Francie - Isola 2000 Francie

 • Popis

  Lyžování s výhledem na moře

  Nedaleko letních promenád na Azurovém pobřeží se zdvihají vrcholky Alp s vyhlášenými lyžařskými resorty. Isola 2000 patří k nejjižněji položeným areálům ve Francii a byla vybudována čistě za účelem přilákání desítek lyžařů. Hypermoderní středisko plné hotelů přímo u sjezdovek a obchodních pasáží překypuje lehkými modrými a středně těžkými červenými sjezdovkami a free ride terény. 120 kilometrů sjezdovek leží v nadmořské výšce od 1800 do 2600 metrů. Kromě garance bohaté sněhové nadílky se Isola 2000 pyšní perfektním výhledem na Středozemní moře. Dva promyšlené snow parky a dobře fungující snowboardingový klub přitahují snowboardovou komunitu z celého regionu. Děti se vydovádí na cvičných svazích za doprovodu instruktorů z lyžařské školičky nebo si pohrají s ostatními malými návštěvníky do 5 let ve školce Halte Garderie. Tříkilometrová stopa pro běžkaře sice stačí k protažení těla na běžkách, ale vícedenní vyžití zde nehledejte.

  Après-ski

  Komplexností après-ski aktivit Isola 2000 směle konkuruje severněji položeným lyžařským střediskům. Kromě tradiční zábavy v akvaparku, na 2 kilometrové sáňkařské dráze, na bruslařském rynku nebo na bowlingu přináší Isola 2000 další zajímavé novinky. Vyzkoušejte si například řízení automobilu na sněhu a ledu, jízdu na sněžném skútru, zajděte si do kina na nejnovější hollywoodské trháky, objevujte přírodu s horskými průvodci nebo navštivte výrobnu sýra Vacherie de Chastillon.

  Doprava

  Cestu automobilem do Isoly 2000 se vyplatí rozložit do dvou dní a zastavit se v některém z rakouských nebo švýcarských středisek. Nejkratší příjezdová trasa z Prahy vede přes Mnichov, Milán a Nice a trvá přes 13 hodin. Z Brna se dejte směrem na Graz, Janov a Nice. Cesta zabere přes 14 hodin. V obou případech počítejte s mýtnými branami v Itálii a ve Francii. Perfektní spojení za rozumné ceny zajišťují pravidelné letecké linky z Prahy do Nice. Většina ubytovacích zařízení stojí přímo u sjezdovek, proto nepotřebujete veřejné ski busy. Dopravu do vzdálenějších destinací převzali soukromí dopravci.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Isola 2000 zahrnuje všech 120 kilometrů sjezdovek. Jeho šestidenní varianta v hlavní sezóně stojí 161,60 € pro dospělé, 137 € pro juniory od 12 do 17 let, pro studenty s platným studentským průkazem a pro seniory od 62 do 72 let, a 123,90 € pro děti od 5 do 12 let. Nejmenší návštěvníci do 5 let a lyžaři starší 72 let dostanou ski pas zdarma. Slevy jsou připraveny pro rodiny se dvěma a více dětmi mezi 5 a 16 lety, pro skupiny a lyžařské zájezdy a pro pěší turisty a běžkaře. Rozšířený ski pas Mercantour je platný i v sousedním areálu Auron.

  Isola 2000 v létě

  Isola 2000 představuje vysněnou letní destinaci pro milovníky hor a zároveň lenošení na pláži. Pouhých 92 kilometrů dětí areál od palmových promenád v Nice. Areál obklopuje Národní park Mercantour se svými úchvatnými scenériemi. Pěší stezky a trasy pro horská kola křižují jak francouzské, tak italské území, a dovolují návštěvníkům objevovat alpskou faunu a flóru ve dvou zemích. V městečku si zahrajete tenis a minigolf, vykoupete se v akvaparku nebo se odreagujete při paintballu. Ke každé dovolené patří degustace místní kuchyně. Region Alpes du Sud nabízí vynikající sýry, lahodná francouzská vína, sladké croissanty a výborné mořské plody.

Nejnovější recenze Francie - Isola 2000

Všechny recenze Francie - Isola 2000