Francie - Maine - Anjou Francie

 • Popis

  Dějiny, památky a gastronomie

  Maine a Anjou jsou dvě historická území na poloviční cestě mezi Paříží a Atlantským oceánem. Dnes spadají do francouzského regionu Pays de la Loire a návštěvníky lákají na bohatou historii, překrásné hrady a zámky a vynikající gastronomii.

  O strategicky položenou krajinu se dlouhá léta přetahovali Britové a Francouzi. Právě z té doby pochází monumentální pevnosti Château de Pouancé, Château d´Angers či Château de Lassay. Expozice v hradech a zámcích připomínají dnešním návštěvníkům nečekané zvraty za 100 leté války, bitvy mezi soupeřícími zeměmi i diplomatické smýšlení tehdejších rodů. Naopak malebné historické uličky ve městech Le Mans, Laval, Angers a Mayenne svádí k romantickým podvečerním procházkám a k posezení u skleničky dobrého vína.

  Právě vína z Anjou si zasloužila renomé po celém světě. Vinice obléhají jižní břeh řeky Loiry, kam svítí sluníčko po celý den a sem tam zavane svěží vítr od oceánu. V okolí Anjou sídlí 32 vinařů s prestižní známkou AOC (národní ocenění kvality). Soustřeďují se na odrůdy růžových vín, ale objevíte i bílý muškát či červený cabernet. Rodinné sklípky otevírají brány zvědavým návštěvníkům, pořádají degustační večery a majitelé se vám rádi pochlubí bohatstvím ve svých sklepech. Až budete mít chuť smlsnout si na regionálních pochoutkách, objednejte si domácí paštiky, hovězí jazyk v aspiku, grilované sardinky, kozí sýry či pečené sladkovodní ryby.

  Poté, co opustíte hradby starých měst a přívětivé restaurace, vydejte se do přírody. Nedaleko Mayenne užasnete nad prehistorickým dolmenem Le dolmen des Erves, v jehož okolí objevíte několik jeskyní, kde žili naši dávní předkové. S dětmi navštivte Bioparc de Doue la Fontaine a pozorujte domácí i africká zvířata v otevřené přírodě. Odpočívejte u jezera Lac de Maine nebo ve voňavých zahradách bývalých klášterů a rozlehlých parků.

Nejnovější recenze Francie - Maine - Anjou

Všechny recenze Francie - Maine - Anjou