Belgie Belgie

Oficiální název: Belgické království (niz. Koninkrijk België / fr. Royaume de Belgique / něm. Königreich Belgien)
Hlavní město: Brusel (Brussel, Bruxelles, Brüssel), téměř 150 tis. obyv.
Státní zřízení: federativní konstituční monarchie s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: římskokatolické (ve Vlámsku 76 %, ve Valonsku 66 %), "volnomyšlenkáři" (12 %), agnostici (10 %)
Úřední jazyk: nizozemština, francouzština a němčina
Časový posun: GTM + 1 (+ 2 h v létě)

Lokality v Belgii

Belgie - zájezdy od 1 590 Kč

O BELGII

Belgické království, které se rozkládá při pobřeží Severního moře a sousedí s Francií (620 km), Lucemburskem (148 km), Německem (167 km) a Nizozemskem (450 km), znamená pro mnohé jen Brusel a Evropskou unii. Památkami, galeriemi a rušným životem hlavního města však rozmanitost země zdaleka nekončí. Devět belgických provincií rozhodně umí překvapit - a to jedině příjemně!

Na poměrně malé rozloze narazíte současně na Vlámy hovořící holandsky a Valony, kteří vás pozdraví Bon jour. Široké kulturní bohatství, obsáhlá historie z části společná s Holandskem či jinou evropskou zemí, kolébka vlámského mistrovského malířství, jež je spojené se jmény bratrů van Eyck nebo Hieronyma Bosche, také významný pobyt P. P. Rubense - to vše se pojí s Belgií.

V mnoha belgických městech lze obdivovat historická centra s ukázkami památek z dob římského osídlení, raného středověku, i stavby románského stylu, nádhernou belgickou gotiku, renesanci stejně jako vlivy dalších směrů až do současnosti.

Téměř každé větší město zřizuje také regionální muzeum, plné zajímavostí o daném kraji a jeho tradicích (často ještě hojně udržovaných), příp. muzeum svého slavného rodáka.

Specifikem Belgie jsou tzv. "dvory bekyní" z 12. až 16. století. Pod ženským řádem se tu sdružovaly neprovdané ženy a vdovy.

V Belgii poznáte, že karnevalem nežije jen Rio de Janeiro. Různé průvody, vojenské přehlídky, procesí a veselice, často až se středověkými kořeny se tu konají po celý rok. Originální kostýmy, barvy a hudba vás do dění jistě vtáhnou např. v Bruggách, Maldéd nebo Charleroi.

Významnou charakteristikou Belgie, známou snad po celém světě, jsou čokoládové pralinky a několik set druhů piva. Málokdo pak také ví, že smažené hranolky jsou vynálezem právě Belgičanů.

Belgie je rodištěm G. Simenona, tvůrce komisaře Maigreta, dále kreslíře komixů Hergéa, narodil se tu i surrealista René Magritt nebo architekt Victor Horta.

"Mírná země" v poměru tvrdých zim a horkých lét, taktéž co do náročnosti terénu - to je také Belgie. Ardeny lákají k pohodovější turistice a cyklistice, obdivovat můžete krasové lokality i pásy písečných dun, zrelaxovat se v lázeňských městech. Zimy jsou zasvěceny ponejvíce běžeckému lyžování, ale ani sjezdaři nebudou zklamáni.

Belgie - zájezdy od 1 590 Kč

Nejnovější recenze Belgie

Celkem: 9 Celkový dojem z Eurovíkendu v Bruselu pozitivní, jediné nepříjemné překvapení bylo, že na zpáteční cestě chtěli doplatek za zavazadlo.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z Eurovíkendu v Bruselu pozitivní, jediné nepříjemné překvapení bylo, že na zpáteční cestě chtěli doplatek za zavazadlo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjemný hotel v centru, cca 10 minut od vlakového nádraží. Pokoj malý, ale standardně zařízený.

Strava
Snídaně v hotelu odpovídala očekávání. V Bruselu tradičně výborné vafle a čokoláda.

Služby hotelu
Hotel velmi příhodně situován v centru, vše je odtud snadno dosažitelné.

Petr H., 27.11.2017, Datum pobytu: 17.11. - 19.11.2017
Oblast: Belgie Belgie, Brusel, Hotel: Dansaert

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (1)

Celkem: 8,3 Veľmi dobrý pomer cena:kvalita. Hotel pekny, izby dobre vybavené, čisté. Personál veľmi milý, na recepcii nám dali odporúčania, čo sa...

 • 10 Ubytování
 • 4 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Veľmi dobrý pomer cena:kvalita.

Hotel pekny, izby dobre vybavené, čisté. Personál veľmi milý, na recepcii nám dali odporúčania, čo sa oplatí v Bruseli pozrieť. Raňajky sme si neobjednali, 15 eur na osobu sa nám zdalo priveľa. V blízkosti hotela je obchod a metro, do centra sa dostanete za 10 minút.

Nevýhodou hotela je asi iba jeho poloha. Keď sme sa vracali v noci z metra do hotela, v blízkosti sa pohybuje dosť asocialov. Stanica metra bola preplnená utečencami, z ktorých tam väčšina prišla prespať. Hľadeli si ale svojich starostí. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 15.04.2017, Datum pobytu: 8.4. - 14.4.2017
Oblast: Belgie Belgie, Brusel, Hotel: Husa President Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Výborné umístění hotelu 2 minuty pěšky od středu města, blízko ke všem pamětihodnostem. Recepční vždy ochotně poradily nebo zodpověděly...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborné umístění hotelu 2 minuty pěšky od středu města, blízko ke všem pamětihodnostem. Recepční vždy ochotně poradily nebo zodpověděly dotaz. Na nočním stolku každý den nová kostička čokolády jako pozornost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Trochu těžší byla domluva s černošskou pokojskou, ale nakonec pochopila, že chceme ne jednu velkou společnou pokrývku, ale dvě malé, protože jsme nebyli milenci, ale dcera s matkou. Ručníky nám měnili každý den, i když jsme je neházely do vany či na podlahu, jak je zvykem, takže se nechovali moc ekologicky. Bylo ale vždy čisto a vše fungovalo. Na pokoji malá lednička a varná konvice spolu s hrnečky, sáčky čaje nebo instantní kávy, mlíčkem do kávy a cukrem.

Strava
Ke snídani byl velký výběr pečiva, čaj nebo káva, mléko, sýry, uzeniny, vajíčka upravená na různé způsoby, teplé párečky, slanina a dušené žampiony, plátky salátové okurky a rajčat, různé marmelády, med, ovocný salát (zde jsem ocenila jako milovnice melounů zvl. několik druhů melounů), broskvový kompot, müsli, jogurt, máslo i rostlinný tuk, cukr i sladidlo. Navíc nabídka čerstvého ovoce několika druhů.

V restauracích v okolí bylo menu od 17,50 euro výše, jídlo sice různé, ale dobré. Nejvíce mi chutnaly wafle na železničním nádraží v Gentu, vřele doporučuji, dostanete-li se tam.

Služby hotelu
Všichni byli ochotní, domlouvat se dalo anglicky nebo francouzsky, další jazyky jsme nemusely zkoušet. K dispozici byly u recepce dva počítače, kde jsme se mohly podívat na novinky z domova nebo předpověď počasí, ev. na emailovou poštu.

Pláž
Místo pláže jsme měly k dispozici bazén o délce cca 8m. Voda čistá, cca 25oC, vedle udržovaná sauna a fitness, jen přístup k nim byl náročnější, 14 schodů do suterénu, výtah zřejmě z konstrukčních důvodů nešel umístit, protože hotel pochází ze 17. století.

Klára Laura Štaifová, 02.06.2015, Datum pobytu: 25.5. - 28.5.2015
Oblast: Belgie Belgie, Hotel: Navarra (Bruggy)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Dobré.

 • 8 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dobré. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj na mne působil stísněně, byl hodně malý (cca 3 na 2,30). Ale na druhé straně - nepovede se často že máte WC sedátko dva kroky od postele.

Strava
V hotelu se podávají jen snídaně. To jsme věděli, ale nepočítali jsme s tím že budeme čekat ve frontě, než se uvolní stolek.

Služby hotelu
Dobré,personál příjemný, také úklid pokoje dobrý.

Marie Formánková, 16.10.2013, Datum pobytu: 11.10. - 13.10.2013
Oblast: Belgie Belgie, Brusel, Hotel: Queen Anne

Byla tato recenze užitečná? Ano (10) Ne (0)

Celkem: 8,9 Eurovíkend v Bruselu se vydařil, počasí bylo slunečné a teplé. Negativem byl posun odletu zpět do Prahy o polovinu dne dříve - ze tří dnů...

 • 9,3 Ubytování
 • 8,2 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Úvodní shrnutí
Eurovíkend v Bruselu se vydařil, počasí bylo slunečné a teplé. Negativem byl posun odletu zpět do Prahy o polovinu dne dříve - ze tří dnů se tedy staly dva + ráno. Nepohodlná byla i postel na pokoji - měkká, dosti úzká. Hotel jinak luxusní, město krásné, plné zajímavých míst. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl adekvátně vybaven podle počtu hvězdiček (4). Klimatizace, TV, minilednička. Jediným mínusem byla postel - pro dvě osoby celkem úzká, měkká matrace - poměrně nevyhovující. Koupelna s WC dokonale čistá - spokojenost.

Strava
Snídaně - velmi bohatý výběr formou švédských stolů. Džusy, čaj, káva, horká čokoláda, několik druhů pečiva, ovoce, sýrů a masa. Každý si vybere.

Služby hotelu
Milá recepce, snadná domluva. Internetové připojení - přízemí Wifi (zdarma, jen je nutné požádat o heslo na recepci), centrální PC (přízemí u recepce) - za poplatek. Na pokojích u stolu kabel - také za poplatek.

Pláž
Hotel není v přímořské oblasti - nehodnoceno.

Celkový dojem
Eurovíkend v Bruselu byl pěkný, výlet do Gentu (my po vlastní ose navštívili Brugy) lze jednoznačně doporučit.

Marcela Havlíčková, 03.05.2011, Datum pobytu: 22.4. - 24.4.2011
Oblast: Belgie Belgie, Brusel, Hotel: NH Stephanie

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (0)

Všechny recenze Belgie