Francie - Valmorel Francie

 • Popis

  Poklidné lyžování ve Valmorelu

  Lyžařské středisko Valmorel se rozprostírá mezi masívy Chaine de la Lauzière a Cheval Noir ve francouzském Savojsku. Romantická vesnička nabízí ubytování v hotelích a penzionech s tradiční architekturou a příjemnými majiteli. Na lyže naskočíte téměř z postele, jelikož většina ubytovacích zařízení leží přímo u sjezdovek. 160 kilometrů svahů lehké až střední obtížnosti stéká z výšky 2 550 metrů do údolí, proplouvá přes holé vrcholky i zalesněné pasáže a těší se z celodenního slunečního svitu. Ve Valmorelu každým rokem přibývá technických vymožeností včetně dalších kilometrů zasněžování, modernizovaných vleků a lanovek a spojení ski busy do okolních areálů. Free ride svahy čekají na odvážné lyžaře a snowboardisty mezi stanicemi La Lauzière a Madeleine a 2 snow parky se 2 boardercrossovými drahami potěší návštěvníky na prknech. 15 kilometrů běžeckých tratí vede zalesněným terénem v okolí Les Avanchers a Cheval Noir. Středisko je ideální pro rodiny s dětmi a méně náročné lyžaře, kteří si rádi vychutnávají panoramatické výhledy na okolí, vynikající francouzskou kuchyni a pohádkovou architekturu savojských vesniček.

  Après-ski

  Tradiční après-ski program s nabídkou sáňkařské dráhy, značených zimních tras pro pěší turisty, jízdy se psím spřežením a tandemového paraglidingu obohacují sezónní akce, jako jsou festivaly zimních sportů s lyžařskou show, ohňostrojem a jízdou na lyžích se zapálenými pochodněmi. Mezi indoor aktivitami figuruje sauna, kino, diskotéka a výtečná kuchyně v místních restauracích. Nezapomeňte ochutnat Beaufortský sýr a savojská vína. Kousek od nedaleké horské vesničky Celliers leží kozí farma, kde si můžete prohlédnout výrobu sýra, dozvědět se něco o místním zemědělství a výhodně nakoupit sýrové speciality.

  Doprava

  Cesta do střediska Valmorel trvá jak z Prahy, tak z Brna okolo 11 hodin. Ujedete minimálně 1132 kilometrů přes 3 země. Záchytnými body jsou Karlsruhe, Ženeva a Chambéry. Na trase vás neminou poplatky za roční švýcarskou dálniční známku a mýto ve Francii. Posledních 85 kilometrů vede mimo dálnici po dobře sjízdných horských silnicích. Největší záchytné parkoviště Le Bourg i menší odstavné plochy jsou za poplatek. Ski bus po Valmorelu je zahrnutý do ceny ski pasu, ale spojení mezi Valmorelem, Doucy a Moûtiers je opět zpoplatněné.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Grand Domaine platí pro areály Valmorel, Doucy-Combelouvière, Celliers a Saint François Longchamp. Šestidenní permanentka v hlavní sezóně stojí 225,3 € pro dospělé, 147,2 € pro děti od 5 do 7 let a 191,2 € pro juniory od 8 do 12 let a seniory od 56 do 74 let. Zvýhodněné balíčky jsou připraveny pro rodiny s dětmi, organizované skupiny a studenty s platným potvrzením o studiu. O Vánocích a Velikonocích lyžují děti do 13 let v doprovodu rodičů zdarma. Speciální permanentky mohou využít pěší turisté a běžkaři. Slevy až 50% získáte při koupi ski pasu přes internet.

  Léto ve Valmorelu

  Architektura městečka Valmorel pamatuje na historické tradice. Místní nedovolili výstavbu víceposchoďových hotelů a moderních ubytovacích komplexů. Všechny chaty a penziony jsou obloženy dřevem a mají pro Savojsko typickou břidlicovou střechu. Romantické uličky plné útulných kaváren, barů a restaurací vyzývají k podvečerní procházce s posezením u skleničky vína. Valmorel obklopuje stinný borovicový les a vůně pryskyřice vás bude doprovázet na toulkách po okolí. 150 kilometrů tras pro pěší vede k alpským vrcholkům i přes pohádková údolí s bublajícími potůčky a rozkvetlými loukami. Většina okruhů je přístupná i na horských kolech a složité pasáže usnadňují lanovky s letním provozem. Pro zpestření dovolené navštivte horolezeckou školu, školu jízdy na horských kolech, lukostřelbu a vyhlášené termální lázně v La Léchére s vřídlem starým přes 10 000 let a teplotou 61° C. V okolí horských vesniček Lauzière a Celliers se prohánějí kozy a ovce a i vy můžete navštívit farmu a výrobnu sýra.

Nejnovější recenze Francie - Valmorel

Všechny recenze Francie - Valmorel