Francie - Languedoc - Roussillon Francie

 • Popis

  Tyto dvě provincie se táhnou od předůří jižních Pyrenejí na západě až k ústí řeky Rhony na východě. Cestu za římskými a románskými památkami lemují pahorky s vinohrady a ovocnými sady, všude voní levandule a tymián. K návštěvě vybízejí tradiční rybářské vesničky, prosluněná města Montpellier a Nimes, starobylá pevnos Carcassonne či Narbonne s tajemným podzemním bludištěm sýpek.

  Languedoc-Roussillon patří mezi 26 regionů Francie a je složen z 5 departmentů Aude, Gard, Hérault, Lozére a Pyrénées-Orientales. Je zde cítit vůně olivovníků a pomerančovníků z nedalekých hranic Španělska. Panorama Pyrenejského pohoří vytváří nádherný obraz ovoněný keříky tymiánu, hroznového aroma ze všudypřítomných vinic. Až na hlavní město Montpellier se setkáte převážně s rybářskými vesničkami, katarskými hrady, vedle nich stojí za povšimnutí skalní malby objevené Jeanem Mariem Chauvetem roku 1994 v jeskyni u Vallon-Pont- d'Arc v údolí Ardche. Stáří jeskyních maleb se odhaduje na 20 tisíc let, zatím však interiér jeskyně není zpřístupněn. Komu by nestačil pohled z venku, spojený s audiovizuálním informačním systémem u vchodu do jeskyně, je ve vesnici Vallon-Pont- d'Arc otevřeno muzeum. Ostatně muzeem se dá nazývat celá tato oblast, jelikož předešlí obyvatelé, jako například Féničané, Iberové, Arabové po sobě zanechali na každém kousku této půdy nepatrnou část své kultury. Míšení kultur je patrné i v Roussillonu, ve kterém se dodnes používá katalánština, která je příznačná španělskému katalánsku.

Nejnovější recenze Francie - Languedoc - Roussillon

Celkem: 7.8 Na tomto místě jsme byli už podruhé - ve druhé polovině září. Počasí bylo první dny skvělé, pak se počasí zhoršilo a byly i velké vlny,...

 • 4 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Na tomto místě jsme byli už podruhé - ve druhé polovině září. Počasí bylo první dny skvělé, pak se počasí zhoršilo a byly i velké vlny, už jsme se nemohli koupat v moři. Ale i tak jsme si dovolenou užili, protože jsme chtěli hlavně odpočívat. A na to bylo toto místo ideální. Je to takové menší městečko, kde panuje příjemná atmosféra. Je zde i několik obchůdků a restaurací. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytování je dostačující. Poslední noc nám začal houkat alarm - nejspíš kvůli ohni. I když nikde nehořelo. Docela jsme se vylekali. Kauci jsme platit nemuseli. Na recepci po nás chtěli pouze číslo naší karty.

Strava
K dispozici je vybavená kuchyňka, která je ale hodně miniaturní. Nádobí po nás dvou jsme museli neustále umývat, protože nebylo kam dávat. Jinak studio moc vybavené nebylo. Je potřeba si vézt svůj toaletní papír, jar, utěrku, atd. Peřiny a polštáře k dispozici byly. Ale museli jsme si koupit povlečení za 11 EUR pro oba.

Služby hotelu
V rezidenci byl k dispozici bazén a u něho lehátka. Pár lidí tam vždy bylo, ale i tak se tam dalo volné lehátko v pohodě najít. Voda byla příjemně teplá a bazén každý den čistý. Využívali jsme ho každý den.

Pláž
Na pláž se jde asi cca 15 minut pěšky. U moře jsou velké pláže, takže i když v neděli přijelo plno lidí si užít posledního horkého dne, tak stejně byla pláž poloprázdná. Moře bylo příjemně teplé, do vody je vstup pozvolný cca 600 m a pořád se dosáhne na zem. Písečná pláž je každé ráno upravovaná. Ráno a večer jsou pak moc krásné procházky podél pláže, která má několik kilometrů.

Petra K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 30.09.2016, Datum pobytu: 10.9. - 17.9.2016
Oblast: Francie Francie, Languedoc - Roussillon, Hotel: Rezidence Beau Soleil

Celkem: 6.2 Lokalita dobrá, v okolí zajímavá města Nimes, Arles, Auges Mortes, městečko Palavas je klidné, ideální pro rodiny s malými dětmi.

 • 5.5 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Lokalita dobrá, v okolí zajímavá města Nimes, Arles, Auges Mortes, městečko Palavas je klidné, ideální pro rodiny s malými dětmi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Mobilhome v den příjezdu nebyl uklizen ( špinavý sprchový kout, umyvadlo, mastný kuchyňský stůl a židle, na poličkách vrstva prachu, nádobí - talíře a hrnce nebyly řádně umyty). Vybaven byl dostatečně tj. el. sporák, mikrovlnná trouba, kávovar, nádobí.

Funkční klimatizace.

Strava
Bez stravy. Vařili jsme si sami.

Služby hotelu
V campingu je obchůdek se základním sortimentem, včetně čerstvého pečiva.

Pláž
Přístup k pláži velmi dobrý, pláž písčitá s malými kamínky, udržovaná. Moře čisté, průzračné, na dně mušličky, možnost rybolovu, šnorchlování a potápění.

Renata V., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 30.08.2016, Datum pobytu: 20.8. - 27.8.2016
Oblast: Francie Francie, Languedoc - Roussillon, Hotel: Le Palavas Camping

Celkem: 9.7 Skvele, more chladnější, ale bazeny a animační programy vyborne. Děti si to moc užily.

 • 9 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvele, more chladnější, ale bazeny a animační programy vyborne. Děti si to moc užily. Zobrazit celou recenzi

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 13.07.2016, Datum pobytu: 2.7. - 9.7.2016
Oblast: Francie Francie, Languedoc - Roussillon, Hotel: Sandaya Les Vagues

Celkem: 10 Výborná dovolená a za rok se těšíme znovu. Byli jsme s dětmi a se psem a nikde nebyl žádný problém. Jen pes nemůže na hlavní pláž,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená a za rok se těšíme znovu. Byli jsme s dětmi a se psem a nikde nebyl žádný problém. Jen pes nemůže na hlavní pláž, alespoň ne přes den, ale tam kam může je cca 5 minut jízdy autem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Naprosto bez chyby, čisté, plně zařízený mobillhome, včetně klimatizace, lednice, sporáku,mikrovlnky navíc moderně zařízené. V blízkosti obchod s potravinami a věcmi na pláž a výborná pekárna.

Strava
Vlastní, ale spousta restaurací, kde vaří super, přímo v kempu jedna, ale další v okolních kempech, nebo potom ve městě kam každou hodinu jezdí vláček.

Služby hotelu
Absolutní spokojeniost, animační programy každou hodinu, bazény, které byly stále pod dohledem několika plavčíků, sportovní vyžití jako pinkponk,mini golf přímo v areálu, jinak hned vedle kempu rozsáhlá lanová dráha (chození po překážkách zavěšených v korunách stromů), na pláži půjčovna skůtrů, šlapadel a jiných vodních atrakcí za přiměřené ceny.

Pláž
Čistá, písčitá, super a blízko od kempu cca 5 minut chůze.

Barbora Vlková, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 07.07.2015, Datum pobytu: 27.6. - 4.7.2015
Oblast: Francie Francie, Languedoc - Roussillon, Hotel: Sandaya Les Vagues

Celkem: 7 Velmi klidné místo vhodné pro rodiny s dětmi, pláž je asi 5 minut od mobilhousu, kulturní vyžití chybí.. Francouzi jsou milí a ochotní,...

 • 6 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi klidné místo vhodné pro rodiny s dětmi, pláž je asi 5 minut od mobilhousu, kulturní vyžití chybí.. Francouzi jsou milí a ochotní, jen je třeba se doučit pár francouzkých frází. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Mobilhousy jsou dobře zařízené, čísté, v campu je klid,, jen postele jsou spíš pro menší lidi

Strava
Uvařit si není problém, nékup obstaráte asi v 5 km vzdáleném Viasu.

Služby hotelu
Služby jsou průměrné

Pláž
Pláž písečná,,po přílivu se mohou vyskytovat nánosy naplavenin a muští,

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 07.08.2014, Datum pobytu: 28.6. - 5.7.2014
Oblast: Francie Francie, Languedoc - Roussillon, Hotel: Camping Le Petit Mousse

Všechny recenze Francie - Languedoc - Roussillon