Francie - Les Portes du Soleil Francie

 • Popis

  Největší mezinárodní středisko na světě

  Francouzsko-švýcarské středisko Les Portes du Soleil, neboli Brány ke slunci, čítá 650 kilometrů perfektních sjezdovek rozprostřených mezi Ženevským jezerem a vrcholkem Mont Blanc. Vzniklo propojením 13 sousedících areálů na holých alpských vrcholcích i v příjemném stínu lesa. Francouzská část lyžařského safari nabízí pestré možnosti pro všechny zimní sporty: těžké sjezdovky světové úrovně (4 km dlouhá Crozats), dlouhé carvingové sjezdy (11 km dlouhá Chamossière), svahy pro noční lyžování, pohodové kopce pro rodiny s dětmi (Chatel), tři snow parky, sáňkařské dráhy, free ride terény a značené okruhy napříč areálem rozdělené dle obtížnosti. Běžkaře ohromí 235 kilometrů vyfrézovaných stop vedoucích romantickými údolími i přes vrcholové pasáže s panoramatickým výhledem. Třešničkou na dortu jsou moderní přepravní zařízení a téměř kompletní propojenost sjezdovek na lyžích. Do posledních tří odtržených středisek vás doveze bezplatný ski bus. O děti je dobře postaráno v lyžařských školkách i v klubech a herničkách s celodenním programem. Mějte na paměti, že cestovní pas patří na sjezdovky společně se ski pasem. Díky mezinárodnímu charakteru Les Portes du Soleil vás mohou celníci kdykoliv zkontrolovat.

  Après-ski

  Sáňkařské dráhy v Les Gets, Morzine a Avoriaz - Le Crot se postarají o odpolední zábavu. Avoriaz - Le Crot v délce 3,2 kilometru nabízí noční sáňkování za svitu hvězd. Les Portes du Soleil přinášejí bohaté vyžití i pro návštěvníky nelyžaře. Trasy pro pěší turisty v délce od 3 do 35 kilometrů vás zavedou za krásami zimní francouzsko-švýcarské krajiny a při organizovaných výletech s průvodcem se dozvíte zajímavosti z okolí. K netradičním après-ski aktivitám patří jízda se psím spřežením, curling a návštěva knihovny či muzea. Na seznamu klasické zábavy figuruje let v rogalu, paragliding, jízda v saních tažených koňmi, bruslení, wellness, squash, tenis, bowling, kulečník, kino, koncerty, diskotéky a návštěva barů a restaurací.

  Doprava

  Horní Savojsko nepatří k nejbližším lyžařským destinacím z České republiky, přesto je ze Ženevy velmi dobře dostupné a každý lyžař ochutnávající zahraniční svahy by sem měl zavítat. Při cestě z Prahy přes Karlsruhe, Basilej a Montreux ujedete 982 kilometrů a trasa z Brna vede přes Prahu. Za volantem strávíte minimálně 10 hodin. Pamatujte na roční dálniční známku ve Švýcarsku a mýtné brány ve Francii. Bezplatné ski busy vás dopraví tam, kam nedosahuje síť lanovek, a usnadní vám přístup k výchozím bodům lyžařského safari.

  Kolik to stojí?

  Nespočet tarifů v Les Portes du Soleil přináší různé výhody skupinám od 3 osob, rodinám s dětmi, seniorům, organizovaným zájezdům, častým návštěvníkům i pěším turistům a běžkařům. Ski pas Portes du Soleil platí ve všech 13 sdružených areálech na francouzské i švýcarské straně. Šestidenní permanentka v hlavní sezóně stojí 260 € pro dospělé, 195 € pro děti od 5 do 15 let a 234 € pro juniory mezi 16 a 19 lety a seniory od 65 let. Využijte slev při nákupu ski pasů přes internet, zvýhodněné vstupné na hudební festival Rock the Pistes nebo speciální tarify pro období Vánoc a mimo hlavní sezónu.

  Letní dovolená ve dvou zemích

  Letní dovolená v oblasti Les Portes du Soleil přináší sportovní i relaxační zážitky. Procházejte se majestátní vysokohorskou krajinou, plujte po průzračně modrých jezerech ve výletních loďkách nebo vystoupejte k bílým čepicím nejvyšších alpských vrcholků. Túry zpříjemňuje posezení v jedné ze 400 horských chat a cestu vám zkrátí 24 lanovek s letním provozem. Cyklisté si vychutnají 650 kilometrů značených cyklostezek mezi Francií a Švýcarskem. S dětmi se vydejte do lanového parku v Les Gets, za ukázkou výroby sýra, za projížďkou na oslíku, do vodního světa nebo na letní sáňkařskou dráhu. V Les Gets si zahrajete golf na hřišti pod Mont Blancem, v Morzine zavzpomínáte na horské pasáže slavné Tour de France a v malých vesničkách poznáte život místních obyvatel a tradiční alpskou architekturu. Bohatý letní program nezklame ani rodiny s dětmi, ani náročné sportovce. Právě díky různorodosti si oblast Les Portes du Soleil získala srdce mnohých letních návštěvníků, kteří se sem každoročně vracejí.

Nejnovější recenze Francie - Les Portes du Soleil

Všechny recenze Francie - Les Portes du Soleil