Turecko Turecko

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 5 980 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 5 980 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 8,2 Jedna z našich nejhezčích dovolených ačkoliv jsme to zrovna v případě Alanye neočekávali. Rozhodně si umím představit, že bysme se do...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Jedna z našich nejhezčích dovolených ačkoliv jsme to zrovna v případě Alanye neočekávali. Rozhodně si umím představit, že bysme se do stejného města i hotelu příští rok vrátili. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj malý, ale příjemný a interiérově velice dobře řešený, perfektní byla (jako v Turecku vždy) velká koupelna.

Strava
Bufet nevynikal kvantitou, ale rozhodně kvalitou! Jídlo bylo opravdu vynikající. Výhrady máme jen k nabídce moučníků, jejich nabídka mohla být pestřejší a mohly být každý den aspoň trochu jiné a další výhrada se týká snídaňového balíčku v den odletu, ten byl opravdu velmi odfláknutý a to nemluvím o tom oslizlém kousku salámu...

Služby hotelu
Personál hotelu je velice příjemný, ochotný a profesionální, vše klapalo naprosto perfektně. Jedinou výjimkou byl úklid pokojů-se zametáním a vytíráním pokoje se uklízečky asi moc nezalamovaly. Ostatní záležitosti týkající se úklidu pokoje ale byly v pořádku.

Pláž
Pláž je rozlehlá a v porovnání se Side to byla paráda - kolem lehátek spousta místa. Je čistá a uklizená, plážový servis perfektní. Nikde a nikdy jsme nezažili tak strašně horký písek, do moře se muselo sprintem aby vám neshořeli chodidla. Čistota moře obstojná, vstup do něj byl jen po dvou cestičkách mezi kamennými platy a dno hned padá do asi 1,5m hloubky, pokud jsou vlny tak je to pro lidi menšího vzrůstu docela problém.

Vlasta Bořecká, 19.06.2017, Datum pobytu: 9.6. - 16.6.2017
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel: Kleopatra Ada Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kleopatra Ada Beach, Alanya, Turecko Vlasta Bořecká 2017-06-19 8.2 1 10 Kleopatra Ada Beach

Celkem: 9 Jedna z našich nejlepších dovolených.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Jedna z našich nejlepších dovolených. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování ve vilkách rozesetých po krásné zahradě. Pokoj účelně vybavený, vždy vzorně uklizený, měli jsme balkon s posezením. Absolutní spokojenost.

Strava
Stravování za nás nadstandartní. Po celý den všude spoustu jídla, pití, personál totálně ochotný, nikdo nebyl otrávený, že vám musí "zadarmo" namíchat drink. Snídaně a večeře luxus, na obědy jsme nechodili, ale kolem bazenu všude nějaké jídlo po celý den, zmrzlina, místní speciality, cukrárna s výbornou kávou .

Všude po areálu chlaďáky s balenou vodou, džusy.

Služby hotelu
Denně večerní programy, začínající diskotékou pro děti. Program někdy super (laser show, vystoupení místních "umělců), někdy pouze pořádaný animátory. Jinak moc pěkné tenisové kurty, ping pong, všechno v pěkném stavu.

Pláž
Pláž pár kroků od bazénu, což je super. Ale oblázky, což mi nemáme rádii. Vstup do moře pozvolný, ale pro někoho určitě boty o vody. Nebo jít z mola, kde už pak byl pěkný písek, ale stačí pouze vyšší postavy.

Anonym, 19.06.2017, Datum pobytu: 5.6. - 12.6.2017
Oblast: Turecko Turecko, Kemer, Hotel: Kimeros Park Holiday Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Kimeros Park Holiday Village, Kemer, Turecko Anonym 2017-06-19 9 1 10 Kimeros Park Holiday Village

Celkem: 9,8 určitě se tam ještě jednou vrátíme

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
určitě se tam ještě jednou vrátíme Zobrazit celou recenzi

Ubytování
velká spokojenost

Strava
strava a celkový dojem dokonalý

Služby hotelu
celkový dojem naprostá spokojenost

Pláž
všechno jak má být

Jiřina Filippi, 19.06.2017, Datum pobytu: 1.6. - 8.6.2017
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel: Asia Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Asia Beach, Alanya, Turecko Jiřina Filippi 2017-06-19 9.8 1 10 ASIA BEACH RESORT & SPA

Celkem: 8,4 Pěkný hotel u krásné písečné pláže. Vhodné pro děti - bazény mají 4 skluzavky (z toho dvě nižší byly mimo provoz a zprovozněny byly až po...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Pěkný hotel u krásné písečné pláže. Vhodné pro děti - bazény mají 4 skluzavky (z toho dvě nižší byly mimo provoz a zprovozněny byly až po naší urgenci), je zde malé hřišťátko - spíše pro menší děti, moc příjemný pán s poníky (vozí za 10 Eur na 20 min. (nás vozil ale i půl hodiny). když jsme odjížděli, tak dokončovali velikou trampolínu (2 Eura za 10 min.). Zklamáním pro nás byl dětský animační klub - kdykoli jsme tam chtěli s dětmi jít, tak tam probíhala nějaká placená aktivita (10 Eur za barvení triček, 5 Eur za obrázek z písku, 10 Eur jízda na banánu...) - pokud cestujete s dvěma dětmi, přibalte navíc tak 100 Eur. 6x týdně dětská minidiskotéka. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj čistý, denně úklid, výměna ručníků i ložního prádle dle vašeho přání

Strava
bufetový způsob, každý si určitě něco najde. U stravy bych jen vytkla nedostatek stolů u večeře a občas dlouhé fronty u jídla. hotel je dle mého názoru dost přeplněný.

Služby hotelu
Personálu bych vytkla nedostatečnou angličtinu. Většinou byli ochotní,ale narazili jsme i na neochotu (hlavně u večeře, kdy bych nedostatek stolů a nedostatek obsluhujícího personálu)

Pláž
Pláž je opravdu krásná, udržovaná, čistá. Písečná pláž s pozvloných vstupem do vody. Mušličky.

Anonym, 19.06.2017, Datum pobytu: 2.6. - 13.6.2017
Oblast: Turecko Turecko, Side, Hotel: Alba Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Alba Resort, Side, Turecko Anonym 2017-06-19 8.4 1 10 HOTEL ALBA RESORT

Celkem: 9,4 Hezká dovolená,krásný hotel,super nákupy....jen hotel kde slyšíte jen samou ruštinu...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hezká dovolená,krásný hotel,super nákupy....jen hotel kde slyšíte jen samou ruštinu... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel přepychový a užasný, naprosto v pořádku,pokoj krásný,čístý a prostorný.

Strava
Strava rozmanitá,každý den velký výběr....a velké množství.Odpoledne zmrzlina,vafle,placky....nikdy nemáte hlad..

Služby hotelu
Služby kvalitní.Perfektní obsluha v baru přímo v " Lobby " a u oběda...

Pláž
Jediné mínus je pláž,která není písčitá,ale to jsme dopředu věděli ....proto opravdu boty do vody...

Monika Kotíková, 19.06.2017, Datum pobytu: 5.6. - 13.6.2017
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel: Q Premium Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Q Premium Resort, Alanya, Turecko Monika Kotíková 2017-06-19 9.4 1 10 Hotel Q PREMIUM

Všechny recenze Turecko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622