Francie - Megève Francie

 • Popis

  Lyžujte pod nejvyšší horou Evropy

  Lyžařské středisko Megève posazené mezi zalesněné pahorky na úpatí Mont Blancu patří k oblíbeným francouzským areálům prvotřídní kvality. 354 kilometrů přehledných a pohodových sjezdovek rozdělených do 3 areálů sotva stihnete prozkoumat za jediný týden. 40% svahů nese červené označení, ale objevíte i sjezdovky světového poháru na Cote 2000, free ride na neupravené Emile Allais nebo široké carvingové dálnice na severních svazích Les Mandarines. Nadmořská výška od 1000 do 2353 metrů garantuje bohatou sněhovou nadílku i v jarních měsících, kdy už mají mnozí konkurenti dávno zavřeno. Mírně zastaralý lanový park a přemrštěné ceny odrazují domácí návštěvníky k pobytu v Megève, a proto sjezdovky působí liduprázdně. Megève sdílí společný ski pas s areály Saint-Gervais-les-Bains, Le Jaillet, Combloux, La Giettaz, Saint-Nicolas-de-Véroce, Les Contamines-Hauteluce a Cordon. V celém safari najdete 4 snow parky pro různě pokročilé příznivce snowboardingu. Nechybí boardercross, U-rampa, skoky, slidy a překážky pro začátečníky. Běžkaři si přímo v Megève smlsnou na 3 okruzích modré, červené i černé barvy s celkovým počtem 43 kilometrů. Vstupné do stopy činí 6 € na den.

  Après-ski

  Středisko Megève vyhledávané francouzskou smetánkou nabízí luxusní après-ski aktivity, jako jsou termální lázně v Saint Gervais, divadelní představení, tenisová hala či masáže. Pod širým nebem si užijete bruslení, curlingu, tandemového paraglidingu či letu v rogalu, pěší turistiky, jízdy na kolech na sněhu, projížďky v saních tažených koňmi či romantických procházek v uličkách se svéráznou architekturou. Při chladných večerech si zahrajte kulečník, zajděte do sauny, na koncert, na diskotéku, do barů a restaurací nebo do nočního klubu.

  Doprava

  Cesta pod nejvyšší horu Evropy dokáže řidiče vyčerpat a doporučuje se rozložit ji do dvou dní. Trasa z Prahy přes Karlsruhe a Ženevu měří 1043 kilometrů a trvá přes 9 hodin. Doprava z Brna přes Prahu se vyšplhá na 1246 kilometrů a zabere více než 11 hodin. Na švýcarských dálnicích platí roční dálniční známka a na území Francie stojí mýtné brány. Poslední desítka kilometrů vede mimo dálnici po horských silnicích. Ski busová linka zajišťující spojení mezi Saint-Gervais-les-Bains a Megève a mezi Megève a Chamonix je za poplatek.

  Kolik to stojí?

  Lyžařský areál Megève spadá do kombinovaného ski pasu Evasion Mont-Blanc. Šestidenní permanentka pro dospělé od 15 do 64 let stojí 234,5 €. Děti od 5 do 14 let zaplatí 187,5 € a senioři od 65 do 79 let 211 €. Rodina s alespoň dvěma dětmi do 18 let může využít slevy okolo 20 € na jeden ski pas. Děti do 5 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Levnější permanentky pořídíte při zakoupení předem přes internet.

  Léto ve stínu Mont Blanc

  Městečko Megève vystavěné okolo hradu ze 14. století dýchá v letních měsících sportovním, kulturním i gurmánským duchem. Turistické stezky stoupají až do výšky přes 2000 metrů nad mořem. Perfektní výhled vám přinese jízda zubačkou Tramway du Mont-Blanc ze Saint-Germain-les-Bains až do stanice Nid d´Aigle ve 2380 metrech nad mořem, odkud stoupá klasická cesta k vrcholku Mont Blanc. Jiné trasy pro pěší turisty provádí návštěvníky okolo historických památek regionu nebo přes přírodní zajímavosti. V maličkém muzeu Musée de Megève poznáte život horalů na archivních i novodobých fotografiích. V okolí městečka stojí 45 farem, které můžete navštívit a prohlédnout si například výrobu sýru. Po náročném dni plném sportovních výkonů si odpočiňte v lázních, na masáži, na golfovém hřišti nebo u skleničky lahodného francouzského vína.

Nejnovější recenze Francie - Megève

Všechny recenze Francie - Megève