Francie - Paříž Francie

 • Doprava letecky

  02:10 h

 • Popis

  Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

  Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XVII. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

  Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

  Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.

Nejnovější recenze Francie - Paříž

Celkem: 4 S touto CK nikdy viac ! Zla organizacia, autobus zly na tak dlhu cestu, celkom neprijemni soferi z Nitrans, atd...

 • 4 Cena

Celkové shrnutí
S touto CK nikdy viac ! Zla organizacia, autobus zly na tak dlhu cestu, celkom neprijemni soferi z Nitrans, atd... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel cista katastofa. Izby zapachali po kanalizacie a neslo to ani vyvetrat. Ranajky slabe bez sunky, salami a syru, iba sladke bolo.

Strava
Slaba strava. Mozno pre deti vyhovujuca.

Služby hotelu
Ani na wi fi sa nedalo pripojit a nehovoriac o inom.

Program poznávacího zájezdu
Dalo sa to len keby pani sprievodkyna bola viac organizacne schopna a vedela si vypocitat cas kolko na co je potrebne. Kedze nie je zaciatocnicka.

Denis Meliš, 05.01.2018, Datum pobytu: 29.12.2017 - 2.1.2018
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Premiere Classe Chilly Mazarin

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,8 Nebol som spokojný s prístupom delegátky, ktorá ignorovala telefonát keď sme trošku zablúdili a keď som jej povedal ze som jej volal ona...

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Nebol som spokojný s prístupom delegátky, ktorá ignorovala telefonát keď sme trošku zablúdili a keď som jej povedal ze som jej volal ona odpovedala ,, no a čo" Zobrazit celou recenzi

Erik Neuzer, 05.01.2018, Datum pobytu: 29.12.2017 - 2.1.2018
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Premiere Classe Chilly Mazarin

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6 dovolena super

 • 5,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
dovolena super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoje male a opotrebovane

Strava
snidane skvele

Služby hotelu
zmatek pri ubytovani a pri snidanich

Miroslav Jánsky, 04.01.2018, Datum pobytu: 25.12. - 28.12.2017
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Ibis Porte de Orleans

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Prijemny hotel s vynikajici dopravou po cele Parizi

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Prijemny hotel s vynikajici dopravou po cele Parizi Zobrazit celou recenzi

Jindřich Šroba, 20.12.2017, Datum pobytu: 9.12. - 12.12.2017
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Paris Louis Blanc

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Spokojený ☺️

 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Spokojený ☺️ Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super

Strava
8/10

Služby hotelu
9/10

Program poznávacího zájezdu
9/10

Filip Kleveta, 19.12.2017, Datum pobytu: 13.12. - 16.12.2017
Oblast: Francie Francie, Paříž, Hotel: Campanile

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Francie - Paříž

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622