Belgie Belgie

Oficiální název: Belgické království (niz. Koninkrijk België / fr. Royaume de Belgique / něm. Königreich Belgien)
Hlavní město: Brusel (Brussel, Bruxelles, Brüssel), téměř 150 tis. obyv.
Státní zřízení: federativní konstituční monarchie s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: římskokatolické (ve Vlámsku 76 %, ve Valonsku 66 %), "volnomyšlenkáři" (12 %), agnostici (10 %)
Úřední jazyk: nizozemština, francouzština a němčina
Časový posun: GTM + 1 (+ 2 h v létě)

Lokality v Belgii

Belgie - zájezdy od 2 099 Kč

O BELGII

Belgické království, které se rozkládá při pobřeží Severního moře a sousedí s Francií (620 km), Lucemburskem (148 km), Německem (167 km) a Nizozemskem (450 km), znamená pro mnohé jen Brusel a Evropskou unii. Památkami, galeriemi a rušným životem hlavního města však rozmanitost země zdaleka nekončí. Devět belgických provincií rozhodně umí překvapit - a to jedině příjemně!

Na poměrně malé rozloze narazíte současně na Vlámy hovořící holandsky a Valony, kteří vás pozdraví Bon jour. Široké kulturní bohatství, obsáhlá historie z části společná s Holandskem či jinou evropskou zemí, kolébka vlámského mistrovského malířství, jež je spojené se jmény bratrů van Eyck nebo Hieronyma Bosche, také významný pobyt P. P. Rubense - to vše se pojí s Belgií.

V mnoha belgických městech lze obdivovat historická centra s ukázkami památek z dob římského osídlení, raného středověku, i stavby románského stylu, nádhernou belgickou gotiku, renesanci stejně jako vlivy dalších směrů až do současnosti.

Téměř každé větší město zřizuje také regionální muzeum, plné zajímavostí o daném kraji a jeho tradicích (často ještě hojně udržovaných), příp. muzeum svého slavného rodáka.

Specifikem Belgie jsou tzv. "dvory bekyní" z 12. až 16. století. Pod ženským řádem se tu sdružovaly neprovdané ženy a vdovy.

V Belgii poznáte, že karnevalem nežije jen Rio de Janeiro. Různé průvody, vojenské přehlídky, procesí a veselice, často až se středověkými kořeny se tu konají po celý rok. Originální kostýmy, barvy a hudba vás do dění jistě vtáhnou např. v Bruggách, Maldéd nebo Charleroi.

Významnou charakteristikou Belgie, známou snad po celém světě, jsou čokoládové pralinky a několik set druhů piva. Málokdo pak také ví, že smažené hranolky jsou vynálezem právě Belgičanů.

Belgie je rodištěm G. Simenona, tvůrce komisaře Maigreta, dále kreslíře komixů Hergéa, narodil se tu i surrealista René Magritt nebo architekt Victor Horta.

"Mírná země" v poměru tvrdých zim a horkých lét, taktéž co do náročnosti terénu - to je také Belgie. Ardeny lákají k pohodovější turistice a cyklistice, obdivovat můžete krasové lokality i pásy písečných dun, zrelaxovat se v lázeňských městech. Zimy jsou zasvěceny ponejvíce běžeckému lyžování, ale ani sjezdaři nebudou zklamáni.

Belgie - zájezdy od 2 099 Kč

Nejnovější recenze Belgie

Celkem: 9 Celkový dojem z Eurovíkendu v Bruselu pozitivní, jediné nepříjemné překvapení bylo, že na zpáteční cestě chtěli doplatek za zavazadlo.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z Eurovíkendu v Bruselu pozitivní, jediné nepříjemné překvapení bylo, že na zpáteční cestě chtěli doplatek za zavazadlo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjemný hotel v centru, cca 10 minut od vlakového nádraží. Pokoj malý, ale standardně zařízený.

Strava
Snídaně v hotelu odpovídala očekávání. V Bruselu tradičně výborné vafle a čokoláda.

Služby hotelu
Hotel velmi příhodně situován v centru, vše je odtud snadno dosažitelné.

Petr H., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 27.11.2017, Datum pobytu: 17.11. - 19.11.2017
Oblast: Belgie Belgie, Brusel, Hotel: Dansaert

Celkem: 8.3 Veľmi dobrý pomer cena:kvalita. Hotel pekny, izby dobre vybavené, čisté. Personál veľmi milý, na recepcii nám dali odporúčania, čo sa...

 • 10 Ubytování
 • 4 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Veľmi dobrý pomer cena:kvalita.

Hotel pekny, izby dobre vybavené, čisté. Personál veľmi milý, na recepcii nám dali odporúčania, čo sa oplatí v Bruseli pozrieť. Raňajky sme si neobjednali, 15 eur na osobu sa nám zdalo priveľa. V blízkosti hotela je obchod a metro, do centra sa dostanete za 10 minút.

Nevýhodou hotela je asi iba jeho poloha. Keď sme sa vracali v noci z metra do hotela, v blízkosti sa pohybuje dosť asocialov. Stanica metra bola preplnená utečencami, z ktorých tam väčšina prišla prespať. Hľadeli si ale svojich starostí. Zobrazit celou recenzi

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Neověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 15.04.2017, Datum pobytu: 8.4. - 14.4.2017
Oblast: Belgie Belgie, Brusel, Hotel: Husa President Park

Celkem: 7 Dobré.

 • 8 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dobré. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj na mne působil stísněně, byl hodně malý (cca 3 na 2,30). Ale na druhé straně - nepovede se často že máte WC sedátko dva kroky od postele.

Strava
V hotelu se podávají jen snídaně. To jsme věděli, ale nepočítali jsme s tím že budeme čekat ve frontě, než se uvolní stolek.

Služby hotelu
Dobré,personál příjemný, také úklid pokoje dobrý.

Marie Formánková, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 16.10.2013, Datum pobytu: 11.10. - 13.10.2013
Oblast: Belgie Belgie, Brusel, Hotel: Queen Anne

Celkem: 8.9 Eurovíkend v Bruselu se vydařil, počasí bylo slunečné a teplé. Negativem byl posun odletu zpět do Prahy o polovinu dne dříve - ze tří dnů...

 • 9.3 Ubytování
 • 8.2 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Úvodní shrnutí
Eurovíkend v Bruselu se vydařil, počasí bylo slunečné a teplé. Negativem byl posun odletu zpět do Prahy o polovinu dne dříve - ze tří dnů se tedy staly dva + ráno. Nepohodlná byla i postel na pokoji - měkká, dosti úzká. Hotel jinak luxusní, město krásné, plné zajímavých míst. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl adekvátně vybaven podle počtu hvězdiček (4). Klimatizace, TV, minilednička. Jediným mínusem byla postel - pro dvě osoby celkem úzká, měkká matrace - poměrně nevyhovující. Koupelna s WC dokonale čistá - spokojenost.

Strava
Snídaně - velmi bohatý výběr formou švédských stolů. Džusy, čaj, káva, horká čokoláda, několik druhů pečiva, ovoce, sýrů a masa. Každý si vybere.

Služby hotelu
Milá recepce, snadná domluva. Internetové připojení - přízemí Wifi (zdarma, jen je nutné požádat o heslo na recepci), centrální PC (přízemí u recepce) - za poplatek. Na pokojích u stolu kabel - také za poplatek.

Pláž
Hotel není v přímořské oblasti - nehodnoceno.

Celkový dojem
Eurovíkend v Bruselu byl pěkný, výlet do Gentu (my po vlastní ose navštívili Brugy) lze jednoznačně doporučit.

Marcela Havlíčková, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 03.05.2011, Datum pobytu: 22.4. - 24.4.2011
Oblast: Belgie Belgie, Brusel, Hotel: NH Stephanie

Všechny recenze Belgie