Francie - Flaine Francie

  • Popis

    Středisko Flaine v oblasti Le Grand Massif bývá označováno za místo s nejlepší sněhovou pokrývkou v celých francouzských Alpách. Vděčí za to poloze této oblasti v Severních Alpách poblíž Mont Blancu mezi Ženevou a Chamonix. Kromě Flaine tu najdete ještě střediska Les Carroz, Morillon, Samoens a Sixt Fer á Cheval.

    Flaine je vzdáleno pouhých 69 km od Ženevy a jedná se o jedno z nejmladších středisek ve francouzské části Alp. Vzniklo v roce 1969 a při jeho výstavbě se podařilo zachovat atmosféru horské vesnice, protože většina staveb byla postavena v souladu s okolní nádhernou přírodou. Mimořádné sněhové podmínky a vynikající dostupnost všech zimních sportů a to je hlavní deviza tohoto střediska. Flaine se nachází v centru kulaté pánve v samém středu sněhových polí a poskytuje tak ideální podmínky pro lyžování, ne náhodou si vysloužilo přezdívku "Sněhový oceán".

Nejnovější recenze Francie - Flaine

Celkem: Doporučuji

Úvodní shrnutí
Doporučuji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné ubytování v novém hotelu, celkem prostorný a dobře vybavený jižně orientovaný apartmán.

Kvalita sjezdovek
Od sjezdovek trochu dál, ale v dochozí vzdálenosti (ca. 500m), před hotelem je zastávka skibusu, který jezdí často a jízda s ním trvá max. 2 min (jedna stanice).

Celkový dojem
Lokalita je na lyžování perfektní (velké množství dlouhých a širokých sjezdovek), rozmanité prostředí a nádherné výhledy na Mont Blanc. Středisko je sice panelové, ale má své kouzlo skryté v dobře promyšleném urbanismu. Všechny jeho části jsou výborně propojeny, a to jak pro lyžaře, tak pro pěší. Vhodné i pro malé děti.

Jana Fejtová, Neověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 28.01.2008, Datum pobytu: 25.1. - 18.1.2008
Oblast: Francie Francie, Flaine, Hotel: Rezidence Les Pleiades

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Všechny recenze Francie - Flaine