Turecko Turecko

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 9 190 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 9 190 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 10 Úžasné prostředí ,krásné moře jen jedna výtka- studené bazény

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úžasné prostředí ,krásné moře jen jedna výtka- studené bazény Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásné????????

Strava
Jídlo úžasné

Služby hotelu
Služby spokojenost

Pláž
Krásná , moře úžasné až na ty kousací ryby, voda nádherně čistá průzračná

Jaromíra Stejskalová, 17.10.2019, Datum pobytu: 30.9. - 14.10.2019
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel: Monart City

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Celkem: 7,4 Užili jsme si klidnou, pohodovou dovolenou.

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Užili jsme si klidnou, pohodovou dovolenou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bylo dostačující,čisté. Jen koupelna byla slabší, při sprchování byla voda po celé koupelně (neměla jsem odvahu stát ve vodě a fénovat si vlasy). Z balkónu jsme měli překrásný výhled na hory.

Strava
Na jídlo jsme se vždy velice těšili. Spousta druhů zeleniny. Masožravci budou možná trochu zklamáni. Maso bylo, ale vždy tak jeden druh a vnitřnosti. To nám vůbec nevadilo, nechybělo ovoce i nějaká dobrota. Mají výborné víno.

Služby hotelu
Personál byl na jedničku, příjemný a usměvavý.

Pláž
Pozor, byli jsme v šoku!!! Jako první jsme navštívili pláž (mysleli jsme,že patří k hotelu) se slepičkami, kuřátky, velkým psem na řetězu a majitelem, který turisty odvážlivce, těšil svým Karaoke - falešným zpěvem do mikrofonu. Všude byl nepořádek, slepičince a špinavé lehátka i matrace. Naštěstí nám večer české turistky řekly, kde najdeme pláž, která patří k hotelu. Tam už bylo vše v pohodě. Dost se nám ulevilo!

Petr Klembara, 17.10.2019, Datum pobytu: 4.10. - 11.10.2019
Oblast: Turecko Turecko, Kemer, Hotel: Golden Sun

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,6 Byli jsme mile překvapeni a ochotou lidí. V půjčovně aut nám dokonce vrátil peníze za předčasné vrácení auta. Celkově, byli jsme spokojeni.

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme mile překvapeni a ochotou lidí. V půjčovně aut nám dokonce vrátil peníze za předčasné vrácení auta. Celkově, byli jsme spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytovaný v pokoji na ulici. V recepci jsme nahlásili, že máme příplatek na lepší pokoj. Druhý den kolem poledne nám pokoj vyměnili a výhledem na moře. Byl větší a jen tam moře šumelo. Taky jsem jim při odjezdu ještě jednou poděkovali

Strava
Strava průměrná,ale stačila. Večer před odjezdem na moji prosbu byly ryby.

Služby hotelu
Úklid každý den s výměnou ložního prádla i ručníků

Pláž
Placené slunečníky a lehátka. Moře čisté průzračné. Vstup do moře trochu prudký. Ale při teplotě 28C nebylo co řešit

Petr Krebs, 17.10.2019, Datum pobytu: 1.10. - 13.10.2019
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel: Azak

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 3,6 Na dovolenku sme išli hlavne kvôli detom takže sme hladali rezort kde budu hlavne tobogány a detské atrakcie.V tomto smere v poriadku...

 • 4,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Na dovolenku sme išli hlavne kvôli detom takže sme hladali rezort kde budu hlavne tobogány a detské atrakcie.V tomto smere v poriadku deti si to aj užili.Za spomienku stojí miestny bazár ktorý sa koná v nedelu priamo pred hotelom.Výborné nákupy hlavne oblečenie za smiešne ceny.More to bola katastrofa špinavé vela kameňov a smrdelo.Velmi ma zarazilo ako nám delegátka, ktorú sme mimochodom celú dovolenku nevideli hovorila ako máme dávat všetkým ten bakšiš dokonca aj vodičovi autobusu ktorý nás viezol z letiska.Samozrejme sme nič nedávali ved som si to zaplatil a je to predsa ich práca. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velký hotel takže tak to aj vyzeralo v podstate za tú cenu zasa netreba čakat zázraky.Nedávali sme bakšiš tak nám nemenili uteráky.

Strava
Katastrofa stále to isté ja som bol totálne sklamaný.Na raňajky jeden druh salámu a vajcia nejaký ten syr a kopu zeleniny.Obedovali sme na pláži nakolko to bolo v cene takže bolo zbytočné vracat sa na hotel to bola asi jediná výhoda.Čo sa týka večere horšie ako v závodnej jedálni na všetko velké rady žiadny výber neskutočne vela ludí a opät žiadny extra výber.Ovocie jablko,hruška,slivka,hrozno a melon žiadne tropické ovocie z čoho so bol velmi sklamaný. Nápoje na výber nič moc velmi špinavé poháre a čo bolo lepšie tak si to bolo treba zaplatit a ceny boli velmi vysoké.Koncept Ultra all inclusive slabučký žiadne miešané nápoje ozaj iba základ aby sa nezomrelo od smädu.

Služby hotelu
Starali sa v pohode.Velká výhoda bolo vela barov takže nebolo treba daleko chodit ako na pláži tak aj v hoteli.

Pláž
Bolo to najšpinavšie more ako som doteraz zažil a to som už niečo pochodil.Myslím si že tam museli niečo vypúštat lebo spod cesty viedli do mora na jednom mieste dve velké rúry.More dokonca zapáchalo ak idete na dovolenku prioritne kvôli moru tak tento rezort určite nie.Na pláži bazény a tobogány deti si to užili ale neskutočne studená voda v bazénoch a to vo všetkých aj v detských.

Peter K., 17.10.2019, Datum pobytu: 18.9. - 25.9.2019
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel: Sunclub Eftalia Aqua Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Ubytování luxusní,vše každý den perfektně čisté.Pláž vhodná pro děti,vše u hotelu,rychlé občerstvení bez front.Vcelém hotelu příjemný...

 • 9,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování luxusní,vše každý den perfektně čisté.Pláž vhodná pro děti,vše u hotelu,rychlé občerstvení bez front.Vcelém hotelu příjemný personál. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme štěstí, Vše dokonalé.

Strava
Jelikož mohu srovnávat-strava průměrná.

Služby hotelu
Výborné-ochotný personál.

Pláž
Krásná pláž pozvolná,akorát některá rozbitá lehátka.

Andrea Michálková, 17.10.2019, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2019
Oblast: Turecko Turecko, Kusadasi, Hotel: Grand Belish

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Turecko