Thajsko Thajsko

Mapa - Thajské království

Oficiální název: Thajské království
Hlavní město: Bangkok
Státní zřízení: konstituční monarchie od roku 1932
Náboženství: nejzastoupenějším vyznáním je buddhismus (90%), 5% představuje islám, 2% konfuciánství a taoismus, 1% křesťanství
Úřední jazyk: thajština a čínština
Časový posun: časový posun oproti ČR je +6 hodin

Thajsko - zájezdy od 23 430 Kč

O THAJSKUThai, to je svoboda, thai, to je Thajsko. Země o rozloze víc jak 500 000 km2 sousedí s Kambodžou, Laosem, Malajsií a Myanmarem. Téměř 66 miliónů obyvatel bezmezně uctívá svého krále, jehož orientální malby jsou k vidění na každém kroku.

Za orientálním poznáním do Thajska

Thajské království se stává oblíbeným cílem turistů toužících po romantické svůdnosti a jedinečném poznání. Bangkok, hlavní město Thajska, opravdové srdce státu jihovýchodní Asie. Thajsko, dříve známé pod názvem Siam, nebylo jako jediné z této oblasti nikdy kolonizováno, na což jsou její věčně usmívající se obyvatelé velice hrdí. Baht je měnou pro 76 provincí, které dohromady tvoří celou buddhistickou zemi. V thajském spirituálním učení je však klíčová úcta k předkům.

Neodolatelná thajská místa

K nejnavštěvovanějším lokalitám patří Bangkok, Pattaya, Phuket nebo ostrov Koh Samui. Bangkok, město andělů, jedno z předních světových středisek turistického ruchu, věčné a nádherné sídlo boha Indry. Jihovýchodně od královského města s mnoha velkolepými stavbami leží oblíbená Pattaya. Neméně známý je největší ostrov v Andamanském moři- Phuket. Kdo navštíví toto kouzelné místo, jistě zavítá i na Patong Beach- tři kilometry dlouhou pláž s mnoha luxusními hotely a možnostmi různých rodinných aktivit. Snad každý mladý Thajec mluví anglicky, kromě úřední thajštiny se domluvíte také čínsky a malajsky. Thajsko je zemí všudypřítomného obchodu, rušných ulic, je to země rozmanitosti a skromných srdcí, která se nikdy nezapomenout otevřít.

Thajsko - zájezdy od 23 430 Kč

Nejnovější recenze Thajsko

Celkem: 7 Klidná dovolená na kraji rušné pláže. V celkovém pohledu dobrá volba pro rodinou dovolenou i s dětmi

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Klidná dovolená na kraji rušné pláže. V celkovém pohledu dobrá volba pro rodinou dovolenou i s dětmi Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování čisté, služby v pořádku.

Strava
Strava výborná, nicméně zdá se zbytečně předražená. V okolí je dostupná strava stejné kvality a poloviční ceny. To platí i o nápojích, kde jsem registroval 100% rozdíl mezi nejbližší plážovou restaurací ca 40m vzdálenou. Z toho důvodu přístup hotelu nechápu. Není však problém se zvednout z lehátka a těch 40m si dojít :-)

Služby hotelu
bez problémů, ochotní. Všude dostupná WIFI. Výměna peněz v hotelu jednoznačně v nevýhodném kurzu. Platba kartou +4% přirážka

Pláž
Je potřeba brát v úvahu, že umístění hotelu je na pokraji nejrušnější pláže. Hotelová část je klidná, vcelku čistá z velmi mělkou částí moře - vhodné pro děti. Vybral jsem si tuto část právě proto, že není rušná a v pohodě se do 10 minut pěšky přesunu do centra dění, kde se konají bujaré akce a atrakce.

Jaroslav D., 03.09.2014, Datum pobytu: 19.8. - 31.8.2014
Oblast: Thajsko Thajsko, Koh Samui, Hotel:Dara Samui Beach Resort & Spa Villa

Byla tato recenze užitečná? Ano (11) Ne (0)

Dara Samui Beach Resort & Spa Villa, Koh Samui, Thajsko Jaroslav D. 2014-09-03 7 1 10 Dara Samui Beach Resort & Spa Villa

Celkem: 9,6 Dovolená odpovídala našemu očekávání.

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená odpovídala našemu očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování velmi kvalitní, s úklidem 2x denně. Velmi úslužný a příjemný personál. Celý areál hotelu velmi čistý s překrásnou přírodou.

Strava
Snídaně výborné, formou bufetu a švédských stolů, takže výběr dle chuti pro každého. Případně dokoupenou večeři v hotelu mohu zařadit do cenově lehce vyšší kategorie. Provedení a chuť však ceně odpovídá. Mohu vřele doporučit výběr z plodů moře. V ostatních částech ostrova jsou nepřeberné možnosti ochutnávek místní thajské kuchyně i za velmi lidové ceny.

Služby hotelu
Služby hotelu jsou komfortní a snaží se vyhovět každému přání.

Pláž
Pláž se nachází přímo v areálu komplexu. Je velmi čistá a udržovaná, s celodenní péčí o klienty. Moře je krásně čisté a velmi teplé. Nevýhodou je pouze jeho velmi pozvolné snižování, takže až od vzdálenosti cca 200m od břehu je možnost si zaplavat, jinak je voda po kolena. Ale to je typické pro pláže na celém ostrově.

Jana F., 14.04.2014, Datum pobytu: 28.3. - 9.4.2014
Oblast: Thajsko Thajsko, Koh Samui, Hotel:Renaissance Koh Samui Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (10) Ne (0)

Renaissance Koh Samui Resort & Spa, Koh Samui, Thajsko Jana F. 2014-04-14 9.6 1 10 Dovolená

Celkem: 9,2 Standartní dovolená v rozsahu sedmi dnů. Pro člověka, který by byl v Thajsku poprvé by to byl asi problém, protože česká CK není schopna...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Standartní dovolená v rozsahu sedmi dnů. Pro člověka, který by byl v Thajsku poprvé by to byl asi problém, protože česká CK není schopna zajistit, či zprostředkovat žádné vedlejší služby. U pobytu ve čtyř hvězdičkovém hotelu je přítomnost česky mluvícího delegáta nutností. Nelze spoléhat na to, že se tam potkáte s někým kdo už " tam tzv. byl " . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo označení hotelu, pouze absence balkonu snižovala úroveň kvality. Jinak vše dobré.

Strava
Thajská strava je všeobecně známá svou rozmanitostí, širokým výběrem, nápaditostí a škálou chutí.

Služby hotelu
Služby v hotelu byly v celku dobré, pouze jsem postrádal hotelovou prádelnu. Nebyl to však žádný zásadní problém, neboť v blízkém okolí se jich nacházelo hned několik.

Pláž
Pláž na Jomtienu je taková jaká je, někdy čistá, někdy zkalená. Nedostatky plně nahradil hotelový bazén, který byl na špičkové úrovni.

Mirko Trnčák, 01.04.2014, Datum pobytu: 20.3. - 29.3.2014
Oblast: Thajsko Thajsko, Pattaya, Hotel:Jomtien Palm Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (11) Ne (0)

Jomtien Palm Beach, Pattaya, Thajsko Mirko Trnčák 2014-04-01 9.2 1 10 Jomtien Palm Beach - slušný hotel, dobré služby, vstřícné jednání ze strany personálu.

Celkem: 9 Ideálne miesto na relax a oddych.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Ideálne miesto na relax a oddych. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavenie a čistota izieb + kvalita poskytovaných izieb na primeranej úrovni.

Strava
Objednali sme si iba raňajky - široký výber zo švédskych stolov. Cca 10 min pešo od hotela sa nachádza niekoľko miestnych reštaurácií, v ktorých sa dá dobre a lacno najesť bez akýchkoľvek komplikácií.

Služby hotelu
Kľudnejšie zariadenie vhodné pre tých, ktorí hľadajú odpočinok a relax, nie bary, diskotéky a zábavu a pod.

Personál (recepcia, reštaurácia, upratovačka aj ostatní) milý a ochotný.

Pláž
Počas dňa veľký rozdiel hladiny mora (ráno príliv - pláž "nebola", popoludní postupný odliv). Bazén čistý, nie príliš veľa ľudí, k dispozícii lehátka aj uteráky. Cca 5-10 min pešo po pláži k dispozícii thajská masáž na pláži.

Dana V., 01.04.2014, Datum pobytu: 17.3. - 29.3.2014
Oblast: Thajsko Thajsko, Hua Hin, Hotel:The Regent Resort Cha am

Byla tato recenze užitečná? Ano (10) Ne (0)

The Regent Resort Cha am, Hua Hin, Thajsko Dana V. 2014-04-01 9 1 10 Thajsko The Regent Hotel Cha Am

Celkem: 8,2 Situovanie príjemného hotela na pláži a služby, milí ľudia, vynikajúce jedlo, výborné masáže bez čakania priamo v hoteli, bazén - všetko...

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Situovanie príjemného hotela na pláži a služby, milí ľudia, vynikajúce jedlo, výborné masáže bez čakania priamo v hoteli, bazén - všetko splnilo očakávania, a to za primeranú cenu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel vyjadroval všetko podľa nás typické pre Thajsko - architektúra, predmety ľudového umenia, farebnosť a krásna udržiavaná záhrada, kvetinová výzdoba a nevtieravé služby milých usmievavých ľudí ktorí udržiavali areál v čistote. Izba typicky vybavená podľa požadovaného štandardu, klimatizácia, chladnička, trezor a TV. Z každej izby terasa s bočným výhľadom na bazén a more a priamy výhľad do záhrady. Jediná chyba - opakujúci sa epizodický zápach kanalizácie v kúpeľni, čo sa dalo riešiť naliatím vody do "guličky" odtoku na podlahe.

Strava
Mali sme iba raňajky v hoteli- naozaj dostatočný výber nielen typickej hotelovej ponuky, ale aj teplé jedlá s výberom aj thajských špecialít, viac druhov čerstvého ovocia, pre nás aj úplne exotického. Rýchla obsluha s vychádzaním v ústrety. Večere aj priamo na pláži, sobotňajšia grill párty, živá hudba. Hotelová reštaurácia situovaná na ulicu, s veľkým výberom jedál, i miestnych špecialít, ovšem bolo potrebné ochutnať aj z ponuky iných početných reštaurácií v blízkom okolí.

Služby hotelu
Čistý plavecký bazén s ležadlami.

Ekologický spôsob výmeny uterákov, poskytnutie županov, prezúviek a plážových uterákov i ležadiel na pláži. Masérske služby priamo v areáli, kvalitné a za dobrú cenu. Sprostredkovanie výletov, rôznych turistických služieb paňou priamo pri recepcii.

Pláž
Veľmi pekná, čistená, priestranná, jemný piesok, postupný vstup do mora.

Elena, 17.03.2014, Datum pobytu: 5.3. - 14.3.2014
Oblast: Thajsko Thajsko, Koh Samui, Hotel:Baan Samui Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (11) Ne (0)

Baan Samui Resort, Koh Samui, Thajsko Elena 2014-03-17 8.2 1 10 Baan Samui Resort

Všechny recenze Thajsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800