Turecko Turecko

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 5 980 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 5 980 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 10 Top star ************

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Top star ************ Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super..bomba

Strava
Super

Služby hotelu
Super nejvic Top

Pláž
Parada ;-)

Bohuslava H., 17.09.2017, Datum pobytu: 4.9. - 12.9.2017
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel: TTH Family Life Pascha Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Turecko jsme již navštívili 7 x, různé destinace.Do hotelu Drita jsme se vrátili po 2 a opět nezklamal.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Turecko jsme již navštívili 7 x, různé destinace.Do hotelu Drita jsme se vrátili po 2 a opět nezklamal. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování skvělé a vstřícný přístup. Měli jsme promo pokoj a za příplatek 30 Euro jsme si vybrali pokoj, který jsme chtěli, vyšší patro s výhledem na moře.

Strava
Strava pestrá i Ti nejnáročnější by si vybrali.Na pláži polední snack, pivo, káva a bohatě zastoupené nealko.

Služby hotelu
Perfektní, personál ochotný a milý nic není problém.

Pláž
Čistá, upravená, dostatek lehátek.Přístup do moře přes drobné kamínky.

Ivana N., 17.09.2017, Datum pobytu: 7.9. - 14.9.2017
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel: Drita

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Hotel Alba Royal nás dle očekávání nezklamal. Nejlepší na hotelu je, že je +16, pouze pro dospělé, tedy žádné řvoucí děti. Kombinace...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel Alba Royal nás dle očekávání nezklamal. Nejlepší na hotelu je, že je +16, pouze pro dospělé, tedy žádné řvoucí děti. Kombinace němců, rusů, britů, slováků, maďarů, čechů minimálně. Principielně čišníci neočekávají dýško, ale když ho někdo dá, tak má lepší obsluhu. Neznamená to ale, že kdo dýško nedá, má servis špatný, to ne. Tento hotel můžu plně doporučit. Jídlo bylo skvělé, nápoje také fajn. Obrovské množství úžasného ovoce, krásné restaurace, krásný areál a skvělá udržovaná pláž, pozvolný písčitý vstup do moře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nějaké pokoje s výhledem na jiný hotel, hlučné klimatizace, některé pokoje výhled do zoo, hlučná zvířata, jinde hlučná hudba či diskotéka. Prostě asi nikde to není dokonalé, ale nám nic nevadilo. Skvěle fungující klimatizace + přes dveře není slyšet nic, takže OK. Výhled na moře má smysl si připlatit, jsou potom schopni více s pokojem vyjít vstříc.

Strava
Skvělé jídlo. Plážový bar menší výběr, tedy nakonec jsme na oběd chodili do velké restaurace. Nemám k jídlu výhrady, byli jsme nadšení.

Služby hotelu
Servis efektivní a rychlý. Čišníci často nejsou usměvaví, ani se moc nevybavují, ale my jsme to velice ocenili, že se nás nikdo stokrát denně neptá "how are you, where are you from". Takže zásadní bylo, že nám ihned přinesli, co jsme chtěli.

Pláž
Na pláž nutno dojít, ale nebyl problém se vrátit do pokoje nebo na oběd, případně k bazénu na zmrzlinu. Toalety krásně čisté neustále, velmi kvalitní. Lehátka super, moře super, mělo 30 stupňů, kafe. Písek úžasný, vstup do moře písčitý, bez živočichů, bez ježků atd.

Lucie H., 17.09.2017, Datum pobytu: 4.9. - 11.9.2017
Oblast: Turecko Turecko, Side, Hotel: Alba Royal

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Tento hotel je proste super......

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Tento hotel je proste super...... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vyborne ubytovanie...........

Strava
Strava je tu absolutne skvela,velky vyber..........jedine co mne chyba je slanina na ranajky

Služby hotelu
Hotel je velmi pekny a hned na nas urobil dojem,boli sme tu uz 2 krat...........

Pláž
Co sa tyka plaze,ta je pekna,upravena,cista,vzdy volne lehatka,bar ma dostatok miest,oplati sa dat tringel.............

Anonym, 16.09.2017, Datum pobytu: 27.7. - 12.8.2017
Oblast: Turecko Turecko, Antalya, Hotel: Titanic Beach Lara (ex. Titanic DeLuxe Beach & Resort)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 9,6 Nejhorší z celé dovolená byli delegáti!!! To jsme ještě nezažili. Při minulé dovolené ve stejném hotelu byla naše delegátka naprosto...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Nejhorší z celé dovolená byli delegáti!!! To jsme ještě nezažili. Při minulé dovolené ve stejném hotelu byla naše delegátka naprosto vstřícná, milá, ochotná, se vším nás seznámila. Nyní to byla katastrofa. První den nás poslala na trh, který nebyl, takže jsme se hodinu zbytečně trmáceli tam i zpět, veliké divení, nevěděla, že během svátku jsou zavřené. Při našem dotazu, když jsme se chtěli někam podívat se nás udiveně zeptala, no co vlastně od své dovolené očekáváte, nákupy? A nejhorší zářitek jsme měli z lanovky na hradby, která tam je nově postavena. Zaplatili jsme si poměrné drahé lístky na lanovku tam i zpět. Na zpáteční cestě jsme zjistili, že lanovka nefunguje, Místní řidič nás nahnal do autobusu, odebral nám lístky z lanovky a odvezl nás dolů, kde jsme zjistili, že lanovka normálně funguje. A my pochopili, že v 7 hod. kdy jsme chtěli jet dolů, začala tam hrát hudba k modlitbě, tudíž se lanovkáři vrhli na kolena se modlit a na nás se vykašlali. Kdyby nás ale na to delegátka upozornila, že se něco takového může stát, klidně bychom si tu chvíli počkali a lanovku jsme si mohli opětovně užít. Takhle jsem měla zkažený výlet s pocitem, že jsem byla o tu lanovku okradena. A při další návštěvě jsem delegátku na tuto situaci upozornila a ona se mě arogantně zeptala, "a co já s tím". Tak jsem jí upozornila, že by tuto informaci mohla předat dalším účastníkům zájezdu, aby se jim nestalo totéž. A na závěr - letištní delagát. Tak ten neexistoval vůbec!!!!!!! Když jsme vystupovali z autobusu, tak se lidi po něm scháněli, zvlášť s malými dětmi s tím, že jim cestovka naprosto slibovala, že nemusí mít obavy, že hned u autobusu bude čekat. Neobjevil se nikdo za celou dobu. A při čekání na odbavení jsme mluvili s dalšími cestujícími, kteří měli naprosto stejnou zkušenost, nejpíš ti, kteří byli v obvodu hotelu Azak. Takže odpověď na otázku delegáty tohoto zájezdu bych fakt ráda nějakou odpověď, za kterou děkuji! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel skvělý, není co vytknout.

Strava
S jídlem jsme byli spokojeni, vždy bylo co vybrat. Velice oceňuji, že se večeře posunula na 7 hodinu, nikoli v 7,30, jak bylo původně prezentováno.

Služby hotelu
Naprosto žádné nedostatky.

Pláž
Pláž i okolí hotelu bezvadné.

Drahomíra B., 16.09.2017, Datum pobytu: 30.8. - 6.9.2017
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel: Azak

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Turecko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622