Turecko Turecko

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 4 480 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 4 480 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 9,4 Rozprávkova dovolenka.Bez výhrad.Vrátim sa....

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Rozprávkova dovolenka.Bez výhrad.Vrátim sa.... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisto

Strava
Super...boli sme dva týždne tak sa opakovala..ale je z čoho vybrať..treba si užiť a dopriať všetkú kuchyňu aj zahraničnú v parku.

Ktásne prežité večery s programom.

Služby hotelu
Klasika a spokojnosť

Pláž
Nádhera

Anonym, 20.04.2017, Datum pobytu: 30.6. - 14.7.2016
Oblast: Turecko Turecko, Turecká Riviéra, Hotel: Justiniano Club Park Conti

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Justiniano Club Park Conti, Turecká Riviéra, Turecko Anonym 2017-04-20 9.4 1 10 Justiniano Club Park Conti

Celkem: 6 Na povrch hezký penzion pro německé důchodce.

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Na povrch hezký penzion pro německé důchodce. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hezké a čisté, do doby než kouknete omylem pod postel.

Strava
Jídla hodně ale díky bohu že jsem neviděl kuchyň. Takhle špinavé sklo nemají v čr ani vietnamská bistra. Stokrát jim to můžete řikat ale je to jedno...

Služby hotelu
Personál byl zřejmě původně proškolen do nádražní restaurace nevalné kvality. Jsou to kouzelníci, pokuď jim nedáte pár eur do kapsy jste neviditelný.

Filip Červeňák, 19.04.2017, Datum pobytu: 14.3. - 18.3.2017
Oblast: Turecko Turecko, Antalya, Hotel: Delphin Imperial

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Delphin Imperial, Antalya, Turecko Filip Červeňák 2017-04-19 6 1 10 Delphin Imperial

Celkem: 8 výborné, jenom v hotelu byla zima

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
výborné, jenom v hotelu byla zima Zobrazit celou recenzi

Ubytování
hezké

Strava
vynikající

Služby hotelu
velmi dobré

Pláž
pěkná

Anonym, 19.04.2017, Datum pobytu: 9.4. - 16.4.2017
Oblast: Turecko Turecko, Side, Hotel: Seher Sun Palace Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Seher Sun Palace Resort & Spa, Side, Turecko Anonym 2017-04-19 8 1 10 Seher Sun Palace Resort & Spa

Celkem: 10 Skvělá relaxační dovolená. Ideální pro milovníky golfu. Náš pobyt byl začátkem března takže koupání nepřipadalo v úvahu. Ideální na...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá relaxační dovolená. Ideální pro milovníky golfu. Náš pobyt byl začátkem března takže koupání nepřipadalo v úvahu. Ideální na procházky a využívání služeb hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo na naprosto špičkové úrovni. Odpovídá úrovni 5 hvězdičkovému hotelu. Vybavení pokojů, ložní prádlo atd. na úrovni. Pokoj měl samostatnou šatnu s trezorem. V koupelně naprosto kompletní hygienický set jak pro dámy tak pro pány. Denně doplňovaný minibar. Posezení na balkonu. Měli jsme dva pokoje které jsme mohli propojit.

Strava
Hlavní restaurace. Jídlo fantastické. Jak chuťově tak servírováním. Pochopitelně žádné vepřové ale toho si ani nevšimnete. Vhodné pro ty kteří zkouší nové věci. Ryby a plody moře samozřejmostí. Jídlo průběžně doplňováno nezávisle na čase. Obsluha byla pozorná a rychlá. Jídelna byla velká a občas bylo rušno, zvláště kolem dětské části. Jídelna má i oddělení 16+ kde bylo klidněji.

Ala-carte restaurace jsou vhodné hlavně pro ty kteří preferují větší klid. Jídlo skvělé i když jsme za pobyt pochopitelně nenavštívili všechny.

Služby hotelu
Hotel je orientován především na klienty věnující se golfu. K hotelu patří dvě golfová hřiště (National a Carya). Doprava na hřiště je každých pár minut. Doprava zpět je taktéž pravidelná popřípadě stačí požádat o odvoz na recepci hřiště. Hřiště National je cca 10 minut jízdy, Carya je 5 minut jízdy nebo dostupné pěší procházkou. Hřiště Carya má osvětlení a tak je možno hrát i v noci. All inclusive se vztahuje i na restaurace na hřištích. Hotel se rozkládá na prostorném pozemku a součástí je zahrada vhodná k procházkám. Je možno i využít k procházce cestu kolem golfového hřiště což dělá cca 5km. Venkovní bazény jsou velké a jeden z nich je vyhřívaný. Bohužel vzhledem k času naší návštěvy je nebylo možno využít. (cca 19C)

V hotelu je velmi slušně vybavená posilovna a spa (bazén, sauna, parní lázně atd.), Game Room je vyloženě dětský sen. Jedna hra 2EUR je trochu dost ale hry jsou opravdu skvělé. K dispozici bowling, 3D kino, atd.

Pláž
Pláž je vzdálená procházkou přes zahradu a na velikost hotelu poměrně malá. V březnu jsme na ní byli sami takže místa bylo spousta. K hotelu patří 2 mola a ty je prý možné využít k relaxaci. Pláž je písečná s občasnými místy s oblázky

Radek L., 21.03.2017, Datum pobytu: 10.3. - 14.3.2017
Oblast: Turecko Turecko, Belek, Hotel: Regnum Carya Golf & Spa Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Regnum Carya Golf & Spa Resort, Belek, Turecko Radek L. 2017-03-21 10 1 10 Regnum Carya Golf & Spa Resort

Celkem: 8,6 S hotelem,organizací a službami cestovní kanceláře obrovská spokojenost! Jediným mínusem zůstává delegátka, která nás přivítala druhý den...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
S hotelem,organizací a službami cestovní kanceláře obrovská spokojenost! Jediným mínusem zůstává delegátka, která nás přivítala druhý den a poté asi zapomněla, že nějaké klienty má... Kdyby jsme se ji neozvali v předvečer odjezdu, že by jsme rádi nějaké informace asi jsme v Turecku dodnes. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo hvězdičkám hotelu.

Strava
každý den pestrý výběr stravy.

Služby hotelu
Plně jsme využívali saunu, výřivku. I když se v nabídce uvádí wifi za poplatek, od druhého dne jsme ho měli zcela zdarma přihlášením na pokoj.

Pláž
Pláž ihned v areálu hotelu, čistá!

Zdeněk N., 06.03.2017, Datum pobytu: 24.2. - 3.3.2017
Oblast: Turecko Turecko, Antalya, Hotel: Limak Lara

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Limak Lara, Antalya, Turecko Zdeněk N. 2017-03-06 8.6 1 10 Limak Lara Deluxe

Všechny recenze Turecko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622