Francie - Azurové pobřeží (Francouzská riviéra) Francie

  • Popis

    Francouzská riviéra je okouzlující pobřeží s bohatou historií lemující francouzskou pevninu od Marseille až po Menton. Návštěvníci z celého světa jsou sem přitahováni nejen příznivými klimatickými podmínkami danými blízkostí přímořských Alp s osvěžující brízou, úchvatnou přírodou a azurovým mořem s písečnými plážemi, ale i atraktivními letovisky a množstvím kulturních památek.

    Provence a Azurové pobřeží - to jsou teplé slunečné paprsky, azurově průzračné moře i starobylé uličky vonící bylinami z balkónů i obchodů s kořením. Regionálním pokrmům z mořských ryb a jehněčího masa dodávají chuť a vůni růžový česnek, černé olivy, artyčoky a houby, i směs rozmarýnu a tymiánu. To vše nabízí prožití dovolené pro každého podle jeho přání.

  • Doprava autobusem

    cca 14-15 hod

Nejnovější recenze Francie - Azurové pobřeží (Francouzská riviéra)

Celkem: 4.3 Jsme s ubytováním byli celkové spokojení, měly krásný apartmán. První noc nebyli povlečení posteli, přijeli my pozdě, byla uzavřena recep

  • 4 Ubytování
  • 4 Okolí
  • 4 Služby
  • 4 Cena

Jsme s ubytováním byli celkové spokojení, měly krásný apartmán. První noc nebyli povlečení posteli, přijeli my pozdě, byla uzavřena recepce. Musela by zajistit, podle mně, cestovní agentura náš pozdní příjezd. Totiž bylo by lepší objednat zájezd přímo od hotelu, vyšlo by mnohém levnější. Personal příjemný,
mluví i anglicky .Nádobí byl dostatek , myčka na nádobí taky fungovala, ručníky za poplatek 10 euro, jsme koupili v obchodě krásný ručníky za 15 euro, vyprat prádlo 7 euro.

Oleksandra Z., Ověřená recenze, Datum pobytu: Srpen 2024, Napsáno: Srpen 2024
Oblast: Francie, Azurové pobřeží (Francouzská riviéra), Hotel: Rezidence Les Océanides

Celkem: 3.2 Pár dní v Cannes se nám moc líbilo. Je to krásné město.

  • 3 Strava
  • 3 Ubytování
  • 3 Okolí
  • 3 Služby
  • 3 Cena

Pár dní v Cannes se nám moc líbilo. Je to krásné město. Zobrazit celou recenzi

Strava

Byly jen snídaně a dal bych 9 kdyby na poslední 2 snídaně záhadným způsobem nezačali dělat nepoživatelná vajíčka. Měli moc dobré croissanty a džusy.

Ubytování

Měli jsme perfektní výhled z balkónu na hrad ve středu města a i moře. Parkovacích míst neměli moc ale měli jsme štěstí páč jsme stáli hned u vchodu do hotelu.

Služby

Spokojenost.

RADEK S., Ověřená recenze, Datum pobytu: Srpen 2018, Napsáno: Srpen 2018
Oblast: Francie, Azurové pobřeží (Francouzská riviéra), Hotel: Best Western Hotel des Orangers Cannes

Celkem: 1 Není samo sebou, že v daném místě potkáte 99% Francouzů a žádné cizince. Jsou velice nepříjemní, neochotní, klidně do vás vráží na chodníku,

  • 1 Strava
  • 1 Ubytování
  • 1 Okolí
  • 1 Služby
  • 1 Cena

Není samo sebou, že v daném místě potkáte 99% Francouzů a žádné cizince. Jsou velice nepříjemní, neochotní, klidně do vás vráží na chodníku, absolutně nemluví ani nerozumí anglicky (a to dokonce i v McDonalds). Velmi drahé ceny potravin, velmi málo možností občerstvení či restaurací. Moc jsme se těšili domů a byli šťastní, že jsme pár dní před Francií strávili v Itálii, která nemá chybu. Zobrazit celou recenzi

Pláž

Pláž byla naprosto přeplněná, nebylo takřka možné nalézt místo pro dva, v písku byly vajgly, plechovky a PET lahve, které nikdo neuklízel. Navíc části pláží byly uzavřené pro jednotlivé hotely. Pokud jste si tam večer ve tmě, kdy na pláži nikdo není, chtěli jen sednout a dívat se na moře, tak na Vás zavolají místní policii. Voda velmi studená. Pokud vyrazíte hledat jinou pláž, tak uvidíte krásné skalnaté pobřeží a pojedete desítky km daleko, ale upravené pláže tam zkrátka nejsou. Pokud máte štěstí a naleznete malý kousek pláže s pískem, tak je bohužel zase uplně přeplněná lidmi.

Strava

Měli jsme zaplacenou snídani, tuším, že hotel ani nic jiného nenabízí. Snídaně byla každý den naprosto stejná, k dispozici byl bílý jogurt, který se dávkuje z velké nechlazené nádoby a stojí tam dokud se nespotřebuje. Několik druhů marmelády, ovocný kompot, jeden druh plátkového sýru a pokud příjdete brzy ráno tak i kousek hermelínu. Káva z automatu byla horší než od benzínové pumpy, jablečný džus z automatu ze suchého koncentrátu. Pečivo bylo pouze v podobě velkých bílých baget, které byly celkem tvrdé (kde je ono údajné výborné francouzské pečivo??)

Ubytování

Hotel je umístěn pod hlavní silnicí, takže výhled je možný buď na přilehlé budovy anebo hlavní silnici. Při příjezdu do hotelu budou žádat Vaši kreditní kartu (přestože je ubytování hrazeno předem CK). Z karty si opíšou číslo, datum expirace atd. - v podstatě všechny údaje, které potřebujete na zadání internetové platby kartou!! My jsme se s nimi dohodli na záloze (s ohledem na pronájem místa v garáži). Pokoje jsou velmi malé a dvoulůžko je také velmi malé a úzké, takže dvě větší osoby se nemohou dobře vyspat, jinak na dovolenou u moře, kde se člověk v pokoji zdržuje málo, to stačí.
Jen bych upozornila na kamery, které jsou po celém hotelu, chodby, bazén, garáže atd. je to celkem nepříjemné být neustále sledován.

Služby

Standardní službou hotelu je samozřejmě úklid pokojů. Bohužel při umístění cedulky "Do not disturb" na dveře pokoje, Vám stejně přijdou dovnitř, že budou uklízet, mluví pouze francouzsky.
Na hotelové střeše je menší bazén s lehátky, ručníky a osušky jsou k dispozici opět jen brzy ráno, v průběhu dne nejsou doplňovány.
U hotelu není kde parkovat, zbývá tedy garáž pod hotelem, která je velmi drahá. I pro zdatného a zkušeného řidiče je "fuška" zajet do garáže neskutečně úzkými chodbami a zaparkovat tak, aby se z parkoviště dalo zase vyjet.

Radek Jakubský, Ověřená recenze, Datum pobytu: Srpen 2012, Napsáno: Říjen 2012
Oblast: Francie, Azurové pobřeží (Francouzská riviéra), Hotel: Cannes Riviera

Všechny recenze Francie - Azurové pobřeží (Francouzská riviéra)