Francie Francie

Oficiální název: Republique Francaise
Hlavní město: Paříž
Státní zřízení: pluralitní republika prezidentského typu s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: římští katolíci 78%, muslimové 4%
Úřední jazyk: francouzština
Časový posun: středoevropský čas

Francie - zájezdy od 2 240 Kč

O FRANCII

Vítejte ve Francii

Šestiúhelníkovitý tvar Francie, největší evropské země s více než 60 miliony obyvatel, je nápadný už na první pohled. Omývaná čtyřmi moři patří Francie mezi vyhledávaná turistická střediska už od nepaměti. Tato majestátní země sousedí hned s osmi státy: Belgií, Lucemburskem, Německem, Švýcarskem, Itálií, Monakem, Andorrou a Španělskem. Na první pohled nás zaujme členění povrchu, který se zvedá od západu na východ, a tudíž umožňuje turistické a sportovní vyžití nejen na pobřeží moře, ale i ve vysokých zasněžených vrcholcích Francouzského středohoří, Pyrenejí nebo Alp.

Pravý klenot Francie

V srdci severně položené Pařížské pánve se rozkládá jedno z nejzajímavějších hlavních měst Evropy - Paříž, známá jako ráj milovníků života, centrum veškerého kulturního, hospodářského i správního dění. Je neoddiskutovatelné, že právě zde můžeme najít jedny z nejzajímavějších kulturních památek ve Francii, ne-li v celé Evropě. Za shlédnutí rozhodně stojí umělecká galerie Louvre, Eiffelova věž, Vítězný oblouk, umělecká čtvrť Monmartre a mnoho dalších. Na řece Loiře se rozkládá známý komplex atraktivních zámků, pozůstatků po vládách jednotlivých významných francouzských panovníků.

Labužnické památky a francouzské místa

Nejen architektonické památky jsou však lákadlem pro miliony turistů, kteří Francii ročně navštíví. Milovníci vína jistě patřičně ocení vinice v Burgundsku a kolem Bordeaux, dobrodruzi propasti ve Francouzském středohoří a turisté vyznávající především luxusní dovolenou u moře si přijdou na své na nádherném Azurovém pobřeží zcela na jihu, které se již stalo symbolem pohádkové dovolené. Ovšem kromě této významné destinace pro pobyt u moře nesmíme zapomenout na Bretaňský poloostrov či Normandii. Především děti ocení nahlédnutí do pohádkového Disneylandu v údolí řeky Marny, vůbec prvního, který byl v Evropě postaven. Jako srdce Francie bývá mnohdy označována oblast jihozápadu, území, které se táhne od řeky Loiry až k Pyrenejím, zahrnující třeba historická města Toulouse nebo Montpellier. Počátky obydlení zde sahají opravdu daleko do minulosti, což dokazují mnohé jeskyně vyzdobené prehistorickými nástěnnými malbami nebo také pravěká sídliště a pohřebiště.

Francouzské nej

A čeho si cení sami Francouzi? Zejména se hodnotí umění komunikace, v čemž se Francouzi cvičí již během základní školní docházky. Taktéž je ve francouzské mentalitě hluboce zakořeněná demokracie a zdvořilost, což je vyžadováno i od cizinců. Proto vždy pamatujme na kultivované vyjadřování. Také opatrně s politickými tématy či hodnocením sociálních poměrů ve Francii, což nás snadno může zavést na tenký led.
Během staletí se Země gallského kohouta zavedla jako země módy, vína, sýrů, pikantní kuchyně i překrásné přírody. Francouzská okázalost a vlastenectví jsou známé po celém světě a zcela právem mají být obyvatelé této nádherné země na co pyšní.

Francie - zájezdy od 2 240 Kč

Nejnovější recenze Francie

Celkem: 4.8 Žádné služby, jen letenka a ubytování bez stravy.

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Žádné služby, jen letenka a ubytování bez stravy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
krcálek pár metrů.

Strava
Sami jsme si dokoupili snídaně

Služby hotelu
Chovali se slušně

Pláž
Na pláž bylo 150km (kanul La Manche)

Tomáš S., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 04.04.2024, Datum pobytu: 29.3. - 1.4.2024
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Charlemagne

Celkem: 10 krásný hotel v centru Paříže

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
krásný hotel v centru Paříže Zobrazit celou recenzi

Ubytování
velký, čistý pokoj

Strava
snídaně výborné

Pavla D., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 04.04.2024, Datum pobytu: 30.3. - 1.4.2024
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Bradford Elysees

Celkem: 6.3 Na přespání stačilo.

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Na přespání stačilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl malinký,ale čistý. Měli jsme jen na přespání, tak nám to stačilo.

Strava
Stále stejné, malý výběr.

Hana M., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 02.04.2024, Datum pobytu: 22.3. - 25.3.2024
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Reseda

Celkem: 8 Zájezd jako takový hodnotím pozitivně, zatím nejlepší lyžování a to musím podotknout, že panovalo velmi teplé počasí (10-15°C), termín...

 • 7 Ubytování
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd jako takový hodnotím pozitivně, zatím nejlepší lyžování a to musím podotknout, že panovalo velmi teplé počasí (10-15°C), termín 16-23.3.

Ski resort La Plagne vřele doporučuji. Je třeba ale zmínit, že tento resort je vyhlášený a to hlavně mezi začátečníky, takže pro pokročilé lyžaře to může být velké mínus, protože se musíte proplétat mezi hromadou lidí, kteří jedou opravdu pomalu :-), ale nebyl to zas až takový problém.

Hotel odpovídal ceně, pokoj Studio 4 byl tak akorát pro 3 dospělé lidi, ve 4 lidech si nedokážu představit, jak by jsme se tam vešli - hlavně co se týče sušení oblečení. V popisku ubytování je uvedené, že jsou ručníky v ceně, to ale není pravda, takže pokud nechcete platit 10€ za ručníky, jako jsem platil já, tak si dovezte svoje. Dostanete "pouze" povlečení na postel a deky, které si nemáte ani jak povléci, což je docela nehygienické. Jinak vybavení bylo více než dostačující. Zobrazit celou recenzi

Marek, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 26.03.2024, Datum pobytu: 16.3. - 23.3.2024
Oblast: Francie Francie, La Plagne (Paradiski), Hotel: Residence La Licorne

Celkem: 6.8 v pořádku

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 4 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
v pořádku Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pod okny pobíhají potkani a to celé rodinky :-( měli jsme okna do vnitrobloku

Strava
v pořádku

Služby hotelu
ok

Hana K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 12.03.2024, Datum pobytu: 1.3. - 4.3.2024
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Evergreen Laurel

Všechny recenze Francie