Francie Francie

Oficiální název: Republique Francaise
Hlavní město: Paříž
Státní zřízení: pluralitní republika prezidentského typu s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: římští katolíci 78%, muslimové 4%
Úřední jazyk: francouzština
Časový posun: středoevropský čas

Francie - zájezdy od 273 Kč

O FRANCII

Vítejte ve Francii

Šestiúhelníkovitý tvar Francie, největší evropské země s více než 60 miliony obyvatel, je nápadný už na první pohled. Omývaná čtyřmi moři patří Francie mezi vyhledávaná turistická střediska už od nepaměti. Tato majestátní země sousedí hned s osmi státy: Belgií, Lucemburskem, Německem, Švýcarskem, Itálií, Monakem, Andorrou a Španělskem. Na první pohled nás zaujme členění povrchu, který se zvedá od západu na východ, a tudíž umožňuje turistické a sportovní vyžití nejen na pobřeží moře, ale i ve vysokých zasněžených vrcholcích Francouzského středohoří, Pyrenejí nebo Alp.

Pravý klenot Francie

V srdci severně položené Pařížské pánve se rozkládá jedno z nejzajímavějších hlavních měst Evropy - Paříž, známá jako ráj milovníků života, centrum veškerého kulturního, hospodářského i správního dění. Je neoddiskutovatelné, že právě zde můžeme najít jedny z nejzajímavějších kulturních památek ve Francii, ne-li v celé Evropě. Za shlédnutí rozhodně stojí umělecká galerie Louvre, Eiffelova věž, Vítězný oblouk, umělecká čtvrť Monmartre a mnoho dalších. Na řece Loiře se rozkládá známý komplex atraktivních zámků, pozůstatků po vládách jednotlivých významných francouzských panovníků.

Labužnické památky a francouzské místa

Nejen architektonické památky jsou však lákadlem pro miliony turistů, kteří Francii ročně navštíví. Milovníci vína jistě patřičně ocení vinice v Burgundsku a kolem Bordeaux, dobrodruzi propasti ve Francouzském středohoří a turisté vyznávající především luxusní dovolenou u moře si přijdou na své na nádherném Azurovém pobřeží zcela na jihu, které se již stalo symbolem pohádkové dovolené. Ovšem kromě této významné destinace pro pobyt u moře nesmíme zapomenout na Bretaňský poloostrov či Normandii. Především děti ocení nahlédnutí do pohádkového Disneylandu v údolí řeky Marny, vůbec prvního, který byl v Evropě postaven. Jako srdce Francie bývá mnohdy označována oblast jihozápadu, území, které se táhne od řeky Loiry až k Pyrenejím, zahrnující třeba historická města Toulouse nebo Montpellier. Počátky obydlení zde sahají opravdu daleko do minulosti, což dokazují mnohé jeskyně vyzdobené prehistorickými nástěnnými malbami nebo také pravěká sídliště a pohřebiště.

Francouzské nej

A čeho si cení sami Francouzi? Zejména se hodnotí umění komunikace, v čemž se Francouzi cvičí již během základní školní docházky. Taktéž je ve francouzské mentalitě hluboce zakořeněná demokracie a zdvořilost, což je vyžadováno i od cizinců. Proto vždy pamatujme na kultivované vyjadřování. Také opatrně s politickými tématy či hodnocením sociálních poměrů ve Francii, což nás snadno může zavést na tenký led.
Během staletí se Země gallského kohouta zavedla jako země módy, vína, sýrů, pikantní kuchyně i překrásné přírody. Francouzská okázalost a vlastenectví jsou známé po celém světě a zcela právem mají být obyvatelé této nádherné země na co pyšní.

Francie - zájezdy od 273 Kč

Nejnovější recenze Francie

Celkem: 9,3 Měli jsme štěstí na krásné počasí, takže dovolená se velmi povedla.

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Měli jsme štěstí na krásné počasí, takže dovolená se velmi povedla. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Naprosto vyhovující

Strava
Vařili jsme si sami

Služby hotelu
Nebyli jsme v hotelu ale v apartmánu.

Sjezdovky
Vše v pořádku

Petra M., 17.02.2019, Datum pobytu: 1.2. - 10.2.2019
Oblast: Francie Francie, Serre Chevalier, Hotel: Residence Melezes

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Pokoje maličké, ale čisté, personál ochotný, příjemný

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Pokoje maličké, ale čisté, personál ochotný, příjemný Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel jednoduchý, ale na dobrém místě

Strava
snídaně naprosto v pořádku

Iva Madejová, 13.02.2019, Datum pobytu: 8.2. - 10.2.2019
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Charlemagne

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4 hotel splnil očakávania za uhradenú cenu

 • 4 Cena

Celkové shrnutí
hotel splnil očakávania za uhradenú cenu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
hotel bol v rekonštrukcii, nefungoval výťah ani reštaurácia,raňajky podávali v náhradných priestoroch. Izby vynovené, čisté.

Strava
rozmanité raňajky

Program poznávacího zájezdu
program bol naplánovaný na 3 celé dni, zhrnuli nám to do 2 dní a tretí deň ráno nám oznámili, že kvôli demonštráciám nám navrhujú odchod domov, čo bolo veľké sklamanie. Žiaden náhradný program, ako nám bolo sľúbené v cestovke.

Igor P., 04.01.2019, Datum pobytu: 5.12. - 9.12.2018
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Premiere Classe Chilly Mazarin

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,5 Bohužel jsme se termínem trefili do značných demonstrací, které přetrvávaly několik týdnů. CK nechtěla o zrušení ani slyšet, ačkoli i...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Bohužel jsme se termínem trefili do značných demonstrací, které přetrvávaly několik týdnů. CK nechtěla o zrušení ani slyšet, ačkoli i ministerstvo zahraničí vydávalo jedno varování za druhým. Pojištění storna se na bezpečnostní situaci paradoxně nevztahuje, což nebylo před nákupem patrné. Náhradní termín byl nabídnut v jiných měsících, kdy je zájezd levnější, nicméně pro nás za cenu Vánočního času a ještě s poplatkem za změnu termínu téměř 5000,-! Absurdní! S touto CK již nikdy více, ačkoli paní delegátka na telefonu v ČR byla velmi příjemná a měla pochopení. Návštěvu památek a muzeí doporučuji na vlastní pěst bez asistence cestovky, vstupy jsou mnohem levnější až na místě. Zejména Louvre, který doporučuji navštívit hned ráno, je to bez front a čekání, za 15E na osobu.Po Paříži se pohybujte metrem, za pár drobných se dostanete kamkoli, metro je přehledné a dobře značené. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velice příjemné a útulné, rustikální styl, dokonale zapadalo do této pařížské čtvrti. Čisté, úklid pokoje ale dva dny nikdo neřešil. Na pokoji chladnička, nefunkční. Ačkoli jsme měli připlacený lepší pokoj v nejvyšším patře, byl slyšet velký hluk z ulice. Zřejmě i proto jsme při ubytovávání nalezli na nočních stolcích špunty do uší.

Strava
Klasická francouzkého typu, vše čerstvé a velmi chutné.

Služby hotelu
WiFi zdarma s plným signálem po celém hotelu, na recepci káva a posezení zdarma kdykoli přes den. Recepční příjemní.

Lukáš Vlk, 19.12.2018, Datum pobytu: 14.12. - 16.12.2018
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Josephine

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Francie