Turecko Turecko

Oficiální název: Turecká republika
Hlavní město: Ankara
Státní zřízení: demokratická republika
Náboženství: zastoupen je islám a křesťanství
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem je turečtina, můžete použít ale i angličtinu a němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Turecko - zájezdy od 4 980 Kč

O TURECKU



Turecko leží na dvou kontinentech

Díky své rozloze je podnebí v Turecku velice rozmanité. Klima převládá většinou subtropické s horkými léty a mírnějšími zimami. Výjimkou je východ země, který má v průběhu celého roku nižší teploty. Pobřeží Turecka lemují vody Středozemního moře na jihu, Černého moře na severu, na západě země moře Egejského a na severozápadě moře Marmanského. Celková délka tureckého pobřeží dosahuje 7 200 km.

Dvě odlišné turecké části - Anatolie a Thrákie

Turecko můžeme rozdělit na dvě části. Menší z nich, Thrákie, leží jako jediná na Evropském kontinentě. Její povrch je podobný přímořským oblastem Balkánu a oproti zbytku země je poměrně nížinatý. Pobřeží Středozemního a Egejského moře je proslulé díky zeleným údolíčkům a mírně se zdvihajícím pahorkatinám. Podnebí je teplejší s horkým létem a vlhkými zimami. Teplota vzduchu se v Istanbulu pohybuje kolem 30° C, na pobřežích Středozemního moře vyšplhá rtuť i ke 40°C. V zimě se ručička na teploměru pohybuje kolem 0°C. Černomořské pobřeží je oblastí s největším množstvím srážek v roce a díky tomu patří i mezi nejúrodnější části Turecka. Má mírné klima a vyšší vlhkost vzduchu než je obvyklé v ostatních oblastech.

Asijská část země je rozdělena na střední a východní Antolii. Střední Antolii tvoří hlavně náhorní plošiny. Mezi ty nejznámější patří pohoří Taurus, které se rozpíná po celém jejím jižním okraji. Sníh se na svazích hor udrží přes celý rok. Typická jsou zde horká a suchá léta s teplotami kolem 40°C. Zimy bývají kruté s teplotou vzduchu i -25°C.

Západní Antolie je místem zdánlivě nehostinným se spoustou kamenitých hor a pustých oblastí. Je to oblast vhodná pro milovníky divoké přírody a horské turistiky. U hranic s Arménií se v Arménském pohoří do výšky 5165m tyčí bájná hora Ararat. Počasí je tu v průběhu celého roku chladnější než v ostatních částech Turecka. V létě se teploty vyšplhají mnohdy i k 35°C, v zimě může být v nejvyšších oblastech i -48°C.

Turecké lázně

Turecké lázně hamam jsou proslulé po celém světě. Patří k velmi navštěvovaným turistickým atrakcím každého tureckého města, proto byste si jejich návštěvu rozhodně neměli nechat ujít. Lázeňské procedury jsou vždy rozložené do několika místností, z nichž každá plní přesně jeden konkrétní účel. Výsledné komplexní ošetření má blahodárné relaxační a revitalizační účinky nejen na unavené tělo, ale i na každodenním stresem zatěžkanou mysl.

Omamné vodní dýmky

Turecké vodní dýmky jsou produktem dalekosáhlé tradice a patří mezi ty nejčastější suvenýry z dovolené v Turecku. K dostání jsou dýmky nejrůznějších tvarů, barev i velikostí a vybírat si můžete i z provedení v několika různých materiálech. Při koupi se neunáhlete a určitě nezapomeňte ani na kvalitní turecký tabák. Nabídka jeho vůní a příchutí je až nepřeberně široká.

Turecko - zájezdy od 4 980 Kč

Nejnovější recenze Turecko

Celkem: 4,6 Celkový dojem z dovolené byl pozitivní, protože jsem si jela především odpočinout, což se mi podařilo.

 • 5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 6 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené byl pozitivní, protože jsem si jela především odpočinout, což se mi podařilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel zdaleka neodpovídá deklarované kategorii a popisu CK Pokoje pro hosty ze západní Evropy možná ano, ale pro Čechy a další z "východu" určitě ne. Napoprvé jsme dostali pokoj v druhém patře sice s výhledem k bazénu, ale pokoj s nízkým stropem, tmavý, špinavé dveře, odloupané tapety a plíseň v koupelně. Až po úplatku 20 EUR a hodinovém vyjednávání jsme dostali pokoj v patře pátém s výhledem na moře. Musím ale podotknout, že jsme byli mimo sezonu, čili v sezoně, kdy je hotel plný, si toto nedokážu moc dobře představit.

Strava
Strava velmi jednotvárná, ale dobrá. De facto každý den téměř to samé s drobnými úpravami. Co nejvíce chybělo bylo seafood. Ryba byla snad jenom dvakrát, ale koupala se jenom v oleji. Co bylo fajn byly koktejly. Na to, že byly zadarmo, tak byly dobré. Jinak úplná absence zmrzliny, která má být součástí ultra all inn.

Služby hotelu
Mimo sezonu asi nefungují animační programy. Sice měli na tabuli vypsané hodiny, ale nerealizovaly se. To bylo velké zklamání. Velmi dobře hodnotím místní spa. Moc pěkné. Doporučuji hamam a masáž. Hotový relax.

Pláž
Pláž pěkná, čisté moře. Někdy ale příliv přinese nepořádek z lodí, které brázdí zátoku sem a tam. Ale to výjimečně. Nemáme rádi přeplněná místa s ruchem a hudbou, hledáme spíše klid, byli jsme mimo sezonu, takže byl klid zaručen. Dokážu si ale představit, že během sezony je to hotové peklo :-)

Markéta, 03.12.2016, Datum pobytu: 18.9. - 25.9.2016
Oblast: Turecko Turecko, Marmaris, Hotel:Marti Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Marti Resort, Marmaris, Turecko Markéta 2016-12-03 4.6 1 10 MARTI RESORT

Celkem: 9 Mělo to jeden nedostatek, že tam byli Češi jen dvojí důchodci okolo 70. let, takže se tam nedala udělat žádná větší fajn parta, ale jinak...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Mělo to jeden nedostatek, že tam byli Češi jen dvojí důchodci okolo 70. let, takže se tam nedala udělat žádná větší fajn parta, ale jinak to bylo úplně v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 29.11.2016, Datum pobytu: 15.9. - 26.9.2016
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Aska Buket Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Aska Buket Resort & Spa, Alanya, Turecko Anonym 2016-11-29 9 1 10 Sea Life Buket Beach (Aska Buket Resort)

Celkem: 6,8 Na kvalitnej úrovni

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Na kvalitnej úrovni Zobrazit celou recenzi

Martin K., 27.11.2016, Datum pobytu: 15.11. - 22.11.2016
Oblast: Turecko Turecko, Belek, Hotel:Spice Hotel & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Spice Hotel & Spa, Belek, Turecko Martin K. 2016-11-27 6.8 1 10 Spice Hotel & Spa

Celkem: 9 Super, klidně se tam ještě někdy vrátím.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super, klidně se tam ještě někdy vrátím. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje čisté, uklid poctivý, naprostá spokojenost.

Strava
Strava dobrá, bylo pořád z čeho vybírat. Dostatek všeho.

Služby hotelu
Personál velmi milý a ochotný.

Pláž
Krásně čisté moře, pláž čístá, služby na pláži kompletní = jídlo i pití. Podchod k pláži pořád čistý.

Renata C., 26.11.2016, Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2016
Oblast: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Dinler

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Dinler, Alanya, Turecko Renata C. 2016-11-26 9 1 10 DINLER HOTEL

Celkem: 6,8 Celkově dovolená proběhla v pohodě.První dny hotel poloprázdný což byla pohoda jak na jídlo tak na koupání.Druhá polovina dovolené byla...

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkově dovolená proběhla v pohodě.První dny hotel poloprázdný což byla pohoda jak na jídlo tak na koupání.Druhá polovina dovolené byla už horší.Hotel se zaplnil a nastal problém s místy v jídelně a obsluha nestíhala uklízet stoly. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Slušné, pokoje uklizeny,

Strava
Jídlo v pohodě

Služby hotelu
Nečekejte moc večerní zabavy.Hotel rodinného typu.

Pláž
Čistá, dostatek lehátek,vstup do moře písčitý pozvolný

Miloš F., 25.11.2016, Datum pobytu: 7.9. - 14.9.2016
Oblast: Turecko Turecko, Egejská Riviéra, Hotel:Maxima Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Maxima Bay, Egejská Riviéra, Turecko Miloš F. 2016-11-25 6.8 1 10 MAXIMA BAY

Všechny recenze Turecko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622