Turecko Turecko

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 6 937 Kč

O TURECKUTurecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 6 937 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 9,6 Krásná dovolená, hotel i služby splnily naše očekávání. Rádi se vrátíme!

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená, hotel i služby splnily naše očekávání. Rádi se vrátíme! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čistý prostorný pokoj. Skýtal však několik nedostatků - nefungovalo větrání na toaletě a ani nám jej v průběhu pobytu neopravili. Jako přistýlka bylo naprosto nepohodlné rozkládací křeslo, které nám ještě první den po urgenci vyměnili za postel. Neměli jsme štěstí na polohu pokoje - boční výhled na moře, což by nevadilo, ale pod okny na nádvoří byly umístěny veškeré venkovní klimatizační jednotky, takže při otevření okna byl slyšet hluk.

Strava
Vynikající, pestré jídlo, všeho dostatek, spíš přebytek, jídlo velmi chutné, musel být uspokojen každý gurmán. Nikdo neměl zažívací potíže.

Služby hotelu
Úžasný, obětavý a usměvavý personál, úklid pokoje denně, výměna ručníků v pokoji i na pláž bez problémů, na recepci velmi ochotní. Na to, jak tam v tom horku kmitali, se divím, že se dokázali stále usmívat. Vždy vyšli vstříc, strašně se snažili, abychom byli spokojeni. Velmi dobré sportovní aktivity, které jsme využívali denně (pilates, aquagym, gymnastika, volejbal, minigolf, pettang…). Zábavné a vkusné večerní animační programy.

Pláž
Přístup na hotelovou pláž příznivý, pláž oblázková, čistá, z pláže také dřevěné molo k ležení; přímo na pláži balená voda a jogurtová mléka v chladícím boxu, což bylo úžasné. Jediné mínus - obsazování lehátek klienty, aniž by je v průběhu dne využili, což není chybou hotelu, ale neukázněností hostů. Proto bylo nutné už ráno po 6 hodině lehátka zabrat, abychom mohli trávit čas přímo u moře. Jinak bylo volno u hotelových bazénů. Moře čisté a počátkem června už i teplé.

Ivana K., 15.06.2019, Datum pobytu: 4.6. - 11.6.2019
Oblast: Turecko Turecko, Kemer, Hotel: Barut Kemer

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Dovolená neměla chybu. Vše dokonalé.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená neměla chybu. Vše dokonalé. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování na špičkové úrovni. Čisto, stálá péče o pokoj po všech stránkách:)

Strava
Velké množství. Široký výběr. Vše se ani nestihlo ochutnat.

Služby hotelu
Služby výborné. Přeochotný personál.

Pláž
Velká, čistá, dostatek lehátek, barů i obsluhy.

Kateřina Bastlová, 15.06.2019, Datum pobytu: 3.6. - 10.6.2019
Oblast: Turecko Turecko, Side, Hotel: Arcanus Side Resort (ex. Asteria Sorgun Resort)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,8 Krásný hotelový resort, který se skládá z několika částí. Velmi dobře postavený hotel, z každého pokoje je krásný výhled na moře....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásný hotelový resort, který se skládá z několika částí. Velmi dobře postavený hotel, z každého pokoje je krásný výhled na moře. Ubytování jsme byli v 5. patře a probuzení a pohled na moře a zátoku, kam jsme se chodili koupat byl nádherný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování hodnotím velkou jedničkou. Po příchodu ze snídaně bylo vše uklizeno, každodenně byly vyměněné ručníky a za osmidenní pobyt nám bylo převlečeno ložní povlečení s krásnými motivy slonů, labutí, růží...

Strava
Strava bezkonkurenční! Ovoce, zelenina, zákusky, čerstvě grilované ryby, kebab, skopové maso upravené tak dobře,že si myslíte, že jíte hovězí, pizza, rýže, brambory.....prostě každý si vybere! Oba jsme s manželem velcí požitkáři, ale tomuto jídlu a každodennímu fantasticky připravenému menu nelze nic vytknout, ba naopak!

Služby hotelu
Krásný, čistě udržovaný resort, kde vás vítají a neustále se na vás usmívají všichni zaměstnanci.

Pláž
Pláž čistá, každodenně udržovaná

Anonym, 15.06.2019
Oblast: Turecko Turecko, Kusadasi, Hotel: Le Bleu

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

8 fotografií

Celkem: 9,6 Děkuji moc za skvělou dovolenu

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Děkuji moc za skvělou dovolenu Zobrazit celou recenzi

Česlav Škoda, 15.06.2019, Datum pobytu: 31.5. - 11.6.2019
Oblast: Turecko Turecko, Marmaris, Hotel: Poseidon

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,4 Dovolená se nám líbila, až na to, že v katalogu byly uvedeny nepravdivé údaje - pláž nebyla písčitooblázková, ale kamenitá. Vstup do vody...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 4 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila, až na to, že v katalogu byly uvedeny nepravdivé údaje - pláž nebyla písčitooblázková, ale kamenitá. Vstup do vody byl bolestivý, nutnost zakoupit obuv do vody. 5 m od pláže nebezpečné velké kameny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jsme byli spokojeni.

Strava
Velmi dobrá.

Služby hotelu
Služby hotelu jsme nevyužili.

Pláž
Velmi špatná

Vladimír Pavelka, 15.06.2019, Datum pobytu: 26.5. - 6.6.2019
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel: Caretta Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Turecko