Turecko - Fethiye Turecko

 • Doprava letecky

  03:00 h

 • Popis

  Původně rybářské městečko obklopené horami, má nádherné písečné pláže a moře s křišťálově průzračnou vodou. Město se původně jmenovalo Telmessos a bylo jedním z největších měst nejstarší civilizace na Anatolii. Poloha města je ideální pro návštěvy okolních historických pamětihodností. Centrum Fethiye je vystavěné kolem přístavu, je známé proslulou věštírnou a hrobkami ve skalní stěně nad městem, které jsou staré více jak 2500 let. Toto rybářské městečko se čím dál více stává místem, kde lidé tráví své dovolené. Nabízí jim totiž nádherné písčité pláže a klidnou atmosféru. Pinie, olivovníky, statné topoly, opuncie nebo topoly poskytnou dostatečný stín v parných dnech. V současné době toto středisko nabízí řadu hotelů, motelů a kempů.

Nejnovější recenze Turecko - Fethiye

Celkem: 9.8 všechno bylo skvělé

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
všechno bylo skvělé Zobrazit celou recenzi

Oksana S., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 03.06.2023, Datum pobytu: 21.5. - 28.5.2023
Oblast: Turecko Turecko, Fethiye, Hotel: Liberty Lykia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 3.8 Cestujeme hodně a dovolenou v Turecku jsme zvolili kvůli dětem. Z moře jsme byli všichni zklamaní, děti měly velký problém vlézt do vody....

 • 5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 3 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Cestujeme hodně a dovolenou v Turecku jsme zvolili kvůli dětem. Z moře jsme byli všichni zklamaní, děti měly velký problém vlézt do vody. Tento hotel celkově nedoporučuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel pro nenáročné klienty - starý (což nám nevadí, má to své kouzlo) a hodně na samotě. Hotel je sice v hezké zahradě, ale dál už opravdu nic není. Nedá se jít ani nikam na procházku.

Strava
Strava průměrná, celkem chutná. Jídlo nandavá personál za plexisklem a ten rozhoduje o výši porce bez ohledu na to, jestli to chcete jen ochutnat nebo nandat plný talíř. Vůbec jsme nebylo spokojeni s nápoji. Místo džusu nabízeli chemickou přeslazenou šťávu a koktejly byly příšerné. Místní alkohol a místní recepty (piňa colada z trošky chemické pomerančové šťávy, nějakého alkoholu a 2dlc mléka).

Služby hotelu
V pořádku.

Pláž
Pláž má hnědý písek (v katalogu je krásný žlutý) a strmý vstup do vody plný kamenů! Dá se použít molo, což je pro děti a staré lidi nevhodné. Voda v moři byla neustále zkalená a hnědá, jako v českém rybníku. Moře je hlavním důvodem dovolené a toto bylo velké zklamání pro všechny.

Blanka A., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 09.01.2023, Datum pobytu: 7.8. - 14.8.2022
Oblast: Turecko Turecko, Fethiye, Hotel: Lykia Botanika Beach & Fun Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Velice krásná dovolená. Velmi luxusní hotel a mnoho výborného jídla. Nádherné okolí včetně moře a hor. Také mnoho možností výletů včetně...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velice krásná dovolená. Velmi luxusní hotel a mnoho výborného jídla. Nádherné okolí včetně moře a hor. Také mnoho možností výletů včetně výletů na lodi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásný pokoj s výhledem na hory i na moře.

Strava
Tolik druhů jídla jsem v životě neviděl. Za tech 11 dnů se zdaleka nepodařilo všechno ochutnat. Hlavně nylo vše čerstvé a místní speciality. Velice chutné.

Služby hotelu
Musím pochválit celkové všechen personál hotelu. Všichni byli velice ochotní a příjemní. Obzvláště musím pochválit zaměstnance hotelu jménem Soner, který se o nas staral nadprůměrně. Jediné,co bych vytknul hotelu bylo ráno před odjezdem. Snídaně byly od 7:30,ale ve stejný čas nás v hotelu mělo vyzvednout vozidlo na letiště. Ptal jsem se na recepci den předem,jestli dostaneme nějaký balíček s jídlem ráno na cestu a bylo mi řečeno, že ano. Ze stačí říct na recepci. Tak jsme šli večer nakupovat a po návratu tam byl jiný recepční a říkal,ze jsem to měla říct do 21. hodin,ze uz v kuchyni nikdo není a ze m zkusit ráno se zeptat. Tak jsem ještě kolem 7. ráno sel do restaurace a ptal jsem se zaměstnanců. Říkali,ze mám počkat na vedoucího,ten přišel tak v 7:10 a ptal jsem se ho. Odpověděl,ze to nejde. Jídla uz tam měli nachystané,tak jsem se ptal,zda by nam dali aspoň kousek pečiva,jablko a vodu. Opět, vedoucí říkal,ze to nejde,pouze vody nám dali. Naštěstí auto mělo pár minut zpoždění,tak hned v 7:30 jsme sli do restaurace a vzali si dvě jablka, pečivo, nějaké malé máslo a pár sýrů. Takže to dopadlo dobře nakonec. Jinak bych byli hladni celou cestu dom. Takže jen toto mně mrzelo, protože jinak jsme byli celou dobu nad míru spokojení. Asi tam mají striktní pravidla. Bohužel mi nikdo den předem neřekl,ze se musíme připomenout do 21. hodin den předem na recepci. Ptal jsem se na recepci jak rano,tak po oběde na ty balíčky a pokažde byl někdo jiný na recepci a že není problém. Takže toto je jediná věc,co bych vytknul. Možná by bylo dobré na to hotel upozornit ze strany cestovní kanceláře. Jinak všechno bylo super a zaměstnanci byli velmi ochotní. V noci před odletem mi pán na recepci dokonce pomohl vytisknout letenky. Přes mobilní telefon to nešlo. Za to bych chtěl také moc poděkovat. Ještě malá připomínka k cestovní agentuře. Na recepci nedodali čas vyzvednutí před odletem,tak jsem je musel sam kontaktovat. To pak odpověděli rychle a byli rovněž ochotní. Takže az na drobnost se snídaní bylo vše super.

Pláž
Nádherná pláž s průzračnou vodou.

Jan H., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 14.10.2022, Datum pobytu: 30.9. - 10.10.2022
Oblast: Turecko Turecko, Fethiye, Hotel: Karbel

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

pláž 4 fotografie

Celkem: 10 Fantasticka dovolena.Byli jsme nadmirne spokojeni..Krasne prostredi,hotel, vyborne stravovani.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Fantasticka dovolena.Byli jsme nadmirne spokojeni..Krasne prostredi,hotel, vyborne stravovani. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krasne pokoje,skvela poloha hned u more...

Strava
Bohata,vyborna,nemelo to chybu

Pláž
Cista,oblazkova-pisek,je lepsi mit boty do vidy,ty doporucuji....jinak nadhera

Dominika Van Elsland, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 06.10.2022, Datum pobytu: 25.9. - 2.10.2022
Oblast: Turecko Turecko, Fethiye, Hotel: Belcekum Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Turecko - Fethiye