Thajsko Thajsko

Mapa - Thajské království

Oficiální název: Thajské království
Hlavní město: Bangkok
Státní zřízení: konstituční monarchie od roku 1932
Náboženství: nejzastoupenějším vyznáním je buddhismus (90%), 5% představuje islám, 2% konfuciánství a taoismus, 1% křesťanství
Úřední jazyk: thajština a čínština
Časový posun: časový posun oproti ČR je +6 hodin

Thajsko - zájezdy od 23 430 Kč

O THAJSKUThai, to je svoboda, thai, to je Thajsko. Země o rozloze víc jak 500 000 km2 sousedí s Kambodžou, Laosem, Malajsií a Myanmarem. Téměř 66 miliónů obyvatel bezmezně uctívá svého krále, jehož orientální malby jsou k vidění na každém kroku.

Za orientálním poznáním do Thajska

Thajské království se stává oblíbeným cílem turistů toužících po romantické svůdnosti a jedinečném poznání. Bangkok, hlavní město Thajska, opravdové srdce státu jihovýchodní Asie. Thajsko, dříve známé pod názvem Siam, nebylo jako jediné z této oblasti nikdy kolonizováno, na což jsou její věčně usmívající se obyvatelé velice hrdí. Baht je měnou pro 76 provincí, které dohromady tvoří celou buddhistickou zemi. V thajském spirituálním učení je však klíčová úcta k předkům.

Neodolatelná thajská místa

K nejnavštěvovanějším lokalitám patří Bangkok, Pattaya, Phuket nebo ostrov Koh Samui. Bangkok, město andělů, jedno z předních světových středisek turistického ruchu, věčné a nádherné sídlo boha Indry. Jihovýchodně od královského města s mnoha velkolepými stavbami leží oblíbená Pattaya. Neméně známý je největší ostrov v Andamanském moři- Phuket. Kdo navštíví toto kouzelné místo, jistě zavítá i na Patong Beach- tři kilometry dlouhou pláž s mnoha luxusními hotely a možnostmi různých rodinných aktivit. Snad každý mladý Thajec mluví anglicky, kromě úřední thajštiny se domluvíte také čínsky a malajsky. Thajsko je zemí všudypřítomného obchodu, rušných ulic, je to země rozmanitosti a skromných srdcí, která se nikdy nezapomenout otevřít.

Thajsko - zájezdy od 23 430 Kč

Nejnovější recenze Thajsko

Celkem: 8,4 Celkový dojem z dovolenky bol užasny na ostrove je krasne a hlavne ste tam v prirode.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolenky bol užasny na ostrove je krasne a hlavne ste tam v prirode. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie bolo velmi dobré a zodpovedalo popisu hotela. Jedna vyhrada by bola a to že tam boli komare. Ale aj s tym sa da poradit.

Strava
Čo sa tyka stravy, kto miluje thajsku kuchynu tak si pride na svoje či v hoteli alebo večer vonku . Je velmi dobra aj ked meso maju nasladle alebo pikantné. V hoteli mali širorý výber dalo by sa povedat že na ranajkach sa dá zaroven aj naobedovat. Večer sa da vybrat tiež zo širokého sortimentu .Netreba sa bat maju všetko čerstvé a pripravuju to priamo pred vami. Každy večer sa dá jest niečo iné. Kedže ja thajsku kuchynu milujem nemala som zo stravou problém.

Služby hotelu
Celkoví dojem bol velmi dobrí . Bol pekný a velmi čistý .Personal bol mili a ochotný, ako všetci Thajčania.

Pláž
Páž UŽASNÁ. Vojdete do vody otočíte sa a vidíte hory niečo krásne. Plaže su čiste udržiavané, pozvolný vstup do mora a voda lahodne teplá.

Anna T., 23.03.2015, Datum pobytu: 27.2. - 15.3.2015
Oblast: Thajsko Thajsko, Ko Chang, Hotel:Kacha Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kacha Resort, Ko Chang, Thajsko Anna T. 2015-03-23 8.4 1 10 Ko Chang Kacha Resort, Ko Chang, Bangkok Palace Hotel, Bangkok

Celkem: 7,8 Velmi povedená dovolená. Jsme spokojeni. Místní lidé jsou velmi ochotní a milí.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Velmi povedená dovolená. Jsme spokojeni. Místní lidé jsou velmi ochotní a milí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme velmi spokojení s úrovní i umístěním hotelu. Úklid bez chyby. Potřebovalo by to pouze mírnou rekonstrukci, ne však akutně.

Strava
Snídaně byly výborné, každý si měl z čeho vybrat. Pouze vejce by měli víc dovařit/dosmažit, bílek nechávají často čirý, ale pokud na to předem upozorníte tak velice rádi vše udělají dle vašich představ.

Služby hotelu
Vše bez problémů. Se vším rádi pomohou. Plážové ručníky každý den k dispozici čisté. Internet u bazénu i ve společenské místnosti v dostačující úrovni.

Pláž
Pláž tvořená žlutým hrubším pískem. Lehátek dostatek. Plážový bar s vynikajícími koktejly. Nádherný a čistý bazén s rozehřátou vodou. Moře kalnější ale čisté.

Karel H., 19.03.2015, Datum pobytu: 3.3. - 16.3.2015
Oblast: Thajsko Thajsko, Koh Samui, Hotel:Samui Palm Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Samui Palm Beach Resort, Koh Samui, Thajsko Karel H. 2015-03-19 7.8 1 10 naše skvělá dovolená na Koh Samui

Celkem: 5,8 Cena odpovídala kvalitě - hotelu evropské úrovně tří hvězd.

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Cena odpovídala kvalitě - hotelu evropské úrovně tří hvězd. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jedná se o jednopatrové vily. Ač jsme měli výhradu ubytování v prvním patře, chtěli nám vnutit při příjezdu přízemí. Podařilo se nám "přesvědčit" recepční a získat požadované. Vnitřní vybení je již omšelé, ale velikostí místností je to vynahrazeno.

Strava
Snídaně pro nás dostačující. V restauraci není klimatizace.

Služby hotelu
Ke službám hotelu ani úklidu nemáme výhrady.

Pláž
Pláž nebyla uklizená, během pobytu jsme neviděli nikoho uklízet. V moři plavaly ostrůvky odpadků, takže se několik dnů nedalo vlézt do vody ani se koupat. Museli jsme jezdit na pláž cca 3km.

Anonym, 13.03.2015, Datum pobytu: 24.2. - 10.3.2015
Oblast: Thajsko Thajsko, Koh Samui, Hotel:Thai Ayodhya Villa Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Thai Ayodhya Villa Resort & Spa, Koh Samui, Thajsko Anonym 2015-03-13 5.8 1 10 Thai Ayodhya Villas and Spa

Celkem: 5,8 Nebyl jsem vyloženě zklamán.

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Nebyl jsem vyloženě zklamán. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování odpovídalo ceně.

Strava
Strava je celkem jednotvárná.Neustále to samé-toust,salám,vajíčko.

Služby hotelu
O žádné službě hotelu nevím.

Pláž
Pláž dostupná.300m?Ale nepořádek.Igelitové tašky atd..

Fišer Vladimír, 12.03.2015, Datum pobytu: 4.2. - 19.2.2015
Oblast: Thajsko Thajsko, Pattaya, Hotel:Loma

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Loma, Pattaya, Thajsko Fišer Vladimír 2015-03-12 5.8 1 10 Pattaya Loma

Celkem: 8,6 Thajsko je naše srdeční záležitost a opět nás nezklamalo. Rovněž organizace zájezdu od zajištění letenek, přepravy s leteckou...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Thajsko je naše srdeční záležitost a opět nás nezklamalo. Rovněž organizace zájezdu od zajištění letenek, přepravy s leteckou společností, ubytování a transferů proběhla bez větších problémů. Po příletu do Bangkoku jsme sice zjistili, že nám nedorazil kufr, který zůstal při mezipřistání v Dubaji. Důvodem bylo zpoždění příletu do Dubaje z důvodu písečné bouře. Nicméně po reklamaci jej letecká společnost dopravila následujícím letadlem a ještě v noci nám byl doručen přímo do hotelového pokoje v Bangkoku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V Bangkoku jsme byli ubytování v hotelu Bangkok Palace, což je plně vyhovující hotel s velmi dobrými službami. Na ostrově Ko Chang jsme pak zvolili hotel Kacha Resort, kde jsme byli již podruhé a považujeme jej za vynikající. Na cestě zpět jsme strávili ještě dvě noci v Pattayi v hotelu Sunshine Garden, který byl z hlediska kvality ubytování i služeb personálu na nižší úrovni než předchozí dva hotely, avšak pro krátkodobý pobyt to bylo dostačující.

Strava
Veškeré ubytování bylo se snídaní, kde se sice jídla opakují, ale podle mého názoru si každý může vybrat a kvalitně se najíst. Na všech místech jsme byli spokojeni. Přes den je možné se stravovat kdekoliv v místních restauracích nebo přímo na ulici a to i přes částečné zdražení stále velmi levně. Místní jídla považujeme za vynikající a nikdy jsme v Thajsku neměli žádné zažívací potíže. Vůně exotických pokrmů a nepřeberného množství ovoce z pouličních vývařoven a stánků jsou úžasné a patří ke koloritu každého Thajského letoviska.

Služby hotelu
Služby všech hotelů, kde jsme byli ubytováni byly na velmi dobré úrovni. Pouze v Pattayi se nám na pokoji porouchal trezor. Závadu jsme ihned nahlásili, ale po dobu našeho pobytu (2 noci), se na to nikdo nepřišel podívat.

Pláž
Hotel Kacha Resort leží na největší pláži White Sand Beach. Přístup na pláž je velmi dobrý, kousek od hotelového bazénu. Písek na pláži však není bílý, ale spíše žlutohnědý. Moře je krásně čisté a jeho barva je nazelenalá. Přesto jde o překrásnou pláž, zcela odlišnou od těch přeplněných evropských. Přístup do vody je velmi dobrý, dno se pomalu svažuje, takže plavební hloubka je tak po 50 metrech od břehu. Zklamán bude ten, kdo očekává možnosti potápění a šnorchlování na pláži. Za potápěním je třeba vyrazit lodí na korálové ostrůvky jižně od Ko Changu, kam se pořádají pravidelné výlety.

Pavel Uminský, 11.03.2015, Datum pobytu: 20.2. - 8.3.2015
Oblast: Thajsko Thajsko, Ko Chang, Hotel:Kacha Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pláž u hotelu Kacha Resort 1 fotografie

Kacha Resort, Ko Chang, Thajsko Pavel Uminský 2015-03-11 8.6 1 10 Ko Chang Kacha Resort, Ko Chang, Bangkok Palace Hotel, Bangkok

Všechny recenze Thajsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800