Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Francie Francie

Oficiální název: Republique Francaise
Hlavní město: Paříž
Státní zřízení: pluralitní republika prezidentského typu s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: římští katolíci 78%, muslimové 4%
Úřední jazyk: francouzština
Časový posun: středoevropský čas

Francie - zájezdy od 318 Kč

O FRANCII

Vítejte ve Francii

Šestiúhelníkovitý tvar Francie, největší evropské země s více než 60 miliony obyvatel, je nápadný už na první pohled. Omývaná čtyřmi moři patří Francie mezi vyhledávaná turistická střediska už od nepaměti. Tato majestátní země sousedí hned s osmi státy: Belgií, Lucemburskem, Německem, Švýcarskem, Itálií, Monakem, Andorrou a Španělskem. Na první pohled nás zaujme členění povrchu, který se zvedá od západu na východ, a tudíž umožňuje turistické a sportovní vyžití nejen na pobřeží moře, ale i ve vysokých zasněžených vrcholcích Francouzského středohoří, Pyrenejí nebo Alp.

Pravý klenot Francie

V srdci severně položené Pařížské pánve se rozkládá jedno z nejzajímavějších hlavních měst Evropy - Paříž, známá jako ráj milovníků života, centrum veškerého kulturního, hospodářského i správního dění. Je neoddiskutovatelné, že právě zde můžeme najít jedny z nejzajímavějších kulturních památek ve Francii, ne-li v celé Evropě. Za shlédnutí rozhodně stojí umělecká galerie Louvre, Eiffelova věž, Vítězný oblouk, umělecká čtvrť Monmartre a mnoho dalších. Na řece Loiře se rozkládá známý komplex atraktivních zámků, pozůstatků po vládách jednotlivých významných francouzských panovníků.

Labužnické památky a francouzské místa

Nejen architektonické památky jsou však lákadlem pro miliony turistů, kteří Francii ročně navštíví. Milovníci vína jistě patřičně ocení vinice v Burgundsku a kolem Bordeaux, dobrodruzi propasti ve Francouzském středohoří a turisté vyznávající především luxusní dovolenou u moře si přijdou na své na nádherném Azurovém pobřeží zcela na jihu, které se již stalo symbolem pohádkové dovolené. Ovšem kromě této významné destinace pro pobyt u moře nesmíme zapomenout na Bretaňský poloostrov či Normandii. Především děti ocení nahlédnutí do pohádkového Disneylandu v údolí řeky Marny, vůbec prvního, který byl v Evropě postaven. Jako srdce Francie bývá mnohdy označována oblast jihozápadu, území, které se táhne od řeky Loiry až k Pyrenejím, zahrnující třeba historická města Toulouse nebo Montpellier. Počátky obydlení zde sahají opravdu daleko do minulosti, což dokazují mnohé jeskyně vyzdobené prehistorickými nástěnnými malbami nebo také pravěká sídliště a pohřebiště.

Francouzské nej

A čeho si cení sami Francouzi? Zejména se hodnotí umění komunikace, v čemž se Francouzi cvičí již během základní školní docházky. Taktéž je ve francouzské mentalitě hluboce zakořeněná demokracie a zdvořilost, což je vyžadováno i od cizinců. Proto vždy pamatujme na kultivované vyjadřování. Také opatrně s politickými tématy či hodnocením sociálních poměrů ve Francii, což nás snadno může zavést na tenký led.
Během staletí se Země gallského kohouta zavedla jako země módy, vína, sýrů, pikantní kuchyně i překrásné přírody. Francouzská okázalost a vlastenectví jsou známé po celém světě a zcela právem mají být obyvatelé této nádherné země na co pyšní.

Francie - zájezdy od 318 Kč

Nejnovější recenze Francie

Celkem: 4,4 Šílená čtvrt, hotel těžce zanedbaný,urvany topný těleso na zemi,koupelna zanedbaná, polámaný parapet,postel otrhana a ohromné mapy,...

 • 3 Ubytování
 • 10 Strava
 • 1 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Šílená čtvrt, hotel těžce zanedbaný,urvany topný těleso na zemi,koupelna zanedbaná, polámaný parapet,postel otrhana a ohromné mapy, jediné plus, čisté povlečení a ochota v recepci Zobrazit celou recenzi

Strava
Snídaně velmi dobre

Petra Stádníková, 24.08.2018, Datum pobytu: 17.8. - 20.8.2018
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: At Gare du Nord

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Pěkná lokalita, blízko k moři i na různé výlety po okolí.

 • 7 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Pěkná lokalita, blízko k moři i na různé výlety po okolí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bungalovy dostačující, čisté a celkem prostorné. Je z nich pěkný výhled na moře. Mohla by být trochu více vybavena kuchyně a občas něco opravit.

Strava
Markety a tržnice byly dobře zásobeny. Byl i velký výběr hotových jídel.

Pláž
Pláž pěkná, čistá kousek od bungalovů.

Lenka S., 21.08.2018, Datum pobytu: 11.8. - 18.8.2018
Oblast: Francie Francie, Korsika, Hotel: Bungalovy Cala di Sole

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,4 Pár dní v Cannes se nám moc líbilo. Je to krásné město.

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Pár dní v Cannes se nám moc líbilo. Je to krásné město. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme perfektní výhled z balkónu na hrad ve středu města a i moře. Parkovacích míst neměli moc ale měli jsme štěstí páč jsme stáli hned u vchodu do hotelu.

Strava
Byly jen snídaně a dal bych 9 kdyby na poslední 2 snídaně záhadným způsobem nezačali dělat nepoživatelná vajíčka. Měli moc dobré croissanty a džusy.

Služby hotelu
Spokojenost.

Radek S., 18.08.2018, Datum pobytu: 9.8. - 13.8.2018
Oblast: Francie Francie, Azurové pobřeží (Francouzská riviéra), Hotel: Des Orangers

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Celkově velmi příjemný hotel.

 • 8,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Celkově velmi příjemný hotel. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi čisty a voňavý hotel. Až na křik děti,není to pro odpočinek ,jak píšou.

Strava
Dobré jídlo,menší porce ,ale dobré. Cena vyšší.

Služby hotelu
Obsluha hodně milá a usměvavá,až na to že Vás neobslouzi,protože nemluvite francouzsky. A oni moc anglicky -německy nemluví,až na recepční, ty ano. Tudíž se na Vás usmejou a zdrhaj pryč.

Anonym, 11.08.2018, Datum pobytu: 10.8. - 12.8.2018
Oblast: Francie Francie, Provence, Hotel: Villa Les Oliviers

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5 Ocenil bych více inforamcí o možnostech místní dopravy, tarify, časové jízdné atd....

 • 5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Ocenil bych více inforamcí o možnostech místní dopravy, tarify, časové jízdné atd.... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování na foto vypadá výrazně lépe než je realita

Robert K., 08.08.2018, Datum pobytu: 2.8. - 5.8.2018
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Paris Louis Blanc

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Francie

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622