Francie - Chamrousse Francie

 • Popis

  Lyžování na olympijských svazích

  Nedaleko Grenoblu se nachází příjemný uměle vybudovaný lyžařský resort Chamrousse. Řídce zalesněné sjezdovky se táhnou po jižním cípu masívu Belledone a nabízejí pohádkový výhled na okolní pohoří L’Oisans, Le Vercors a La Chartreuse. 92 kilometrů perfektně udržovaných tratí se člení do 46 sjezdovek rodinného i závodního charakteru. Chamrousse proslulo spolupořádáním olympijských her v roce 1968. V části Le Recoin dodnes ochutnáte náročné sjezdy pro zdatné lyžaře, zatímco část Roche Bérange se hodí pro začátečníky, rodiny s dětmi a milovníky free ride jízdy. Třešničkou na dortu je 4 kilometrová sjezdovka Couloir Casserousse s převýšením 850 metrů. Stále rozšířenější umělé zasněžování, modernizované lanovky a příjemný sluneční svit přivádějí do Chamrousse mnohé zahraniční návštěvníky. Na snowboardisty čeká jižně orientovaný snow park Sunset Park, boardercrossová dráha a zóna pro úplné nováčky na prknech. 40 kilometrů běžeckých tratí prochází zalesněnými ostrůvky v L’Arselle u Roche Béranger, kde si vychutnáte jak klasický styl, tak bruslení.

  Après-ski

  Dovolenou na lyžích si nechte zpříjemnit après-ski programem. Chamrousse nabízí relaxaci v krytém bazénu, sportovní vyžití na kluzišti, adrenalinovou zábavu ve škole tandemového paraglidingu a v půjčovně sněžných skútrů a sáňkařskou dráhu pro všechny generace. V podvečer ožívají bary a restaurace s výtečnou francouzskou kuchyní a život se přesouvá ze sjezdovky do malebných uliček městečka. V rámci odpočinkového dne se vydejte do nedalekého Grenoblu a prohlédněte si expozici věnovanou Zimním olympijským hrám v Grenoblu 1968.

  Doprava

  Cesta do francouzského Chamrousse přesahuje 11 hodin jízdy a vyplatí se ji rozdělit do 2 dní a zastavit se v některém ze švýcarských středisek. Trasa z Prahy přes Karlsruhe, Lausanne, Ženevu a Chambéry měří 1125 kilometrů a trvá 11 hodin. Při cestě z Brna zamiřte nejdříve do Prahy a napojte se na stejnou trasu. Za volantem strávíte více než 13 hodin. Počítejte s roční švýcarskou dálniční známkou a mýtem na francouzských úsecích. Nejbližší dálniční sjezd je vzdálený 22 kilometrů. Skibus mezi středisky Chamrousse 1650, 1750 a lokalitou Arselle je zdarma pro majitele platných ski pasů.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Chambrousse platí pro skiareály Chamrousse 1400, Chamrousse 1650 a Chamrousse 1750 a s celkovým počtem 92 kilometrů sjezdovek. Jeho šestidenní varianta stojí 173 € pro dospělé, 110 € pro děti od 6 do 12 let, 143 € pro juniory od 13 do 18 let a pro seniory od 65 do 74 let a 42,5 € pro seniory nad 75 let. Speciální tarify jsou připraveny pro běžkaře, pěší turisty a organizované skupiny.

  Léto v Chamrousse

  Pohádková krajina okolo Grenoblu skrývá dobrodružství pro celou rodinu. V okolí lanovek vedou desítky kilometrů tras pro pěší, naučné stezky za poznáním místního života a hravé okruhy s tematikou životního prostředí, které váš zavedou do světa kamzíků, svišťů a mravenců. Náročnější turisté zdolávají dvě zajištěné via ferrata Les Trois Fontaines a Les Lacs Robert. Silničním cyklistům se otevírá možnost poznat náročnost stoupání z Tour de France 2014 a zdolat 19,5 kilometrů dlouhý kopec z Uriage na vrchol Col de Chamrousse. Milovníci horských kol ocení divoké sjezdy lesem a po zelenajících se sjezdovkách. K dalším oblíbeným aktivitám patří paragliding, jezdectví, rybaření, bobová dráha, kanoistika, pétanque, lukostřelba, lanový park a skate park.

Nejnovější recenze Francie - Chamrousse

Celkem: 9.2 Bylo to super, počasí, cesta i lyžování perfektní.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Bylo to super, počasí, cesta i lyžování perfektní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování dostačující a ideální v dosahu sjezdovek.

Strava
Vlastní, takže nejedli jsme nic špatného, v dosahu obchod perfektně zásobený a přijatelných cenách.

Služby hotelu
Super včetně bazénu.

Sjezdovky
Ideální středisko pro rodiny s dětmi, hlavně dostatek lyžařských terénů pro děti.

Anonym, 21.01.2014, Datum pobytu: 10.1. - 17.1.2014
Oblast: Francie Francie, Chamrousse, Hotel: Rezidence Domaine de l'Arselle

Byla tato recenze užitečná? Ano (10) Ne (0)

Celkem: 9.1 vzhledem k ceně spokojenost, dostačující vybavenost, v některých apartmánech málo odkládacích prostor (-), minimální vzdálenost od...

 • 8.9 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Ubytování
vzhledem k ceně spokojenost, dostačující vybavenost, v některých apartmánech málo odkládacích prostor (-), minimální vzdálenost od lanovky (+) Zobrazit celou recenzi

Strava
vlastní , restaurace i obchod blízko

Pláž
lyžování : maximální spokojenost , vhodné pro rodiny s dětmi (větší i menší náročnost sjezdovek), nic moc sedačky lanovek po ránu (mokré)

Celkový dojem
S dovolenou v Chamrousse spokojenost, vzhledem k ceně parádní zalyžování.

Jediné, co kazilo dojem byly nepříliš upravené silnice a parkoviště. Přesto doporučuji.

Veronika Chromková, 01.02.2012, Datum pobytu: 20.1. - 27.1.2012
Oblast: Francie Francie, Chamrousse, Hotel: Rezidence Domaine de l'Arselle

Byla tato recenze užitečná? Ano (7) Ne (0)

Všechny recenze Francie - Chamrousse