Francie - Méribel / Mottaret Francie

 • Popis

  Lyžařské srdce Les Trois Valées

  Lyžařské středisko Méribel / Mottaret spadá do světoznámého francouzského komplexu Les Trois Valées. Leží přímo v srdci celé oblasti a dělí se na tři výškové stupně. Na úpatí areálu ve výšce 1400 metrů nad mořem se nachází Méribel Village se svahy ideálními pro děti a začátečníky. Náročnost sjezdovek se stupňuje v Méribelu ve výšce od 1450 metrů a nejkrásnější kopce na vás čekají v Mottaretu v 1750 metrech nad mořem. Celkem 150 kilometrů sjezdovek je důmyslně propojeno sítí lanovek, sedaček a vleků s přepravní kapacitou 76214 osob za hodinu. Špičkový areál prověřily zimní olympijské hry v roce 1992, díky nimž došlo i k modernizaci střediska. Sjezdovky stékají do vesničky Méribel ze všech stran, proto můžete cestovat za sluncem celý den. 11 snow parků rozprostřených mezi svahy se pyšní prvotřídní kvalitou a 25 kilometrů vyfrézovaných tratí v různých výškách nadchne milovníky běžeckého lyžování. Free rideisté mohou brázdit nedotknutý prašan v bezpečných zónách vyznačených na mapě a zkusit si i heliskiing z vrcholku jedné z okolních dvoutisícovek.

  Après-ski

  Nabídka après-ski aktivit v Méribel / Mottaret bohatě vyplní odpolední program každého návštěvníka. Areál je propojený kabinkovou lanovkou s lázeňským městečkem Brides-les-Bains s množstvím bazénů a wellness center, s tureckými lázněmi, saunou, vířivkou či fitness. Přímo v Méribelu stojí olympijský stadion s bazénem, squashovým kurtem, bowlingem, horolezeckou stěnou, posilovnou, tanečním studiem a masážemi. Aktivitám pod širým nebem vévodí jízda na sněžných skútrech nebo se psím spřežením, večerní sjezdy s pochodněmi, výlety na sněžnicích, pěší túry do okolních středisek La Tania a Courchevel, tandemový paragliding a sáňkařská dráha. Původní architektura ze dřeva a kamene vyzývá k romantickým procházkám pod hvězdami zakončeným příjemným posezením v útulných barech a restauracích.

  Doprava

  Cesta do Méribel / Mottaret vede až na posledních 95 kilometrů po dálnici. Z Prahy přes Karlsruhe, Ženevu a Chambéry ujedete 1139 kilometrů a na cestě strávíte minimálně 10 hodin. Lyžaři z Brna a Ostravy pojedou z Prahy po stejné trase. Počítejte s mýtným ve Švýcarsku a ve Francii ve výši přes 30 €. Několik vzájemně propojených ski busových linek po středisku Méribel / Mottaret je pro držitele ski pasů zdarma. Veřejnou dopravou se dostanete i do dalších částí Les Trois Valées.

  Kolik to stojí?

  Vybavenost a sláva Les Trois Valées jdou ruku v ruce s vyššími cenami ski pasů. Základní permanentka Vallée de Méribel platí na svazích Méribel, Méribel-Mottaret, Méribel Village a Brides-les-Bains. Dospělí ve věku 13 – 65 let zaplatí za šestidenní ski pas 249 €, děti od 5 do 13 let 200 € a senioři od 65 do 75 let 224,1 €. Areál nabízí zvýhodněné ceny pro pár lyžařů, pro skupiny od 3 osob a pro rodiny s více než 2 dětmi. Komu nestačí 150 kilometrů sjezdovek v Méribel / Mottaret, hledá možnosti v celém komplexu Les Trois Valées. Kombinovaný ski pas Les Trois Vallées zahrnuje Vallée de Courchevel, Vallée de Méribel, Les Menuires a Val Thorens a jejich 600 kilometrů sjezdovek. Ceny permanentek jsou zhruba o 50 € vyšší.

  Léto po alpskými dvoutisícovkami

  V létě se do Méribelu sjíždějí turisté z celého světa, kteří dávají přednost aktivní dovolené v příjemných klimatických podmínkách před celodenním opalováním se na pláži. Méribel nabízí nepřeberné možnosti pro pěší a vysokohorské turisty, cyklisty, horolezce, golfisty i rodiny s dětmi. V sousedství leží národní park Vanoise s několika ledovci a přírodní rezervace Tueda s největším borovicovým lesem v Evropě. Výstupy k jednotlivým vrcholkům usnadňují lanovky s letním provozem a přes 400 kilometrů značených stezek vede okolo horských chat s vynikající francouzskou kuchyní. K oblíbeným aktivitám v údolí patří lukostřelba, badminton, rafting, rybaření, jízda na koni a výlety helikoptérou.

Nejnovější recenze Francie - Méribel / Mottaret

Celkem: 6,2 Letos je málo sněhu, ale i přesto byly sjezdovky velmi dobře upraveny a hlavní tahy fungovaly. Velké středisko bylo výhodou.

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Letos je málo sněhu, ale i přesto byly sjezdovky velmi dobře upraveny a hlavní tahy fungovaly. Velké středisko bylo výhodou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování velmi pěkné a dostatek celkové prostoru, jenom chyběly skříně a věšáky na oděvy.

Strava
bez stravy - pouze vlastní, vybavená kuchyň velmi dobře.

Služby hotelu
žádné jsme nevyužívali

Pláž
ne

Anna Mikošková, 15.12.2015, Datum pobytu: 5.12. - 12.12.2015
Oblast: Francie Francie, Méribel / Mottaret, Hotel: Residence Le Hameau du Mottaret

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Francie - Méribel / Mottaret