Francie Francie

Oficiální název: Republique Francaise
Hlavní město: Paříž
Státní zřízení: pluralitní republika prezidentského typu s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: římští katolíci 78%, muslimové 4%
Úřední jazyk: francouzština
Časový posun: středoevropský čas

Francie - zájezdy od 266 Kč

O FRANCII

Vítejte ve Francii

Šestiúhelníkovitý tvar Francie, největší evropské země s více než 60 miliony obyvatel, je nápadný už na první pohled. Omývaná čtyřmi moři patří Francie mezi vyhledávaná turistická střediska už od nepaměti. Tato majestátní země sousedí hned s osmi státy: Belgií, Lucemburskem, Německem, Švýcarskem, Itálií, Monakem, Andorrou a Španělskem. Na první pohled nás zaujme členění povrchu, který se zvedá od západu na východ, a tudíž umožňuje turistické a sportovní vyžití nejen na pobřeží moře, ale i ve vysokých zasněžených vrcholcích Francouzského středohoří, Pyrenejí nebo Alp.

Pravý klenot Francie

V srdci severně položené Pařížské pánve se rozkládá jedno z nejzajímavějších hlavních měst Evropy - Paříž, známá jako ráj milovníků života, centrum veškerého kulturního, hospodářského i správního dění. Je neoddiskutovatelné, že právě zde můžeme najít jedny z nejzajímavějších kulturních památek ve Francii, ne-li v celé Evropě. Za shlédnutí rozhodně stojí umělecká galerie Louvre, Eiffelova věž, Vítězný oblouk, umělecká čtvrť Monmartre a mnoho dalších. Na řece Loiře se rozkládá známý komplex atraktivních zámků, pozůstatků po vládách jednotlivých významných francouzských panovníků.

Labužnické památky a francouzské místa

Nejen architektonické památky jsou však lákadlem pro miliony turistů, kteří Francii ročně navštíví. Milovníci vína jistě patřičně ocení vinice v Burgundsku a kolem Bordeaux, dobrodruzi propasti ve Francouzském středohoří a turisté vyznávající především luxusní dovolenou u moře si přijdou na své na nádherném Azurovém pobřeží zcela na jihu, které se již stalo symbolem pohádkové dovolené. Ovšem kromě této významné destinace pro pobyt u moře nesmíme zapomenout na Bretaňský poloostrov či Normandii. Především děti ocení nahlédnutí do pohádkového Disneylandu v údolí řeky Marny, vůbec prvního, který byl v Evropě postaven. Jako srdce Francie bývá mnohdy označována oblast jihozápadu, území, které se táhne od řeky Loiry až k Pyrenejím, zahrnující třeba historická města Toulouse nebo Montpellier. Počátky obydlení zde sahají opravdu daleko do minulosti, což dokazují mnohé jeskyně vyzdobené prehistorickými nástěnnými malbami nebo také pravěká sídliště a pohřebiště.

Francouzské nej

A čeho si cení sami Francouzi? Zejména se hodnotí umění komunikace, v čemž se Francouzi cvičí již během základní školní docházky. Taktéž je ve francouzské mentalitě hluboce zakořeněná demokracie a zdvořilost, což je vyžadováno i od cizinců. Proto vždy pamatujme na kultivované vyjadřování. Také opatrně s politickými tématy či hodnocením sociálních poměrů ve Francii, což nás snadno může zavést na tenký led.
Během staletí se Země gallského kohouta zavedla jako země módy, vína, sýrů, pikantní kuchyně i překrásné přírody. Francouzská okázalost a vlastenectví jsou známé po celém světě a zcela právem mají být obyvatelé této nádherné země na co pyšní.

Francie - zájezdy od 266 Kč

Nejnovější recenze Francie

Celkem: 10 Ak zhrniem všetko tak zajazd zodpovedal velmi dobre cene zajazdu. Velku zasluhu aj pripisujem delegatke ktora nielenže sa snazila nám...

 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ak zhrniem všetko tak zajazd zodpovedal velmi dobre cene zajazdu. Velku zasluhu aj pripisujem delegatke ktora nielenže sa snazila nám podať veĺa zaujimavosti a informacii ale aj vytvoriť z cele zajazdu jeden veĺky kolektiv. Na zajazde som si všimol že sme bolu jediny s detmi - rodinny zajazd. Samozrejme že pre menšie deti to kôli chôdzi to nieje ale naša 11ročna to zvladla bravurne a aj nadšenie bolo veĺke. Takže spokojnosť veĺka. Bol to naš prvy poznavací zajazd a určite nie posledny. Ďakujeme Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie poslužilo na to čo malo...

Čiste pradlo,upratane.

Strava
Strava tak isto posluzilo a kedže aj naše ranajky niekedy su podobne nič nam nevadilo.

Služby hotelu
Dobre.

Program poznávacího zájezdu
Program zo začiatku vas zaskoči ale bravurne sme ho zvladalu a aj zasluhou delegata.

Robert M., 16.05.2018, Datum pobytu: 4.5. - 8.5.2018
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Premiere Classe Chilly Mazarin

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Celkem: 3,5 Dovolená jako celek byla fajn a na 100% proběhla dle Smlouvy a objednaných služeb. Hodně tomu však pomohla atmosféra a krása Paříže s...

 • 4 Ubytování
 • 2 Strava
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená jako celek byla fajn a na 100% proběhla dle Smlouvy a objednaných služeb. Hodně tomu však pomohla atmosféra a krása Paříže s katalogovým počasím. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním už to bylo trochu horší. Pokoj čistý, ale na první (i na druhý) pohled bylo patrné, že do něho již dlouho nikdo nedal ani EURo.

Strava
Součástí ubytování byla i snídaně, což bylo další a v tomto případě poměrně velké zklamání. Spokojíme se s málem, ale tady nebylo ani to. Snídaně velmi chudá, stále stejná a pokud něco i z toho mála došlo, tak to už nedoplnili, případně bylo nutné si o to říci.

Služby hotelu
Co se týká služeb v hotelu, tak zde jsme měli pocity smíšené. V recepci se střídali tři osoby z nichž dvě (zřejmě bráchové) byli úplně mimo. Při jakémkoliv dotazu pouze nesrozumitelně mumlali a prvních 15 minut jsme měli pocit, že jsme asi dorazili do úplně jiného hotelu. Nemohli nás najít, chtěli po nás číslo karty, ze které bylo placeno, v čase, ve kterém měl být pokoj předán, ještě nebyl uklizen, takže jsme museli dlouho čekat ... atd. V průběhu pobytu však již další problémy nebyly (asi však tím, že jsme již neměli potřebu ani snahu s nimi cokoliv řešit).

Jiří Syrový, 11.05.2018, Datum pobytu: 5.5. - 8.5.2018
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Altona

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,3 spokojnosť

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
spokojnosť Zobrazit celou recenzi

Ubytování
v poriadku, jednoduché , ale pekné

Služby hotelu
personál ochotní, spokojnosť

Peter P., 09.05.2018, Datum pobytu: 3.5. - 6.5.2018
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: At Gare du Nord

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,8 Vše proběhlo bez problému, organizace zájezdu, doprava, akorát s ubytováním byl problém.

 • 4 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Vše proběhlo bez problému, organizace zájezdu, doprava, akorát s ubytováním byl problém. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bydleli jsme ve velmi malém pokoji, kde se nedalo skoro ani hnout. Jakmile jsme otevřeli kufry, zabrali jsme tím veškerý volný prostor. Tento pokoj byl maximálně pro jednu osobu a ne pro dvě osoby. Velmi malá postel, na které se 2 osoby se nedají vyspat.

Strava
Vše v pořádku.

Služby hotelu
Vše v pořádku.

Lukáš Pantálek, 03.05.2018, Datum pobytu: 20.4. - 23.4.2018
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Art Lafayette

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Dovolená byla hezká, 3 dny v Paříži bohatě stačily, člověk zvládne projít co potřebuje.

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla hezká, 3 dny v Paříži bohatě stačily, člověk zvládne projít co potřebuje. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel dobře dostupný, kousek od metra, přímo pod Sacre Coeur, kolem spousta obchůdků i restaurací. Docházková vzdálenost na Pigalle a Moulin Rouge. Snídaně dobré, dostačující, na malém prostoru, takže člověk musel počkat, až někteří lidé odejdou

Strava
Snídaně - jogurt, croissant, šunka, salám, čokoládové bochánky, nutella, bagety. Velmi dobré.

Služby hotelu
Velmi milí lidé na recepci, ochotní. Je možné si tam zdarma nechat kufry při příjezdu/odjezdu před/po check-in/out.

Veronika V., 02.05.2018, Datum pobytu: 27.4. - 29.4.2018
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Bellevue Paris Montmartre

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Francie

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622

string(14) "smartPixelCode"
NULL