Francie Francie

Oficiální název: Republique Francaise
Hlavní město: Paříž
Státní zřízení: pluralitní republika prezidentského typu s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: římští katolíci 78%, muslimové 4%
Úřední jazyk: francouzština
Časový posun: středoevropský čas

Francie - zájezdy od 267 Kč

O FRANCII

Vítejte ve Francii

Šestiúhelníkovitý tvar Francie, největší evropské země s více než 60 miliony obyvatel, je nápadný už na první pohled. Omývaná čtyřmi moři patří Francie mezi vyhledávaná turistická střediska už od nepaměti. Tato majestátní země sousedí hned s osmi státy: Belgií, Lucemburskem, Německem, Švýcarskem, Itálií, Monakem, Andorrou a Španělskem. Na první pohled nás zaujme členění povrchu, který se zvedá od západu na východ, a tudíž umožňuje turistické a sportovní vyžití nejen na pobřeží moře, ale i ve vysokých zasněžených vrcholcích Francouzského středohoří, Pyrenejí nebo Alp.

Pravý klenot Francie

V srdci severně položené Pařížské pánve se rozkládá jedno z nejzajímavějších hlavních měst Evropy - Paříž, známá jako ráj milovníků života, centrum veškerého kulturního, hospodářského i správního dění. Je neoddiskutovatelné, že právě zde můžeme najít jedny z nejzajímavějších kulturních památek ve Francii, ne-li v celé Evropě. Za shlédnutí rozhodně stojí umělecká galerie Louvre, Eiffelova věž, Vítězný oblouk, umělecká čtvrť Monmartre a mnoho dalších. Na řece Loiře se rozkládá známý komplex atraktivních zámků, pozůstatků po vládách jednotlivých významných francouzských panovníků.

Labužnické památky a francouzské místa

Nejen architektonické památky jsou však lákadlem pro miliony turistů, kteří Francii ročně navštíví. Milovníci vína jistě patřičně ocení vinice v Burgundsku a kolem Bordeaux, dobrodruzi propasti ve Francouzském středohoří a turisté vyznávající především luxusní dovolenou u moře si přijdou na své na nádherném Azurovém pobřeží zcela na jihu, které se již stalo symbolem pohádkové dovolené. Ovšem kromě této významné destinace pro pobyt u moře nesmíme zapomenout na Bretaňský poloostrov či Normandii. Především děti ocení nahlédnutí do pohádkového Disneylandu v údolí řeky Marny, vůbec prvního, který byl v Evropě postaven. Jako srdce Francie bývá mnohdy označována oblast jihozápadu, území, které se táhne od řeky Loiry až k Pyrenejím, zahrnující třeba historická města Toulouse nebo Montpellier. Počátky obydlení zde sahají opravdu daleko do minulosti, což dokazují mnohé jeskyně vyzdobené prehistorickými nástěnnými malbami nebo také pravěká sídliště a pohřebiště.

Francouzské nej

A čeho si cení sami Francouzi? Zejména se hodnotí umění komunikace, v čemž se Francouzi cvičí již během základní školní docházky. Taktéž je ve francouzské mentalitě hluboce zakořeněná demokracie a zdvořilost, což je vyžadováno i od cizinců. Proto vždy pamatujme na kultivované vyjadřování. Také opatrně s politickými tématy či hodnocením sociálních poměrů ve Francii, což nás snadno může zavést na tenký led.
Během staletí se Země gallského kohouta zavedla jako země módy, vína, sýrů, pikantní kuchyně i překrásné přírody. Francouzská okázalost a vlastenectví jsou známé po celém světě a zcela právem mají být obyvatelé této nádherné země na co pyšní.

Francie - zájezdy od 267 Kč

Nejnovější recenze Francie

Celkem: 8,5 Výborná dovolená! Hotel je situovaný v dobré části města, dá se všude dojít pěšky. Kousek od hotelu je zastávka metra. V okolí je velké...

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená! Hotel je situovaný v dobré části města, dá se všude dojít pěšky. Kousek od hotelu je zastávka metra. V okolí je velké množství malých obchodů s potravinami i restaurací, takže si vybere opravdu každý. Dopoledne jsou ulice klidnější a všude voní káva a croissanty. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo velmi příjemné, personál ochotný a stále usměvavý. Pokoj byl menší, ale útulný. V koupelně byl k dispozici fén na vlasy i sprchový gel. Pokojská chodila každý den, proto v malé místnosti nebyl žádný nepořádek.

Strava
V rámci pobytu jsme měli k dispozici snídaně, které byly formou bufetu. K dispozici byl automat s kávou a velké množství čajů. Měli jsme možnost si vymačkat i čerstvou pomerančovou šťávu. Každý den nám byli připraveny výborné palačinky a k dispozici bylo spoustu různého pečiva. Součástí bufetu byli uzeniny, sýry,vejce, ovoce, cornflaky, apod. Snídaně výborné!

Ludmila Svačinová, 04.04.2019, Datum pobytu: 28.3. - 31.3.2019
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Ibis Styles Paris Pigalle Montmartre

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,6 Celkové hodnocení je jednoznačně kladné, počasí vyšlo nádherně, jen nám trochu zkomplikovala cestu na letiště výluka na trati RER a nutný...

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Celkové hodnocení je jednoznačně kladné, počasí vyšlo nádherně, jen nám trochu zkomplikovala cestu na letiště výluka na trati RER a nutný přestup na autobus. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v pořádku, úklid pokoje pravidelně, jen je vidět, že hotel čeká na rekonstrukci.

Strava
Snídaně bez výběru, pouze bageta, máslo, marmeláda. Loňský hotel byl v tomto směru mnohem lepší.

Služby hotelu
Služby ok.

Petr Procházka, 03.04.2019, Datum pobytu: 28.3. - 31.3.2019
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Bristol

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6 Cestou z Prahy do Paříže nám ztratili kufr, takže to nám velmi zkomplikovalo dovolenou, je to 6 dní od ztráty a stále nic.

 • 4,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Cestou z Prahy do Paříže nám ztratili kufr, takže to nám velmi zkomplikovalo dovolenou, je to 6 dní od ztráty a stále nic. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou velmi maličké, vlezla se tam opravdu jen postel. Sprcha tekla velmi slabě, když jste chtěli teplou vodu.

Strava
Měli jsme zaplacené pouze snídaně - velký výběr, chutné.

Služby hotelu
Celkový dojem z hotelu je dobrý, jen by mohl být trochu blíž centru Paříže.

Jana D., 29.03.2019, Datum pobytu: 23.3. - 26.3.2019
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: At Gare du Nord

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Celkova dovolena byla dobra. Doprava, ubytovani i lokalita hotelu OK

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Celkova dovolena byla dobra. Doprava, ubytovani i lokalita hotelu OK Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl pekny a utulny. Jediny nedostatek co jsem postrehl: na pokoji nebyla k dispozici minibar(lednice) ani rychlovarna konvice.

Strava
Ok

Služby hotelu
Ok

Pláž
/

Michal, 27.03.2019, Datum pobytu: 22.3. - 24.3.2019
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Le Lavoisier

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Zájezd se povedl, žádný problém nebyl. Vyšlo perfektně i počasí.

 • 9 Ubytování
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Zájezd se povedl, žádný problém nebyl. Vyšlo perfektně i počasí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj odpovídal očekávání, byli jsme 2 v apartmánu pro 4 a prostor byl tak akorát. 4 osoby by se tam trošku mačkaly.

Strava
Vařili jsme si sami. Každý večer jsme si na recepci objednávali donášku bagety k snídani.

Služby hotelu
Na recepci příjemná obsluha. Hezký bazén, jen mohl být trochu teplejší. Pára byla fajn.

Sjezdovky
Sjezdovky upravované a dostatečné množství i kvalita. Lanovek a vleků je také dost. Jen některé jsou hodně staré a pomalé. Sedačkové lanovky nejsou kryté a pokud fouká vítr, je zima. Kabinová lanovka je v obou spojených areálech jen jedna.

Ladislava M., 27.03.2019, Datum pobytu: 15.3. - 24.3.2019
Oblast: Francie Francie, Risoul / Vars, Hotel: Rezidence Pra Sainte Marie

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

6 fotografií

Všechny recenze Francie