Francie - Paříž Francie

 • Doprava letecky

  02:10 h

 • Popis

  Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

  Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XIV. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

  Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

  Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.

Nejnovější recenze Francie - Paříž

Celkem: 10 Z dovolenky som bola nadsena. Nielenze mi pan Urbanek zo spolocnosti Invia, pomohol s administrativou, ale bol mi k dospozicii kedykolvek...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Z dovolenky som bola nadsena. Nielenze mi pan Urbanek zo spolocnosti Invia, pomohol s administrativou, ale bol mi k dospozicii kedykolvek som nieco nevedela alebo potrebovala pozistovat. V buducnosti sa urcite nanho obratim pri vybere dalsej dovolenky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba bola trosku mensia, ale na prespatie fajn. Hotel bol dobre situovany a cisty. Zamestnanci hotela boli velmi priatelsky. Urcite sa sem este vratim.

Strava
Ranajky v pohode. Francuzke croissanty, cerstve pecivo a kava

Služby hotelu
Sluzby boli fajn. Nemali sme s nicim problemy

Lucia N., 20.08.2021, Datum pobytu: 14.8. - 17.8.2021
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Ibis Styles Paris Pigalle Montmartre

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,5 Čistota ok, ale toaleta nelepená na zdi a na vaně tak, že nešla používat.

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Čistota ok, ale toaleta nelepená na zdi a na vaně tak, že nešla používat. Zobrazit celou recenzi

Petr Bouška, 19.08.2021, Datum pobytu: 6.8. - 9.8.2021
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Belta

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,3 Paráda

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Paráda Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj na úrovni a velký. Koupelna čistá a prostorná.

Strava
Odpovídající typu hotelu.

Služby hotelu
Nikde neoznačano kde naleznete restauraci, ale prozdadívám to recepční.

Jakub Urban, 09.08.2021, Datum pobytu: 3.8. - 5.8.2021
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Pullman Paris Tour Eiffel

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 7,8 dobre

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
dobre Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobre

Strava
vela sladkeho peciva

Služby hotelu
dobre

Emília Drozdová, 06.03.2020, Datum pobytu: 29.2. - 3.3.2020
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Paris Louis Blanc

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Všechny recenze Francie - Paříž