Francie Francie

Oficiální název: Republique Francaise
Hlavní město: Paříž
Státní zřízení: pluralitní republika prezidentského typu s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: římští katolíci 78%, muslimové 4%
Úřední jazyk: francouzština
Časový posun: středoevropský čas

Francie - zájezdy od 3 390 Kč

O FRANCII

Vítejte ve Francii

Šestiúhelníkovitý tvar Francie, největší evropské země s více než 60 miliony obyvatel, je nápadný už na první pohled. Omývaná čtyřmi moři patří Francie mezi vyhledávaná turistická střediska už od nepaměti. Tato majestátní země sousedí hned s osmi státy: Belgií, Lucemburskem, Německem, Švýcarskem, Itálií, Monakem, Andorrou a Španělskem. Na první pohled nás zaujme členění povrchu, který se zvedá od západu na východ, a tudíž umožňuje turistické a sportovní vyžití nejen na pobřeží moře, ale i ve vysokých zasněžených vrcholcích Francouzského středohoří, Pyrenejí nebo Alp.

Pravý klenot Francie

V srdci severně položené Pařížské pánve se rozkládá jedno z nejzajímavějších hlavních měst Evropy - Paříž, známá jako ráj milovníků života, centrum veškerého kulturního, hospodářského i správního dění. Je neoddiskutovatelné, že právě zde můžeme najít jedny z nejzajímavějších kulturních památek ve Francii, ne-li v celé Evropě. Za shlédnutí rozhodně stojí umělecká galerie Louvre, Eiffelova věž, Vítězný oblouk, umělecká čtvrť Monmartre a mnoho dalších. Na řece Loiře se rozkládá známý komplex atraktivních zámků, pozůstatků po vládách jednotlivých významných francouzských panovníků.

Labužnické památky a francouzské místa

Nejen architektonické památky jsou však lákadlem pro miliony turistů, kteří Francii ročně navštíví. Milovníci vína jistě patřičně ocení vinice v Burgundsku a kolem Bordeaux, dobrodruzi propasti ve Francouzském středohoří a turisté vyznávající především luxusní dovolenou u moře si přijdou na své na nádherném Azurovém pobřeží zcela na jihu, které se již stalo symbolem pohádkové dovolené. Ovšem kromě této významné destinace pro pobyt u moře nesmíme zapomenout na Bretaňský poloostrov či Normandii. Především děti ocení nahlédnutí do pohádkového Disneylandu v údolí řeky Marny, vůbec prvního, který byl v Evropě postaven. Jako srdce Francie bývá mnohdy označována oblast jihozápadu, území, které se táhne od řeky Loiry až k Pyrenejím, zahrnující třeba historická města Toulouse nebo Montpellier. Počátky obydlení zde sahají opravdu daleko do minulosti, což dokazují mnohé jeskyně vyzdobené prehistorickými nástěnnými malbami nebo také pravěká sídliště a pohřebiště.

Francouzské nej

A čeho si cení sami Francouzi? Zejména se hodnotí umění komunikace, v čemž se Francouzi cvičí již během základní školní docházky. Taktéž je ve francouzské mentalitě hluboce zakořeněná demokracie a zdvořilost, což je vyžadováno i od cizinců. Proto vždy pamatujme na kultivované vyjadřování. Také opatrně s politickými tématy či hodnocením sociálních poměrů ve Francii, což nás snadno může zavést na tenký led.
Během staletí se Země gallského kohouta zavedla jako země módy, vína, sýrů, pikantní kuchyně i překrásné přírody. Francouzská okázalost a vlastenectví jsou známé po celém světě a zcela právem mají být obyvatelé této nádherné země na co pyšní.

Francie - zájezdy od 3 390 Kč

Nejnovější recenze Francie

Celkem: 9.6 Byl jsem velice spokojen s cestovní kanceláří a ochotou s paní Prokešovou děkuji

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byl jsem velice spokojen s cestovní kanceláří a ochotou s paní Prokešovou děkuji Zobrazit celou recenzi

Marian Galla, 26.10.2022, Datum pobytu: 20.10. - 22.10.2022
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Charlemagne

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7.5 Celkový pocit ze zájezdu je výborný

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový pocit ze zájezdu je výborný Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší hotel, pokoj po rekonstrukci, vydařená rekonstrukce koupelny.

Strava
Pouze snídaně podávaná v jídelně sousedního hotelu, dobře značeno, zorganizováno, výborná nabídka.

Služby hotelu
Probíhající rekonstrukce jídelny, ochotný jazykově vybavený personál.

Jaroslav Duda, 16.08.2022, Datum pobytu: 5.8. - 8.8.2022
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Ibis Porte de Orleans

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5.2 Hotel a jeho služby primerané cene

 • 5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Hotel a jeho služby primerané cene Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Primerané cene, izba bola čistá, potešilo by, keby bola priestrannejšia, úložný priestor vcelku postačoval, len chýbal aspoň malý stolík s kreslom alebo stoličkou. Kúpelňa čistá, každý deň bola umytá a vymenené osušky. V celku som bola spokojná - dôležitá bola pre mňa čistota.

Strava
Vzhľadom na krátky pobyt neviem dostatočne zhodnotiť a ani dať dobrý tip, kde by sa dalo chutne a pre nás aj finančne dostupne najesť. Kde sme stihli bola strava chutná, primeraná cena kvalite a množstvu. Mali sme tiež šťastie na veľmi príjemný a ochotný personál.

Miroslava Adámyová, 13.07.2022, Datum pobytu: 5.7. - 9.7.2022
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Premiere Classe Chilly Mazarin (Chilly-Mazarin)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.4 Skvělá možnost ubytování kousek od moře s výbornou snídaní. Jedinou nevýhodou je nutnost překonat 6ti proudou cestu, kde jsou však...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá možnost ubytování kousek od moře s výbornou snídaní. Jedinou nevýhodou je nutnost překonat 6ti proudou cestu, kde jsou však naštěstí semafory. Zobrazit celou recenzi

Stanislav Gavlas, 17.05.2022, Datum pobytu: 7.5. - 13.5.2022
Oblast: Francie Francie, Nice, Hotel: Adagio Nice Promenade Des Anglais

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Francie