bazén se slunečníky a lehátky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Malá kapacita hotelu. Standardní, jednoduché vybavení pokoje s balkonem nebo terasou. Trezor za příplatek 10 Euro/týden. Invia v prezentaci informuje o tom, že v prostorách recepce je k dispozici bezdrátové připojení k internetu, avšak už neuvádí, že připojení je zpoplatněno.

Strava
Turecká kuchyně nám moc chutnala. Jídlo bylo vynikající, velký výběr. Dostatek nápojů, ovoce i zákusků.

Služby hotelu
Velmi milý a ochotný personál.

Pláž
K hotelu Sunberk patří malá pláž se slunečníky i lehátky zdarma. Pláž je vzdálena asi 5 minut chůze od hotelu klidnými uličkami, kolem obchodů a restaurací. Při větší obsazenosti hotelu může nastat situace, že jsou lehátka i slunečníky obsazeny. Hotel však nabízí alternativu v podobě druhé pláže, která je však za poplatek 5 EURO/ den - opět neinformování ze strany Invia.

Světlana Filipcová, 23.09.2021, Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2021
Oblast: Turecko Turecko, Side, Hotel: Sunberk

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Dovolená splnila naše očekávání, hotel je kousek od pláže, takže i v případě, že něco zapomenete v hotelu, není problém si pro to...

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila naše očekávání, hotel je kousek od pláže, takže i v případě, že něco zapomenete v hotelu, není problém si pro to doběhnout. Počasí jsme měli krásné, moře bylo teplé, pláž vždy čistá, uklizená a na pláži příjemná obsluha. V okolí hotelu spousta obchůdků, restaurací a příjemnou procházkou se dá dojít až do úplného centra Alanye, komu se chodit nechce, může tam dojet místním autobusem, tzv. Dolmuší. Hotel je po rekonstrukci, personál je velice milý, vždy ochotný pomoci a jako velké plus hodnotím stravu v hotelu. Jídlo bylo vynikající, pokud něco došlo, personál velice rychle doplňoval, takže i když jste přišli jako poslední, nebyli jste o nic ochuzeni :-). Pokoj byl jednoduše, ale nově zařízený, denně se uklízelo a měnily se ručníky. Dovolenou v tomto hotelu rozhodně doporučuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel po rekonstrukci, pokoje jsou vybaveny novým nábytkem, postele pohodlné, k dispozici máte i malou lednici, televizi, v koupelně fén, balkon s bočním výhledem na moře.

Strava
Jídlo vynikající, až jsem měla strach, aby jsme s manželem nepřijeli o pár kilo těžší :-D. Výběr z mnoha jídel, jak hlavních pokrmů, tak zákusků, sýrů, jogurtů, spousta zeleninových salátů i samotné zeleniny.

Služby hotelu
výborní recepční, ochotní vždy pomoci, v hotelu najdete i malý obchůdek, Hamam s výborným fyzioterapeutem, kterého vřele doporučuji, mě i manželovi napravil záda :-). Na baru je obsluha od rána až do 23:00 hodin, ale i potom zde můžete s přáteli posedět.

Pláž
Hotel je jen malý kousek vzdálený od Kleopatřiny pláže, která je písečná, dvě lehátka a slunečník je lepší platit v hotelu, za jeden den jsme platili 30 TL. Pláž, kterou využívá hotel je s restaurací a barem, celý den je k dispozici milá obsluha, která vám donese pití až na lehátko. Vstup do moře není úplně pozvolný, po cca 10 ti metrech už je hlubší voda.

Lenka M., 23.09.2021, Datum pobytu: 14.9. - 20.9.2021
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel: Kleopatra Arsi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Hotel je velmi pěkný, čistý. Pláž čistá, několikrát za den zaměstnanci vysypávají koše. Zaměstnanci jsou ochotní.

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je velmi pěkný, čistý. Pláž čistá, několikrát za den zaměstnanci vysypávají koše. Zaměstnanci jsou ochotní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čistý, hezký pokoj. Sice menší, ale to nevadí, stejně tam člověk jen přespává.

Strava
Překvapilo nás, že ryba byla jen jednou. Čekali jsme, že u moře bude ryba častěji. Za to kuře bylo na 100 způsobů :-)

Služby hotelu
žádné služby jsme nevyužili.

Pláž
Čistá, moře dlouho mělké.

Marie, 23.09.2021, Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2021
Oblast: Turecko Turecko, Bodrum, Hotel: Parkim Ayaz

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Příjemný hotel, ochotný personál, uspokojivé stravování, krásné moře i čisté bazény. Převážně klientela z Ruska.

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Příjemný hotel, ochotný personál, uspokojivé stravování, krásné moře i čisté bazény. Převážně klientela z Ruska. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté a dobré ubytování v klubové části hotelu. Budovy už mají své nejlepší roky za sebou, ale nebylo nic, co by bylo na reklamaci.

Strava
Strava pestrá, místní i kontinentální. Omezení z důvodu pandemie bohužel stěžují výběr jídla díky složité komunikaci s obsluhou, ale to je teď bohužel všude.

Služby hotelu
Skvělý a ochotný personál, denně uklizeno, minibar, trezor, televize na pokoji, výměna ručníků, posilovna, sportovní aktivity během dne.

Pláž
Oblázková pláž a nádherně čistá a teplá voda.

Anonym, 23.09.2021, Datum pobytu: 12.9. - 20.9.2021
Oblast: Turecko Turecko, Kemer, Hotel: PGS Kiris Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Turecko