Turecko Turecko

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 6 963 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 6 963 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 10 Krásna dovolenka. Veľmi sme boli spokojní. Cesta na hotel trvala cca. 1 hodinku (vystupovali sme poslední).

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásna dovolenka. Veľmi sme boli spokojní. Cesta na hotel trvala cca. 1 hodinku (vystupovali sme poslední). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby čisté, prádlo menené asi po treťom dni, uteráky denne, dopĺňané sprcháče a šampóny denne, dopĺňaný bar denne, klíma, no a wifi (na izbe síce za poplatok, ale fungovalo perfektne). Za 5€ pre chyžnú ste mali luxus (aj s pyžám, ktoré sme si neodložili nám urobila labute).

Čo sa týka negatívnych recenzií - všetko si robíme mi ľudia. Majiteľ hotela si určite nepríde odtrhnúť pánty na dverách, pokaziť sprchu atď. Je to len v nás ľuďoch, niektorí sú svine (česť výnimkám), ktoré sa možno podobne správajú k zariadeniu izieb aj doma. Len toľko.

Strava
Strava vynikajúca, rozmanitá, vždy je z čoho vybrať, keď chýbala dokladalo sa, personál veľmi príjemný, čisté stoly, za malý bakšiš ste mali vždy stôl aj s obsluhou. Po druhom dni sme boli objedení a na tretí sme si dali len ľahké jedlo.

Služby hotelu
Vynikajúce služby, lokajovi sme dali 10€ hneď po príchode do hotela, celý týždeň sa o nás staral. Inak z ničím nebol problém. Všetko fungovalo tak ako malo.

Pláž
Piesok, čisto, bar vo veľkej pohode bez radov, dostali ste vždy pitie, strava na pláži vynikajúca, lehátok dostatok, plážový servis vám ho pripravil.

Jediné, čo musím vytknúť - ALE NIE HOTELU - ale návštevníkom. Všade sú koše, ale keď je niekto prasa a aj doma si hádže špaky, papieriky a poháriky po zemi, a taký tú potom píšu negatívne recenzie. Za čistotu nielen pláži ale aj v okolí hotelov si môžeme svojim správaním my sami. Takže s týmto musíme žiť aj naďalej na našich dovolenkách. Je to len a len o nás.

Anonym, 12.12.2018, Datum pobytu: 7.7. - 14.7.2018
Oblast: Turecko Turecko, Side, Hotel: Side Royal Paradise

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,4 Krásná dovolená, vše bylo perfektni!!!

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená, vše bylo perfektni!!! Zobrazit celou recenzi

Martina Turková, 09.12.2018, Datum pobytu: 30.9. - 7.10.2018
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel: Grand Kaptan

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Super dovolená. Pojedeme nejméně ještě jednou.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená. Pojedeme nejméně ještě jednou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše OK. Máte možnost s výhledem na moře nebo na hory.

Strava
Strava znamenitá. Přibral jsem 5 kilo. Alkohol všeho druhu a kvality i zahraniční.Výdej obědu z jednotlivých autíček (

Volkswagen Transporter ) zajímavý nápad.

Služby hotelu
Neměli jsme žádný problém. Většina hostů z Ruska, ale chovali se velmi slušně.

Pláž
Pláž je užší jako všude přímo v Kemru, ale lehátek bylo dost.

Anonym, 08.12.2018, Datum pobytu: 11.9. - 21.9.2018
Oblast: Turecko Turecko, Kemer, Hotel: Doubletree By Hilton

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Bolo to celkom v pohode. Pre náročného zákazníka to už, ale až také super nebolo... Dal by som max. 7 bodov z 10. Celkovo.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Bolo to celkom v pohode. Pre náročného zákazníka to už, ale až také super nebolo... Dal by som max. 7 bodov z 10. Celkovo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Fajn, aj keď vidno, že hotel už má najlepšie časy za sebou.

Strava
Dalo sa, ale opäť - nečakajte exotiku a morské špeciality.

Služby hotelu
Nič som nepotreboval a tak neviem posúdiť.

Pláž
Súkromná. To bolo fajn. Je to malá zátoka a tak bolo jasne, že voda je tak trochu stojaca. Aspoň tam neboli vlny.

Juraj Drotár, 01.12.2018, Datum pobytu: 28.6. - 5.7.2018
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel: Sentido Gold Island

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Turecko