Thajsko Thajsko

Mapa - Thajské království

Oficiální název: Thajské království
Hlavní město: Bangkok
Státní zřízení: konstituční monarchie od roku 1932
Náboženství: nejzastoupenějším vyznáním je buddhismus (90%), 5% představuje islám, 2% konfuciánství a taoismus, 1% křesťanství
Úřední jazyk: thajština a čínština
Časový posun: časový posun oproti ČR je +6 hodin

Thajsko - zájezdy od 19 812 Kč

O THAJSKUThai, to je svoboda, thai, to je Thajsko. Země o rozloze víc jak 500 000 km2 sousedí s Kambodžou, Laosem, Malajsií a Myanmarem. Téměř 66 miliónů obyvatel bezmezně uctívá svého krále, jehož orientální malby jsou k vidění na každém kroku.

Za orientálním poznáním do Thajska

Thajské království se stává oblíbeným cílem turistů toužících po romantické svůdnosti a jedinečném poznání. Bangkok, hlavní město Thajska, opravdové srdce státu jihovýchodní Asie. Thajsko, dříve známé pod názvem Siam, nebylo jako jediné z této oblasti nikdy kolonizováno, na což jsou její věčně usmívající se obyvatelé velice hrdí. Baht je měnou pro 76 provincí, které dohromady tvoří celou buddhistickou zemi. V thajském spirituálním učení je však klíčová úcta k předkům.

Neodolatelná thajská místa

K nejnavštěvovanějším lokalitám patří Bangkok, Pattaya, Phuket nebo ostrov Koh Samui. Bangkok, město andělů, jedno z předních světových středisek turistického ruchu, věčné a nádherné sídlo boha Indry. Jihovýchodně od královského města s mnoha velkolepými stavbami leží oblíbená Pattaya. Neméně známý je největší ostrov v Andamanském moři- Phuket. Kdo navštíví toto kouzelné místo, jistě zavítá i na Patong Beach- tři kilometry dlouhou pláž s mnoha luxusními hotely a možnostmi různých rodinných aktivit. Snad každý mladý Thajec mluví anglicky, kromě úřední thajštiny se domluvíte také čínsky a malajsky. Thajsko je zemí všudypřítomného obchodu, rušných ulic, je to země rozmanitosti a skromných srdcí, která se nikdy nezapomenout otevřít.

Thajsko - zájezdy od 19 812 Kč

Nejnovější recenze Thajsko

Celkem: 4,4 Hotel je pěkný , služby a jídlo dobré, ale poloha hotelu v centru města je spíše pro příznivce rušného městského života. Pokud se chcete...

 • 5,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 2 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je pěkný , služby a jídlo dobré, ale poloha hotelu v centru města je spíše pro příznivce rušného městského života. Pokud se chcete příjemně vykoupat, musíte jet na ostrov ( hodina cesty). Městská pláž je přelidněná, špinavá, u silnice. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování příjemné, výběr jídla dostatečný, fitko, dva bazény ( menší na plavání, ale šlo to a pro děti krásný dvoudílný s tobogánem, ty se tam asi vyřádí :)

Pláž
hrozná, byli jsme tam za celou dovolenou dvakrát asi hodinu. U silnice, špinavá voda, vyhrazená místa mezi prostory pro skůtry. Koupání na ostrově naproti moc pěkné.

Anonym, 12.01.2016, Datum pobytu: 21.12.2015 - 3.1.2016
Oblast: Thajsko Thajsko, Pattaya, Hotel:Ibis Pattaya Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ibis Pattaya Hotel, Pattaya, Thajsko Anonym 2016-01-12 4.4 1 10 Ibis Hotel Pattaya

Celkem: 4 Celkový dojem s destinací, která se nachází ve velice rušném městě, kde hromady výfukových plynů, špinavá pláž a prostitutka na každém...

 • 5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 1 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem s destinací, která se nachází ve velice rušném městě, kde hromady výfukových plynů, špinavá pláž a prostitutka na každém kroku zkazil příjezd do hotelu. CK nás neinformovala o faktu, že v této destinaci nemají delegáta, což považuji za standard, pokud si vybírám zájezd s CK. Pokud bychom chtěli vyjet na jakýkoliv výlet, tak pouze na vlastní pěst a bez záruky, což se zde v průvodci, který jsme si zakoupili doma, nedoporučuje. Dále nás CK neupozornila, že jsme po příjezdu do hotelu povinni složit vratnou částku asi 3000 BT. Tu vrátí až při odjezdu. Naše platební karty VISA pro ně nepřipadaly v úvahu. Museli jsme tedy dát větší částku financí, která byla určena na pobyt. Samozřejmě, že chyběly. Bankomat jsme zde používat nechtěli. Neměli jsme s tím dobré zkušenosti. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování uspokojivé, až na dost malý pokoj, kde se věci dvou lidí nevejdou do jedné malinké skříně. Museli jsme nechat vše v kufru.

Strava
Strava - snídaně - byla velice dobrá.

Služby hotelu
Uspokojivé.

Pláž
Pláže v místě neuspokojivé. Špinavá voda, odpadky ve vodě. Zažili jsme i bagr na pláži v plném pracovním nasazení. Na doporučení jsme jeli na údajně čistší pláž. Myslím, že rozdíl byl pouze v tom, že u břehu nebyly lodě.

Pavlína J., 08.01.2016, Datum pobytu: 25.12.2015 - 3.1.2016
Oblast: Thajsko Thajsko, Pattaya, Hotel:Ibis Pattaya Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ibis Pattaya Hotel, Pattaya, Thajsko Pavlína J. 2016-01-08 4 1 10 Thajsko Patthaya hotel Ibis

Celkem: 7,8 Dovolenka v centre Patongu, ktorý očarí, znechutí, nadchne, pobúri.. Deevana je cca 10 min. od rušnej Bangla street, 10 min. od pláže....

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka v centre Patongu, ktorý očarí, znechutí, nadchne, pobúri.. Deevana je cca 10 min. od rušnej Bangla street, 10 min. od pláže. Všade okolo sú potraviny, zmenárne, reštaurácie. Cesta na letisko 1,5 hod. Thajsku sme dlho odolávali, nelákalo nás, no teraz vieme, že je to jedna z najkrajších krajín, ktorá ponúka úplne všetko. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba menšia, ale plne vybavená, denne 2x0,5l vody zdarma. Káva, čaj, chladnička, tv, klíma. Čisté, ale upratovanie dosť tragédia. Nejaká cica mica, čo nás mala na starosti bola lenivá jak voš, nepomáhalo ani všimné. Hotel ponúka aj izby v hlavnej budove, tzv. deluxe, ale ničím nás to neočarilo. Bungalovy v záhrade mali svoje čaro.

Strava
Mali sme iba raňajky a keby sa dalo, ideme bez stravy. Všade naokolo plno možností stravovania za babku.. Raňajky inak nič moc, chuťovo ok, ale slabší výber a denne to isté.

Služby hotelu
Bazén v záhrade, bol super, s krásnym výhľadom na kopce a bazén obklopený budovou, pekný, ale desne studený. Wifi zdarma v celom areáli. Masáže za poplatok.

Pláž
Patong má dlhú verejnú pláž, od hotela cca 10 min. Nám osobne nič nevadilo, bolo čisto, našli sme si miesta, kde nebolo ani preplnené. Voda takisto čistá, bez vĺn, spokojnosť.

Lucia A., 05.01.2016, Datum pobytu: 11.2. - 24.2.2015
Oblast: Thajsko Thajsko, Phuket, Hotel:Deevana Patong & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

4 fotografie

Deevana Patong & Spa, Phuket, Thajsko Lucia A. 2016-01-05 7.8 1 10 Deevana Patong & Spa

Celkem: 2,6 Railay je jedno z nejkrásnějších míst na světě. Je zde podstatně dráž, než jinde v Thajsku. Malá pláž je obklopena nádhernými zelení...

 • 3 Ubytování
 • 2 Strava
 • 3 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Railay je jedno z nejkrásnějších míst na světě. Je zde podstatně dráž, než jinde v Thajsku. Malá pláž je obklopena nádhernými zelení porostlými skalami. S jistým nepřádkem se v tropických zemích musí počítat, zde je nepořádku více, než jinde.

Tsunami zde řádilo už poměrně dávno, ale větší úklid ještě nepřišel. Trochu komplikací působí mělčiny a znatelný odliv a příliv, ale je to zajímavé. Večer se vyskytují v menší míře komáři, je třeba použít repelent. Večery jsou zde poklidné, dá se posedět v menších jednoduchých, ale příjemných barech či hospůdkách. Bouřlivá zábava zde není, což je dobře. Na místě lze objednat různé výlety. Na slony do Krabi, lodí k nádherným ostrovům džukami s obřími motory, které syn pojmenoval Mad Max. Největší vyžití zde najdou milovníci lezení. Cesty různé obtížnosti, výbava se dá vypůjčit v mnoha půjčovnách na místě. Dá se navštívit i kurz vaření thajské kuchyně, samozřejmě masáže, pedikůra, atp. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Za tu cenu ubytování hrozné. Hotel vypadá, že jej snad brzy zavřou. Omšelé zařízení, plíseň v koupelnách, zamykání visacím zámkem jen zvenku, nepřišroubovaný trezor, jen tak položený na polici, terasa bez nábytku, tevize bez signálu, wifiskoro nefunkční, ... Kdysi hezká zahrada jen minimálně udržovaná, ůklid venku nedostatečný. Bazén malý, ale celkem ucházející a čistý, kolem plastová lehátka a slunečníky. Kterýkoli jiný hotel v místě je lepší.

Strava
Snídaně skromné, ale dostačující. Inzerovaná restaurace není, ale nevadí to, pár kroků od hotelu několik restaurací různé úrovně, s přijatelnými cenami. Kuchyně místní thajská, která občas púsobí trochu zažívacích potíží. Pro ty, kteří se bojí a chtějí jistotu ( a děti) si mohou objednat dobrou pizzu, hambugery, špagety ... na jistotu

Služby hotelu
Prakticky žádné. Problém (velký) byl domluvit byť jen transfer z hotelu. Loď do Krabi(i z Krabi) jsme si museli zaplatit, byť jsme měli transfer v ceně. Loď přijela, navazující taxi na letiště v určený čas ne. Trochu to byly nervy shánět ve 4 hod taxi na letiště, abychom stihli odlet. To se nakonec podařilo, ale zároveň přijel i objednaný mikrobus s hodinovým zpožděním. Takže při odbavení spěch, který způsobil, že nakonec nepřiletěly kufry. (Ale dovezli je o den později až domů)

Pláž
Na straně hotelu žádná.Jen bahno při odlivu. Ale kratší procházkou na druho stranu šíje, kde je pláž hezká, s překrásným výhledem na skály. Voda kalná, to je dáno charakterem dna. pozvolný vstup do vody po písku. Za odlivu hodně mělko. Kolem pláže restaurace, stánky, všeho dostatek. Potápění zde nemá pro kalnou vodu smysl, je třeba někam dál. A tam to stojí zato :-).

Miroslav Grégr, 05.01.2016, Datum pobytu: 25.12.2015 - 2.1.2016
Oblast: Thajsko Thajsko, Krabi, Hotel:Krabi Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Krabi Resort, Krabi, Thajsko Miroslav Grégr 2016-01-05 2.6 1 10 Anyavee Railay Resort

Celkem: 8,2 organizace byla bezchybna

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
organizace byla bezchybna Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytovani v kusne s aklimatizaci služby vyborne

Strava
vyborna

Služby hotelu
služby na vysoke urovni

Pláž
voda tepla ale uplne bez sociálního zarizeni a bez sprch

Alois Ručka, 02.01.2016, Datum pobytu: 14.12. - 22.12.2015
Oblast: Thajsko Thajsko, Phuket, Hotel:Poppa Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Poppa Palace, Phuket, Thajsko Alois Ručka 2016-01-02 8.2 1 10 popa palace

Všechny recenze Thajsko

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800